Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Reliģija un zinātne  (Lasīts 97235 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 42367
  • Ateists
Re: Reliģija un zinātne
« Atbilde #1335 : Marts 13, 2015 »

Ilārs

``daudzas Pāvila minētās lietas ir raksturīgas visiem ateistiem, dažas daļai no tiem. ``

Nunu, kuras tad visiem?

un par to daudzumu - jā, daudz viņu ir noteiktās sabiedrības daļās - akademiskajās aprindās - un noteiktās zemēs - pašās attīstītākajās tipa zviedrija, dānija.

Ko gan tas varētu liecināt?

:)
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7556
« Atbilde #1336 : Marts 13, 2015 »

labāka teorija dod labāku tehnoloģiju.

Nu tā ir kārtējā tautoloģija.

Vēl kas ir uzkrītoši: Ilārs katru robu mūsu zināšanās un katru problēmu traktē par labu savai mācībai. Tas ir nepareizi - robi un problēmas nozīmē tikai to, ka jāturpina pētījumi.

Nē, vienkārši saku, ka Tu izdari pārāk agrus secinājumus un tādus, kas neizriet no zinātnes. Robi un problēmas būs vienmēr, tas ir tikai normāli. Mans lielākais iebildums ir, ka Tu fiziku jauc ar metafiziku. Es Tevi neapberu ar Bībeles citātiem un nevēršu Bībeli arī pret zinātni, Tu gan to mēģini darīt, vēršot  zinātni pret Dievu. Manuprāt tas ir perversi.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1337 : Marts 13, 2015 »

Nunu, kuras tad visiem? Piemēram, 1:28-30 būs diezgan daudz.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #1338 : Marts 13, 2015 »

Ilārs, man ir pamats to darīt, jo zinātne attiecas uz visu, kamēr jūsu mācība tikai uz jūsu mācību. Bībeles citādi pret zinātni ir tas pats, kas jukuša šahista ideja, ka cilvēkiem jāpārvietojas kā šaha figūrām un šaha noteikumi attiecas uz kaut ko ārpus šaha.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #1339 : Marts 13, 2015 »

Kāpēc atšķirīgu?

Pāvils šeit norāda uz vairākām lietām, kuras parādās pie pagāniem.

Paldies par viedokli, lai tagad pagāni nāk diskutēt ar tevi  :D

No savas pieredzes - esmu dzirdējis divus dažādus cilvēkus sprediķī pieminam, ka neticība Dievam noved pie homoseksuālisma. Internetā lasīju to pamatotu ar šo rakstuvietu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #1340 : Marts 13, 2015 »

1:28-30 = -29.964286

labi, joks, bet izstāsti domu saviem vārdiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #1341 : Marts 13, 2015 »

Kā zinātne attiecas uz visu:

Ja cilvēks ignorēs zinātnes atziņas (dabas likumus) un, teiksim, izkāps pa 5 stāva logu nolūkā palidināties, tad viņš nokritīs un nositīsies, neatkarīgi no viņa pārliecības utt. Ja lies ūdeni uz nātriju, dabūss ejā uzliesmojumu un karstu sārmu, atkal - neatkarīgi no sava iekšējā stāvokļa.

Ja cilvēks ignorēs teiksim kristietības atziņas (tās, kuras nav nofenderētas zinātnei), tad nenotiks nekas. Kāds ignorējis tāds neignorējis.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1342 : Marts 14, 2015 »

Te, kaut kas ļoti atgādina Ctulhu domas par visvareno zinātni:  http://www.reuters.com/article/2015/03/11/us-china-parliament-tibet-idUSKBN0M709C20150311
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1343 : Marts 14, 2015 »

Ctulhu,

Ar likumiem ir tā, ka ir ne tikai zinātnes, bet arī citi likumi. Dabas likumi jau arī ir Dieva likumi, bet viņam ir vēl citi likumi un tas, ka Dievs par to pārkāpšanu nesoda uzreiz, nenozīmē, ka šie likumi nepastāv. Gan jau Tu drīz par to varēsi pārliecināties pats. Nekad nav trūcis cilvēku, kas domā, ka daļa likumu uz viņiem neattiecas, bet tikpat ir to, kas piedzīvojuši sāpīgu vilšanos. 
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1344 : Marts 14, 2015 »

Romiešiem 1:28-30
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1345 : Marts 14, 2015 »

neticība Dievam noved pie homoseksuālisma

Nu es nedomāju, ka tas tā ir vienmēr, lai gan tendence tāda varētu būt, par ko liecina vēsture. Drošāk būtu sacīt, ka homoseksuālisms noved pie neticības Dievam. Vispār tā tas ir ar jebkuru grēku, juzdams vainu Dieva priekšā, cilvēks mēģina noliegt gan grēku, gan atbildību Dieva priekšā, gan pašu Dievu. Īsti prātīgi tas nav, bet tāda ir cilvēka psiholoģija. Es piemēram domāju, ka Dawkin visu mūžu mocās ar vainas apziņu par savu atkrišanu un tas ir pamatā viņa ateismam. Citādi viņam par ateisma uzskatu propagandēšanu būtu kauns, bet iekšēja nepieciešamība attaisnot sevi spiež uz to. Ar laiku, kā tas uzskatāmi parādās pie Dawkin cilvēks kļūst par izsmieklu visu un arī savās acīs, bet apstāties nevar.  Ja lies ūdeni uz nātriju, dabūs sejā uzliesmojumu un karstu sārmu, kā Ctulhu saka, - neatkarīgi no sava iekšējā stāvokļa. Bet tieši iekšējais stāvoklis ir tas, kas spiež liet ūdeni uz nātrija un darīt citas tam līdzīgas lietas, neraugoties uz to, ka konsekvences ir zināmas. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #1346 : Marts 14, 2015 »

Ilārs

``bet viņam ir vēl citi likumi un tas, ka Dievs par to pārkāpšanu nesoda uzreiz, nenozīmē, ka šie likumi nepastāv.``

šitā tu vari sev sadomāt nezcik visādus realitātei neatbilstošus likumus un izklaidēties ar to ievērošanu, tikai-  kāda tam jēga?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #1347 : Marts 14, 2015 »

Ilārs

``Es piemēram domāju, ka Dawkin visu mūžu mocās ar vainas apziņu par savu atkrišanu un tas ir pamatā viņa ateismam.``

Tiešām? Tad es arī? :D  Psihoanalītiķis tu mūsu....

``neraugoties uz to, ka konsekvences ir zināmas Ilāra un viņam līdzīgo izfantazētas :D.  ``

IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #1348 : Marts 15, 2015 »

neticība Dievam noved pie homoseksuālisma

Nu es nedomāju, ka tas tā ir vienmēr, lai gan tendence tāda varētu būt, par ko liecina vēsture. Drošāk būtu sacīt, ka homoseksuālisms noved pie neticības Dievam.

Arī nav droši. Ko var sacīt: kristietība pieprasa grēkus, t.sk. homo, nožēlot. Bet tie var atkārtoties, ja atceramies sarunu par gribas vājumu. Vai piekrīti?

Vispār tā tas ir ar jebkuru grēku, juzdams vainu Dieva priekšā, cilvēks mēģina noliegt gan grēku, gan atbildību Dieva priekšā, gan pašu Dievu.

Tu gribi teikt, katram kurš noliedz Dieva eksistenci ir kāds šausmīgs grēks, kura dēļ viņš to dara?
« Pēdējā izmaiņa: Marts 15, 2015 MeistarsGoda »
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #1349 : Marts 17, 2015 »

Tu gribi teikt, katram kurš noliedz Dieva eksistenci ir kāds šausmīgs grēks, kura dēļ viņš to dara?

Baznīcā ir dzirdēts arī tā, bet es personīgi to saucu par šausmīgu ievainojumu (kas principā nav gluži tā cilvēka grēks, bet tomēr gulst pār viņu).
IP pierakstīta