Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kādam būtu jābūt Dievam, pēc ateistu prasībām  (Lasīts 90362 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 98
Re: Kādam būtu jābūt Dievam, pēc ateistu prasībām
« Atbilde #2025 : Jūnijs 22, 2019 »

ja butu dievs tad visiem butu labi. bet ta nav. viss ir slikti. tapec viss ir materalais. un daba
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 472
« Atbilde #2026 : Jūnijs 27, 2019 »

ja butu dievs tad visiem butu labi. bet ta nav. viss ir slikti. tapec viss ir materalais. un daba

Aha. Viss. Jo pietiek tikai sev pateikt "lai top!", pievienot elektrisko vadu - un - gatavs.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #2027 : Jūlijs 08, 2019 »

Ja viss ir daba un materiālais, tad nekas nav slikts un labs. Viss ir tā, kā ir. ja vēlaties runāt par labo un ļauno, tad vajag paskaidrot, kā esat tikuši pie šādiem jēdzieniem un ko ar tiem saprotat.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2028 : Jūlijs 08, 2019 »

Ja viss ir daba un materiālais, tad nekas nav slikts un labs. Viss ir tā, kā ir. ja vēlaties runāt par labo un ļauno, tad vajag paskaidrot, kā esat tikuši pie šādiem jēdzieniem un ko ar tiem saprotat.

Tāpēc arī viss NAV tikai materiāls. Esošais pastāv, kā imanences plāna domājuma bezgalīgās kustības un teritoriālais izvietojums pa domāšanas sfērām, kur vieta ir gan materiālismam, gan morāles parādībām (kā opozīcija "labs-ļauns" piemēram), gan mākslinieciskās iztēles prceptiem un afektiem, kas veido savu pasaulskatījumu.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #2029 : Jūlijs 08, 2019 »

Vari man lūdzu drusku vairāk paskaidrot: "viss nav tikai materiāls"... "vieta ir.. materiālismam."?
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2030 : Jūlijs 08, 2019 »

Vari man lūdzu drusku vairāk paskaidrot: "viss nav tikai materiāls"... "vieta ir.. materiālismam."?

Par to vai domāšana ir materiālas dabas jau izsenis nav vienprātības, ātrumā piemērs: kā Dekartam viņa substanču duālismā - matērija un domāšana, kas nav viens un tas pats, bet vai tas tā tiešām ir droši, to nevar pierādīt, taču nav arī nekādu citu pierādījumu, kas norādītu uz noteiktas substances monismu.
Ir jāizvēlas aksiomas, kas tiek pieņemtas "uz ticību" - tā darbojas gēnu programa, kas psihes dzīlē evolūcijas ceļā ir iastrādājusi kodā ierkastītu, ka "ticēt izdzīvošanai ir lietderīgi" - no šejienes Ctulhu ticība materiālismam utt. arī mana ticēšana relatīvismam, jo pretoties gēnu programai dzīvai būtne psihiski nebūtu diez ko veselīgi, tas gan :)
Psihes matrice savā ziņa valda tās agresīvajā intensitātē, kaut gan prātam dotas spējas koriģēt to vai citu programas raidījumu... To arī nedrīkst aizmirst :)
Tātad: ir jāpieņem, ka pastāv vairākas iespējas, nevienu no šīm iespējām nepasludinot par vienīgo patiesību, Absolūts - okei - ar to lai nodarbojas sektanti.

Sāksim domāt katrs savā teritorijā ar savas domāšanas līdzekļiem, kas tiem rakturīgi - tā ikdienišķais domātājs vairāk operēs ar doksu, ar tradīciju un pieredzes mistrojumu, zinātnieks ar teorētiskām formulām un funktīviem, mākslinieks vai literāts ar afektiem un perceptiem, ar tēlainību, reliģiski darboņi ar mītiskiem simboliem un leģendām utt. kā nu kurš mācījies un ko labāk apguvis, lai meklētu jēgu starp nosacītajām patiesībām, formulējumiem un pat pravietojumiem...
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42091
  • Ateists
« Atbilde #2031 : Jūlijs 08, 2019 »

Evolucionists, nu tas ir okej, aizliegt nevienu no domāšanas veidiem nevajag.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2032 : Jūlijs 08, 2019 »

Evolucionists, nu tas ir okej, aizliegt nevienu no domāšanas veidiem nevajag.

Ko es saku un atkārtoju!
NEVAJAG!
Tiešām - Nav VĒRTS!
Nav pat produktīvi, ja skatāmies pragmatiskajā aspektā. Nav psihei veselīgi, ja skatāmies no psihoanalīzes viedokļa - 'ticības programu apspiežot varam nonākt tikai te "rēgu valstībā" te atkal "pie nebeidzama absolūta" atkārtošanās :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #2033 : Jūlijs 08, 2019 »

Ekzaktlī, tāda ir šī foruma ideja, mēs te nenoraidam nevienu domātāju, bet piesieties var visiem :)
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2034 : Jūlijs 17, 2019 »

mani gan apsauka. gan noraida. stulbs esu. ko pasi tad?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #2035 : Jūlijs 17, 2019 »

paraudi, mazāk jāčurā būs
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2036 : Jūlijs 21, 2019 »

Nee. to jus te pashi. ta turpinat. labi sanak vienam otru suukt
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2037 : Jūlijs 28, 2019 »

es lasu nav skaidrs ir dievs nav dievs. citur saka visur esot dievs. mani ieksa ari. esot. es neko nemanu. vai dievs slepjas vai vispar nav. kapec vispar nav? labais. ja ir. kapec dievs ta slepjas? kapec spele speles? atradisi mani neatradisi mani iznak. dumji tak. vajag meklet. nevajag? kapec vajag? kapec nevajag? kapec viss kaut kas jamekle? nevar ta ka ir?
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2038 : Septembris 13, 2019 »

es lasu nav skaidrs ir dievs nav dievs. citur saka visur esot dievs. mani ieksa ari. esot. es neko nemanu. vai dievs slepjas vai vispar nav. kapec vispar nav? labais. ja ir. kapec dievs ta slepjas? kapec spele speles? atradisi mani neatradisi mani iznak. dumji tak. vajag meklet. nevajag? kapec vajag? kapec nevajag? kapec viss kaut kas jamekle? nevar ta ka ir?

Tu esi dzīva būtne un kā šadai būtnei, tev ir sugas attīstības gaitā izstrādājušās "automātiskas" dabas reakcijas, kas saka - ko tev darīt ar "patīk" un "nepatīk" norādēm. Tādas programmas jau no dzimšanas ir tevī gēnos un bezapziņā, kas saucas arī psihes dzīles un to saturs. Bet tādā gadījumā liela daļa tavu dzīvot prasmju un domāšanas sekvenču ir mantotas no senču senčiem, sākot ar pašau pirmo sīkāko ūdens mikrobu, kas pirmais parādījies uz Zemes un tā attīstījies, arvien attīstījies, līdz cilvēkam, kāds esi arī tu, ar visām sugas iezīmēm un automātiskām prasmēm. Starp šīm pusautomāta prasmēm (visi putni jau no dabas zina, kā pīt ligzdas, dzīvnieki iekārtot migas utt.) ir arī tāda ticības programma, kas cilvēkam ļauj rīkoties tā, kā to prasa situācija, un ko viņš iemācījies, apguvis praksē un TIC, ka tas tā notiks vienmēr līdzīgos gadījumos. Ja nebūtu ticības programmas, visu ko vajadzētu sākt arvien no sākuma...
Taču - neko nevajag pārspīlēt! Ticības programmu tāpat, kā jebkuru citu psihes spēju ir jālieto ar mēru. Psihe necieš pārspīlējumus! Ja sāk pārspīlēt ar "vairošanās programmu" sākas persversijas, ja pārspīlē ar drošības baiļu programmu sākas paranoja utt. Tāpat arī -- ja pārspīlē ar ticības programmu, tad sākas fanātisms, sākas - "visiem Es tūlīt mācīšu dzīvot", "visiem ir jādara, kā Es saku" un "visiem jātic, kam Es ticu".
Šāda Es lomas izspīlēšana būtu jāatmet. Tas nāktu par labu gan pašam, gan sociālajai videi, kurā šie piemērā minētie - vai perversais, vai paranojiskais, vai fanātiskais dzīvo.
IP pierakstīta