Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ticīgā skeptiķa fenomens.  (Lasīts 1251 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
Ticīgā skeptiķa fenomens.
« : Marts 31, 2012 »

Mani vienmēr ir izbrīnījis, kā pārliecināti, konservatīvi, reizēm pat fanatiski kādas religijas sekotāji strauji pārvēršas rūdītos skeptiķis un kritiķos, tikko jākritizē kaada cita, konkurējoša religija, konfesija.

Tad viņi pēkšņi pamana visu to pašu, ko saka neticiīgie.

Piemēram, Aivars - par RKB un kontracepciju:

Pieņemu, ka `godīgi` ir ne tikai nelietot kontracepciju, bet arī ne tikai nevakcinēt bērnus, bet arī tos īpaši nepieskatīt, lai `Dieva griba` netraucēti izpaužas.

Vai Mulders par to pašu:

es RKB priesteri neturu par savas lauliibas dziives vagaru un autoritaati. Tieshi aiz taa pasha iemesla deelj, kaapeec par pilnu es nenjemtu kaada "teoreetikja" pamaaciibas aklaas zarnas opereeshanaa, kaut vinjsh 3kaartiigi balstiitos vismodernaakajos peetiijumos un mediciinas enciklopeediju kaut no galvas zinaatu.

RKB kaa vienmeer visos laikos grib cilveeku vietaa pienjemt leemumus par sho cilveeku dziivi, kurpretiim Kristietiiba un Kristus maaca pakaapenisku cilveeka autonomijas uznjemshanos... un taas ir tiesiibas ar pienaakumiem. Tachu interesanti... RKB tiesiibas cilveekiem laupa, bet pienaakumus atstaaj  Kaut kaa ne aljo.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1025
Re: Ticīgā skeptiķa fenomens.
« Atbilde #1 : Marts 31, 2012 »

Protestantisms jau pats par sevi ir opozīcija RKB, būtu jokaini, ja protestants nekritizētu katoļu teoloģiju. Galvenais, ka bāzes punkts visiem kopīgs.
Un tā pat kā tu. Pats būdams visnotaļ akls fanātiķis, brīžiem demonstrē kritiskās analīzes pazīmes, tirzajot kādu ar sci fi saistītu paradību.
Arī es, kad no malas redzu te žultaini ateistisko retoriku, gribas daudz kam oponēt.

Ko tas nozīmē? Laikam ideoloģiju iekšēju pašregulējušos dezinfekciju. Pērtiķi arī lasa utis viens otra kažokā, lasīt utis - tas ir eksistenciāli gan no higiēnas, gan refleksijas viedokļa  :D
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #2 : Marts 31, 2012 »

Nu tas ir - mūsējiem taču vienmēr taisnība, tur nav ko pārbaudīt un kritizēt.
Ticīgajiem vēl bieži klāt nāk personīgā pārdzīvojuma moments, kas dod tādu drošu pārliecību, apstiprinājumu tam, ka 'mana ticība tiešām pati pareizākā'. Tā teikt, ir teorija un ir prakse, abas.
Tāpēc savu uzskata kā jau pārbaudītu un tāpēc nekritizē.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #3 : Aprīlis 02, 2012 »

Krista  , kļūdies un nemaz nesaprati ko Cth gribēja teikt.
reliģiskai ticībai viena no raksturīgajām pazīmēm - ir ticība autoritātēm. Vienalga ko tās būtu teikušas - tā ir ABSOLŪTA patiesība. Un ja šī absolūtā patiesība nešņorējas kopā ar realitāti - tā netiek atmesta un Autoritāte netiek apšaubīta. Tiek meklēti ceļi caur līdzībām un interpretacijām šo pretrunu atrisināt. Cth norāda, ka tikko tas ir pašam izdevīgi - tā ticīgs cilvēks, pats sev nemanot kļūst par skeptiķi, ij diezgan racionāli kritizē to autoritāti, kas viņam nav autoritāte. savukārt tie, kam konkrētais cilvēks ir Autoritāte - šīs autoritātes kritiku parasti uztver kā personīgu uzbrukumu sev pašam. Antropomorfa reakcija uz uzbrukumu savējam Alfas tēviņam.... ;)
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #4 : Aprīlis 02, 2012 »

Krista

``Arī es, kad no malas redzu te žultaini ateistisko retoriku, gribas daudz kam oponēt. ``

Nu, kam, piemēram? Oponē!
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 134
« Atbilde #5 : Maijs 21, 2012 »

Ctulhu, bet tas tak logjiski, ka visai konkreets pasaules uzskats visai konkreeti implicee kaut kaadus con un kaut kaadus pro. Un parasti jau kautinji notiek ap tiem "stuuriem" tas kas taapat sakriit nu ko tur kasiities.

Ij ateists ij kristietis visai droshi var vienoties par to, ka iznest miskasti laiciigi ir laba lieta... un par to jau gruuti striideeties, a liidzko kashkjis ir par lietaam, kas manifesteejas kaa atshkjiriigas izejot no atshkjriigiem baazes premisaam, taa tur arii ir kashkjis.

Taapeec jau arii RKB un Protestantisma kashkjis ir atshkjiriigs jo ir atshkjiriiga baazes autoritaate un baazes premisu un interpretatiivo atsleegu kopa.

Bet Mulders uzskata, ka vislabaakais jebkuru uzskatu arbitrs ir pati realitaate - ilgterminjaa. Tik shaize, ka daudzas lietas iisti cilveeka muuzham meedz gadiities par ilgaam lai to paarliecinaatos. Ij taadeejaadi sanaak taa stulbi, ka lietas, kas transcendee cilveeka muuzhu meedz veesturee atkaartoties, jo cilveeki aizmirst... nu tur rasisma impliceetu postu vai komunisma ideju kaitiigumu vai zariina gaazes indiigumu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #6 : Maijs 21, 2012 »

mulders

``Bet Mulders uzskata, ka vislabaakais jebkuru uzskatu arbitrs ir pati realitaate - ilgterminjaa. ``

Ugu, taa tas vareetu buut. Pat veel konkreetaak - taa sabiedriibas oreganizaacija, kuraa visaatraak notiek ZTP, arii buus vislabaakaa. Njemot veeraa, ka bez agapes nekaads ZTP nesanaaks.

``Tik shaize, ka daudzas lietas iisti cilveeka muuzham meedz gadiities par ilgaam lai to paarliecinaatos. ``

Nu redzi, veel viens arguments par labu immortalistikai.

( Ieveertee episko ciinju starp mani, NJ un Masiku sadaljaas par immortalistiku un ``mirstiiguma paradigmu``, nujaa, Tu jau drosji vien buusi Masika pusee)
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #7 : Maijs 21, 2012 »

Nu redzi, veel viens arguments par labu immortalistikai.

Nepareizi. Pietiktos ja buutu cienja un respekts pret vecajiem un mees vareetu akcepteet muusu teevu teevu veertiibas bez meegjinaajuma pieraadiit, ka vinji duraki a mees gudri... un atkal kaapt uz tiem graabekljiem uz kuriem muusu teevi jau uzkaapa.

Tev nepietix laika visu paarbaudiit empiiriski, naaxies vien kaut ko pienjemt jo taa teica gudrs onkuls.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Maijs 21, 2012 »

mulders

``Pietiktos ja buutu cienja un respekts pret vecajiem``

Cienja / normaala attiexme- OK, bat vai vinji var buut 100% autoritaates? Pats zini, kas notiek zinaatnee, ja vecos uzskata par 100% autoritaateem.

Taapeec - tas labi, bet nepietiekami. Buutiska dziives iolguma palielinaasjana daudz ko no sjii atrisinaatu.
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Maijs 21, 2012 »

Nu un kas... 90% dziives tu taapat pavadiitu atkaartojot vecaju kljuudas :)

Mosh tomeer iemaaciities filtreet bazaru... :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #10 : Maijs 21, 2012 »

mulders

Nje,a lieta taada, ka palielinaatos atbildiibas liimenis. Tab ja es sjo pasauli nepametu  (vienalga- ir vai nav peecnaaves dziive), tad man ir liekaaka interese iegultiit puules sjiis pasaules uzlabosjanaa. 
IP pierakstīta