Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: ``Caurumi`` ateismaa  (Lasīts 79779 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
Re: ``Caurumi`` ateismaa
« Atbilde #15 : Marts 13, 2012 »

Preciizaak te buutu nevis X nav, bet X ir neiespeejams.
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 134
« Atbilde #16 : Marts 13, 2012 »

Iemetu augstaakaa teemaa veel vienu ateisma caurumu.

Nespeeja opereet un runaat jeedzienos, kas tieshi nemapojas uz ateistiskaa materiaalisma jeedzieniem. Konkreets piemeers - informaacijas jeedziens.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #17 : Marts 13, 2012 »

Pag, nu es taa kaa buutu materialists, kura vietaa tas man trauceeopereet ar datu, signaala, informaacijas, struktuuras jeedzieniem?

Iisteniibaa tas ir jums teistiem saakas probleemas, ja mees pajautaajuam, vai dievam ir struktuura.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1025
« Atbilde #18 : Marts 18, 2012 »

Ateismā caurumu nav. Paziņojumā dieva nav - nevar būt caurumu, kamēr pats dievs nav novērojams. Ateismā ir 2 problemas: nepilnīgā informācija par visuma izcelšanos un centrālas ticības premisas neesamība. Cilvekam, lai eksistētu, ir kaut kam jātic, vēlams kaut kam paranormālam, neordināram. Ateisms to nepiedāvā, diemžēl.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #19 : Marts 18, 2012 »

Citāts
Cilvekam, lai eksistētu, ir kaut kam jātic, vēlams kaut kam paranormālam, neordināram.
Diez kur gan ir izrauts pamats šādam apgalvojumam? :)
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #20 : Marts 18, 2012 »

Daudz zini sabiedrības, kas neticētu kādai meta idejai, sakot no animisma, beidzot ar komunismu? Pat šejienes ateisti lūdzās uz transhumānismu, nemirstību un nookrātiju, kas tikai apliecina, ka pārdabiski ideāli ir must be for homo sapiens. Vieni tic dievam, citi tehnoloģiju pestišana, bet Tic. Un tas ir tikai normāli.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #21 : Marts 18, 2012 »

Citāts
Daudz zini sabiedrības, kas neticētu kādai meta idejai, sakot no animisma, beidzot ar komunismu?
Nu vispār šobrīd Rietumu kultūrā nav tādas vienotas meta idejas :) Katrs tic, kam vēlas, vai netic nekam ;)
Citāts
Pat šejienes ateisti lūdzās uz transhumānismu, nemirstību un nookrātiju, kas tikai apliecina, ka pārdabiski ideāli ir must be for homo sapiens.
Man gan liekas, ka nookrātija vai tas pats komunisms īsti neiederēsies kategorijā `pārdabiskais` - jo tie ir tikai modeļi `uzkonstruēt` labāku sabiedrību, pie kam šepat, zemes virsū, un pašu spēkiem. Kas, atšķirībā no nemirstības vai `tehnoloģiju pestīšanas` (neesmu drošs, ko Tu ar to domā), ir visai `zemiskas` lietas ;)
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #22 : Marts 18, 2012 »

Man gan liekas, ka nookrātija vai tas pats komunisms īsti neiederēsies kategorijā `pārdabiskais` - jo tie ir tikai modeļi `uzkonstruēt` labāku sabiedrību, pie kam šepat, zemes virsū, un pašu spēkiem. Kas, atšķirībā no nemirstības vai `tehnoloģiju pestīšanas` (neesmu drošs, ko Tu ar to domā), ir visai `zemiskas` lietas ;)
Man gan liekas, ka arī ideāla sabiedrība zemes virsū būtu pārdabiska :D
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #23 : Marts 18, 2012 »

Citāts
Man gan liekas, ka arī ideāla sabiedrība zemes virsū būtu pārdabiska
Nu kā to ņem - ja paskatās tepat Eiropā, vienā otrā valstī cilvēki vidēji ir tik daudz laimīgāki par mūsējiem, ka mums jau pat TAS liekas pārdabiski :D
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #24 : Marts 19, 2012 »

Jā, organizetā reliģija zaude savu spēku, bet personalā līmenī gandrīz katram ir kāds ticības orientieris.

9K116, lasi uzmanīgāk, es bez pardabiskā minēju arī neordinaritāti...Komunismi, transhumanismi ir neordināru delūziju kategorijā. Tehnoloģiju pestīšana - tas nozīmē, ka cilveki tic, ka ar to palidzību tiks atrisinātas vairums problēmu un iestāsies relatīva debesu valstība zemes virsū - nebūs ne slimību, ne vecuma, ne nāves, ne fiziskas mazspējas un nekas neierobežos neko. Ja šāds stāvoklis ari kādreiz tiks sasniegts, tad ne jau rīt, attiecīgi par to sapņot šodien ir tīrs ticības akts. Cilvēks = reliģisks dzīvnieks.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #25 : Marts 19, 2012 »

Krista

Ateismā ir 2 problemas: nepilnīgā informācija par visuma izcelšanos un centrālas ticības premisas neesamība. Cilvekam, lai eksistētu, ir kaut kam jātic, vēlams kaut kam paranormālam, neordināram. Ateisms to nepiedāvā, diemžēl.

1. Nepilniiga informaacija - protams. Bet arii teismaa ta ir nepilniiga, jo nav jau pilniiga dieva apraksta.

2. Nav skaidrs, kaapeec lai cilveekam buutu jaatic kaut kam ``paranormaalam`` lai eksisteetu? Es, piemeeram esmu cilveeks ( visticamaak) ,bet nekam paranormaalam neticu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #26 : Marts 19, 2012 »

Krista -

nebūs ne slimību, ne vecuma, ne nāves, ne fiziskas mazspējas un nekas neierobežos neko.

Taa jau nav ticiiba, bet vienkaarsji tekosjo meerkju formuleejuymi. Atrisinaasim sjos uzdevumus-  noteikti radiisies citi.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #27 : Marts 19, 2012 »

Ctulhu

2. tas būtu pie 'kāpēc cilvēks tic'. Es domāju, ka te ir dažādi iemesli. Vieniem cilvēkiem ir stipri izteikta tieksme noteikti kaut kam ticēt. Viņi tad arī paķerās uz bezmaz pirmo ticību. Taču - tie nav īsti dievticīgie, jo pie visādām nelaimēm viņi var ātri pamest savu ticību. Tie ir drīzāk rūķticīgi, Lohnesas briesmoņa, sazvērtestības teoriju, sniega cilvēka, un citu lietu ticīgie.
Nākamie ir tie, kas ir piedzīvojuši, pārdzīvojuši, viņiem ticība ir nostiprināta ar pieredzi.
Nākamie - tie kas tic aiz inerces un tradīcijām, neiedziļinoties īsti kāpēc tic.
Nākamie - tie, kas ir domājuši, tic aiz racionāliem apsvērumiem (viņus arī meklējam šai forumā?), nu piemēram, tas pats ID, ja atklājas ka viss ir radīts, tad tas dod pamatu ticībai. Vai kādi citi apsvērumi, Paskāla derības vai kas cits.
Visbeidzot, paranormālajam tic, jo tas ir novērots, par to ir liecības. Te, atkal ir 'ticības slieksnis' - kas nu kuru pārliecina.

Lai eksistētu, var neticēt daudz kam.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #28 : Marts 19, 2012 »

Ezis

Starp citu, te ir viena nianse.

Biezji tiek jaukta ticiiba ar axiologiju ( axiologija - meerkji formuleesjana, noteiksana)

Piemeram, man saka, ka es ticu nookraatijai, ZTP, kosmiskajai expansijai, immortalistikai un taapeec esmu ticiigs.

Bet tie driizaak ir uzdevumi, lietas, kas jaaizdara - nevis ticiiba.

Un paareejais tomeer ir empiirika ( nevis ticam, bet noveerojam) un extrapolaacijas ( piemeeram ETI- mes tos nenoveerojam, bet varam extrapoleet, ka tie pastaav).
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #29 : Marts 19, 2012 »

Cilveki tic, jo tā cilveks ir būvējies. Ja nav kādas abstrakcijas uz ko kolektīvi un individuāli tiekties (un grūtos brīžos uz kā paļauties) nekas nenotiek, tas ir evolūcijas procesu ienaidnieks No1. Pat es, kas neesmu ticīga, to labi izprotu.

Lai arī tava ticība H+ utopijai nav reliģiska rakstura, ta joprojām paliek ticība vāji pierādamai hipotēzei, kuras piepildijumu savas dzīves laikā tu nepiedzīvosi. Paliek plika ticība abstrakcijai...(hmm uzdevumiem), kurai tu velti tik daudz laika, cik paraugkristieši lūgšanām n stuff.
IP pierakstīta