Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?  (Lasīts 22545 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 472
Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
« Atbilde #480 : Jūnijs 27, 2019 »

EVOLUCIONISTS
par nelaimi, arī mūsu domas ir elementāri ietekmējamas no ārpuses - gan no Labā, gan, diemžēl, arī no ļaunā. sanāk bezmaz paradokss, ka arī uz to nevaram pilnībā paļauties.  stabilākais, kas mums vispār ''pieder'', tā ir mūsu sirdsapziņa.  un arī vēl jāskatās, vai tā saglabāta tīra un nevainojama.

Ko tu saki? Kas tad būtu tā ietekme? Vai man jāmin? Ā, laikam jau nav jāmin. Programa pati Nāk :) Nu, es arī varu kārt ikonui pie sienas. Kaut gan es jau pirms tam savas gēnu programas dēļ biju ticīgais. Gēnu programai ir tā foršā īpašība, ka tai Pierādījumu nevajag, pietiek ar Apgalvojumu. katrs kaut ko apgalvo un visi laimīgi. Vienam laime nāk no iekšām, citam no "ārpuses" - kā kuram. Nu un tad?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2037
« Atbilde #481 : Jūnijs 27, 2019 »

EVOLUCIONISTS
es runāju no savām kristietes pozīcijām, bet kam jau neeksistē nekādi pierādījumi (bet kristietībā to ir pārpārēm), tam atliek tikai  filosofēt.  :P
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #482 : Jūnijs 27, 2019 »

EVOLUCIONISTS
es runāju no savām kristietes pozīcijām, bet kam jau neeksistē nekādi pierādījumi (bet kristietībā to ir pārpārēm), tam atliek tikai  filosofēt.  :P

Būtu interesanti no tiem "pierādījumiem" aplūkot vismaz vienu :) Un tad paskatīties, kurš kuru pārspļaus "ticēšanā". bet - čur - tādus pierādījumus, kas ietilpst reālā domas eksperimentā, nekādas atsaukšanās uz "brīnumiem" tekstos, apliecinātos it kā "pēc autoritatīva atzinuma" vai vēl trakāk pēc interneta saitiem, kas jau tā knapi dveš savos "fake news" miasmos :)

Nu labi.
Vispirms šāds jautājums: kāpēc kādam viņa imanences ietvaros ir tik dikti nepieciešams, lai visi "tic" VIENĀDI.
Man tā ir līdz galam neuzminēta mīkla...
Pirmkārt, tas nav svarīgi, otrkārt, drīzāk nemaz nav iespējams, jo katrs pasauli redz citādi, līdz ar to katram viņa "ikonas" arī rādās pa savam.

Minējums: Vai tikai tas, ka VAJAG, lai visi tic VIENAM un Tam Pašam, nav visprimitīvākās varas jautājums, nav sava tuvākā kontroles jautājums - jo tad ja visi klanīsies tam pašam mucipucli, tad "visticošākais" starp visiem sektas brāļiem varēs diktēt savus likumus citiem mazāk ticošajiem?
Ko?

Man, piemēram, ir dziļi vienalga, kam kurš tic, ja citādi nemaz nav iespējams, tas ir sugas evolūcijas pamatos ielikts, kā vienas sugas putni visi vīs līdzīgas ligzdas, tā visi cilvēki ticēs tam vai kam citam, objekts nav būtisks - no "iekšas", "no ārpuses" - lai kāda būtu tam vai citam viņa spekulācija ar simboliem?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #483 : Jūnijs 27, 2019 »

EVOLUCIONISTS
pierādījumi ir katrā manā tēmā šajā Kristietības sadaļā, bet profesionālam apšaubītājam tie neko nedos. pieredze rāda, ka pat Pravietojumi, kas piepildās tieši acu priekšā, tādiem notek kā pīlei ūdens.  lai gan pavisam netālā nākotnē tie izrādīsies zelta vērtē - lai cilvēks neuzķertos piem., uz šādiem saldiem solījumiem
Citāts
https://www.delfi.lv/news/arzemes/biohakeris-cipu-implanti-bus-visiem.d?id=51212951
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #484 : Jūnijs 27, 2019 »

vai man vajag, lai visi klanītos tieši manam mucipuclim un ticētu vienādi? pasarg Dievs, NĒ!  ;D
Citāts
https://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2685.0
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #485 : Jūnijs 27, 2019 »

vai man vajag, lai visi klanītos tieši manam mucipuclim un ticētu vienādi? pasarg Dievs, NĒ!  ;D
Citāts
https://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2685.0

Tad vismaz dažos punktos esam relatīvi vienojušies. Ticēt ir psiholoģiski veselīgi, nav iespējams neticēt vispār, jo tāds ir sugas gēnu koda programas uzstādījums, bet simbolu izvēlamies patvaļīgi - nav svarīgi, kas Tieši katram no mums izvēlēts par ticības mērķi vai objektu.
Tas jau ir panākums, ņemot vērā, ka Es un Cita imanences plānos pasaules attēlojums visdrīzāk atšķiras un līdz ar to parasti parādās pretrunas domājumos.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #486 : Jūnijs 28, 2019 »

Ja nu esam nonākuši pie nenoteiktas, tomēr vienošanās, es gribētu jūsu domājumam pievienot kādu īpašāku atziņu, kas var noderēt jūsu pasaules uzskata relatīva atbalsta (kā jau teicu: absolūts nav nekas)
Runa būs par to, ka tikai cilvēka saprātam piemīt simbolizēšanas spējas.
Paņemsim senseno Pitagora eksperimentu. Viņš uzzīmēja kvadrātu un pagaidām tā ir tikai forma. Tagad viņš pielāgoja šai formai saturu - "četrkārtība ir esošā jutekliskais veselums". Pagaidām tas ir tikai apgalvojums. Bet tad mēs sākam pamanīt sakritības: laiktelpas četru dimensiju formā. Tā var būt tikai sakritība. Bet Pitagors paņēma un novilka diagonāli kvadrāta iekšienē, kas to sadalīja divās daļās - divos trijstūros ar pretēji vērstām virsotnēm, kas simbolizē anatgoniju - pretstatu pastāvēšanu, kas sadursmes vietā - diagonālē sasniedz vislielāko sadursmes intensitāti. Vai arī tas nerada Visuma intuitīvo atklāšanos? Varbūt arī vēl tagad tā ir tikai sakritība un simbolizēšanas mēģinājumi ir tikai nejaušibu tvērums. Bet te slēpjas viena nianse - tikai cilvēka apziņa spēj pati "no sevis" izdarīt šādus intuitīvus eksperimentus - kompis to nevar, ja nav attiecīgi programēts. respektīvi, materiālajām būšanām, lai tās spētu ne tikai vākt kopā, salikt kaudzē, sašķirot un veikt citas funkcijas, nepiemīt radošas spējas - JA PROGRAMĒTĀJS kompim tās nepiešķir. Un tātad - ja cilvēka apziņa ir tikai materiālo daļiņu un enerģētisko parādību kopums, tad - lai tas kļūtu Radošs, šādam veidojumam nepieciešams Programētājs Visuma Valdnieks, Absolūtais Gars utt. Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs. Ja tāda Programētāja nav, tādā gadījumā apziņa NEVAR BŪT TIKAI materiālistiskas dabas ierīkojums. Jo formu par sevi varētu iegūt arī kompis, taču skaidrot, simbolizēt, piešķirt formai jēgu par sevi - to kompis nevar (kā jau teikts, ja nav speciāli tam pielāgots, kaut arī pat tādā gadījumā tā būtu tikai formāla spēle priekš kompja, tam nebūtu NEKĀDA simboliskā intuitīva satura, kas cilvēka apziņa visnotaļ evolūcijas gaitā bijusi noderīga. Un kas zina - izdzīvošanas ziņā - varbūt pat neatliekami nepieciešama).
Respektīvi - mūsu suga tieši tāda kādi esam eksistē tikai tāpēc, ka tā nav truli materiālistiska. Jo versija par Radītāju arī nav slikta, tomēr pieņemama ar grūtībām... Bet kā jau loģikā: tertium non datur! Vai nu dzelžu gabals kompis vai domājošs cilvēks.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #487 : Jūnijs 28, 2019 »

Un ja nu tagad, pieņemsim, tīri hipotētiski, ka mums kādā nestundā būtu jāizvēlas starp ticību domas materiālismam vai domai kā tīri garīgai substancei, tad ticība drīzāk sliektos uz pēdējo. Materiālistiskais skaidrojums šāda domas eksperimenta kā simbolizējoši radošas norises aplūkojot pēc varbūtības šķiet tikpat kā neticams.

Viss ir REALTĪVS, taču kaut kas pēc intiuīcijas šķiet VARBŪTĪGĀKS, lai to pieņemtu par pamatu

Lūk, kāpēc, ticība tīram, totālam esošā materiālismam ir primitīvāka, tāda kā sekstantiska ticība :) Vai arī ja tāds materiālisms pastāv, tad tam vajag savu Radītāju, kā uz šo visu skatās teiksim Kens Vilbers, Bīds Grifits u.c. Viņiem viss esošais ir materiāls, ko regulē AUGSTĀKAS Kosmiskās instances. Arī šī varbūtība šķiet ne visai pārliecinoša.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #488 : Jūnijs 28, 2019 »

EVOLUCIONISTS
pats tak nupat nopamatoji šādas Augstākās Apziņas iespējamību, tad kur tās grūtības?  pat tīri no auksta prāta pozīcijām - tā ir pati loģiskākā versija no visām:
Citāts
versija par Radītāju arī nav slikta, tomēr pieņemama ar grūtībām...
... ja cilvēka apziņa ir tikai materiālo daļiņu un enerģētisko parādību kopums, tad - lai tas kļūtu Radošs, šādam veidojumam nepieciešams Programētājs Visuma Valdnieks, Absolūtais Gars utt. Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #489 : Jūnijs 28, 2019 »

ps
tik strikti nodalīt materiālo un garīgo nav nepieciešams, kad no šodienas Praviešiem esam uzzinājuši nākamās lietas, un proti, ka viss t.s. garīgais patiesībā arī ir materiāls, tikai - SMALKMATERIĀLS - pastāvošs bezgaldaudzos ļoti un ārkārtīgi smalkos līmeņos.  bet nu pieraduma pēc varam jau arī turpināt kā paraduši.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #490 : Jūnijs 28, 2019 »

ps
tik strikti nodalīt materiālo un garīgo nav nepieciešams, kad no šodienas Praviešiem esam uzzinājuši nākamās lietas, un proti, ka viss t.s. garīgais patiesībā arī ir materiāls, tikai - SMALKMATERIĀLS - pastāvošs bezgaldaudzos ļoti un ārkārtīgi smalkos līmeņos.  bet nu pieraduma pēc varam jau arī turpināt kā paraduši.

Es tikai pieļauju varbūtības un izvirzu hipotēzes. Nekas nav pierādīts. Tikai variējam iespējas.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42091
  • Ateists
« Atbilde #491 : Jūnijs 28, 2019 »

/Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs./

un kas liecina ka tas tā nav?
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #492 : Jūnijs 28, 2019 »

/Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs./

un kas liecina ka tas tā nav?

Cik var atkārtot!!! Pašam jau neapnīk tavas mehaniskā kosmosa "liecības"?

"Es problēmas dēļ, ko skaitļotājs neatpazīst - sk. augstāk. Un lai nebūtu garlaicīgi un atkārtoties man nepatīk, kaut arī neviens to nelasa. OKI. Vēl viena NEPIERĀDĀMA un arī NEAPGĀŽAMA patiesība domas eksperimenta ietvaros:
 Tādēļ, ka skaitļotājam nav radošu simbolizēšanas spēju, pirms tās nav ielicis Dižais Programētājs. Un pat ja viņš būtu mēģinājis, sanāktu tikai FEIKS - radošo spēju mašīnai nav, tikai uzkrāšanas, sakārtošanas, vārdu sakot funkcionālās apkalpošanas spējas :) . Skaitļotājs var nofeikot kādu noteiktu mākslas tekstu un pat izdarīt to ar super reālā kopētāja klonējošu jaudu, ar maksimālu perfekcijas pakāpi, bet tas nevar radīt, teiksim, jaunu paradigmu, tieši šajā laikmetā cilvēcei svarīgu tēmu utt. Jo viņam nav ne jausmas par kolektīvo bezapziņu (sk. K. G. Jungs). Ja tas kompīc strādās naturālistiskā manierē, tad vienmēr tādā, ja romantiskā utt. tad tikai tā, kā programēts, nevis pēc intuīcijas un radošā ģēnija.
Tātad ja kompīc mēģinās "izgudrot" jaunu paradigmu, tad Programētājs arī nespēs palīdzēt. Ja nu vienīgi MUCIPUCLI MATERiALiSTiSKi Dižais Gars, kas būs iemiesojies cietajā diskā :)

P.S. Tūlīt sāksies: kompītis var visu, ko var materālās daļiņas elektriskajā putrā un to pierādādrāda hakslija kunga sekotāju memuāri :) :)
Deram, ka nekas svaigāks tev nesanāks!!!
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #493 : Jūnijs 28, 2019 »

/radošo spēju mašīnai nav, tikai uzkrāšanas, sakārtošanas, vārdu sakot funkcionālās apkalpošanas spējas/

Cik es zinu eksperti vairs nevar atšķirt datora ģenerētu dzeju un skaņu sekvences, t.i. skaņdarbus no cilvēku sacerētajiem.

Pašreizējās mašīnas salīdzinot ar cilvēkiem vēl ir samērā vienkāršas, bet distance strauji sarūk, es vēl atceros pareģojumus, ka mašīna nekad nespēlēs šahu lielmeistaru līmenī, tad tas pats bija par go spēli...

šaha spēlēšana skaitījās visnotaļ radoša sfēra

dzeju un skaņdarbu veidošana tāda skaitās pašreiz
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #494 : Jūnijs 28, 2019 »

/ Jo viņam nav ne jausmas par kolektīvo bezapziņu /

man arī nav. Es zinu šo hipotēzi, bet tā īsti neklapē ar bioloģiju un fiziku. Kas tas par kolektīvo lauku? Kas tur ir datu nesējs?
IP pierakstīta