Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?  (Lasīts 22894 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
« Atbilde #285 : Augusts 22, 2013 »

a_masiks
Citāts
runa ir par parādību X, kura reāli existē, bet konkrētajā vidē nekādi neizpaužas. Cunami nebūs tas gadijums.
Var arī būt - ja agrāk cunami nekad nav piedzīvots. Piem, Latvijā tādi nav bijuši. Bet varētu būt, kādas tur globālās sasilšanas dēļ, vai ja jūŗjā iekrīt meteors u.c.

Citāts
Proti - ja TV uz salas būs - stāsti par TV būs patiesi. Ja nebūs (neatkarīgi no tā, vai citur TV ir vai nav) - tie būs nepatiesi, ibo neatbildīs realitātei.
Tb, stāsts uz salas par to, ka kaut kur eksistē TV, būs nepatiess?

Citāts
Infa karaļa Artūra galmā par tādu TV, kura tur uz pasaules nemaz nav, bet eventuāli būs pēc 1000 gadiem - šāda infa tur būs patiesība, atbilstoša realitātei, vai nebūs?
Infa par to, ka es esmu no nākotnes, kurā ir TV, atbilstu realitātei un patiesībai, kāpēc ne?

Citāts
Un kādam būs pienākums vai vismaz pamatojums uztvert un klasificēt šo infu kā patiesību, vai tomēr nē?
Tas ir cits jautājums, vai kādam ir / nav iemesls ticēt.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #286 : Augusts 22, 2013 »

EzītisMiglā
Citāts
Tb, stāsts uz salas par to, ka kaut kur eksistē TV, būs nepatiess?
faktiski jā.
Citāts
Infa par to, ka es esmu no nākotnes, kurā ir TV, atbilstu realitātei un patiesībai, kāpēc ne?
jo nav pārbaudāma un nenes nekādu palidus apstiprinājumu. Cita runa būtu, ja tu saturētu kādu specifisku infu par Artura tuvāko nākotni vai būtiskiem apstākļiem tuvākajā nākotnē - tos var pārbaudīt, pratiski pielietot (un izmanīt vēsturi->nākotni no kuras esi nācis), bet kamēr nebūsi uztaisījis TV iekš vēlīnajiem viduslaikiem - no tādas infas par TV maz labuma un maza ticība tās patiesumam.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #287 : Augusts 22, 2013 »

a_masiks
Citāts
faktiski jā
hmm - tad jebkas, ko kāds nevar/nemāk pierādīt/parādīt, ir nepatiess? Piem, Pitagora teorēma, kuru pierādīt nemāk, arī ir tajā domēnā nepatiesa? T.i., matemātikas patiesības vairs nav absolūtas, bet atkarīgas no skaidrotāja un sapratēja?
Kāpēc neder "nu ... varbūt jau tev taisnība par X, tikai tu to nevari pierādīt...", nevis "X pavisam droši, 100% neeksistē".
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #288 : Augusts 22, 2013 »

EzītisMiglā
ir starpība par ko iet runa. Ja tu nevari pierādīt ka Gaiziņs ir cik tur tie 300m - tas nenozīmē ka Gaiziņa nav. tas nozīmē ka tu nezini/nevari pierādīt Gaiziņa augstumu un tas varētu nebūt 300m...
Bet ja tu apgalvo ka tev mājās ir neredzams Gaiziņš kurš ir augstāks par redzamo, taču tu nevari pierādīt šī neredzamā Gaiziņa esamību... tad tieši tāpat tas nozīmē ka tu to nevari pierātīt un tas varētu nemaz neeksistēt. Ij ja viņš ir definēts kā superinerts - nekādās mijiedarbībās ar realitāti nestāvošs, tad pilnīgi valīdi pieņemt (uzskatīt) ka tas tiešām neeksistē un pārstāt cepties par to kā nav un kas mūs ne mazākajā mērā neietekmē.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #289 : Augusts 22, 2013 »

a_masiks
Citāts
tu to nevari pierātīt un tas varētu nemaz neeksistēt
"varētu" = atslēgvārds.
Reālais Gaiziņš varētu neeksistēt, bet tas eksistē.
Izdomātais varētu neekssitēt, un arī neeksistē.
Tāpēc par jebkuru X - izņemot apaļus kvadrātus, t.i. pretrunīgus pēc definīcijas - var teikt, ka tas "varētu eksitēt", nevis ka "pierādīts, ka neeksitē". Jā, praksē var pieņemt, ka neeksistē un tad attiecīgi rīkoties.

Citāts
tad pilnīgi valīdi pieņemt (uzskatīt)
Pieņemt, jā, bet ne "pierādīts 100%".
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #290 : Augusts 22, 2013 »

" Tu neatbildēji par to glābšanu, Tapa.
 Atbildēju gan, tikai tu nelasi.   (p.s. cik tev prātvēderam ir gadu?)"

Kaut kā neredzu sev adresētu komentāru par doto tēmu.
P. S. Klubs 27. :-)
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #291 : Augusts 22, 2013 »

Tas viss ir ļoti jauki, bet kāpēc kristieši tik izmisīgi vēlas, lai Jēzu satiktu arī "pagāni"  un citi zemcilvēki?
Tāpēc dārgais draugs, ka alternatīvas glabāšanas neeksistē. :)
Un kristiešiem dievs ir dāvājis žēlsirdību, kas robotiem atkal neir. :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #292 : Augusts 22, 2013 »

Tapa, Tu vēlies atkārtot Leo Taksila veikumu un veidot garīdznieka karjeru, ja tik cītīgi trenējies reliģiski spamot?

Cienīgtapa vispār arī skan labi.

gandrīz tik pat labi kā cienīgsusļiks
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #293 : Augusts 22, 2013 »

Ja gribēsi taisīt karjeru RKB vai PB, tad gan laikam dzimums būs jāmaina, bet šendijcaurumtapistu baznīcā varbūt arī derēsi kā sieviete, es nezinu, kā viņiem tur ir.
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #294 : Augusts 22, 2013 »

Dārgais Ctulhu, tev vajag griesties pie psihologa pēc palīdzības! Vienkāršā valodā runājot, tu esi apsēsts ar uzmācīgu ideju, ka ar tevi komunicēt ir pilnīgs marasms. Man šausmīgi žēl Dieva, jo man šķiet, ka ja viņš nolemtu tevi dziedināt, viņš viltos pats sevī - šeit ir vajadzīga lielāka ticība, nekā manējā. :)
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #295 : Augusts 22, 2013 »

Gribi teikt, ka Čultu ir spējīgs  "nokārt"  dievu, Tapa?

P. S. Tikko pamanīju, ka Tev  parakstā ir Nīčes citāts. :D
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #296 : Augusts 23, 2013 »

Gribi teikt, ka Čultu ir spējīgs  "nokārt"  dievu, Tapa?
Es personīgi attaisnotu Dievu, ja Dievs šo nokaltušo zaru "nogrieztu", nevis dāvātu viņam glābšanu un mūžīgo dzīvošanu. :) Bet es Dievu nemācu un lūgšanas par to nesakaitu. :)
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #297 : Augusts 23, 2013 »

Citāts
Es personīgi attaisnotu Dievu
Dievs tagad noteikti jūtas daudz labāk.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

tas_pats

« Atbilde #298 : Augusts 23, 2013 »

Dievs tagad noteikti jūtas daudz labāk.
Hmzs, man patiesībā Dievs maz uztrauc, man vairāk uztrauc, vai Ctulhu nejūtas sliktāk, jo viņš nezināmu iemeslu dēļ ir mans līdzcilvēks. :( Un nav man sirdī mīlestība uz iracionāliem tautoloģijas ateistiem. :(

"Ja cilvēks nekad nav kāpis kalnos vai burājis pa jūru, tad viņam ir tikai teorētisks priekšstats par šī hobija jēgu un būtību" 
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8269
« Atbilde #299 : Augusts 23, 2013 »

Tā gan es neesmu apgalvojis. Es apgalvoju, ka homo sapiens ir disfunkcionāls elements ekosistēmā.
Dabai nav nekādu ''funkciju''.
Citāts
Kā jau minēju, es neesmu ateists.
Cik tu unikāla sniegpārsliņa. Tikai nez kāpēc visi tavi teksti ir garlaicīgi ctulhu/anonīmu pārgremotas kopīpastas.
Nē, es ar viņiem nekopojos, Masik. Es instinktīvi detektēju, ka mums ir līdzīga gēnu kombinācija.
hahahaohwow.jpg
IP pierakstīta