Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?  (Lasīts 22853 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
« Atbilde #210 : Augusts 20, 2013 »

Citāts
tie lopi tevi ir mānījuši

Nē, termins "mānījuši" te neder, jo ticīgie vēlamo pieņem kā esošo. Drīzāk, kļūdaini informējuši.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7143
« Atbilde #211 : Augusts 21, 2013 »

Citāts
tie lopi tevi ir mānījuši

Nē, termins "mānījuši" te neder, jo ticīgie vēlamo pieņem kā esošo. Drīzāk, kļūdaini informējuši.
tas ir tagad, jau ar daudzmaz pieaugušu prātu to protams saprot, bet bērns, pusaudzis, kas personīgi nepazīst Dievu jūtās smagi vīlies savos tuviniekos, kad secina - tas, ko viņi man pasniedza kā LIELU, ja ne vislielāko vērtību patiesībā ir - NEKAS!
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #212 : Augusts 21, 2013 »

Ko nozīmē ``personiski nepazīst dievu``? Tas ir - ja vecākiem viņu nav izdevies pārliecināt?
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #213 : Augusts 21, 2013 »

Ko nozīmē ``personiski nepazīst dievu``? Tas ir - ja vecākiem viņu nav izdevies pārliecināt?
pārliecināt nevienu nevar. pat bērnu ne. viņš kādu brīdi tic tam, ko viņam stāsta lielie, par salaveci, par zobu fejām, par Jēzu. bet tad, kad bērns sāk patstāvīgi domāt, daudzas lietas izskatās pavisam savādāk. tad ir jābūt personīgai pieredzei lai kaut ko pieņemtu par patiesību, vienalga ko, kaut vai to, ka plīts ir karsta.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #214 : Augusts 21, 2013 »

SR, nu jā, pareizi, empīriskiem datiem ir jābūt. Protams, var gadīties , ka dotais cilvēks par empiriskiem datiem notur kādu uztveres kļūdu, piemēram, ierauga dīvainas formas mākoni vai lidmašīnu neparastā rakursā un notic NLO vai izdzird kādas dīvainas skaņas tukšā mājā, sabīstas un notic spokiem utt.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #215 : Augusts 21, 2013 »

kļūdīties ir cilvēcīgi. mūsu iztēle bieži vien mūs maldina, cilvēka smadzeņu darbības potenciāls noteikti ir milzīgs, tikai kā tas tiek izmantots un kādēļ bieži vien netiek izmantots nemaz?  progress ir, tikai vai pareizajā virzienā?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #216 : Augusts 21, 2013 »

SR

Nu jā, tieši par kļūdīšanos ir runa. Tāpat kaut kāda vīziju, noskaņojuma un pārdzīvojumu kombinācija, sakritība var cilvēkam izraisīt sajūtu ``attiecības ar dievu``. Un cilvēks, protams, būs par to pārliecināts un nemelos, jo viņam tieši tāda pieredze arī bijusi. Cita lieta, ka smadzenes ne tā interpretējušas sensoro informāciju.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #217 : Augusts 21, 2013 »

protams, var pieņemt ka cilvēki kļūdās attiecībā uz Dievu jau neskaitāmu gadsimtu garumā, kļūdās un kļūdās. es tomēr sliecos domāt, ka kļūdas nav. bet kā jau teicu, tas ir tāpat kā ar jebkuru izvēli,  kamēr ar to nekaitē citiem, tā ir brīva.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #218 : Augusts 21, 2013 »

SR, izvēle brīva, tas tiesa un tāpēc es uzstājos pret tādiem funkcionāriem kā susliks, kuri sava izdevīguma dēļ grib piespiest cilvēkus noticēt konkrētām lietām. A tā, ja cilvēks pats izvēlas ticēt dievam, kā, piemēram SR, nav nekā slikta.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #219 : Augusts 21, 2013 »

Ctulhu
Citāts
Tu tak nesaki, ka datorspēle vai kāds simulators Tavā kompī ir pārdabisks
Es esmu pārdabisks attiecībā pret būtnēm, kas ir simulācijā. Tāpēc, ka es pārkāpju viņu pasaules likumus kā vien vēlos. Dabiskais ir tas, kas ir "norma" viņu pasaulē. Viņu pasaules likumi. Piem, es tur lidoju ātrāk par gaismu, man ir masa, kas visu laiku mainās, es esmu neredzams, utt, utml.
Vai arī tu domāji savu personīgo matērijas definīciju, ka matērija ir viss, kas IR ?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #220 : Augusts 21, 2013 »

Ctulhu
Citāts
kaut kāda vīziju, noskaņojuma un pārdzīvojumu kombinācija, sakritība var cilvēkam izraisīt sajūtu ``attiecības ar dievu``.
To gan vajadzētu zinātniski pamatot, ar eksperimentiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #221 : Augusts 21, 2013 »

Ezis

``Es esmu pārdabisks attiecībā pret būtnēm, kas ir simulācijā. ``

īstenībā nē. Jo pa lielam jums abiem ir viens un tas pats nesējs. Un uz jujs attiecas likumi, kas attiecas uz to nesēju. Simulacija ir process materijā un simulacijas autors ir process materijaa. Nu jeb materialas sistemas ir gan viens gan otrs.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #222 : Augusts 21, 2013 »

Ctulhu
Tikai es varu pārkāpt tos "materiālās pasaules likumus", kas ir iekodēti simulācijas sistēmā.
Iespējams, ka ja rok ļoti dziļi, tad izrādās, ka Dievs ir "taisīts no tā paša materiāla". Nu kaut vai "viss ir Dieva sapnis".
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #223 : Augusts 21, 2013 »

ja tāds vispār pastāv. tas ir smieklīgākais moments visās teoloģijas debatēs - tiek super gari un plaši spriests par to, kāds varētu būt dievs un ko viņš varētu darī vai domāt, kamēr nav pat nekāda pamata uzskatīt, ka viņš vispār IR.

i mean, tu vari atkārtot savu līdzību ar televizoriem cik gribi, bet tas nemaina faktu, ka nav taču racionāla pamata akceptēt kaut kā tāda eksistenci, par ko reāli nekas neliecina.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #224 : Augusts 21, 2013 »

anonymos, Ezis.

Nuja, jo citādi mums uzreiz nāktos akceptēt bezgalīga daudzuma visa kā nenovērojama eksistenci, attīstīt teoloģiju, snorgoloģiju, drakonoloģiju, elfoloģiju.... utt, līdz bezgalībai.
IP pierakstīta