Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?  (Lasīts 22875 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
« Atbilde #165 : Augusts 20, 2013 »

Idejisks jā, loģisks nē. Empirisks arī nē, Anekdote koroče. par kreacionistiem arī ir tepat forumā nedaudz zemāk pie evolucijas teorijas.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #166 : Augusts 20, 2013 »

Citāts
Kreacionistiem tur kaut kāds idejiskais pamatojums ir.

Idejiskais pamatojums ir vienkāršs - apiet ASV konstitūciju un netiešā veidā panākt ticības mācibu pamatus pasniegt skolās kā "alternatīvo zinātni". ASV augstākā tiesa izmeta miskastē šo baznīcas apvienības mēģinājumu, kā neabilstošu valsts konstitūcijai. Taču šajā izbrāķētajā cepetī bija ieguldīti lieli līdzekļi un liels darbs. Neies laist taču zudumā mantu, ko pašu mājās izbrāķēja!!! Var taču iesmērēt tiem, kuru augstākā tiesa nav tik advancēta! Pie kam latvijā valsts ir tikai formāli šķirta no baznīcas, līdz ar to jebkādai tiesai būs monopenisuāli vai tiek tāds kreacionisms mācīts skolās vai netiek, ibo pat par ticības mācību tām bija nospļauties.

Ps- kreacionismu pēc izgāšanās tiesā, sen ir nomainījis pseidozinātniskais ID (intelidžent dizain). Kurš nesen kā arī tika tiesā noraidīts. Kādas tagad idejas nāks no "labo cilvēku zemes" - Dievs vien to zin...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #167 : Augusts 20, 2013 »

Ctulhu
Citāts
No ``daži fiziķi ir ticīgi`` nekur neizriet, ka fizikā nepieciešami reliģiski priekšstati, koncepti. Tur to nav.
No tā izriet, ka fiziku un ticību var mierīgi savienot, un nekādas kognitīvās disonanses tāpēc nerodās.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #168 : Augusts 20, 2013 »

Ezis, OK, ir psiholoģiski mehanismi, kas tās disonanses noslāpē. Tb man rastos.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #169 : Augusts 20, 2013 »

Ctulhu
Kas tur ko slāpēt? Piem, katoļu baznīca pat evolūciju atzīst, vai vismaz neiebilst pret to.
Ir arī dažas ezotēriskas mācības, kurās evolūcija pat nepieciešama - tipa, SB iziet caur dažādām attīstības pakāpēm, tāpēc pat vajadzīgas planētas, kur ir tikai akmeņi, vai tikai augi utml. Attiecīgi piemērotas vides.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #170 : Augusts 20, 2013 »

Ezis, nu ja bet gan RKB gan tās ezoterikas postulē pārdabiskus spēkus, kur pats jēdziens ``pārdabiski spēki`` jau izraisa disonansi.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7143
« Atbilde #171 : Augusts 20, 2013 »

Vārdu sakot, mana doma ir - strīdēties ar kristieti no loģikas un materiālisma viedokļa nav ... loģiski. :)

atvainojiet, bet šie nu ir pareizi vārdi. izņemot Ilāru šeit neviens kristietis šķiet jūsu diskusijās par Dievu  :) sen vairs nepiedalās, pat mulders ne.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #172 : Augusts 20, 2013 »

Ctulhu
Man neizraisa disonansi pārdabiski spēki. Jau kaut vai variantā ar "simulēta vide" - pārdabiski ir tie, kas ir "ārpusē Matrix-am", ja Matrix iekšpusi mēs uzskatam par "dabisku".
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #173 : Augusts 20, 2013 »

S.R.
Mulders arī  nekad nav piedalījies. Man nelabas aizdomas, ka ne jau aiz laika trūkuma.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #174 : Augusts 20, 2013 »

Kā jau minēju, kaut kādu teoloģisku niansi var piesiet vien pagalam teorētiskās fizikas nozarēs, Ezītis. Tas ir,  gravitāciju nevar skaidrot ar "dieva dusmām".
Un baznīca darvinistus vien piecieš ar gariem zobiem. Zin, nav jau viduslaiki, kad visus "ķecerus"  varēja vieglu roku svilināt.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #175 : Augusts 20, 2013 »

Ezis, simulacija scenarijā ir masterija un strukturas tajā - t.sk. simulacijas. Tu tak nesaki, ka datorspēle vai kāds simulators Tavā kompī ir pārdabisks :D
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #176 : Augusts 20, 2013 »

S.R.
Mulders arī  nekad nav piedalījies. Man nelabas aizdomas, ka ne jau aiz laika trūkuma.
šeit laikam vairs nē. bija vēl sarunas ja nemaldos lelbā, un noteikti VB. es arī savā laikā runāju ar Ctulhu par savu ticību. :)
tas ir bezjēdzīgi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #177 : Augusts 20, 2013 »

SR. nav vis bezjēdzīgi, es daudz ko uzzināju par religijām un ticīgajiem.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #178 : Augusts 20, 2013 »

SR. nav vis bezjēdzīgi, es daudz ko uzzināju par religijām un ticīgajiem.
es to domāju tādā nozīmē, Dievu nevar pierādīt, tāpat kā nevar pierādīt tā neesamību. Ticība vai nu ir, vai nav. varbūt tāds gēns. vai mikrobs, kas labvēlīgos apstākļos darba savu darbu. tiešām nezinu. bet man tas patīk.

ā, pareizi, kristieši to sauc par Svēto Garu. Vienu no Dieva personām.
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #179 : Augusts 20, 2013 »

Vārdu sakot, mana doma ir - strīdēties ar kristieti no loģikas un materiālisma viedokļa nav ... loģiski. :)
atvainojiet, bet šie nu ir pareizi vārdi. izņemot Ilāru šeit neviens kristietis šķiet jūsu diskusijās par Dievu  :) sen vairs nepiedalās, pat mulders ne.
Ctulhu jau nediskutē, bet dzen cauri savu jaunībā apgūto idelogijas dzīšanas mākslu, kad neizskata jautājumu pec būtības, bet tikai visus kontrargumentus nolamā par muļķībām (nepareizi!) un troļošanu! :) Un vispār piecieš forumā svešus viedokļus tikai tāpēc ka ir apsolīts Ezītim, ka būs "brīvdomātāju" forums.
Ir divi veidi, kā ļaut sevi apmuļķot: vai nu ticēt tam, kas nav patiess, vai atsacīties ticēt patiesajam.
-Sērens Kjerkegors (kristīgs filosofs)
Viņam nav taisnība. Patiesajam nevajag ticēt, patieso vajag lietot un ja tas tiešām ir patiess, tas funkcionēs.
Jā, Ctulhu kāpēc tu nespēj samierināties ar patiesību , ka Dievs ir un beidzot sākt meklēt ceļu lai viņu satiktu un sajustu. Tavas aprobežotības, ka nezini, kur ir Dievs,- sludināšana ir bezizejas ceļš, noliedzot zināšana un intelektuālu spēku, un zinātnisku racionālu metodi - nekur nevar nonākt. Protams, troļošanai Ctulhu labāk noder anarhistiska Dieva noliegšana.
p.s. un mazliet piedod , kam nav laika, bet gan jau kādreiz būs! 
IP pierakstīta