Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?  (Lasīts 22902 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
« Atbilde #45 : Augusts 15, 2013 »

Citāts
Ctulhu
Ok, Masikam taisnība - man ir pārāk vienkāršots skats uz AI, kurš balstās vien uz pieejamajiem uzskates līdzekļiem. Tas ir, datorprogrammas un zinātniskā fantastika. :)
Vārdu sakot, nespēju pretargumentēt, jo nav zināšanu bāzes. :/
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #46 : Augusts 15, 2013 »

Es gan teiktu, ka "akmens cirvis" nav sistēma. Akmens un cirvis savstarpēji nemijidarbojas, tas var būt vienīgi kā sistēmas sastāvdaļa (elements). Teiksim, roka ar akmens cirvi tajā sistemātiski sitot pa koku rada...pagali. :)

Bet šobrīd runa nav par to - Gnidrologs apgalvoja, ka sistēma ir iespējama vien gadījumā, ja kāds to rada. Viss pārējais esot haoss. :D
negluži. haoss beidzas tur kur sākas entropijas process. dīvainā kārtā, entropija strukturē matēriju, lai gan filozofiski tai vajadzētu tieši struktūru pataisīt par haosu. taču notiek tieši pretējais. Šauri ņemot, konkrētos apstākļus uz Zemes - jā, sarežģītas struktūras šeit un tagad rodas tikai cilvēka darbības rezultātā. Lai gan Lielo Barjerrifu, šķiet, tomēr cilvēks nav radījis....
Proti - sarežģītas sistēmas laikam rodās tikai pašas, pašas sevi atražojot. Cilveka gadījumā, cilvēks var atražot sevi UN vēl mazliet kaut ko. Akmens cirvja vai Seiko rokas pulksteņa izskatā. Varam daudz nebazarēt - būtiskas atšķirības starp akmens cirvi un rokas pulksteni nav. Pat neskatoties ka viens ir sarežģits un KĀDU LAIKU spejīgs itkā autonomi strādāt, bet otrs ir pat autonomi strādāt nespēj.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #47 : Augusts 15, 2013 »

le-haim

Bet tevis paceltā problema ir svarīga un nav vienkārša, sevišķi svarīga tā kļūst kad/ ja tiešam tuvojamies AI radīšanai, tā ir t.s. FAI ( friendly artifical intellect) problema, kā jau teicu, tās vispārīgs risinājums dotu/ dos arī universalu racionalu ētiku.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #48 : Augusts 15, 2013 »

le_haim
mana pamatdoma, piemēram skaineta gadījumā būtu tāda - nav obligāti ka skainets agresīvi aizsargā savus resursus. un tas nenotiek arī 100% dajebkuras dzīvās radības gadījumā. Vienkarši tie, kas TO nedara - dabiskā nāvē izzūd. Evolūcijas procesa dabiskā atlase. Vai tas ir labi, slikti un kā viņi tagad jūtas - mēs to neuzzināsim, jo viņu vairs nav. Un nav pat (mašīnu gadijumā) jēgas runāt par mašīnas antropomorfām emocijam un izjūtām - tjipa vai viņa ir laimīga ka palikusi dzīva? Da vienkārši  - strādā tas agregāts, kuram pietika resursi un kurš palika dzīvs. Un ir vienalga kāda metode tam dāvāja iespēju izdzīvot - elastīga mērogošana, kas ļauj iztikt ar neticami maziem resursiem, vai agresīva resursu piesavināšanās un konkurentu iztriekšana no pamatresursu bāzes. Kura metode būs tā, kas nodrosinās izdzīvošanu -tā arī būs tā labākā. Un būs pilnīgi pajāt, kādi ir mūsu morāles uzskati par konkrēto metodi. Šķīrejtiesnesis ir izdzīvošana, nevis kaut kādu pajoliņu, kaut kāda laika un tradīciju determinēta uzvedības un jēdzienu liste.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #49 : Augusts 15, 2013 »

Citāts
mana pamatdoma, piemēram skaineta gadījumā būtu tāda - nav obligāti ka skainets agresīvi aizsargā savus resursus. un tas nenotiek arī 100% dajebkuras dzīvās radības gadījumā. Vienkarši tie, kas TO nedara - dabiskā nāvē izzūd. Evolūcijas procesa dabiskā atlase.

Vārdu sakot, fakts ir tāds, mierīga līdzāpastāvēšana neierobežotam skaitam indivīdu (AI) nav iespējama, ja vien mums nav neierobežotu resursu. Tas ir, karš būs. Vienmēr.
Tiesa, AI gadījumā ir savādāk, jo Chultu minēja ITER`u, kurš, cik nopratu, ir bezmaz mūžīgais dzinējs. Ja atrisinām resursu (enerģijas) problēmu, tad...
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #50 : Augusts 16, 2013 »

Citāts
Proti - sarežģītas sistēmas laikam rodās tikai pašas, pašas sevi atražojot. Cilveka gadījumā, cilvēks var atražot sevi UN vēl mazliet kaut ko.

Ne gluži. Jebkura sistēma, ja tā funkcionē, spēj atražot "UN vēl mazliet kaut ko" . Saule, teiksim, ražo siltumu. Sistēma "homo sapiens" ražo pulksteņus, boingus un traktorus. Un siltumu.
Termodinamika, zinies.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #51 : Augusts 16, 2013 »

Citāts
Šauri ņemot, konkrētos apstākļus uz Zemes - jā, sarežģītas struktūras šeit un tagad rodas tikai cilvēka darbības rezultātā.

Nu jā, šauri ņemot. Sistēma "canis lupus" rodas neatkarīgi no cilvēka. Arī bērna radīšanā sistēma "homo sapiens" piedalās tikai kā pasīvais elements, tas ir, veic procesuālās darbības (kopošanās) sistēmas "bērns" radīšanā. Proti, tiklīdz kopošanās process ir pabeigts, tā ieslēdzas cita sistēma, kura tad arī konkrētā laikā šo sistēmu "bērns" rada. Skatīt šķirkli par homo sapiens mātīšu anatomiju.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8269
« Atbilde #52 : Augusts 16, 2013 »

Tu, tātad, atzīsti (neredzu pretargumentus)
Es atzīstu, ka esi damfaks, jo tev pašam nav nekāda argumenta in the first place. Tu piedēvēfunkciju un jēgu videi, kas radusies nejaušības rezultātā. Kā var vēl ar vien nepielekt?
Citāts
, ka sistēma T-40 tikpat labi var būt nejauši radusies?
Ko nozīmē ''tik pat labi''? Viņa NAV nejauši radusies un nekad nebūtu varējusi, tāpēc šādi pieņēmumi ir idiotiski. ''Tik pat labi bites varētu lidot vertikāli.'' ololol man ir arguments
Citāts
Tātad, arī elementu kopums, kuru pieņemts apzīmēt ar vārdu "ekosistēma", tikpat labi var būt ģenerējies nejauši?
Tā tas var būt, bet tas automātiski izslēdz ''kļūdas'' jēdzienu, jo ja nav iepriekšēja nolūka šai sistēmai, tad jebkas, kas tajā funkcionē, funkcionē pareizi, tajā skaitā destruktīvi lementi.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #53 : Augusts 16, 2013 »

le_haim
Citāts
Gnidrologs apgalvoja, ka sistēma ir iespējama vien gadījumā, ja kāds to rada. Viss pārējais esot haoss.
Es sapratu, ka viņš teica, ka nevar būt kļūdas sistēmā, kuras pastāvēšana ir bezjēdzīga, t.i. neradītā sistēmā. Jēgu sistēmai piešķir tās radītājs.
Ja sistēma bezjēdzīga, tad tev sanāk apmēram tā, ka kļūda ir jebkas, kas maina sistēmas patreizējo uzvedību?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #54 : Augusts 16, 2013 »

Vēl interesantāk, cilvēks var ņemt kādu jau eksistējošu sistēmu un piešķirt tai jēgu pēc saviem ieskatiem. Cits cilvēks ņem to pašu sistēmu un piešķir tai citu jēgu, pat pilnīgi pretēju.
Kas tad būs 'kļūda' sistēmā? :)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #55 : Augusts 16, 2013 »

Ctulhu
Citāts
par pašu tēmu - es viņu ``izdēsto`` reģistrā arī neredzu, tālab aizrakstīju ezim, vai viņam backupā nav sag;abājies, ja ir - pārmetīsim.
Skatīšos, kur tā palikusi un kā var atjaunot. Vajadzētu varēt.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #56 : Augusts 16, 2013 »

Citāts
Tu piedēvēfunkciju un jēgu videi, kas radusies nejaušības rezultātā.

Es jēgu (metafizisks koncepts) nepiedēvēju, es konstatēju faktu par sistēmas funkcionēšanas ( sistēmā esošo elementu mijiedarbība) esamību. Jebkuri elementi, kuri sistemātiski mijiedarbojas, veido sistēmu. Pats atzini *, ka lietas vienkārši ir. Ja mēs spējam konstatēt lietas (elementus), mēs tāpat spējam konstatēt šo lietu (elementu) mijiedarbību. Elementu sistemātiska mijiedarbība = funkcionalitāte. Funkcionalitāte IR. Tātad, ir sistēma. Tik vienkārši.
Atkal par Sauli. Saule IR. Tā ir sistēma. Sistēmai "saule" ir funkcija, bet nav jēgas.

*

Reizēm vienkārši ir.

Citāts
Viņa NAV nejauši radusies un nekad nebūtu varējusi,

Kāpēc gan ne? Secīgi sprādzieni, kuri atkārtojas, mēdz notikt arī uz Saules, piemēram. :)

Citāts
jebkas, kas tajā funkcionē, funkcionē pareizi, tajā skaitā destruktīvi lementi.

Pretruna. Destruktīvs (neiederīgs, tāds, kas sistēmā izraisa funkcijas zudumu) nevar funkcionēt pareizi, jo izraisa sistēmas funkciju zudumu (atceramies, ka funkcija ir elementu savstarpējā mijiedarbība).

Citāts
Es sapratu, ka viņš teica, ka nevar būt kļūdas sistēmā, kuras pastāvēšana ir bezjēdzīga, t.i. neradītā sistēmā. Jēgu sistēmai piešķir tās radītājs.

Jap. Termins "kļūda" neiederas, kā jau atzinu. Ir disfunkcija.

Citāts
Ja sistēma bezjēdzīga, tad tev sanāk apmēram tā, ka kļūda ir jebkas, kas maina sistēmas patreizējo uzvedību?

Ne gluži, tas atkarīgs no sistēmas (tās pašpietiekamības), plus, jāņem vērā cēloņsakarība. Ja tev iedur nazi un nopludina asinis, sistēmas uzvedība mainās reaģējot uz traucējumu. Ja traucējumu tā novērš, tā atjaunojas. Ja tā traucējumu novērst nespēj, tad tā beidz funkcionēt.

IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #57 : Augusts 16, 2013 »

le_haim
Ja nav radītāja, tad nevar pateikt, kas ir sistēma. Ja kādam iedur ar nazi, iespējams, ka kāda grupa cilvēku no tā vinnē. Atkal jau, skatoties, kas ir tā grupa, un kādu mērķi / jēgu tā ir uzstādījusi.

Pēc kādiem vispārējiem, objektīviem un augstākiem kritērijiem sistēma 'dzīvs cilvēks' ir labāka par 'beigts cilvēks'? Pat attiecībā uz kādu konkrētu cilvēku - atradīsim cilvēku grupas, kurām no tā cilvēka nāves palika labāk vai sliktāk.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #58 : Augusts 16, 2013 »

Citāts
Ja nav radītāja, tad nevar pateikt, kas ir sistēma.
Nē, es jau definēju vienkāršus sistēmas kritērijus. Sistēma, tātad, ir atsevišķu elementu savstarpēja periodiska iedarbība. Teiksim, kloķa - klaņa mehānisms, kura pamatā ir secīgu, periodisku sprādzienu virkne.

Citāts
Pēc kādiem vispārējiem, objektīviem un augstākiem kritērijiem sistēma 'dzīvs cilvēks' ir labāka par 'beigts cilvēks'?
Atvaino, bet tā ir metafizika, kuras lielumi nav detektējami. Es nekad neesmu apgalvojis, ka līķis ir "labāks" vai "sliktāks" (metafiziski lielumi) par funkcionālu organismu. Mani kā novērotāju tas neinteresē. Es vienkārši konstatēju, ka līķis ir sistēma, kura dažādu apstākļu dēļ ir pārtraukusi savu funkciju. Ja iemesli ir redzami (nazis sirdī), es konstatēju faktu. Un viss.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #59 : Augusts 16, 2013 »

le_haim
Sistēma pārtraukusi savu funkciju? Kādu tieši funkciju? Tu ņem no visas lielās Sistēmas, no visa Visuma, kādu nelielu daļu, apzīmē to kā sistēmu, un novēro to kādu laiku. Noteiktā laika posmā sistēma darbojas konkrētā veidā.
Disfunkcija skaitās tad, ja sistēma sāk strādāt savādāk nekā tai laikā, kad to novēroji?
IP pierakstīta