Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Nāves sods  (Lasīts 6230 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
Re: Nāves sods
« Atbilde #15 : Marts 06, 2014 »

Citāts
Protams, primārais būtu mērķis likvidēt cēloņus, bet kapitālismā sociālā nevienlīdzība ir dabiska parādība. Skandināvi koķetē ar sociālisma idejām, kā zināms.

nu, tātad acīmredzot tīrs `suns-plosa-suni` kapitālisms ir primitīvāks un sabiedrībai kopumā kaitīgāks par koķetēšanu ar sociālisma idejām. nav jau nedzirdēta doma.

Citāts
Lūk, un par cik mēs esam savairojušies bez sava gala, tad visaptverošs humānisms vairs nav nepieciešams. Ir pat kaitīgs, patiesībā.

humānisma `points` nav atkarīgs no iedzīvotāju skaita. sugas kā tādas saglabāšana nebija vairs īpaši būtiska arī senās romas laikos vai, piemēram, 1500. gadā (bez tam pati ideja par cilvēku kā sugu ir pietiekami nesena). pie humānisma ir nonākts sociālā progresa ceļā, tas ir līdz šim augstākais sabiedriskās domas attīstības pakāpiens. tas obv nav perfekts, bet es ar diezgan lielu pārliecību apgalvoju, ka tas kā vadlīniju komplekts ir labāks par visu, kas ir bijis līdz tam.

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #16 : Marts 06, 2014 »

Citāts
humānisma `points` nav atkarīgs no iedzīvotāju skaita.

Ir gan. Jau pamatoju, kāpēc. Viss pārējais ir liberastu propaganda.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #17 : Marts 06, 2014 »

nu, gan jau būsi pamanījis, es piederu `liberastiem`, tā ka uz mani tas arguments diez vai iedarbosies.

bez tam, kā jau laikam divas vai pat trīs reizes te esmu rakstījusi, cilvēcei tuvākajā laikā nedraud vietas trūkums uz zemes. un ja sāks trūkt, tad meklēt vajadzēs citus risinājumus, nekā vecmāmuļas vilkšanu uz mežu.

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #18 : Marts 06, 2014 »

Citāts
un ja sāks trūkt, tad meklēt vajadzēs citus risinājumus, nekā vecmāmuļas vilkšanu uz mežu
Es piedāvāju vilkt uz mežu vecmāmiņas? Acīmredzot, studēji Gēbelsa kopotos rakstus. :)

Vietas trūkums nedraud, ko nevarētu teikt par resursiem. Teiksim, pārtiku. Lauksaimniecībā izmantojamās zemes daudzums ir konstants (mazāk vai vairāk), bet piebarojamo skaits pieaug, uj, ku` ātri.
Jebkurā gadījumā, ko liberasti piedāvā pārtikas trūkuma gadījumā? Ekonomiskās spuldzītes un velosipēdus?
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #19 : Marts 06, 2014 »

Citāts
Es piedāvāju vilkt uz mežu vecmāmiņas?

slaktēšanu kā risinājumu tu piedāvā, ar to pietiek.

Citāts
Vietas trūkums nedraud, ko nevarētu teikt par resursiem.

pārtikas trūkums, ja tā parēķina, arī nav īsti fakts. resursu kā tādu pietiek. fakts ir tas, ka kādiem 10% zemes iedzīvotāju pieder kādi 90% zemes resursu, un lielākai daļai no tiem 10% nekrata tas, ka šī mākslīgi radītā nepieejamība atstāj tādas pašas sekas kā tas, ja resursu tiešām nebūtu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
« Atbilde #20 : Marts 06, 2014 »

le-haim,  es nezinu par liberastiem, bet liberāļi  - tehnoprogresīvisti piedāvā

1) orbītu, saules sistēmas planētu un vēlāk arī tālāka kosmosa apgūšanu
2) vairošanās kontroli, tajā skaitā caur dzīves līmeņa celšanu
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #21 : Marts 06, 2014 »

le-haim, tālāk:

Noziedznieku nogalināji-  dabūji ap 100 kg sabrūkošu audu.
Noziedznieku izpētīji un izārstēji - dabūji +1 labu cilvēku + zināšanas, kā noziedzniekus ārstēt.

Izvērtē ieguvumus abos gadījumos, tas nav grūti.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #22 : Marts 06, 2014 »

Citāts
slaktēšanu kā risinājumu tu piedāvā, ar to pietiek.
Es piedāvāju racionālu un pamatotu draudu iznīcināšanu, nevis haotisku slaktēšanu.
Citāts
pārtikas trūkums, ja tā parēķina, arī nav īsti fakts. resursu kā tādu pietiek
VĒL nav, un VĒL pietiek. Kā jau teicu, lauksaimniecībā izmantojamās zemes daudzums ir +- konstants, līdz ar to, konstants ir saražotās paŗtikas daudzums. Bet iedzīvotāju skaits pieaug. Un humānisma rezultātā turpinās pieaug. Fakts.

le-haim,  es nezinu par liberastiem, bet liberāļi  - tehnoprogresīvisti piedāvā

1) orbītu, saules sistēmas planētu un vēlāk arī tālāka kosmosa apgūšanu
2) vairošanās kontroli, tajā skaitā caur dzīves līmeņa celšanu

Zinātniskā fantastika ir jauka lieta, bet problēmas risinājumus vajadzēs jau pēc gadiem ~ 30. Kaut kā šaubos, vai tehnoloģiskās iespējas mums tad ļaus audzēt kāpostus uz Marsa.

Vairošanās kontrole arī ir apsveicami, vien nesapratu, kā dzīves līmeņa celšana varētu ietekmēt vairošanos.
Es piedāvāju sterilizāciju.

IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #23 : Marts 06, 2014 »

Citāts
Es piedāvāju racionālu un pamatotu draudu iznīcināšanu, nevis haotisku slaktēšanu.

draudu kam? cilvēcei? tas zaglis recidīvists tavuprāt ir drauds cilvēces pastāvēšanai?

Citāts
Kā jau teicu, lauksaimniecībā izmantojamās zemes daudzums ir +- konstants, līdz ar to, konstants ir saražotās paŗtikas daudzums.

saražotās pārtikas daudzums mūsdienās jau ir pilnībā pietiekams, lai burtiski pabarotu visu cilvēci. pārtikas pieejamība un sadalījums, vot tā jau ir cita lieta.

Citāts
vien nesapratu, kā dzīves līmeņa celšana varētu ietekmēt vairošanos.

elementāri. pie augsta dzīves līmeņa ir ilgi un  veselīgi mūži, kas nozīmē, ka sarūk vajadzība kļepāt augšā pa sīcim ik gadu, lai tikai ciemats pavisam neizmirtu.

Citāts
Es piedāvāju sterilizāciju.

pret pašu cilvēku gribu?

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #24 : Marts 06, 2014 »

le-haim, tālāk:

Noziedznieku nogalināji-  dabūji ap 100 kg sabrūkošu audu.
Noziedznieku izpētīji un izārstēji - dabūji +1 labu cilvēku + zināšanas, kā noziedzniekus ārstēt.

Izvērtē ieguvumus abos gadījumos, tas nav grūti.
Nu, pirmajā gadījumā muss ir lielisks materiāls kompostam. :) Šādā augsnē labi augs pārtika.

Par ārstēšanu - atkal jau jāsaka, ka ārstēt šobrīd nevar. Var mēģināt cīnīties noziedzības cēloņiem to saknē (skatīt piebildi par sociālo nevienlīdzību), bet tas prasa ierobežot un kontrolēt sevi, savus instinktus un vajadzības (sociālisms). Uz šādu upuri liela daļa nav gatavi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #25 : Marts 06, 2014 »

le-haim

Ar kosmosu var iet ātrāk vai lēnāk, atkarībā kā savāksimies un kā risināsim enerģijas un radīācijas aizsardzības problēmas, tās ir 2 galvenās.

Dzīves līmeņa pieaugums samazina dzimstību, salīdzini dzīves līmeni vs dzimstību dažādos reģionos, korelācija ir apgriezta, iemesli - 1) drošība-  nevajag pēcnācējus kā rezervi, 2) interese - ir daudz kas cits incants/ patīkams ko darīt, 3) vairošanos nosakošo tradiciju t.sk. reliģisko izzušana.

Sterilizācija, ja tā ir brīvprātīga, der kā opcija, ko cilvēki var izvēlēties, piespiedu neder, jo var izraisīt cilvēkiem psiholoģisku diskomfortu. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #26 : Marts 06, 2014 »

le-haim

``- atkal jau jāsaka, ka ārstēt šobrīd nevar. ``

Nu redzi, tātad ir iemesls atrast, kā var, tādam nolūkam noziedznieki ir jāstudē ( kotrolējamos apstākļos, bez apdraudējuma citiem, protams), nevis jākauj nost.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #27 : Marts 06, 2014 »

Citāts
draudu kam? cilvēcei? tas zaglis recidīvists tavuprāt ir drauds cilvēces pastāvēšanai?

Draudu baram. Ja kāds haotiski sāk slaktēt pārējos, ir loģiski, ka viņu uztvers kā draudu. Par zagšanu: atkarīgs no situācijas.
Citāts
saražotās pārtikas daudzums mūsdienās jau ir pilnībā pietiekams, lai burtiski pabarotu visu cilvēci.
Bet cilvēku skaits PIEAUG! Saproti?

Citāts
pret pašu cilvēku gribu?
Protams.

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #28 : Marts 06, 2014 »

le-haim

``Protams. ``

Tas neder. Psiholoģiskas ciešanas dabūsi.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #29 : Marts 06, 2014 »

Citāts
Var mēģināt cīnīties noziedzības cēloņiem to saknē (skatīt piebildi par sociālo nevienlīdzību), bet tas prasa ierobežot un kontrolēt sevi, savus instinktus un vajadzības (sociālisms). Uz šādu upuri liela daļa nav gatavi.

nu lūk, tās tad arī ir īpašības, kuras izceļ humānisms. varbūt nedaudz labāk saproti, kāpēc tas ir svarīgs?

Citāts
Bet cilvēku skaits PIEAUG! Saproti?

pieaug arī saražotās pārtikas apjoms. tava kļūda ir tā, ka tālas nākotnes situāciju tu iznes mūsdienās un no tā izdari kkādus secinājumus.

Citāts
Citāts
pret pašu cilvēku gribu?
Protams.

neies cauri. šaubos vai ietu cauri pat tad ja tu kaut kur nodibinātu savu tirāniju, jo maz kurš gribētu tur dzīvot.