Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai arī tev liekas ka ĢMO(Ģenētiski modificēts organisms) ir ļauns? Kapēc?  (Lasīts 2972 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

nolēmu papētīt cik šeit ir skeptiķu

Nu ... es, piemēram, esmu izteikts skeptiķis.

« Pēdējā izmaiņa: Novembris 02, 2014 Papucs »
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504

Papucs es nezinu ko tu esi salasījies, bet labāk tomēr paliec pie bībeles un žirafes :D

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Ateists, man to visu jaukas pasniedzējas mācīja augstākās izglītības iegūšanas procesā :)

(un nav tā, ka es sievietēm neuzticēšos tikai tādēļ, ka viņas ir sievietes  :-* )
IP pierakstīta

filis

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 17

Kurā vietā un tieši kuras PROFESORES? Varbūt tev ir arī nojauta no kurienes radās skābeklis tādā kvantumā? Vai tava iztīrītā aura/čakara utt. tevi nepasargās no šī mokpilnā likteņa?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

filis

Koledžā, bet pasniedzējas vārdu tiešām neatceros.
Atceros, ka bija jauka :)

Citāts
Varbūt tev ir arī nojauta no kurienes radās skābeklis tādā kvantumā?
Protams. Ne tikai nojauta, bet es pat precīzi zinu - Dievs visu radīja.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Kāpēc sēkla katru gadu jāpērk no jauna?

Tāpēc, ka ĢMO nav izdzīvotspējīgi.

Ja normālā karpu dīķī ielaidīs kaut vai vienu ĢM karpu, tad četru karpu paaudžu laikā dīķis būs miris - karpu vairs nebūs.

ĢMO iznīcina arī dabiski attīstījušos sugas pārstāvjus vienkārši elementārā krustošanās ceļā.

Šodien modē dažādi ievestie košumkrūmi māju pagalmos.
Cilvēki! Stādiet tikai tos, kas neaug Latvijā.
Ja jūs iestādīsiet kādu ĢM kadiķi, tad pakāpeniski ap jūsu māju izmirs visi kadiķi.
Ja priedi, tad priedes, ja egli, ta egles.

Paliek tikai mulsinošais jautājums - a no kurienes tad ĢMO sēklas? Ja ĢMO nav vairoties spējīgs - tad no kurienes pats materiāls? Tūkstošiem tonnu ĢMO modificētu graudu vienkārši fiziski nav iespējams radīt laboratorijā, katru individuāli.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Citāts
Vai arī tev liekas ka ĢMO(Ģenētiski modificēts organisms) ir ļauns? Kapēc?
ģenētiskās modifikācijas notiek katrā paaudzē. ja tā skatā - mums apkārt nav neviena auga vai dzīvnieka, kas nebūtu ģenētiski modificēts. šķirnes āboli nav vienādi ar  meža āboliem arī ģenētiski. Visādu spanieli, čaučau un citi suņu-žurki  nu nemaz nav savvaļas vilki. Vienkārši dabā tādas ģenētiskās modifikācijas neizdzīvotu. Mākslīgajā selekcijā - izdzīvo.
IMHO tas pats attiecas uz ĢMO, tikai tur izmaiņas ir nevis atlasītas no haotiskām, bet mērķtiecīgi radītas, vismaz aptuveni saprotot gēnu darbību un gēnu izmaiņu sekas.

Nē, ĢMO neuzskatu par ļaunumu.  Ir vienkārši morālētiski mulsinoši, ka mūsu dzīvības pamati tiek izmantoti kā konstruktors vai lego klucīši un veidota tāda dzīvības forma, kas cilvēkam ir ērta un lietderīga. Zemapziņā visi saprot, ka ĢMO galu galā attiecas arī uz pašu cilvēku... ir milzīgas bailes pieņemt šādu domu un šādu faktu.

Pie sucubu teiktā, varu piebilst - ir dzirdēti mēģinājumi veidot ģenētiskās zāles uz ĢMO pamata.
Nu, piemēram - burkānu ar ģenētisku modifikāciju, kura satur antibiotiku vai vakcīnu pret ebolas vīrusu.
Visādas burkina-fasso tad ir neticami viegli apgādāt ar vakcīnām. Tik vien vajag, kā maišeli ar modificētām burkānu sēklām. Vienīgi nedaudz jāpagaida līdz izaugs. Pēc tam  - vuaļā. Notīri, nomazgā un apēd svaigu burkānu. Ij visa vakcinācija.  Pārpalikumu var ēst tāpat vai vārīt, neitralizējot vakcīnu.
lai nu kāds pasaka ka tas ir SLIKTI!!
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Paliek tikai mulsinošais jautājums - a no kurienes tad ĢMO sēklas?

Katru sezonu audzē jaunas - tā tas ir.
Tāpat kā ar mūļiem. Vairoties teorētiski var, bet praksē viss ir šķērsām.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

dabā tādas ģenētiskās modifikācijas neizdzīvotu. Mākslīgajā selekcijā - izdzīvo.

Jā. Tikai mākslīgā selekcija joprojām balstās dabīgos pasaules uzbūves pamatos un mehānismos.

Citāts
IMHO tas pats attiecas uz ĢMO

Nē, neattiecas. Cita tehnoloģija, kas atškiras no Dieva radītās.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists

Papucs, fizika ir viena, līdz ar to mehanismi palielam vieni un nē, daba nav neviena radīta.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete

Kāpēc sēkla katru gadu jāpērk no jauna?

Tāpēc, ka ĢMO nav izdzīvotspējīgi.
Tāpēc, ka ĢMO, kuri spēj vairoties tālāk, nav īpaši laba ideja - veidojas risks, ka sajauksies ar parastajiem, izplatīsies dabā un nojauks ekosistēmu. Nu, ir jau arī tie, kas vairojas tālāk, bet, tāpat kā daudzām neĢMO šķirnēm, līgumā atrunāts, ka nedrīkst stādīt no jauna - tikai sēklas lietot tālāk citiem nolūkiem. Jā, tas ir peļņas dēļ + daudzas šķirnes ir hibrīdi, kas tikai pirmajā paaudzē ir sakarīgi, pēc tam pārvēršas šņagās.
IP pierakstīta