Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Valsts vēsture. Autortiesību objekts?  (Lasīts 1160 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/117902/cik-talu-iesim-liepajas-skolotajam-draudot-cietumsods-jo-vins-interneta-publicejis-macibu-gramatu

man ir saprotama VĒLME izdevniecībai gūt peļņu no mācību procesa. Taču vai tas ir ētiski, morāli un galu galā likumīgi?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Valsts vēsture. Autortiesību objekts?
« Atbilde #1 : Maijs 17, 2013 »

a_masiks
Likumīgi.
Ētika uin morāle mums ir kapitālisma versijas - galv ir NAUDA.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #2 : Maijs 17, 2013 »

EzītisMiglā
es te mazliet paštukoju. Grāmatas autors ir kāds cits vēstures skolotājs. Strādājis pie grāmatas 6 gadus.
Es pieņemu ka 6 gadus strādājis arī par skolotāju un par to saņēmis algu no sava darba devēja  - valsts vai pašvaldības. Vai gadījumā algota darba spēka, darba augļi nepieder dabinieka algotājam? Skolēni taču skolotājam nepieder, lai gan skolotājs ir skolēnu zināšanu un daļēji arī personības autors?! Skolēni pieder valstij un saviem vecākiem...
Izrietoši - grāmatai būtu jāpieder valstij, ja tā ir maksājusi šim skolotājam algu 6 gadus un ja viņš grāmatu nav rakstījis sugubo tikai sestdienās/svētdienās un atvaļinājumā.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #3 : Maijs 17, 2013 »

a_masiks
Jā.
Es pazīstu pāris grāmatu autorus, viņiem pašiem maksā kapeikas, - gan  izdevniecības, gan kaka.

Tā ka visa tā autorbūšana ir tam, lai uzvārītos visādi izdevēji, tirgoņi u.tml, nevis pats autors. Vajag aizvietot "autoratlīdzība" ar kādu prezīzāku terminu, "tirgotājatlīdzība", vai ko citu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41675
  • Ateists
« Atbilde #4 : Maijs 17, 2013 »

Ezis, a kas notiek, ja autori pasūta visus starpniekus dir$t un izplata savus darbus paši internetā? Es lasīju krievu fantastu forumos, ka tā darot, dabū vismaz tik pat daudz atlīdzības: Tas ir - izliek savu darbu internetā un pieraksta klāt, ka ja kādam patika, var atsūtīt, cik nav žēl, $$. Cilvēki sūta.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #5 : Maijs 17, 2013 »

MAZA niansīte notikumos:

Citāts
Grāmatas "Vēsture vidusskolai" autors, arī skolotājs Klišāns sava kolēģa rīcību dēvē par brutālu, sakot, ka policijas iesaistīšanās šajā notikumā ir beigu akords un sākumā situāciju mēģināts risināt mierīgā ceļā. Sarunā ar portālu "Delfi" Klišāns pastāstīja, ka pērn vasaras izskaņā no kolēģiem uzzinājis - viņa sešu gadu darbs esot publicēts internetā, taču sākumā tam nepievērsis vērību. Vēlāk, saprotot, ka internetā, skanētā veidā ir ievietots viss viņa darbs, tomēr satraucies. Paša rīkotajā seminārā šogad janvārī saticies ar Liepājas 15.vidusskolas skolotāju Pāvelu Juru un klātienē notikušo izrunājuši.

Klišāns stāsta, ka kolēģis todien atzinis savas rīcības nepareizību un solījis nedēļas laikā materiālus no savas mājaslapas izņemt, taču solīto neesot pildījis. Tad autors vērsies pie izdevēja "Zvaigznes ABC", kuram nodotas autortiesības uz šo mācību grāmatu, tad arī notikušajā piesaistīta policija, kurā ar iesniegumu vērsās apgāds.

Huiļi krietnais vēstures skolotājs bīda savas autortiesības, ja pats tās ir pārdevis ABC, ij vairs nav nekāds autortiesību subjekts?
Pie kam atceroties manis teikto par PATIESO autortiesību turētāju - gan Klišanu gan ABC būtu jāsoda par autortiesību zagšanu un zagtas mantas uzpirkšanu iedzīvošanās nolūkā!
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7831
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #6 : Maijs 17, 2013 »

Ctulhu
Citāts
Ezis, a kas notiek, ja autori pasūta visus starpniekus dir$t un izplata savus darbus paši internetā?
Ar fictionu tas vēl varbūt arī ietu cauri, ar IzM apstiprinātām mācību grāmatām utml. - diez vai :(
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #7 : Maijs 18, 2013 »

Ir vēl viena nianse - sākotnējo autora darbu izdevniecība pārstrādā, uzlabo stilu, izlabo kļūdas utml. Pieliek ilustrācijas, ja vajag. Vāka ilustrācijas arī.
Ja to visu darītu pats autors, tad grāmata būtu daudz zemākas kvalitātes, tiesa, kā kuram autoram.
No otras puses, autors var samaksāt cilvēkam, kas izrediģē un uzpucē viņa darbu, vai arī kaut kā sarunāt, ka dalās ar peļņas %.
IP pierakstīta