Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Utilitārims, objektīvi morāles principi  (Lasīts 21641 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Aiko_Saule

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 183
  • Izzinām Īstenību kāda tā ir un atklājam to citiem
Re: Utilitārims, objektīvi morāles principi
« Atbilde #165 : Februāris 08, 2015 »

cthugha
acīmredzot tiešām linolejs.

Nāve ir tas, ko mēs saucam par brīdi, kad personība pārtrauc „notikt”. Personība, kad tā nomirst, „nekur neaiziet,” tā pārtrauc eksistēt un tās ķermenis tiek aprakts/kremēts/apēsts/vienalga. Tieši tāpat arī liesma „nekur neaiziet,” kad tu nopūt sveci - pat ne uz kādu tumšā tukšuma karalisti. Tās vienkārši vairs nav. Matērija un enerģija, kas tos uzturēja, tagad dara kaut ko citu.

Bet kā tad paliek ar versiju par nākotnes arheologu no Supratendras ?
Cilvēce attīstīsies - un bezgalīgajā laikā iespējams - ka nākotnē cilvēce spēs piecelt no miroņiem - tos, kuri būs gribējuši dzīvot mūžīgi- un kuri būs norakti kapos zemē - un pēc saules uzsprāgšanas - viņu informatīvais lauks joprojām saules sistēmas apgabalā būs ierakstīts - un līdz ar to nākotnes arheologs piecels no mirušajiem :)
IP pierakstīta
5xxxDimensionālā realitāte Supratendra
http://supratendra.site50.net/

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42239
  • Ateists
« Atbilde #166 : Februāris 08, 2015 »

Aikosaule, lūdzu neaizdirs visas tēmas pēc kārtas ar savu sviestu. Citādi es būšu spiests tavus postus dzēst.
IP pierakstīta

Aiko_Saule

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #167 : Februāris 08, 2015 »

Aikosaule, lūdzu neaizdirs visas tēmas pēc kārtas ar savu sviestu. Citādi es būšu spiests tavus postus dzēst.
Es tevi nesaprotu - kur ir sviests tavā izpratnē - vari norādīt konkrēti ?
Tas ka kāds saka ka es esmu sapīpējies - tam tu neko neaizrādi ? Tas nav taisnīgi !
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #168 : Februāris 08, 2015 »

Tavi posti ir nesakarīgi. Vari ķēmoties pa ikdienas sarunām, bet nepiesārņo tēmas.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8273
« Atbilde #169 : Februāris 08, 2015 »

Aikosaule, lūdzu neaizdirs visas tēmas pēc kārtas ar savu sviestu.
Citāts
Ieraksti: 33747
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #170 : Februāris 08, 2015 »

Tavi posti ir nesakarīgi.. nepiesārņo tēmas.

Ctulhu, Tavi posti vidusmēra lasītājam ir saprottamāki, bet lai tas Tevi nemulsina - Tavi posti nebūt nav sakarīgāki.

Turklāt!
Aiko postos nav vērojama muļķība.
Tavos - bieži vien. Iespējams, stratēģiski tēlota muļķība, bet tomēr muļķība.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #171 : Februāris 08, 2015 »

Papuc, da man nav iebildumu, sarunājieties, es netraucēšu, es tikai piesekoju lai šams nepievervelē visu ar saviem monotonajiem bezsatura textiem.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #172 : Februāris 08, 2015 »

lai šams nepievervelē visu ar saviem monotonajiem bezsatura textiem.

Būtu labi, ja kāds "palīdzētu" arī ar Taviem monotonajiem bezsatura tekstiem.
IP pierakstīta

Aiko_Saule

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #173 : Februāris 08, 2015 »

Ctulhu

Viss šodien sākās šādi ! Ieslēdzu televīzoru un tur raidījumā  “Saknes debesīs” pacēla jautājumu par to, ka Francijā – tos kariķētājus noslaktēja musulmaņu ekstrēmais spārns.
Un raidījumā pacēlās jautājums par robežām starp reliģijām, kas manā realitātē paralēli savilkās ar ētikas un morāles normām. Ja normas – tad tas viss savelkās sistēmā.

Un tad tas viss savilkās kopā ar to vai tomāts ir veselīgs – analoģiski, kas tas ir kas nosaka kurš objekts ir labs un kurš nē.

Tad ienācu miglas valstībā un vienīgā tēma, kura rezonēja ar manu aktuālo – bija
Utilitārims, kuras pamat ideja ir (vai rīcība ir laba vai slikta, jānosaka, ņemot par kritēriju kopējo labumu). Līdzība bija ar ētiku tā, ka ētikas un morāles normas veido sistēmu un pēc būtības veic līdzīgu vai pat to pašu funkciju – izvirza kritērijus. Manā gadījumā – izvirzītie kritēriji bija vispārīgi – Utilitārima gadījumā – kritērijs bija kopējais labums.
Tad es nedaudz paimprovizēju un ienesu Utilitārismu – likteņu teorijas laukā, kurā ienesot – izrādījās, ka utilitārisms vispār zaudē savu jēgu, jo visu nosaka īstenība.
Tas bija priekš manis jaunā šīs dienas atklāsme. Varbūt arī tu to bezjēgu sajuti – un tāpēc tev termometrs zaškaļival – un izlikās, ka mans posts ir bez bezsaturisks monotons teksts.

Bet visas diskusijas – atkal pierāda, ka manā bezsaturiskajā un monotonajā tekstā minētais apgalvojums, ka visu nosaka demokrātija, atspoģuļo esošo situāciju, tādu kāda tā ir. Mans mērķis nav piesārņot tēmas – es postoju, ja loģiski varu piesaistīties tēmai formālās loģikas ietvaros. Es neesmu mistiķis – es fanoju par loģisko skaidro veselo saprātu.
IP pierakstīta