Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Reliģiju kaitīguma piemēri  (Lasīts 118955 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Re: Reliģiju kaitīguma piemēri
« Atbilde #30 : Maijs 07, 2013 »

Jap, bet points ir nevis par to, ka "mūsējie jūsējiem" gauži izdarīja, bet gan par to, ka konkrētās darbības izriet no konkrētā pasaules uzskata.
Analoģiski ar inkvizīciju, krusta kariem un raganu medībām. Butthurt ateistu strāvmens.
tā nu gluži nav. Ja inkvizīcija būtu pec sava uzdevuma NKVD (kristīgās ticības iekšlietu daļa, kas izķer iekšējos nodevējus un herētiķus), ij pa lielam tai būtu drošības policijas funkcija, aiz ko īsti nebūtu kam piekasīties, tad tevis pieminēties krusta kari un raganu medības vairs nav gluži iekšējās kārtības jautājums un tie pilnīgi viennozīmīgi izriet no konkrētu reliģiju esamības, vēlmes izplesties ģeogrāfiski un no religiskiem priekštatiem par esamību.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #31 : Maijs 07, 2013 »

intelligentdesign.lv
Citāts
Daudziem ir ļoti miglains priekšstats par inkvizīcijas upuru skaitu. Esmu dzirdējis jaunākos aprēķinus, ka skaits nepārsniedz 15000.
Ņemot vērā to, ka diez vai katrs gadījums ir dokumentēts, precīzu skaitu mēs neuzzināsim nekad.
Citāts
Ja mēs to salīdzinam ar ateistu utopiskajiem režīmiem, tad skatļi otrajiem būs daudz iespaidīgāki.
Tikai Tu atkal aizmirsti, ka visi `ateistu` režīmu nekādīgi tieši neizriet no tēzes `dieva nav`; tie allaž ir bijuši kādas citas uzmācīgas idejas (vai nu rasu tīrību, vai nu par šķiru cīņu, vai arī par lielvalstu pragmatiskajām interesēs) sekas.
Citāts
Šaubos par ateists-humanists ideju pastāvīgumu.
Piem. citāts: [Vājo] taisnīgums ir morāle nevis [stipriem] vīriem, bet sulaiņiem ("kurpniekiem") (oude gar andros all' andrapodou tinos), tā ir vergu morāle, nevis varoņu morāle; īstu vīru tikumi ir drosme (andreia) un saprātīgums (phronsesis).
Gorgijs 491
Un? Kas no tā?

Gnidrologs
Citāts
Analoģiski ar inkvizīciju, krusta kariem un raganu medībām. Butthurt ateistu strāvmens.
Krusta kariem var pievilkt attaisnojumu Bībelē - tipa, cīņa par apsolīto zemi, kuru apsēduši hvz no kurienes izlīduši pagāni - muhamedāņi. Kas attiecas uz inkvizīciju un raganu medībām, tad Bībelē ir tiešā tekstā pants `Burvi neatstāj dzīvu`. Precīzu vietu var atrast Bībeles meklētājā. Vēl kādi jautājumi?
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

intelligentdesign.lv

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 294
  • inteliģenta saprāta produkts
« Atbilde #32 : Maijs 07, 2013 »

Mana ideja bija tāda, ka gan Bībele, gan Humānisms "Izceļ cilvēka vērtību un nozīmi". Man tiešām patīk šī ideja  :) Gribās domāt, ka manai eksistencei ir nozīme & mana dzīvība ir "kaut ko" vērta.

Man ir bažas par to, ka mūsdienu Rietumeiropas "humānisms", lai arī ir saistāms ar morālu progresu (piemēram, atteikšanos no vergurības).. nav īsti garantijas, ka tas būs noturīgs. Turpretī Bībeles vērtības ir salīdzinoši monolītas/stabilas.
IP pierakstīta
Atheism - The belief that there was nothing and nothing happened to nothing and then nothing magically exploded for no reason creating everything and then a bunch of everything magically rearranged itself for no reason what so ever into self-replicating bits which then turned into dinosaurs.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #33 : Maijs 07, 2013 »

intelligentdesign.lv
Citāts
Mana ideja bija tāda, ka gan Bībele, gan Humānisms "Izceļ cilvēka vērtību un nozīmi". Man tiešām patīk šī ideja  :) Gribās domāt, ka manai eksistencei ir nozīme & mana dzīvība ir "kaut ko" vērta.
Jā, ikvienai saprātīgai būtnei gribas tā domāt :) Tai pat laikā, dzīvē ir iespējamas situācijas, kad cilvēka dzīvības vērtība nokrītas līdz patronas vērtībai - re kā Pasaules karu gaļasmašīna samala miljoniem cilvēku; trāpoties nepareizā paaudzē, Tava dzīvība patiešām varēja izrādīties patronas vai šāviņa šķembas cenā :(

Īsāk sakot, cilvēka dzīvības cena ir drusku atkarīga no situācijas. Ok, civilizācijas nominālajā režīmā a ļa `mierīgajā ikdienā` cilvēka dzīvībai vajadzētu būt augstākajai vērtībai (kaut arī te ir izņēmumi - nevienu pa lielam nerausta ziemā nosalis bomzis), bet avārijas situācijā (karš, katastrofas utt.) tas var mainīties.
Citāts
Man ir bažas par to, ka mūsdienu Rietumeiropas "humānisms", lai arī ir saistāms ar morālu progresu (piemēram, atteikšanos no vergurības).. nav īsti garantijas, ka tas būs noturīgs. Turpretī Bībeles vērtības ir salīdzinoši monolītas/stabilas.
Atkal, viss ir relatīvs, bet iebildumi pa lielam ir 2:
1. Šobrīd nav novērojami nekādi priekšnoteikumi, kuri varētu novest pie verdzības atjaunošanas sekulārajā/kristīgajā Rietumu pasaulē;
2. Kā zināms, Bībeles vērtības savā laikā tolerēja verdzību un kategoriski neieprasīja tās izbeigšanu...
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #34 : Maijs 07, 2013 »

Citāts
2. Kā zināms, Bībeles vērtības savā laikā tolerēja verdzību un kategoriski neieprasīja tās izbeigšanu...
mazliet savādāk - ir hujeva tuča baušļu, veseli dzejoļu panti, kas regulē verdzību. Tb - tā netiek tolerēta, bet gan tiek apstiprināta kā pati par sevi saprotama, tiek izveikti morālētiksi likumi, kuri rada verdzības taisnīguma morālo škietamību. Skat, ko tik visu tikai viens pats Mozus tur nesadzejoa - ij kas darāms ar vergu bērniem, kā vergi sapārojami, kad brīvībā laižami un kad nokaujami...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #35 : Maijs 07, 2013 »

intelligentdesign.lv
Citāts
Mana ideja bija tāda, ka gan Bībele, gan Humānisms "Izceļ cilvēka vērtību un nozīmi". Man tiešām patīk šī ideja 
man vienmēr bija licies, ka Bibele izceļ Dieva vērtību, tjipa Dieva prevalenci pār cilvēku, Dievu kā augstāko vērtību. Ja ir otrādāk, tad atvainojos, mums būs gadījušās kaut kādas pavisam dažādas Bībeles. Labprāt palasītu tavējo versiju...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #36 : Maijs 07, 2013 »

MJ
Citāts
visi `ateistu` režīmu nekādīgi tieši neizriet no tēzes `dieva nav`; tie allaž ir bijuši kādas citas uzmācīgas idejas (vai nu rasu tīrību, vai nu par šķiru cīņu, vai arī par lielvalstu pragmatiskajām interesēs) sekas.
Par ticību - analoģiski tas pats. Kristietībā tak tie režīmi tāpat neizriet no Rakstiem. Re, tagad kristietība mierīgi dzīvo un nevienu uz sārta nededzina.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #37 : Maijs 07, 2013 »

EzītisMiglā
Par kādiem kristietības režīmiem tu runā?  :o :o :o
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #38 : Maijs 07, 2013 »

a_masiks
Nu tur augstāk, bija tēze par ateisma režīmiem, laikam jau psrs un vēl kādu tur valstu, tipa zvērīgi režīmi. MJ saka, ka ateisms neko tādu nepaģēr.
Līdzīgi, kristietība arī nepaģēr inkvizīciju, krusta karus, hugenotu karus, Bērtuļa nakti u.c.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #39 : Maijs 07, 2013 »

EzītisMiglā
1) inkvizīcija nav režīms (lai vai ko tas nenozīmētu). Inkvizīcija ir katoļu NKVD.
2) krusta kari ir diezgan kosmopolītisks pasākums, ar kaut kādu režīmu tam nav sakara. Ar konkretu ticību - gan!
Citāts
Krusta kari bija vairākas militārās kampaņas no 11. līdz 13. gadsimtam, kuras sankcionēja Romas pāvests. Tie sākās ar pāvesta Urbāna II aicinājumu Klermonas koncilā 1095.gadā atkarot no "neticīgajiem" Jeruzālemi. Plašākā mērogā par krusta kariem var dēvēt jebkādas militārās kampaņas kristietības vārdā - Rekonkistu Spānijā un krusta karus Ziemeļeiropā, kuru mērķis bija pievērst kristietībai pēdējās pagānu tautas Eiropā.
http://lv.wikipedia.org/wiki/Krusta_kari
3) bērtuļu nakts ir vienas religijas divu konfesiju strīds, pie kam, taisnību sakot, arī nosacīti šķiru un etniskais strīds. Olstera jau ar nebūtu kaut kāda režīma reprezentācija, un lai gan tur pušu piederību formāli nosaka ticība, tur kopā ar ticību, faktiski pamatā - ir nacionālais ķīviņš. Reliģija tikai eļļu pielej...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #40 : Maijs 07, 2013 »

MJ
Citāts
visi `ateistu` režīmu nekādīgi tieši neizriet no tēzes `dieva nav`; tie allaž ir bijuši kādas citas uzmācīgas idejas (vai nu rasu tīrību, vai nu par šķiru cīņu, vai arī par lielvalstu pragmatiskajām interesēs) sekas.
Par ticību - analoģiski tas pats. Kristietībā tak tie režīmi tāpat neizriet no Rakstiem. Re, tagad kristietība mierīgi dzīvo un nevienu uz sārta nededzina.
Hmm, ateisms neparedz `ticīgos neatstāt dzīvus` vai kā savādāk harasēt. Kamēr Bībelē melns uz balta ir pants `burvi neatstāj dzīvu` - kas arī bija inkvizīcijas idejiskais pamatojums.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42294
  • Ateists
« Atbilde #41 : Maijs 07, 2013 »

IDists

``Turpretī Bībeles vērtības ir salīdzinoši monolītas/stabilas.``

Un totāli antihumānas.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #42 : Maijs 07, 2013 »

Piedūrīgi  meiteņu laupītaja texti feisbukā...

/Ariels Kastro ir šīs epopejas varonis/
http://www.apollo.lv/zinas/10-gadi-gusta-kaimins-soka-par-notikumiem-blakus-maja-varmaka-bijis-normals-puisis/566399
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #43 : Maijs 07, 2013 »

a_masiks
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8273
« Atbilde #44 : Maijs 07, 2013 »

Jap, bet points ir nevis par to, ka "mūsējie jūsējiem" gauži izdarīja, bet gan par to, ka konkrētās darbības izriet no konkrētā pasaules uzskata.
tā nu gluži nav. Ja inkvizīcija būtu pec sava uzdevuma NKVD (kristīgās ticības iekšlietu daļa, kas izķer iekšējos nodevējus un herētiķus), ij pa lielam tai būtu drošības policijas funkcija, aiz ko īsti nebūtu kam piekasīties, tad tevis pieminēties krusta kari un raganu medības vairs nav gluži iekšējās kārtības jautājums un tie pilnīgi viennozīmīgi izriet no konkrētu reliģiju esamības, vēlmes izplesties ģeogrāfiski un no religiskiem priekštatiem par esamību.
Points ir tāds, ka tas neizriet no kristietības kā reliģijas.
IP pierakstīta