Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Manas sastapšanās ar Dievu  (Lasīts 21661 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
Manas sastapšanās ar Dievu
« : Aprīlis 25, 2013 »

Papucs
Citāts
Lūdzu, ja interesē detaļas, ko tas man deva, kā es mainījos, kas mainījās ap mani, uzdodiet papildjautājumus!
Jā, tiešām, interesē, nopietni.
Vari atvērt attiecīgu topic-u, zem "Kristietība"?

Tātad, pirmo reizi tā ļoti konkrēti sastapāmies 1990. gada ziemas beigās.

Atskaitot vienu epizodi 2.klasītē, līdz PSRS armijai biju diezgan pārliecināts ateists.
1988./89.g. sāku aizrauties ar "neredzamās pasaules" eksistenci.
89. gada rudenī un ziemā apmeklēju Rēriha biedrības sanāksmes, fanoju par Blavatsku&CO.

89.g. decembrī apprecējos, dzīvē mana galvenā vērtība un cerība jau ilgi pirms tam bija mana nākamā ģimene. Šajā ziņā joprojām mana ģimene ir galvenā vērtība un cerība.
Taču mūsu abu psiholoģiskās "bagāžas" dēļ, man ar sievu drīz pēc kāzām sākās nesaskaņas.
Viss nonāca tik tālu, ka saviem spēkiem neko salabt nespēju.
Tā kā attieksme man vienmēr visos jautājumos bijusi visu vai neko, tad iespēju pamest sievu un meklēt jaunu kā risinājumu es nepieņēmu. 
Pamatojums vienkāršs - jāvar atrisināt problēmas ar šo sievieti, jo attiecību problēmas vienkārši ir jāvar atrisināt ar ikvienu cilvēku. Cik tad ilgi es mainīšu sievas, kamēr ar kādu man neradīsies problēmas?
Taču piepūle neko nedeva, tika pasliktināja visu.

Veselība arī nebija spīdoša, un es sapratu, ka manas cerības uz skaistu dzīvi un lieliem sasniegumiem, ir pagaisušas. Turpināt esošo dzīvi nekādu jēgu neredzēju, nolēmu pielikt sev punktu.
Tā kā Blavatskas sakarā biju arī mazliet lasījis Bībeli un Jāņa evaņģēliju, pirms galīgā lēmuma pieņemšanas tomēr nolēmu noskaidrot patiesību par Dieva eksistenci. Skaidri sapratu - ja Dievs patiešām ir, tad nav iespējama situācija, kad es reāli par Viņu NU NEKO nevaru noskaidrot.
Ja esmu Viņam tiešām svarīgs (kā kristieši apgalvo), tad Viņam nevar būt vienalga, pielikšu sev punktu vai nē.
Vienā izšķirošā krīzes naktī piecēlos gultā sēdus un vērsos tumsā un tukšumā ar cik nu vien mērķtiecīgu jautājumu varēju:
"Dievs, vai Tu esi? Vai Tu esi tāds mīlošs Tēvs, kādu apraksta kristieši?"
Un tad Viņš atbildēja:
"Jā, Es Esmu"

Dzīve vienā mirklī atguva jēgu, es nomierinājos un laimīgs likos gulēt.
:)
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
Re: Manas sastapšanās ar Dievu
« Atbilde #1 : Aprīlis 30, 2013 »

Trešo reizi satapos ar Dievu vilcienā Sigulda-Rīga ~1994. gadā (+/-).

Pēc pirmās satapšanās iesākumā bija zināma spriedze izvēloties draudzi, kuru apmeklēt, konfesiju, kurā kristīties (varbūt var vilkt minimālas paralēles ar Ctulhu diskusiju http://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=104.0 - ja kādu interesē, sīkāk uz papildjautājumiem).

Pēc kristībām un baznīcas laulībām luterāņos sākumā kļuvu par karojošo kristieti. Manam domāšanas veidam visai normāli. Darbā "evaņģelizēju", "sludināju" u.t.t. Nācās sastapties ar samērā tradicionālu attieksmi ne tikai ticības jautājumos: "Kur Tu mācījies ticību? Kurā teoloģijas augstskolā? Ā, ak nekur...?, (valdošās sistēmas) izglītības dokumentu nav?, nu - tad jau viss skaidrs..."

Vārdu sakot, strauji visas dzīves cerības un paļaušanās pārnesu Dieva rokās. + bija veselības problēmas, kā jau minēju. Lai kaut ko saprastu, lasīju sākumā katoļu Mazās Svētās Terēzes "Kādas dvēseles stāstu", Luteru, tad baptistus (Bušs), pareizticīgo svētos - kokteili.
Ticībā bija pavadīti ~2 gadi.
Strādāju iestādes garāžās par mehāniķi.

Reiz bija situācija, kad darbdienas beigās biju tā noguris, ka skaidri domāt vairs nespēju. Gribēju ātrāk aizslēgt savu mehāniķa būceni un iet mājās. Tomēr būcenī ienāca divi kolēģi un sāka dzīt jokus. Nevarēju viņus dabūt ārā. Jutu, ka tuvojas bez maz ģībonis.
Nepārtraukti sevī lūdzu Jēzus lūgšanu (skat. pareizticīgos) un domāju, ka izdarīšu kaut ko ārkārtēju, lai tikai dabūtu kolēģus projām.
Lūdzu Dievam, lai viņš man neļauj sastrādāt muļķības, ja tāds nav Viņa prāts, vai arī, lai ļauj, ja tāds ir viņa prāts.

Vienā brīdī piecēlos, paņēmu veseri, izgāju ārā un izsitu viena kolēģa personiskajam Moskvičam aizmugures stiklu.

Kolēģis (metinātājs) bija foršs džeks, bijušais PSRS armijas desantnieks, un viņš mani par izsisto stiklu smagi piekāva...

Kad atguvos no šoka, lūdzu Dievam palīdzību, piedošanu, kā arī jautāju, kāpēc gan Viņš tam visam ļāva notikt? Klusums... Pilnīgi nekādas atbildes...
Labi. Pagāja laiciņš, un es izmisīgi centos saprast, kāpēc gan tāda notikumu attīstība risinājās?
Stiklu es ar priekšnieka palīdzību dabūju, kopīgi ar metinātāju ielikām atpakaļ, salīgām mieru u.t.t., tomēr Dievs klusēja pilnīgi un totāli, it kā būtu no manis novērsies.
Sapratu, ka esmu vainīgs, tomēr nesapratu, kāpēc Dievs man vājam un slimam nepalīdzēja no tā visa izvairīties??? Es taču lūdzu Viņu bez apstājas ar visu spēku, cik man tajā brīdī bija!!!

Tā pagāja divi gadi, Dievs mani pilnībā ignorēja (man tā likās), turpināju iesākto ticības ceļu praktiski tik pat dedzīgi ja ne vēl dedzīgāk kā līdz tam. Tomēr pēc diviem gadiem tādā pilnīgā bezsaistē un vakuumā mani spēki bija galā.

Braucu vilcienā, un man bija stunda laika, sasprindzināju visu savu iespējamo loģiku (arī ticībā tai ir milzīga nozīme :) )  Sajūta bija tāda - ja neatradīšu atbildi līdz Rīgai, tad no vilciena izkāpt vairs nevarēšu un tam arī nebūs vairs nozīmes. Ja Dievs ir Mīlošs Tēvs, kā Viņš man pirmajā reizē atklājās, tad man katastrofāli nepieciešama Viņa palīdzība.

Sākumā atkal lūdzu piedošanu, bet tad nospļāvos - kādu vēl nahren piedošanu? Ko tad es vājš un nespēcīgs cilvēks būdams esmu izdarījis Visvarenā Visspēcīgā Dieva priekšā? Savu spēku izsīkumā nenoturējos? HA-HA! Ir nu gan man grēks! (LOL)
Ja nu tā, galu galā, nav mana vaina, kas mani nomoka, un kas traucē manām attiecībām ar Dievu, tad KAS?

Jā! Pareizi!!!
Es biju dusmīgs uz Dievu visu šo laiku. Es biju apvainojies par DIEVA PĀRIDARĪJUMU MAN, CILVĒKAM!!! Manas dusmas un apvainojums man traucēja!
Kādu brīdi minstinājos un centos sagremot jauno atziņu.
Ar kādām tiesībām es drīkstu apvainoties uz Visvareno Dievu?
Sapratu, ka neatkarīgi no tiesībām, reālais fakts un stāvoklis tādi bija - esmu apvainojies uz Dievu...
Mazliet paprātoju par situāciju, par savām tiesībām, par savu bezspēcību (neraugoties uz savām tiesībām), un vērsos pie Dieva:
"Jā, situācija ir tāda, ka esmu uz Tevi apvainojies.
Tomēr, neskatoties uz bezizeju, ES TEV PIEDODU!
NO SIRDS PIEDODU to, ko Tu, Dievs, man esi pāri nodarījis!"

Tūlīt arī izdzirdēju līksmo, jautro un PATEICĪGO Dieva balsi ar atvieglojuma nopūtu sakām:
"Nu, tad BEIDZOT... :) "

Kopš tā laika sapratu,:
1) ka īstenībā neko nesaprotu, tikai nelielas atklāsmes, bet tas nav šķērslis, es drīkstu par to brīvi runāt;
2) ka man, kā jau savstarpēji mīlošas ģimenes lokā IR TIESĪBAS uz Dievu arī apvainoties, ja kaut ko neesmu sapratis;
3) ka Dievam ir spēcīga, ĻOTI ĪPATNĒJA un RADIKĀLA humora izjūta (sal. Ījaba grāmata VD);
4) ka man ir tiesības un iespējas mēģināt Dievu izzināt un iepazīt personiski tuvāk (Viņa domāšanas veids, gaume, attieksme u.t.t.).
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #2 : Aprīlis 30, 2013 »

Ījaba grāmatā aprakstītais ir "humors" tikpat lielā mērā, kā nacistu nāves nometnēs notikušais. Par pārējo - well, jā, mēs sapratām, Tu mēdz dzirdēt balsis. Ja šīs balsis paziņotu, ka ir nevis dievs, bet, teiksim, pieckājains šamanis no Venēras, vai arī tad Tu tam ticētu?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
« Atbilde #3 : Aprīlis 30, 2013 »

Papucs

``Tomēr būcenī ienāca divi kolēģi un sāka dzīt jokus. ``

Kāpēc Tu viņiem nepalūdzi beigt dzīt jokus, motivējot to ar nogurumu? Pilnīgi valīds iemesls pārtraukt komunikaciju tak.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #4 : Aprīlis 30, 2013 »

Papucs

``Tomēr būcenī ienāca divi kolēģi un sāka dzīt jokus. ``

Kāpēc Tu viņiem nepalūdzi beigt dzīt jokus, motivējot to ar nogurumu? Pilnīgi valīds iemesls pārtraukt komunikaciju tak.
Es mēģināju, bet ļoti klusām un, iespējams, nepārliecinoši, taču vairākkārt.
Starp citu, kad vēlāk izskaidrojāmies, viņi uzdeva tieši to pašu jautājumu.
Pieļauju, ka tas bija Dieva humors - īslaicīgi ieslēgta nespēja saprasties.

P.S. Manu stāvokli fiziskā un emocionālā bezspēka dēļ tajā brīdī varēja apzīmēt ar "galējs izmisums un panika"
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #5 : Aprīlis 30, 2013 »

Pardon, bet tad sanāk, pa Papucis tic psihopatiskam monstram. Es ceru, Papuc, ka Tu plāno, kā to izlabot vai vismaz izolēt vai iznīcināt, ja nav labojams?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #6 : Aprīlis 30, 2013 »

tad sanāk, pa Papucis tic psihopatiskam monstram. Es ceru, Papuc, ka Tu plāno, kā to izlabot vai vismaz izolēt vai iznīcināt, ja nav labojams?
Nē, es plānoju vēl tuvāk iepazīt, izprast un turpināt neierobežoti mīlēt :)
Plānoju savas morāles un ētikas normas pieskaņot Viņējām :)
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #7 : Aprīlis 30, 2013 »

Citāts: Ctulhu
Pardon, bet tad sanāk, pa Papucis tic psihopatiskam monstram.
Bet viņš taču tikko to pateica pilnīgi atklāti. Jā, viņš tic psihopātiskam monstram.

Citāts: Papucs
[..] ka Dievam ir spēcīga, ĻOTI ĪPATNĒJA un RADIKĀLA humora izjūta (sal. Ījaba grāmata VD)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Aprīlis 30, 2013 »

OK, abstrahēsimies no objekta realitātes.

Enīvej, dīvaina draugu izvēle Tev.

Kādi kritēriji?

Nu tas būtu tā kā ja es lasītu literatūru un visvairāk iefanotu par Torkvemadu, Mengeli un marķīzu de Sadu. Un vēlētos kāreiz `izprast un mīlēt`` tieši šīs personas.

Kāpēc?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #9 : Aprīlis 30, 2013 »

Kādi kritēriji?

Bez Viņa es būtu jau miris pirms 20 gadiem (sk. 1.liecību).
Šajos 20 gados esmu spējis novērtēt visu to bezgalīgo neredzamo pasauli, ko nepazinu pirms tam.
T.sk. - pamazām pārvērtējot savus līdzšinējos kritērijus un attieksmi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #10 : Aprīlis 30, 2013 »

Papucs, OK, skaidrs, psihotraumas sekas.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #11 : Aprīlis 30, 2013 »

Labi, tas pats piemērs par tiem Jahves nogalinātajiem bērniem VD.
Vēl nesagatavoju savu detalizētu viedokli attiecīgajā tēmā, bet īsumā -

- Dievs šos nogalinātos nevainīgos pārcēla pa tiešo savā Debesu Valstībā, aiztaupot viņiem mocības šajā pasaulē.
(iedeva biļeti ārpus rindas)
Visi bezgala laimīgi.
Super, vai ne tā? :)
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #12 : Aprīlis 30, 2013 »

Nē, joprojām derdzīgi un atbaidoši. No otras puses, šādā gaismā tiešām var saprast, kādēļ ticības vārdā ir tik viegli nogalināt un nogalināties.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #13 : Aprīlis 30, 2013 »

Nē, joprojām derdzīgi un atbaidoši.
Ne Tev vienīgajam - Jēzu Kristu arī savulaik nonāvēja pie krusta.
Nebija papūlējušies ieslēgt loģiku max režīmā.
Cilvēciska vājība, saprotu Tevi :)
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #14 : Aprīlis 30, 2013 »

Štrunts par vienu Jēzu Kristu, pie krusta tajā laikā nonāvēja tūkstošiem politnotiesāto. Nav jau tā, ka romieši būtu speciāli izdomājuši krustāsišanu viena ceļojoša rabīna dēļ. Jā, tas ir brutali, riebīgi un barbariski, bet tādēļ nevajag piemērot dubultstandartus šādām situācijām pretstatā pasaku grāmatās lasāmajām.
IP pierakstīta