Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Bezgalīga attīstība  (Lasīts 7496 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8088
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
Re: Bezgalīga attīstība
« Atbilde #30 : Aprīlis 23, 2013 »

EzītisMiglā
Man liekas, ka garlaicība vai advancēta datorspēle ir visnotaļ labs pamatojums, lai izveiktu simulāciju.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #31 : Aprīlis 23, 2013 »

Noetic Jun
Citāts
pagaidām nav licis domāt, ka simulācijas scenārijs būtu vērā ņemamāks par ideju, ka Zemi patiesībā balsta trīs ziloņi un bruņurupucis.
Tos ziloņus vari pārbaudīt, ir tādi vai nav.
Simulācijas scenārijam ir tīri matemātisks pamatojums. Ziloņiem nav,

Citāts
racionāla rīcība ir veidot savu pasaules karti tā, it kā šī lieta tiešām neeksistētu. Viss ir pareizi.
Tā ir cita lieta - praktiskā pielietošana. Bet pirmais ir - teorētiskais, matemātiskais aprēķins, Baijess u.c. Tā teikt, "pierādījums, ka X neeksistē". Attiecībā uz Dievu tas skaitās pierādīts bez ierunām, bet attiecībā uz televizoru - "veidot karti tā, it kā ...".
Tad jau godīgi būtu teikt "veidot karti, it kā Dievs neeksistētu..", nevis "pierādīts, ka Dievs neeksistē"?

Citāts
Loģika pati par sevi nespēj pilnīgi neko pateikt par realitāti, nedz šajā, nedz kādā citā gadījumā. Loģika un matemātika spēj tikai apstrādāt tajā ievadīto evidenci un datus.
OK, tad Dievs varētu relaitātē arī būt, mēs neko nevaram pateikt?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #32 : Aprīlis 23, 2013 »

Noetic Jun
Klasiskajā solipsismā eksitē tikai viens reālais, un pārējie ir boti.
Tajā, vienā iespējamajā simulācijas variantā, var būt arī vairāki reālie. Tieši kā tas ir sapnī. Visi tēli ir Sapņotāja aspekti, nevis tikai viens, kurā Sapņotājs it kā spēlē galveno lomu. Pie kam tas tā vienmēr nav, cilvēks sapņos u.c. izmainītos apziņas stāvokļos var justies kā vairāki vienlaicīgi.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #33 : Aprīlis 23, 2013 »

succubus
Jā, asas izjūtas, ko nevari piedzīvot, esot nemirstīga būtne. Te ir gan nāves briesmas, gan visāda veida 'pirmās reizes'. :)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #34 : Aprīlis 23, 2013 »

Noetic Jun
Citāts
absence of evidence is evidence of absence, you can't argue with probability theory.
Jā, televizora nav. Pierādīts!

Simulācijas scenārijs tāpat izmanto varbūtību teoriju. Kāpēc viņam neieskaitās?
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #35 : Aprīlis 23, 2013 »

Citāts: EzītisMiglā
Tad jau godīgi būtu teikt "veidot karti, it kā Dievs neeksistētu..", nevis "pierādīts, ka Dievs neeksistē"?
Es arī nemēdzu lietot šādu frāzi (vārdu "pierādījums" es izmantoju tikai ar nozīmi "proof"). Manu pieeju ateismam konspekta veidā skatīt manā esejā "Ateisms 2.0?", kur esmu pacenties maksimāli īsi un skaidri izklāstīt 'probabilistic atheism' ideju.

Simulācijas scenārijs tāpat izmanto varbūtību teoriju. Kāpēc viņam neieskaitās?
Bostromam šobrīd "ieskaitās", as I see it, ļoti neliela varbūtība, ka viņa hipotēze varētu atbilst patiesībai. Ja radīsies konkrēta evidence tai par labu, šī varbūtība augs. Viss ir godīgi.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #36 : Aprīlis 23, 2013 »

Noetic Jun
Njā, bet tikko tu proofo ateismu, tā uzreiz precīzi tikpat pamatoti proofojās televizors ?
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #37 : Aprīlis 23, 2013 »

Es neko "neproofoju". Es tikai dzīvoju ar uzskatu sistēmu, kurā hipotēzei "dievs eksistē" ir tik niecīga tekošā varbūtība, ka ārpus šādas galdiņa urbšanas man nav pamata to izmantot savos spriedumos.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #38 : Aprīlis 23, 2013 »

succubus
Jā, asas izjūtas, ko nevari piedzīvot, esot nemirstīga būtne. Te ir gan nāves briesmas, gan visāda veida 'pirmās reizes'. :)
Nez, man neliekas ticami, ka konkrētajai būtnei pašai ir savs "aizmāršīgs" avatars šeit - drīzāk interesanti skatīties reālākus dabiski notiekošus scenārijus, kad apnikuši savā pasaulē populārie stāsti.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41620
  • Ateists
« Atbilde #39 : Aprīlis 23, 2013 »

NJ nu vieniigi matrixveidiigajos scenaarijos vinjiem laikam nav tik aplama ``autora `` koncepta kaa teistiem, tb netiek nezkaapeec pasludinaats, ka autors ir tikai viens + paareejaa lirika, kas jau nu ir teistiem. Citaadi, protams, ``paraads`` tai hipotezei ir saliidzinaams ar teismu un lielaaks nekaa ETI hipoteezeem.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #40 : Aprīlis 23, 2013 »

succubus
nu, bet kad apnīk arī skatīties, tad - kāpēc ne avatārs? Avatārs nekad neapniks :)
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #41 : Aprīlis 23, 2013 »

Citāts: Ctulhu
[..] tb netiek nezkaapeec pasludinaats, ka autors ir tikai viens + paareejaa lirika, kas jau nu ir teistiem.
Tas - jā, to es arī godīgi atzīstu, un tādēļ P("Bostromam ir taisnība") vērtību es tik un tā piešķiru kā stipri lielāku par P("Bībelei ir taisnība"), pat, ja arīdzan pirmo varbūtību šobrīd es saskatu kā visai mazu.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #42 : Aprīlis 23, 2013 »

EzītisMiglā
Da nebraucam te reinkarnācijā...
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #43 : Aprīlis 29, 2013 »

Par bezgalīgi attīstītajām būtnēm, ir vēl viens iebildums: kāpēc tagad jau tādas nav attīstījušās? Laika taču bija bezgalīgi daudz?
Ar ko mēs esam tādi unikāli?
Vajadzēja jau kādam būt priekšā, meklēt ar mums kontaktus, kā jau SB ar SB. Kāpēc nav?
a) eksitē nepārvarami dabas likumi, piem, no viena Universa nevar nokļūt citā, vai nu arī Visums cikliski iet bojā, un tur neko nevar padarīt pat resnākās smadzenes, utml
b) mēs neko nezinām par to lielo smadzeņu motivāciju, īstenībā viņas ir, tikai slēpjās ;)
c) khmm... nu mēs dzīvojam simulācijā, tāpēc arī nekādas citas SB nav novērojamas.
d) ?
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #44 : Aprīlis 29, 2013 »

Laika taču bija bezgalīgi daudz?
WTF?
IP pierakstīta