Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kā cilvēces nākotni saredz transhumānisma ideju kopuma oponenti?  (Lasīts 17958 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41639
  • Ateists

Ilārs, okej tātad cilvēki nevar saukt dievu par tēvu :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

līdz ar to tā jūsu mantra `mūsu tēvs debesīs` ir aplama pēc paša Ilāra loģikas :D
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466

Ctulhu,

Nē, bet Dievs cilvēkiem ir Tēvs citādā nozīmē nekā Kristum. Jēzus nekad nesaka "mūsu Tēvs, bet viņš vienmēr saka "mans Tēvs" un "jūsu Tēvs".

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilār nu jā un luciferam dievs ir tēvs tajā pašā nozīmē kā cilvēkiem, ne?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Jā, līdzīgā, bet varbūt atgriezies pie tēmas un pastāsti par ledusskapja paradīzi un tas otrs jautājums arī mani intersē, proti, atbildības jautājums.

"Zinātne ir parādījusi, ka reliģija ir visļaunākā un nežēlīgākā krāpšana vēsturē" (Coulson). Domāju, ka Tu tam piekrīti. Tad, kas ir tā tauta un kultūra, kura ir vainīga pie tāda Dieva jēdziena radīšanas, kuru cilvēki joprojām patiesi ņem nopietni?Varbūt Tu pie reizes pastāstīsi par motīviem, kas viņus mudināja uz šādu lietu, un kā viņiem izdevās izgudrot kaut ko tik ļaunu, ka tam nav precedenta cilvēces vēsturē?

Šķiet, mūsdienu cilvēkam neatliek nekas cits, kā sasniegt bedres dibenu, vienalga vai tas būtu jauns globāls karš, nemieri, totāla ekoloģiska vai ekonomiska krīze, globāla mēroga epidēmija, vienalga kas, bet kaut kas tāds, kas izdzēstu visas agrākās ilūzijas un liktu nopietni izvērtēt to, kas mēs esam un kā mums jādzīvo - saprātīgi un atbildīgi. Bet kamēr vēl ripošana lejup turpinās, bailes un mazticība neļauj neko mainīt, un par spīti ripošanai lejup, cilvēki stūrgalvīgi iedrošina sevi - varbūt, ka lejup  patiesībā ir augšup, kas to lai zina. Varbūt, ka paradīze ir ledusskapis?
« Pēdējā izmaiņa: Janvāris 28, 2019 Ilārs »
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs, krāpšana ir jebkura reliģija, gan kristietība gan piemēram hinduisms un kopīga izcelsme visām šīm reliģij;ām ir kaut kad paleolītā, ja tev nav ko darīt vari meklēt tur vainīgos :D

Un nē mums nevajag ne globālu karu ne epidēmiju un neticīgie nosargās cilvēci jo viņi ir saprātīgi un atbildīgi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

/Jā, līdzīgā,/

Nu tātad dievs -  sātana tēvs. Viss kā es teicu.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Nē, nu Tu vispār nesaproti, kas ir reliģijas, un kas to var zināt vai tāds paleolīts vispār bijis. Redzi, piemēram, romieši un grieķi reliģiju uztvēra kā sociāli nepieciešamu, bet ne kaut ko īstu. Īpaši grieķu vidū bija pat ateisti, bet neko tādu nevar teikt par jūdiem. Vņiem bija tikai viens vienīgs pārpasaulīgs Dievs un tas bija jāņem pilnīgi nopietni. Nu un šo te neredzamā Dieva sērgu viņi izplatīja pa visu pasauli. Es tās lietas tīri labi zinu - te ir tikai divas alternatīvas, proti, vai nu jūdi ir ļauni nelieši vai arī viņu ticība vienam Dievam ir patiesa. Kuru Tu uzskati par pareizu?   

Lai nu ko var teikt par neticīgajiem, bet ne to, ka viņi ir saprātīgi un atbildīgi. Kā viņi varētu nosargāt cilvēci, ja citiem ir jāsargās no viņiem pašiem? Ja Tev būtu pietiekoša vara, jau sen būtu aizsūtījis mani uz taigu malku zāģēt. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs

un tagad iedomājies ka pietiekoša vara ir tev? ......
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Nekas liels nemainītos: liktu Tev beidzot kādas normālas zāles uztaisīt, atļautu ķīmiju mācīt, un ja nu Tu joprojām gribētu sevi diskreditēt, atļautu Tev arī drusku parunāt par materiālismu, bet ne vairāk kā stundu dienā.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

"neticīgie nosargās cilvēci jo viņi ir saprātīgi un atbildīgi"

Saprātīgi - tas ir tikai liela rēķināšanas mašīna. Saprātīgi ir gan ticīgie, gan neticīgie.

Kāda atbildība var būt neticīgajiem?
No neticības izriet tikai tas, ka - dari ko gribi.
Tālāk vari atvasināt, ko vēlies, piemēram "daru ko gribu, - kad nomiršu, man par izdarīto nekas nebūs".

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis, atbildība sanāk lielāka, tipa viss atkarājas no mums nekāda pestītāja nav
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Atbildība - kā priekšā ? Sevis paša? Ar sevi tak vienmēr var sarunāt :)
Citu priekšā? A kas tie citi tādi ir, lai es viņu priekšā atbildētu? Varbūt ka es gribu, lai viņi atbild man ?
Vai neviens nevienam? Dari ko gribi ?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis, sarunāt nevar jo sekas iestājas neatkarīgi no sarunāšanas. Savstarpēja atbildība tu viņu priekšā viņi tavā, ja tu negribi lai uzmet tevi tu neuzmet viņus, diezgan vienkārši.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ezi,

Ar sevi tak vienmēr var sarunāt... labi rūkts.

Ctulhu,

Tu labāk pastāsti vai jūdi ar savu Dieva ideju uzmeta vai neuzmeta visus pārējos? Vai viņiem bija vai nebija atbildība visu priekšā? Viņi saka, ka bija un pat liela un ņēma to ļoti nopietni. Nu ja Tav ir atbidības sajūta, tad pasaki skaidri un gaiši un netielējies - piešamuca viņi visus citus vai nepiešmauca? 
IP pierakstīta