Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kā cilvēces nākotni saredz transhumānisma ideju kopuma oponenti?  (Lasīts 18340 reizes)

0 Iemītnieki un 2 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41675
  • Ateists

Aste šajā gadījumā var jo to kādi kur ir spriegumi nosaka tas kādas kur ir molekulas. Vienkārši - tu vari izslēgt ierīci, izjaukt ierīci uzzīmēt viņas shēmu, salodēt tādu pašu un  ja viss būs pareizi tad beigās jaunajā ierīcēs būs tie paši spriegumi tajās pašās vietās kur vecajā bija.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Ctulhu, - tikai tu neesi uzzīmēta shēma.
Shēma ir tikai pieraksts, instrukcija, pēc kuras var uztaisīt "iekārtu".

Ja , tev nemanot, ātri uzzīmē tavu shēmu , un uzreiz pēc tās uztaisa tavu kopiju, tad - uz tevi pašu tas nekādi neattiecas. Tu to pat nepamani. Tu neesi vienlaicīgi tu un tā kopija, jo tu varu būt tikai viens, atrasties vienā vietā un dzīvot vienu dzīvi, nevis paralēli vairākos eksemplāros.
"tas pats" un "tāds pats" ir dažādas lietas.

Ja to izprot, tad izprot arī to, ka sasaldēta gaļa pēc būtības ir tikai shēma.
Cilvēks ir dzīvs, nepārtraukts process, ar savu vēsturi.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466

Ctulhu,

Nu re, Ezis ir pacietīgāks un paskaidro Tavas identitātes problēmas.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis un tādā pat vaidā tur kur iedarbinās mani shēmu es pamodīšos un domāšu ka es esmu tur .

Ezi kad tu no rīta pamosties pastāv teorētiska iespēja ke šeit tevi unpat salika un ieslēdza un otrs Ezis ir kaut kur citur un tu to nezini, tev subjektīvi liksies ka tu esi original Ezis, nepārtraukts, ar savu vēsturi
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4453

..to kādi kur ir spriegumi nosaka tas kādas kur ir molekulas. Vienkārši - tu vari izslēgt ierīci, izjaukt ierīci uzzīmēt viņas shēmu, salodēt tādu pašu un  ja viss būs pareizi tad beigās jaunajā ierīcēs būs tie paši spriegumi tajās pašās vietās kur vecajā bija.
Tas ir patiesi pie lineārām shēmām.
Piemēram trigera stāvokli nenosaka vis molekulas bet gan kāds stāvoklis (spriegums ) bijis iepriekš .
Zibatmiņas bitu nosaka nevis molekulas bet kondensatora lādiņš.
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 80

Ctulhu, - nafig kāpēc to vajag?
Atcerējos teicienu - cilvēki grib dzīvot mūžīgi, bet nezina, ko sadarīt lietainā pēcpusdienā.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Ctulhu
, iedarbinās 10 tādus, un katrs no viņiem domās, ka ir oriģināls. 10 oriģinālu nevar būt, jo tu nevari atrasties 10 vietās vienlaicīgi. Vienīgais secinājums - tās ir 10 jaunas būtnes, kopijas.

Lai jau manam  klonam "liksies ka", kāda man starpība - ja es pat nezinu ka tāds klons ir. Es esmu viena instance, un klons ir cita. Es dzīvoju tikai un vienīgi savas instances dzīvi.
"tas pats" un "tāds pats" ir atšķirīgi.
Te ir būtisks moments, ka situācija ir jāskatās no "iekšpuses", tas ir, mana paša viedokļa. Ja es ieeju Kastē, kur uztaisa manu klonu, un pēc tam no Kastes iznāk ārā tikai viens no mums, tad - cilvēkam no ārpuses tas būtu vienalga, viņš nevarētu atrast atšķirības, nevarētu pateikt, vai tas ir oriģināls vai klons. Turpretī, no iekšpuses - man nu nekādi nav vienalga, vai no Kastes iznāku ārā es vai mans klons.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Spārka - patiesībā viņiem (materoiālistiem) tikai tā liekas, ka vajag. Reāli tur ir tikai primitīvs izdzīvošanas instinkts un nekas vairāk. Pārējais ir acu aizmālēšana pašam sev, lai viss izskatītos cēlāk un svarīgāk nekā pelei vai prusakam. nekad netiek ņemts vērā, ka neeksistējošs cilvēks neko nevar ne nožēlot, ne dusmoties, ne ko citu.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Naturālismam patiesībā ir vēl smagākas identitātes problēmas, nekā Ezis piemin, lai gan arī tas ir pietiekoši. Konsekventā, striktā naturālismā personas nemaz nav un apziņa ir tikai ilūzija. Vai nav vienalga kādā veidā eksistē tas, kas palicis pēc Tevis, gaļas gabals, ko grauž tārpi vai informācija uz diska, tur pēc būtības nav lielas starpības. Un šeit ir tāpat kā ar dzīves jēgu: tāpat kā Tu nevari piešķirt jēgu pats sev, tā arī Tu nevari piešķirt identitāti pats sev. Dawkin ir kosnekventāks, un viņš iesaka Tev apmierināties ar gēnu pavairošanas mehānisma identitāti un jēgu. Tas protams ir bezjēdzīgi, bet vismaz konsekvents neprāts.   
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Aste nu jā un tādas lietas kā trigeru stāvokļi un kondensatoru lādiņi konnektomā attēlojas kā molekulāro messengeru koncentrācijas aksonos, dendrītos,receptoru stāvokļi un tml.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Spārka vajag tāpēc, ka eksistēt ir interesanti ( nu ja spārkai prasītu vai viņa šodien ngrib beigt pastāvēt, Spārka droši vien atbildētu ka ne) + dažas tīri praktiskas liewtas, piemēram līdz blakus galaktikai ir tūkstošiem gaismas gadu, nekā nevar paspēt tikt bioloģiskā mūža ilgumā
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

PS Spārka lietainās pēcpusdienās var lasīt
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs, Ezis - jēga ir ``interesanti``, tādu es piešķiru, citas nevajag
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

"Interesanti"! Nu labi, bet kas ir interesanti? Tā ir kāda jauna matērijas forma? Kur Tu to rāvi? Un kā Tu to vari piešķirt sev, jeb no kurienes Tu to ņem un kā piešķir sev?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

``interesanti`` - tas ir elementu sakārtojums vienā matērijas formā, t.i. manī.
IP pierakstīta