Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kā cilvēces nākotni saredz transhumānisma ideju kopuma oponenti?  (Lasīts 19637 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

mindbound

Kāda starpība, kur tas balstīts? Tas katrā ziņā nav pretrunā ar loģiku. Nav nekāda loģiska principa, kas diktētu, ka individuālajai eksistencei ir jābeidzas. Šobrīd šīs beigas uzspiež bioloģija, taču mēs to uztveram kā risināmu inženiertehnisku problēmu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42138
  • Ateists

Masiks

Arguments #3 ir balstīts tieši tādā pašā mērā emocijās, kā arguments , piemēram, pret plānu izraisīt epidemiju vai vnk apsist X individus.

Tb pienjemsim kādam ir plāns uzspridzināt virs kāda spilsētas kodollādiņu, nu tātad nāve ir nepieceišams ``pamats`` kā Masiks saka, viss OK. Man būs kaut kāds stulps emo-balstīts arguments pret.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Noetic Jun
nu redzi, arī tu balsti savu immortālistikas pamatojumu emocijās. Un kā jau es norādīju iepriekš - šīs emocijas ir nevis racionāla saprāta darbības rezultāts, bet banāla nāves baiļu instinkta manifestācija. Nu BEIDZ vienreiz baidīties no tās nāves TIK ĻOTI. Varēsi dzīvot atlikušo laiku laimīgāks.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

mindbound

Mani neinteresē "nodzīvot atlikušo laiku laimīgākam". Kamēr mana eksistence ir līdzvērtīga ieslodzījumam nāvinieku kamerā bez apžēlošanas tiesībām, mani neinteresē iespēja kamerā ieviest televīziju. Mani interesē izvairīšanās no šī "atlikušā laika" gala. Pie tam, kā esmu norādījis jau daudz reižu, emocijas nav antonīms racionalitātei vai loģikai.

Citāts
If I believe that my dead brother has been discovered alive, I will be happy; if I wake up and realize it was a dream, I will be sad. P. C. Hodgell said: "That which can be destroyed by the truth should be." My dreaming self's happiness was opposed by truth.  My sadness on waking is rational; there is no truth which destroys it.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks

Nu beidz vienreiz baidīties no tām braucošajām mašīnām un elektrības tik ļoti. Dzīve kļūs krāsaināka, kaucošas bremzes, elektriskas izlādes... IIsaaka? tas nekas...

Un zini cik incanti ir paskatīties ar spicku, cik benzīna palicis bākā? Buhhh! Nav ko baidīties, live fast, die yong :D

Vēl var krievu ruleti spēlēt. Adrenalīns, zinies...
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Also, vēl man (pardon, ja kļūdaini) ir radies iespaids, ka Masiks transhumanistus iedomājas kā vibrējošus paranoiķus, kas šausmīgi baidās no nāves. Tas tā nav, jo es labi zinu, ka nāvi ``pārdzīvot``nevar. Vienkārši man ir interese turpināties.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Noetic Jun
Citāts
Pie tam, kā esmu norādījis jau daudz reižu, emocijas nav antonīms racionalitātei vai loģikai.
nav gan. Bet nav arī racionalitātes un loģikas pamats. Tu taču nedomā ka skaitlis 13 matemātikā ir kaut kā mazāk vajadzīgs, nekā skaitlis 12?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks, ja tā bija analoģija, tad aplama.

Jeb davai izstāsti, kāpēc Tavuprāt ir vajadzīgs mirstīgums?

Vajadzīgs tieši Tev?

Ok, vēl viens izplatīts stereotips ir, ka tas ``vajadzīgs dabai``, ``vajadzīgs evolucijai``, daži tad izsakās dzejiskāk, kā Masiks, ka ``vajadzīgs dzīvībai``, vārdā dzīvība ietverot dabiskos bioloģiskos procesus.

Nu lūk, ne daba ne evolucija nav personas, kam kaut kas varētu būt vajadzīgs, personas ar vēlmēm esam mēs.

Un man tiešām ir Edgars Alans Po - 210 no augsta beņķa uz to, ka apstāsies dabiskās evolucijas process manai sugai vai kas tamlīdzīgs.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Ctulhu
Citāts
Also, vēl man (pardon, ja kļūdaini) ir radies iespaids, ka Masiks transhumanistus iedomājas kā vibrējošus paranoiķus, kas šausmīgi baidās no nāves.
jā, evidence tāda iraid.

Citāts
Tas tā nav, jo es labi zinu, ka nāvi ``pārdzīvot``nevar. Vienkārši man ir interese turpināties.
tā, savukārt, ir kautrīga liekuļošana. Jo nav tādas realitātes, kur būtu iespējama šī interese turpināties. Tev nevar būt interese visur kur lidot un ceļot lidmašīnā, ja lidmašīnas vēl nav izgudrotas. Tev ir bailes nomirt, tapēc tev ir interese radīt tādu realitāti, kurā nāves nav.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

mindbound

Citāts: a_masiks
Bet nav arī racionalitātes un loģikas pamats.
Protams, ka nav. Bet, ja kaut kas (šajā gadījumā - nāve) ir diametrāli pretējs manām vērtībām un mērķiem, ir tikai racionāli gan meklēt veidus, kā ar šo kaut ko tikt galā, gan justies tā, ka ar to ir jātiek galā.

[..] tapēc tev ir interese radīt tādu realitāti, kurā nāves nav.
Jā, tas tiek un tiks mēģināts darīt, līdzīgi, kā Tevis jau piegādātajā piemērā ar lidmašīnu izgudrošanu.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Masiks, ja tā bija analoģija, tad aplama.

Jeb davai izstāsti, kāpēc Tavuprāt ir vajadzīgs mirstīgums?

Vajadzīgs tieši Tev?
jau esmu stāstījis. MAN vajadzīgs nav. Tas ir vajadzīgs manai sugai, lai būtu iespēja dzīvot, evolucionēt, attīstīties.  Tā teikt, kārtējā reize, kad sabiedrības un indivīda intereses atšķiras, un galu galā indivīds būs spiests pakļauties sabiedrības vajadzībām. Mazliet pārnestā nozīmē, bet vismaz stipri līdzīgi. Es sevi identificēju ar savu sugu, es sevi saprotu kā savas sugas pārstāvi, ij apzinos ka sugas intereses ir augstāk par manējām. Man tas var nepatikt, bet tās ir tikai emocijas...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks

``Tev ir bailes nomirt, tapēc tev ir interese radīt tādu realitāti, kurā nāves nav.``

Precīzāk būs - man ir interese nenomirt, jo ``bailes`` te ir neprecīzi - bailes man ir no kā cita-  no dažādu slimību simptomiem.
IP pierakstīta

mindbound

Es sevi identificēju ar savu sugu, es sevi saprotu kā savas sugas pārstāvi, ij apzinos ka sugas intereses ir augstāk par manējām.
Tikai sugai, atšķirībā no sabiedrības, nav nekādu interešu. Ir tikai akli notiekošs process.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks

``Tas ir vajadzīgs manai sugai, lai būtu iespēja dzīvot, evolucionēt, attīstīties. ``

OK,. skaidrs, tas ir tas, ko es izvērsu augstāk.

Vienkārši pārkopēju te augstāk esošu savu postu:

Ok, vēl viens izplatīts stereotips ir, ka tas ``vajadzīgs dabai``, ``vajadzīgs evolucijai``, daži tad izsakās dzejiskāk, kā Masiks, ka ``vajadzīgs dzīvībai``, vārdā dzīvība ietverot dabiskos bioloģiskos procesus.

Nu lūk, ne daba ne evolucija nav personas, kam kaut kas varētu būt vajadzīgs, personas ar vēlmēm esam mēs.

Un man tiešām ir Edgars Alans Po - 210 no augsta beņķa uz to, ka apstāsies dabiskās evolucijas process manai sugai vai kas tamlīdzīgs.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Noetic Jun
Citāts
Bet, ja kaut kas (šajā gadījumā - nāve) ir diametrāli pretējs manām vērtībām un mērķiem, ir tikai racionāli gan meklēt veidus, kā ar šo kaut ko tikt galā, gan justies tā, ka ar to ir jātiek galā.
nu... tas ir loģiski un galu galā cilvēks VAR sev uzstādīt tādu dzīves mērķi. Taču šāds mērķis pats par sevi, vēl neko nenozīmē. Tas pat nenozīmē to, ka tas būtu sasniedzams, reāls vai iespējams. Šeit sanāk ka fīlings ir procesā, nevis pašā rezultātā.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu