Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kā cilvēces nākotni saredz transhumānisma ideju kopuma oponenti?  (Lasīts 19836 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

mindbound

Citāts: a_masiks
Tas pat nenozīmē to, ka tas būtu sasniedzams, reāls vai iespējams.
Čērča-Tjūringa jeb skaitļošanas ekvivalences tēze garantē to, ka tas ir iespējams vismaz hipotētiski. Par pārējiem līmeņiem, līdz praktiskai realizācijai ieskaitot, pārliecināsimies empīriskā ceļā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists

Masiks

Saproti, saprātīgu būtņu sabiedrība sastāv no saprātīgām būtnēm - individiem.

Individu interses, vēlmes - primāras.

Tad , kad mēs pārtraucam kādu individu vēlmes tāpēc, ka tās ir pretrunā sabiedrības interseēm, mēs patiesībā izdaram tā, lai mazs individu skaits nekaitētu lielam individu skaitam.

``sabiedrības intereses``  - tas ir summa. Tas ir tā, lai max individu skaitam būtu max. labi. Lieki teikt, ka nāves novēršana to arī dod.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

a_masiks
Citāts
dzīvība ir kaut kas vairāk par viena indivīda dzīvi. ...
Tu jauc dzīvību vispār ar konkrēti indivīda dzīvību. Indivīdam ir vienalga, vai ir/nav bērni, jo tie ir atsevišķi indivīdi. Tāpat arī kloni ir atsevišķi indivīdi un t.s. "backupi" arī ir atsevišķi indivīdi. Kāpas eksistence un atsevišķa graudiņa eksistence ir dažādas lietas. Viens ir visas cilvēces, bet otrs - viena indivīda eksistence.
"Turpināties bērnos" tā ir vienkārši dzeja.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Noetic Jun
Citāts
Tikai sugai, atšķirībā no sabiedrības, nav nekādu interešu. Ir tikai akli notiekošs process.
apzinātas intereses nav. bet ir racionālas likumsakarības, kuras nosaka ET. Manuprāt ir bēdīgi nonākt pie secinājuma, ka esi ET strupceļš.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

mindbound

Ņemot vērā to, ka lielākā daļa ideju par indefinite lifespan extension tā vai citādi ietver postbioloģisku eksistenci, tas nav ET strupceļš, tā ir izkāpšana un pārsēšanās citā vilcienā.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Kāpa, jeb suga, ir nesaprātīgs veidojums, kuram nekādu interešu nevar būt.
Ja būs nemirstīgie, tad tāpat cilvēce paliks, tikai tā būs savādāka.
Apniks viņiem nemirstība, pāries atpakaļ uz mirstību.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Ctulhu
Citāts
Un man tiešām ir Edgars Alans Po - 210 no augsta beņķa uz to, ka apstāsies dabiskās evolucijas process manai sugai vai kas tamlīdzīgs.
es domāju kas tas PO ir diezgan abpusēji. Un rezultātā tavu zinātnisko darbu, ar labām vai sliktām sekmēm, bet turpinās kāds nadzīgs ķīnietis...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks

Starp citu, vēl viens, acīmredzot Tev piemītošs stereotips ir maldīgais uzskats, ka dabiskā evolucija ir mērķtiecīga un progresīva, noteikti lineāri virzīta uz aizvien advancxētāku strukturu rašanos. Patiesībā tā ir pielāgošanās. Funkcija no apstākļiem. OK, visai bieži pielāgošanās nozīmē šo attīstību. Bet- paskaties: Būtnes iegūst spēju lidot, pamainās apstākļi - pazaudē. Iegūst regeneracijas spējas, pazaudē. Utt, vagons piemēru. Tīri dabiskā ceļā tā var gadīties arī ar saprātu.

Līdz ar to - ``nodrošināt dabiskas evolucijas turpināšanos homo sapies sugai un homo sapiens kā biocenozes daļai``- tas NAV mūsu uzdevums.

Sitas skiet, ir tieshām ļoti izplatīts malds tieši skeptisku un domājošu cilvju vidū.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Ņemot vērā to, ka lielākā daļa ideju par indefinite lifespan extension tā vai citādi ietver postbioloģisku eksistenci, tas nav ET strupceļš, tā ir izkāpšana un pārsēšanās citā vilcienā.
tb - sava veida tehno-mitoloģija?  ;)
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks

Tieši tik pat lielā mērā mitoloģija, kā aviacija, kodolenergetika, kosmiskie lidojumi un taa taalaak.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Tātad Masika mortalismam ir atrastas kājas- kājas tam aug no aplamā pieņemuma, ka evolucijas process ir kaut kas ``labs pats par sevi``, kas noteikti jāturpina tieši dabiskās evolucijas ceļā.

Tas tā nav.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Masiks

Tieši tik pat lielā mērā mitoloģija, kā aviacija, kodolenergetika, kosmiskie lidojumi un taa taalaak.
mēs runājam par eksistējošām vai neeksistējošām lietām?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

mindbound

Šajā konkrētajā gadījumā mēs runājam par lietām tapšanas stadijā, work-in-progress, uz "rasējumu dēļa".
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Tātad Masika mortalismam ir atrastas kājas- kājas tam aug no aplamā pieņemuma, ka evolucijas process ir kaut kas ``labs pats par sevi``, kas noteikti jāturpina tieši dabiskās evolucijas ceļā.

Tas tā nav.
Tas tā nav, tapēc ka....?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks

Nu piemēram ITER un pārējie kodoltemriskās sintezes reaktoru projekti , būves.

Vai ``Skylon``, ko patreiz būvē.

Tas viss pēc Masika ir mitoloģija?
IP pierakstīta