Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kā cilvēces nākotni saredz transhumānisma ideju kopuma oponenti?  (Lasīts 18344 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41675
  • Ateists

also es to izdomāju, atradu par labu esam un tātad tā ir mana jēga.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466

Ctulhu,

Precizēsim, tātad Tu konstatēji kādu ķīmisku reakciju savās smadzenēs un tad izdomāji, ka tā ir Tavas dzīves jēga? 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs daudzu reakciju summa
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Tātad Tu, kas acīmredzot ir kaut kas cits, kaut kas kam jēgas nav, konstatēji daudzas reakcijas savās smadzenēs, saskaitīji tā kopā un rezultātā tiki pie dzīves jēgas?

Neizklausās nopietni, bet sāksim ar vienkāršu jautājumu: Tev nekad dzīvē nav gadījies kļūdīties vai vilties pašam sevī?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

"ja spārkai prasītu vai viņa šodien negrib beigt pastāvēt, Spārka droši vien atbildētu ka ne"
, droši vien. Tikai pamatojums būs - primitīvs pašsaglabāšanās instinkts, nevis kādi tur diži racionāli apsvērumi.
Pamatojums precīzi tāds pats , kāds tas ir pelei vai ezim :)

Pie viena, atkal ignorējam , ka  neekssitējošu cilvēku nedrīkst salīdzināt ar eksistējosu, un tātad nedrīkst teikt, ka eksistējošais jūtas labāk.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Ctulhu, vai der jebkurš "interesanti"?
Vienkāršākais veids ir iecilkēties, t.i. sākam no stāvokļa "ļooti interesanti", pagaidam, kamēr šis izsīkst, un tad izdzēšam atmiņas, nonākam atkal tai pašā stāvoklī un tā visu laiku.
Dzīve, var teikt, ka izdevusies?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis, vienkāršāk ir darīt tā lai neizsīkst, interesantus arī kompleksāks sanāk
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Nav vienkāršāk, jo visu laiku j;ameklē kas jauns kā piepildīt "interesanti"
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Tu neatbildi uz jautājumu - vai nevar gadīties, ka tas, kas šķiet interesants un komplekss izrādās kļūdains, tāds, kas liek vilties? Tev kā kritiskam zinātniekam vajadzētu pieļaut šādu iespēju. Un ir taču Tavā dzīvē bijuši brīži (pieļauju, ka reti, bet tomēr), kad esi kļūdījies. Tātad kādi ir Tavi kritēriji, kas ļautu pārbaudīt, ka "interesants" ir arī kaut kas patiess un labs, kaut kas vairāk, nekā tikai iluzora iedoma? Kādam varbūt šķiet interesanti dzert petrolēju, vai kolekcionēt vecus lietussargus. Kā Tu zini, ka Tavs "interesanti" nav vienkārši Aspergera sindroms?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs

Nu tātad vai var gadīties ka Ilārs nonāk pie secinājuma ka ticība dievam ir kļūdaina un liek vilties?

Kā Ilārs zina ka viņa ticēšana dievam nav vienkārši kāda psihiatriska problēma?
« Pēdējā izmaiņa: Janvāris 21, 2019 Ctulhu »
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Gadīties var visādi, bet mēs pašreiz runājam par Tavu teoriju, kas saucas "interesanti". Turklāt es nekad neesmu teicis, ka ticību Dievam es pats piešķīru sev, jo tā ir komplicēta padarīšana un tādēļ inetresanta. Šeit ir būtiska atšķirība. Bet varbūt turies lūdzu pie temata un paskaidro pēc kādiem kritērijiem Tu spried, ka Tavs "interesanti" nav Aspergera sindroms?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs, nē mēs pašreiz runājam par tavu teoriju kas saucas ``dievs``.

Ticību dievam Ilāram nevis kaut kas piešķīra no ārpuses, bet Ilāram kaut kādu iemeslu dēļ tas likās interesanti utt un tāpēc viņš to pieņēma par savu pārliecūbu.

Tātad tēma ir: Pēc kādiem kritērijiem Ilārs spriež, ka viņa ticība dievam nav Aspergera sindroms vai sistemātiskās ilūzijas kādas ir zināmas pie dažiem šizofrēnijas veidiem?

Nenovirzamies no tēmas.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ctulhu,

Vispār temats ir kā cilvēces nākotni saredz transhumānisms uttt.

Ar Ilāru tā nenotika, jo: ticība nav intelektuālas piepūles rezultāts; Ilāram tas nešķita interesanti; Ilārs neko nepieņēma, bet Bībelē rakstītais viņu pārliecināja.   

Pagaidīsim kamēr Mēness atkal spīdēs, un tad turpināsim sarunu, saprotu, ka Tev nav viegli - ārā tumšs un iekšā krēsla. Esmu pacietīgs, man nav kur steigties, mūžība priekšā, pagaidīšu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Nu tātad Ilāram bībelē rakstītais šķita interesants un pārliecinošs, kādi tam iemesli - tas cits jautājums.

Tev nav mūžības [ ja vien nepārdomāsi un neizmantosi vajadzīgās tehnoloģijas ]

man ir
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 80

Tad Spārka ir no trešās partijas - live fast, die young :D
IP pierakstīta