Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kā cilvēces nākotni saredz transhumānisma ideju kopuma oponenti?  (Lasīts 20103 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276

Es nedomāju, ka Ctulhu vispār saprot pašu uzupurēšanās konceptu un ko tas sevī ietver. Priekš tādiem kā viņš ir ''rofl, u died ffs''. Fakts, ka cilvēkam var būt spēja transcendēt savu pašsaglabāšanās instinktu augstāku mērķu labad nav pieejami materiālistiem, kuriem matērija ir vienīgā taustāmā ideja.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Gnidrologs
Citāts
Es nedomāju, ka Ctulhu vispār saprot pašu uzupurēšanās konceptu un ko tas sevī ietver.
Iespējams, ka Cth saprot pašuzupurēšanos tikai gadījumā, ja pēc tās var atjaunoties no backupa. :)

Citāts
cilvēkam var būt spēja transcendēt savu pašsaglabāšanās instinktu augstāku mērķu labad nav pieejami materiālistiem
Bet vajadzētu būt, jo arī materiālistiem ir pazīstama upurēšanās, piem, Matrosovs, kas aizsedza ienaidnieka dzotu, vai jebkura vecāku uzupurēšanās bērnu labā - tas viss ir tīrākā matērija, vienas smadzenes ziedo sevi, lai dzīvotu citas smadzenes.
Varbūt, ka h+ -istiem tas nav saprotams, jo pamatā visam ir ideja par tieši savu personisko nemirstību.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276

Pēdējais teikums ir atslēga.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete

Gnidrologs
Citāts
Es nedomāju, ka Ctulhu vispār saprot pašu uzupurēšanās konceptu un ko tas sevī ietver.
Iespējams, ka Cth saprot pašuzupurēšanos tikai gadījumā, ja pēc tās var atjaunoties no backupa. :)
Vispār nē - tā to saprot Noetic Jun, nevis Ctulhu. Kaut kad par to bija diskusija un tad izpeldēja ideja, ka, ja, riskējot ar savu dzīvību, to otru izglābt ir iespējams, tad tomēr Ctulhu tas likās riska vērts.
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370

Tās ir viņa filozofijas sekas, un maza nozīme, vai viņš pats līdz tām ir izsekojis.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists

Ezis, Gnidrologs, Succubus, Raven

Te viss ir ljoti vienkaarsji.

Apskatam avarijas situaciju.

Man vajadziigais rezultats ir visus izglaabt.

Taalaak iespeejami 3 varianti:

A: Ct visus izglaabj
B: Ct visus vai dalju izglaabj un iet bojaa
C: Ct visus vai dalju neizglaabj

Prioritaate: A>B>C

Siikaak:

Variants A man der.
Variants B man neder, bet to, ka tas ir iestaaajies, es neuzzinaasju, jo buusju beigts.
Variants C man neder, jo tas noziimee atlikusjo nemirstiibu ( un tas ir ilgi) pavadiit kognitiivas disonanses (KD) - diskomforta - stresa staavoklii. KD var nonjemt tikai ar atminjas reviziju un selektiiviu dzeesanu, bet tas ir ekvivalents bojaaejai tb variantam B, jo tad taapat buus cita persona ar citu atminju komplektu.

Attieciigi -- realizeejam strategiju A, ja rezultaataa sanaak B, mees to neuzzinam, bet C nav pienjemams.

Backupa iespeeja savukaart variantu B sadala starp A (ja visus izglaabu) un C (ja visus neizglaabu)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Ctulhu
Nu un kā? Sokrata nāve ir sliktākais, kas varēja notikt? Labāk būtu bijis, ja Sokrats pārstātu mācīt, vai arī ja viņš muktu prom un tiesā neuzstātos - paliktu dzīvs, bet rīkotos pret saviem principiem un mācību?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis

Nav iisti korekti veerteet Sokrata riiciibu no muusdienu pozicijaam, es tikai varu pateikt, ka es liidziigaa situacijaa, teiksim, uzstaatos tiesaa, bet buutu paruupeejies, lai peedeejaa briidii notiek spraadziens, kas izjauc apsardzes darbiibu un dod iespeeju man nozust. Un  turpinaat realizeet savas idejas. Protams, es buutu ar mieru riskeet, ka pats tajaa spradzienaa eju bojaa vai, tieksim, apsardze mani nogalina.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Precizeejot par Sokratu:

Aizstaaveet savas idejas liidz galam ir OK, riskeet ar dziiviibu taadeelj ir OK, kas nav OK? Paklauties nav OK. Tikai un vieniigi paklausanos es kritizeeju staastaa par Sokratu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Ctulhu
Kam Sokrats pakļāvās? Tiesas spriedumam? Pats indi iedzēra? Bija labāk, ja pāris dūšīgi grieķu kareovju viņam to ar varu ielietu rīklē?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis, cik es saprotu, tiesas spriedums bija aplams. Taatad - pareiza riiciiba ir meeginaat salauzt sjo aplamo sistemu, turpat uz vietas sariikot dumpi, kauju, un - vai nu krist tajaa kaujaa vai uzvareet.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis

sajaa sakaraa ir staasts, ja nemaldos vai nu no Sozenicina vai no Salamova vai cita, kas rakstiija par Stalina represijaam un GULAGu. Pamataa notika kaa? Peec cilveekiem naktiis atnaaca cekisti, vinjus savaca. Vienaa no Sibirijas pilseetaam vairaaki virsnieki nevis padeviigi gaaja liidzi, bet - atklaaja uguni uz nakts viesiem. Protams, vinjus nosjaava, jo paarspeeks bija cekistu pusee. Bet - tajaa pilseetaa represiju masjiina ``saluuza`` un summaari represiju bija daudz mazaak.

Beigaas bija retorisks jautaajums - a kas buutu bijis, ja nevis dazji, bet visi vai vairaakums taa buutu dariijusji?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Raven

Tās ir viņa filozofijas sekas, un maza nozīme, vai viņš pats līdz tām ir izsekojis.

Nu taatad mees redzam, ka nepareizi izsekojis un nepareizus secinaajumus saposteejis te ir Raven :)
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks

EzītisMiglā
Citāts
Noteikti atradīsies lērums ar cilvēkiem, kas kāps kuģos un lidos, skaidri apzinoties, ka viņi no tā kuģa nekad ārā neizkāps.
Bez šaubām. Tieši tāpat kā senākos laikos atradās cilvēki, kas kāpa kuģos (vai nedrošās laivelēs) un brauca pāri jūrai, nebūdami droši, ka patiešām kaut ko atradīs. Vēsture jau pa lielam ir saglabājusi vien veiksmīgo ceļotāju vārdus, cik nav bijuši tādi dēkaiņi, kas ir tādā ceļojumā ir gājuši bojā, pazuduši bez pēdām un aizmirsti? Vai, vēl jo vairāk, ja viņi ir ceļojuši vēl PIRMS vēsture tapa cik necik sistemātiski piefiksēta?
Citāts
Varbūt, ka h+ -istiem tas nav saprotams, jo pamatā visam ir ideja par tieši savu personisko nemirstību.
Jā, to es arī esmu pamanījis, ka viņiem šī nianse ir ļoti svarīga.

Ctulhu
Citāts
Nu re - sjis piemers skaidri paraada, ka sjaada pieeja neveicina sisteemas stabilitaati, rezultataa sisteema ``Sokrats`` njeema un sabojaajaas, jo tajaa nenostraadaaja iekseejaas avaarijas subsisteemas.

Attieciigi - taada pieeja mums neder.
Un čalis, kas inficēja sevi ne ta ar malāriju, ne ar koleru, lai varētu pierakstīt tās simptomus? Labi zinādams, ka tā ir neārstējama?
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

MJ, bik palabosju - nee, mekleejot aarstnieciibas metodes inficeeja. Simptomi ta jau bija labi zinaami. Un tas attieciigi ir OK risks.
IP pierakstīta