Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Anarhija - labāka vadība kā hierarhija?  (Lasīts 59895 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8262
Re: Anarhija - labāka vadība kā hierarhija?
« Atbilde #1080 : Maijs 01, 2013 »

Atkārtoju. Skat. augstāk postēto bildi. Tajā ir knowledge attiecība uz tavu personu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42138
  • Ateists
« Atbilde #1081 : Maijs 01, 2013 »

Taa nav konwledge, bet Gnidrologa iedoma. Tas vareetu buut belief, lai gan driizaak jau faith :D
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #1082 : Maijs 01, 2013 »

Ej taču ieskrieties. Šeit nav 4chan, kur tizlu bildīti kāds varbūt arī uztvertu par argumentu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #1083 : Maijs 02, 2013 »

Zināšanas, kurām nav "svara", ir tukšas, sausas zināšanas. Varbūt kādreiz vajadzēs, varbūt nevajadzēs. Piemēram, skolā, ģeogrāfijas stundā, dažādu valstu galvaspilsētu mācīšanās "no galvas". 
"Svars", tas ir pārbaudītas, vajadzīgas, praksē pielietotas zināšanas. Arī - zināšanas, kas radušās no prakses. Ja esi reāli bijis ceļojumā, reālajā valstī, galvaspilsētā, tad arī atcerēsies to, tai būs svars - piedzīvotais šai pilsētā.

Kā teica Šeloks Holmss, tad viņam nebija svarīgi, vai Zeme griežas ap Sauli vai otrādāk. Tas neko nemaina viņa dzīvē.
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #1084 : Maijs 02, 2013 »

Manuprāt, apgalvojums, ka zināšanām ir noteikti jābūt ar nepastarpinātu praktisku pielietojumu konkrētā indivīda dzīvē, ir kā mazākais dīvains. Zinātne nav kulinārija, ne visus tās rezultātus ir tūlīt jāvar izlaist caur zarnu traktu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #1085 : Maijs 02, 2013 »

Noetic Jun
Bet tieši tā arī jābūt. Cilvēkam nav tik daudz resursu, lai sapildītu sevī visu enciklopēdiju. Piem, priekš kam man ķīmija, ja es esmu programmētājs?
Vai man būtu jāmācās ķīmija, ja zinu, ka es tajā apgabalā nestrādāšu? Labāk to laiku iztērēt, lai iemācītos kaut ko apgabalā, kurā es darbojos. Vai nu arī - apgabalā, kas mani interesē un man patīk, bet nav tieši mans darbs.
Protams, jebkuras zināšanas kaut kur kaut kad var noderēt, jā, pat var glābt dzīvību, piem, ja ezītis ieslēgts ķīmijas laboratorijā bez sakariem ar ārpasauli, un nomirst. Bet turpat plauktā bija 2 vielas, ko vajadzēja savienot un uzliet uz durvju eņģēm.

IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #1086 : Maijs 02, 2013 »

Protams, nav imperatīvi (un iespējami) zināt visu par visu. Es tikai apgalvoju, ka ir zināms vispusīgs izpratnes-par-pasauli minimums, kuru vajadzētu brīvi pārvaldīt katram izglītotam cilvēkam.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #1087 : Maijs 02, 2013 »

Skolā es ļoti labi zināju to pašu ķīmiju, bet tagad esmu to totāli aizmirsis, jo nebija vajadzības to pielietot.
Protams, skola drīzāk ir kā izņēmums, jo nevar zināt, ko cilvēks dzīvē darīs.
Taču vēlāk gan - kāpēc mācīties visu pēc kārtas, kalt galvā visu enciklopēdiju?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #1088 : Maijs 02, 2013 »

Noetic Jun
Kam būtu jābūt tajā minumumā? Vidusskolas kursam? Kam vēl? Ieskatam dažādās cilvēka darbības sfērās, tai skaitā arī filozofijā u.c. humanitārajās?
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #1089 : Maijs 02, 2013 »

EzītisMiglā
Citāts
Piem, priekš kam man ķīmija, ja es esmu programmētājs?
Ja Tev var nākties programmēt kaut kādu ķīmijas datu bāzi, tad tur ķīmijas zināšanas (pat ne zināšanas, drīzāk kaut kāds basic priekšstats par lietām nozarē) gan var lieti noderēt :)
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #1090 : Maijs 02, 2013 »

MJ
Jā, bet es iepriekš nevaru uzminēt, kādam klientam man būs kas jāprogrammē, un attiecīgi pamācīties.
Jau esošam klientam, ja tie ir ķīmiķi - jā, tad būtu ļoti labi ja es mācītos ķīmiju. Taču tas tikai parāda, ka tieši pielietojamās zināšanas ir būtiskas.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #1091 : Maijs 02, 2013 »

EzītisMiglā
Citāts
Jā, bet es iepriekš nevaru uzminēt, kādam klientam man būs kas jāprogrammē, un attiecīgi pamācīties.
Aha, tāpēc vidusskolā, pirms Tu esi izdomājis, kādu profesiju/jomu tālāk izvēlēsies, Tev apmāca pa druskai no visa. Lai vēlāk, ar to saskaroties, Tev jau par to būtu kaut kādas basic zināšanas/priekšstats, un tad varētu piemācīties klāt tieši ko, kas ir vajadzīgs.
Citāts
Jau esošam klientam, ja tie ir ķīmiķi - jā, tad būtu ļoti labi ja es mācītos ķīmiju. Taču tas tikai parāda, ka tieši pielietojamās zināšanas ir būtiskas.
Būtiskas - jā. Bet ja skatās plašāk, tad jebkuras zināšanas, pat tādas, kuras Tu praksē īsti nepielieto, ir labas un vēlamas. Jo vairāk Tu zini - jo vieglāk Tev ir apgūt vēl kaut ko, un izprast kopsakarības kā tādas.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42138
  • Ateists
« Atbilde #1092 : Maijs 02, 2013 »

Ezis, bet kas tad ir tas ``svars``?

Nu piemeeram, momentaa, kad mazs eziitis veel nezina, par ko kljuus?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #1093 : Maijs 02, 2013 »

Ctulhu
Maziem ezīšiem arī tomēr ir jau svari - kaut kas interesē vairāk. Tur arī svari veidojās.
Diezgan grūti iedomāties kādu ezīti, kas aizrautīgi kaļ galvā galvaspilsētu nosaukumus, tādu ezīšu būs ļoti reti izņēmumi.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #1094 : Maijs 02, 2013 »

MJ
Jā, zināšanu plašums ir vēlams, kaut kā ieskats. Taču to jau dod skolās.
Otrs moments ir interese - ja nav intereses, tad tās zināšanas uzņemsies grūti, ar pretestību.

Es gan pazīstu dažus cilvēkus, kuriem interesē tik daudz kas, ka viņi pat ir nelaimīgi, jo nezin, ko izvēlēties :)
IP pierakstīta