Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Esot pierādīts, ka Dieva nav  (Lasīts 98629 reizes)

0 Iemītnieki un 2 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
Re: Esot pierādīts, ka Dieva nav
« Atbilde #2220 : Augusts 16, 2013 »

Ilārs

``Protams, kādu dienu viņš Tev prasīs norēķināties par to,``

Arkārtīgi savdabīgs uzskats par dāvanām. Uzdāvināt un tad pieprasīt norēķināties. Tu tā dari?

Ja es kādam ko dāvinu, tad es dāvinu. Neko nekad par to vairs neprasu.

Domāju, ka te dievam būtu no manis jāpamācās .
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #2221 : Augusts 16, 2013 »

Te laikam drusku jāprecizē. Es domāju tādā nozīmē, ka ja dāvanas tiek vērstas pret pašu dāvanu devēju, tad šādu atieksmi sauc par nepateicību. Jebkuram dāvanu devējam ir svarīgi, kā viņa dāvanas tiek izlietotas. Nav tā, ka Dievs nomestu Tev kaulu kā sunim priekšā un teiktu - gribi ēd, gribi neēd. Nē, viņš Tev ir devis gaišu galvu, asu prātu utt. Atlidzību par dāvanām, protams, viņš neprasa un to arī nebūtu iespējams atlīdzināt, tomēr viņš vēlas, lai tās tiktu pareizi izlietotas. Turklāt viņš ir devis vienu īpašu dāvanu - savu Dēlu, kas dāvā glābiņu no velna, elles un nāves. Un ja viņš redz, ka šī dāvana tiek nicināta, tas, protams, viņu apbēdina. Tiem, kas ar pateicību pieņem šo viņa dāvanu, nebūs jāatskaitās par pārējām, jo tāds cilvēks būs Dieva bērns, kam viss tiek piedots, kā jau savam mīļam bērnam. Savukārt tam, kas šo dāvanu nicina un citas Dieva dāvanas vērš pret Dievu vai bezjēdzīgi iznieko, būs jāatskaitās. Visa dzīve jau ir dāvana un to, kā Pavka Korčāgins teica, vajag prast nodzīvot, lai pēc tam nebūtu žēl bezvērtīgi izšķiestā laika.     
IP pierakstīta

just me

« Atbilde #2222 : Augusts 16, 2013 »

Ilaars
Tad ir tas apgalvojums patiess, ka absolūtu likumu nav vai arī nav? Ja tas ir tikai pieņēmums, tad kāpēc Tu par to runā?

Kaa iileni lien aaraa tava pasaules redzeejumaa dikteetaas aplamiibas. Noveelu tev kaadreiz sanjemties, atstumt otraa plaanaa savu emocijas, izkljuut no savas iluzoraas, melnbaltaas aplamo dihotomiju pasauliites un ieraudziit nesaliidzinaami interesantaako varbuutiibu pasauli, kuraa dziivojam. Orevuar.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #2223 : Augusts 16, 2013 »

Ilārs

Re, kāda situacija: Man viss kas ir, to man ir devuši konkreti cilvēki, sākot ar vecākiem, dzīvesbiedri utt un daļu es esmu sagādājis pats. Tagad atnāk Ilārs un saka, ka īstenībā to man esot devusi kaut kāda cita persona, kura ar mani ne reizi, atšķirībā no vecākiem, sievas utt nav komunicējusi. Atceramies, ko es klasificēju kā komunikaciju.

Piedošanu, bet ja pie Ilāra atnāktu kād sar šādiem tekstiem, ko Ilārs darītu?

Tālāk

``Turklāt viņš ir devis vienu īpašu dāvanu - savu Dēlu, kas dāvā glābiņu ``

Jau atkal sākas lirika. Man mājās nekāds ``dieva dēls``, kurš būtu man uzdāvināts, nav. Laboratorijā arī nav. Turklāt dāvināt vienu cilvēku vai citu saprātīgu personu otram nevar, tas nav ētiski.

Ilārs, mēģini atradināties no kristiešu standarttekstiem par ``uzdāvināto dēlu`` utt, es saprotu, ka kristiešiem tie strādā kā mantras un izsauc noteiktus asociaciju blokus/ emo stāvokļus, bet te nav tas gadījums un mazliet papētot šīs mantras analitiski, re, kas sanāk, sk. augstāk.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #2224 : Augusts 16, 2013 »

Ilārs
1) nevis Marks teica "cik maksā opijs tautai", bet gan Ostaps Benders.

Удовлетворенный Остап, хлопая шнурками по ковру, медленно пошел назад. Когда его массивная фигура отдалилась достаточно далеко, отец Федор быстро высунул голову за дверь и с долго сдерживаемым негодованием пискнул:
 — Сам ты дурак!
— Что? — крикнул Остап, бросаясь обратно, но дверь была уже заперта, и только щелкнул замок. Остап наклонился к замочной скважине, приставил ко рту ладонь трубой и внятно сказал:
— Почём опиум для народа?

http://www.youtube.com/watch?v=gYucH6aQcAk

2)Savukārt pašu ideju, par to ka religija ir opijs tautai, pēc Kārļu Marksa izteica....  anglikānu mācītajs, Čārlzs Kinslijs:
«We have used the Bible as if it were a mere special constable's hand book, an opium dose for keeping beasts of burden patient while they were being overloaded, a mere book to keep the poor in order».(c)
Amizanti, vai ne?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #2225 : Augusts 16, 2013 »

Citāts
Tiem, kas ar pateicību pieņem šo viņa dāvanu, nebūs jāatskaitās par pārējām, jo tāds cilvēks būs Dieva bērns, kam viss tiek piedots, kā jau savam mīļam bērnam. Savukārt tam, kas šo dāvanu nicina un citas Dieva dāvanas vērš pret Dievu vai bezjēdzīgi iznieko, būs jāatskaitās.

tātad tomēr prasīs samaksu par savām dāvanām. Tādā vai citādā veidā. Vai nu prasīs lai tās tiek pienemtas un lietotas nevis kā saņemējs vēlas, bet kā to noteicis devējs. vai nu pretējā gadījumā tiks prasīta kaut kāda baismīga samaksa. Ok.bet tad tās nav dāvanas. Tā ir vecā labā žīdiskā andele, kur tiek tirgotas labas un nepārak labas mantas, par kurām pretī tiek prasīta tāda vai citāda cena.
Pie kam pircējs nemaz nevar izvelēties to ko viņam vajag. Gribi negribi - tev iedod tavu preci, kopā ar prasību par samaksu. Khmm.... a ar sūdainu koku pa muguru tāds "dāvinātajs" negribēs lai ar viņu norēķinās? Pelnījis tādu samaksu taču būtu, vai ne?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2226 : Augusts 16, 2013 »

Masik,

Es runāju par nepateicību un par dāvanu lietošanu nepareizi. Ja Tu dod savam bērnam dāvanu, tad taču Tu sagaidi, ka Tev pateiks - paldies. Jeb pateicība ateistiem arī ir kaut kas nenormāls? Otrkārt, es runāju par ļaunu dāvanu lietošanu. Ja Tu uzdāvini savam dēlam grāmatu vai Tev ir vienalga vai viņš to lasa, vai sit ar to savai māsai pa galvu?

Paldies par norādi uz Benderu. Jā, biju to piemirsis. Jautri.

Ctulhu, pliks Tu šajā pasaulē ienāci un pliks Tu aiziesi. Lielākā daļa, kas šeit ir, Tavus vecākus un tuviniekus ieskaitot, Tev ir Dieva dāvināts un dažas lietas kā talanti, prāts utt. uzticēti lietošanai un pārvaldīšanai. Pagaidām Dievs Tev to saka ar Bībeles un dabas starpniecību, bet kādu dienu varēsi par to ar Dievu parunāties aci pret aci. Varēsi viņam arī paskaidrot ko dāvināt ir ētiski un ko nav.

Kas attiecas uz Jēzu Kristu, tad Tava interpretācija ir no pirksta izzīsta (bieži nākas to atkārtot), jo Tu ignorē paša Jēzus vārdus un konkrētus vēsturiskus tekstus. Īsumā Jēzus izcieta elles mokas visu cilvēku vietā un dāvā savu veikumu caur evaņģēlija sludināšanu, Kristību, grēku atlaišanu un Vakarēdienu. Nu to, ka Tu te piesauc mantras un sazin vēl ko, lai Dievs Tev piedod. Ar saprātu un analītīku tam gan nebūs nekāda sakara.

Just me,

Nu, no Tava rakstītā es neko vairāk par emocijām izlasīt nevaru. Nepatīk, ko es saku, vēlreiz norādu uz  http://plato.stanford.edu/entries/laws-of-nature/
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #2227 : Augusts 16, 2013 »

Ilārs

`` Ar saprātu un analītīku tam gan nebūs nekāda sakara.``

Nuja, tātad mantras. k.b.j.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2228 : Augusts 16, 2013 »

Ar saprātu un anlītiku nekāda sakara nav Tavai mantru piesaukšanai. Ja nu kas izklausās pēc mantras, tad - viss ir matērija un matērija ir viss - laikam gan būs viena no tām. Patiesībā tā ir hindusima ideja - viss ir viens. Otra ir līdzīga pirmajai  - matērija ir mūžīga un bezgalīga, un tā arī nāk no hindusima, tāpat kā ideja par mūžīgo laiku. Tā kā nevajag spļaut akā, no kuras pats dzer. Man gan tas Gangas ūdens neiet pie sirds, tā kā nepiedēvē man savas filozofiskās izklaides. Iesaku Tev arī uzmanīties, ka neieperinās kāda evolūcijas apakšsistēma vēderā.

Lai Tev jauka nedēļas nogale. Bija prieks ar Tevi atkal parunāties.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #2229 : Februāris 25, 2014 »

Ilārs, nu ja tie hinduisti ir parādījuši mazliet saprāta, man prieks :D
IP pierakstīta