Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Lats un Sodoma  (Lasīts 1261 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Lats un Sodoma
« : Februāris 19, 2013 »

Izlasiet 1. Mozus 18:20—33.
Kā Jehovas saruna ar Ābrahāmu stiprina mūsu pārliecību, ka Jehova un Jēzus tiesās taisnīgi? (1. Moz. 18:25, 26; Mat. 25:31—33.)
http://www.jw.org/lv/literat%C5%ABra/gr%C4%81matas/B%C4%ABbeles-st%C4%81sti/2-da%C4%BCa-No-pl%C5%ABdiem-l%C4%ABdz-atbr%C4%ABvo%C5%A1anai-no-%C4%92%C4%A3iptes/15-st%C4%81sts-Lata-sieva-atskat%C4%ABj%C4%81s/

22 Un vīri nogriezās no turienes un gāja uz Sodomu; bet Ābrahāms stāvēja vēl Tā Kunga vaiga priekšā.
23 Un Ābrahāms tuvojās Viņam un sacīja: "Vai Tu tiešām gribi iznīcināt taisno kopā ar bezdievīgo?
24 Varbūt atrastos piecdesmit taisnie šinī pilsētā? Vai Tu tiešām iznīcināsi tos un nesaudzētu šo vietu to piecdesmit taisno dēļ, kas ir viņas vidū?

25 Nemūžam Tu tā nedarīsi, ka liksi mirt taisnajam ar bezdievi, ka taisnais būtu līdzīgs bezdievim. Nemūžam! Vai visas pasaules soģis nedarīs taisni?"
26 Un Tas Kungs sacīja: "Ja Es Sodomas pilsētā atradīšu piecdesmit taisnus, Es saudzēšu visu šo vietu viņu dēļ."
27 Un Ābrahāms atbildēja un sacīja: "Es esmu uzdrošinājies runāt ar savu Kungu, lai gan es esmu pīšļi un pelni.
28 Varbūt pieci iztrūkst no piecdesmit taisniem, vai Tu tad arī šo piecu dēļ iznīcinātu visu pilsētu?" Un Viņš sacīja: "Nē, Es neiznīcināšu, ja atradīšu tur četrdesmit piecus."
29 Un tas turpināja runāt ar Viņu un sacīja: "Var būt, ka tiek atrasti tur četrdesmit." Un Viņš sacīja: "Nē, Es to nedarīšu šo četrdesmit dēļ."
30 Un tas sacīja: "Lūdzams, nedusmojies, mans Kungs, ka es gribu runāt; varbūt tur atrastos trīsdesmit?" Un Viņš sacīja: "Es to nedarīšu, ja tur atrastos trīsdesmit."
31 Un tas sacīja: "Es esmu uzdrošinājies runāt ar savu Kungu; varbūt tur atrastos divdesmit?" Un Viņš sacīja: "Es to neizpostīšu šo divdesmit dēļ."
32 Un tas sacīja: "Kaut nedusmotos mans Kungs. Es runāšu vēl reizi; varbūt atrastos tikai desmit?" Un Viņš atbildēja: "Es to neizpostīšu šo desmit dēļ."
33 Un Tas Kungs aizgāja, kad bija beidzis runāt ar Ābrahāmu. Bet Ābrahāms atgriezās savā vietā.

12 Un vīri sacīja Latam: "Vai tev te vēl ir kāds znots vai dēli, vai meitas, vai cits kāds, kas pieder tev šinī pilsētā? Izved tos no šīs vietas.
13 Mēs gribam izpostīt šo vietu, jo liela brēkšana par to nākusi Tā Kunga priekšā, un Tas Kungs mūs ir sūtījis to izpostīt
."
14 Un Lats izgāja un runāja ar saviem znotiem, kas gribēja viņa meitas ņemt, un sacīja: "Celieties, ejiet prom no šīs pilsētas, jo Tas Kungs šo pilsētu izpostīs." Bet viņš likās savu znotu acīs smieklīgs.
15 Un, tiklīdz rīts ausa, eņģeļi skubināja Latu, teikdami: "Celies, ņem savu sievu un abas savas meitas, kas atrodas še, ka tu neej bojā šīs pilsētas nozieguma dēļ."
16 Bet viņš vēl kavējās. Tad tie vīri satvēra viņu pie rokas, tāpat viņa sievu un abas viņa meitas, tāpēc ka Tas Kungs gribēja viņus pataupīt, un tie viņu izveda un atstāja ārpus pilsētas.
17 Un notika, kad tie bija viņu izveduši ārā, kāds sacīja: "Izglāb savu dzīvību, neskaties atpakaļ un nepaliec visā šinī apgabalā stāvam, glābies kalnos, ka tu netiktu iznīcināts."
18 Un Lats sacīja viņiem: "Nē jel, mans Kungs.
19 Redzi, Tavs kalps ir atradis labvēlību Tavās acīs, un Tu man esi lielu žēlastību parādījis, saglabādams manu dzīvību, bet es nevaru glābties kalnos; es miršu, iekāms ļaunums mani sasniegs.
20 Lūk, te tuvumā ir kāda pilsēta, kur es varētu glābties, es tanī gribu paglābties, tā ir tik maza. Tur es būtu glābts."
21 Un Viņš sacīja tam: "Lūk, Es paklausīšu tevi arī šinī lietā; Es neizpostīšu šo pilsētu, par kuru tu esi runājis.

Iespārdīja Hehovistu mācība. taču tā atspoguļo būtību: tjipa ka Jahve un Jēzus tiesās taisnīgi, un pat ja pūlī būs tikai daži labi cilvēki, pūlis tiks glābts un pestīts.... vismaz tā tiek solīts! Bet.... KO mēs redzam? Vistīrāko uzmetienu! Atrodot šos kristāltīros cilvēkus, tie tiek nevis skaitīti un svērti, izspriests :ka nu OK, atradās tie taisnie, nesūtīsim iznīcību, etc.... NĒ! Džekiem piedāvā klusu aizvākties prom, lai nebūtu NEVIENA taisnā un hujaks - varētu noslaucīt veselu pilsētu no zemes! Pie kam nekādi protesti no taisno puses netiek pieņemti! viņus aiz rokas izmet ārā, un norāda virzienu kur skriet! Nu, labi ok, Latam izglāba dzīvību... bet kā tad solījums Ābramam? Tas taču ir klasisks uzmetiens, kad līguma nosacījumus dabā izčakarē tā, ka līgums vairs nav spēkā!
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Lats un Sodoma
« Atbilde #1 : Februāris 20, 2013 »

Varbūt, to taisno bija mazāk par 10?
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #2 : Februāris 20, 2013 »

EzītisMiglā
Lats, viņa sieva, divas meitas, meitu znoti, vēl "kas cits kas pieder šinī pilsētā"... un tas runājot tikai par Latu... protams, cik zināms - mazi zīdaiņi tajos laikos neskaitījās cilvēki, bet kautkādi cilvēkveidīgi kāpuri, kurus nekādā gadījumā nedrīkstēja skaitīt, varēja vienīgi likvidēt lai sāpinātu vecākus.
Runa jau par pavisam ko citu: taisnie netika meklēti, uzskaitīti un izvērtēti. Tie kas gadījās pa rokai (Lats)  -tika evakuēti lai nodrošinātu nepieciešamo statistiku vēlamajam risinājumam. Tev ir pamats uzskatīt, ka ja bez Lata būtu vēl kāds 'taisnais', tie "vīri pelēkā" cienīgi paklanītos, pagrieztos un ietu prom? Jeb tomēr arī to tur taisno, aiz padusēm izvilktu ārā, iespertu pa pēcpusi norādot kustības virzienu un vēsā mierā nosvilinātu pilsētu?
Izejot no dotā storija, kā domā?
pie kam.... kā domā - KAPĒC Lata brālis (man šķiet ka brālis, slinkums pārbaudīt radniecību) Abrahāms tirgojās ar Dievu? Un nokaulēja kritēriju līdz 10 taisnajiem? Kapēc Abrahamam tas bija vajadzīgs? Ko viņš centās panākt, zinot ka Lats dzīvoja Sodomā?  ;)
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #3 : Februāris 20, 2013 »

a_masiks
Iespējams, ka Lats bija vienīgais taisnais. Viņu vienkārši izvilka ārā, tā teikt, 'ar visiem pribambasiem', sievu, meitām, piedāvājot vēl znotus un vēl kādu. Znoti nekur negāja, smējās par viņu, tātad nebija taisnie.
Lata sieva vēlāk pārvērtās par sālsstabu, jo skatījās atpakaļ - arī nebija nekāda taisnā.

Acīmredzot, bērni neskaitās. Tie droši vien ir kā 'nevainīgie', bet ne kā 'taisnie'.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #4 : Februāris 20, 2013 »

EzītisMiglā
taisnais vīrs Lats būtu savas meitas atdevis netaisniem pidarasiem?? Aļļo!!!  Garaž!!!  ;D ;D ;D ;D ;D
pie kam  -  līgavaiņu ģimenes arī nevarēja būt netaisnas... (nemaz nerunājot par absurdi samāksloto gadījumu ka visi veči Sodomā būtu pidori, ij paši dzemdētu sev bērnus).
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #5 : Februāris 20, 2013 »

a_masiks
Nu, ja Lats nebija taisnais, tad - varbūt neviens nebija?
Vai nu arī toreiz piedāvāt savas meitas skaitījās nekas īpašs, un taisnumu nebojāja?
Iespējams arī, ka sievietes un bērnus nekad neapskatīja kā kandidātus uz taisnumu.

Itogo - 10 taisnie mierīgi var arī nesanākt pa visu pilsētu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #6 : Februāris 20, 2013 »

a_masiks
Citāts
absurdi samāksloto gadījumu ka visi veči Sodomā būtu pidori, ij paši dzemdētu sev bērnus
Kas tur dikti samākslots, biseksuālisms. Senajā Grieķijā skaitījās norma.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #7 : Februāris 20, 2013 »

a_masiks
Nu, ja Lats nebija taisnais, tad - varbūt neviens nebija?
Vai nu arī toreiz piedāvāt savas meitas skaitījās nekas īpašs, un taisnumu nebojāja?
Iespējams arī, ka sievietes un bērnus nekad neapskatīja kā kandidātus uz taisnumu.

Itogo - 10 taisnie mierīgi var arī nesanākt pa visu pilsētu.
a nafig tad Lata ģimeni piedāvāja evakuēt kopā ar visiem pričindaļiem (radiniekiem) kādus vien Lats sagribētu?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #8 : Februāris 20, 2013 »

a_masiks
Vai nu
a) Lats bija taisnais
b) Lats rīkojās pietiekami labi, arī nebūdams ideāli taisns. Ar ko pietika, lai viņu izglābtu.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #9 : Februāris 20, 2013 »

EzītisMiglā
ok, abos gadījumos tā bija blēdīšanās attiecībā pret Abrahamu un netaisnība pret Sodomas iedzīvotājiem.  ;)
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #10 : Februāris 20, 2013 »

a_masiks
Citāts
taisnais vīrs Lats būtu savas meitas atdevis netaisniem pidarasiem?
Vispār jau epizodē, kas ir starp abiem šiem citātiem, taisnais vīrs Lats piedāvā savas meitas pūlim, kurš grib stāties dzimumsakaros ar atnācējiem... ;)
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #11 : Februāris 20, 2013 »

MJ
tak pūlis kā reiz nosmādēja šīs meitas! No kurienes izrakās divi jaunēkļi, kuri pretēji tur sabiedrībā pieņemtām normām nevis viens ar otru grib precēties, bet ar Lata meitām? Pie kam izrādījās pietiekami tīkami Latam, lai jamais piekristu tādai savienībai!
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #12 : Februāris 20, 2013 »

MJ
Šķiet, Latu tomēr par taisnu nekur nesauc.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #13 : Februāris 20, 2013 »

MJ
Šķiet, Latu tomēr par taisnu nekur nesauc.
Saukt varbūt arī nesauc, bet, kas ir daudz svarīgāk - glābj gan. Tad jau laikam šis tomēr bija gan gana taisns, vai ne?
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #14 : Februāris 20, 2013 »

MJ
tieši tā! Pie kam, no andeles ar Ābramu, zināms ka taisnos nemaz nebija paredzēts glābt. Ideja jau kāda - ja ir zināms niecīgs procents taisno - pūlis tiek saudzēts lai pasaudzētu tieši taisnos, pūlis ir tikai dabūjis nepelnītu bonusu sīka taisno procenta dēļ. Bet ja taisno būtu par maz - visus naher vtopku! Vienā čupā.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu