Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Skatīt ierakstus

Šeit var redzēt visus lietotāja ierakstus, kuriem Jums ir pieeja.

Tēmas - EzītisMiglā

Lappuses: 1 2 [3] 4 5 ... 10
31
Instinkti un jūtas - vēlme dzīvot, prieka un laimes sajūta, apmierinātība, - tas ir pamatā cilvēkam. Tas ir tas, kā dēļ cilvēks vispār dzīvo.
Racionālais un IQ ir tikai otrajā plānā.
Saprāts tikai rēķina emociju izvirzītās problēmas, kaut kā tā.
:)

32
Immortalistika / Backup-a problēmas
« : Aprīlis 02, 2014 »
Ctulhu

Citāts
tieši melnā kaste, kas vazājas līdzi, ir risinājums. Refresh frekvencei jābūt = vai > par sistemas darba frekvenci un viss OK.

EzītisMiglā

Citāts
Ar ko tāda kaste atšķirsies no paša cilvēka? :)
Nepārtraukti jāuztur visas daļiņu koordinātas, infa par procesiem, utt.
Tai kastē būs sava apziņa - cilvēka apziņas kopija. Kastes apziņai liksies, ka viņa arī ir tas cilvēks, ka dzīvo, pieņem lēmumus utml.
Tātad, varam uzskatīt, ka kaste ir atsevišķa SB, kurai ir ilūzija, ka viņa pieņem lēmumus. Tāda mākslīgi ierobežota SB.

Uztaisīji bezmaz MAtrix-u !! :D


Problēms:
1) ja jau Backups ir kā melnā kaste, kurā visu laiku raksta iekšā "patreizējo smadzeņu stāvokli", tad - pati melnā kaste ir SB, jo viņānotiek procesi, viņa dzīvo un apzinās. Reāli, viņa ir atsevišķa SB, kas varētu eksitēt pati par sevi, bet šeit sanāk, ka viņas eksistence ir iluzora, viņai tikai šķiet, ka viņa pieņem lēmumus, bet patiesībā to dara cits, tas "reālais cilvēks". Tātad, mums ir SB, kuras gribu mēs nomācam, tāds surogāts
2) Atkal tā pati "es identitāte". Ja novācam cilvēku, tad - var dzīvot Kaste pati par sevi tālāk. T.i. Kastei nekur obligāti nav "jāatjaunojas", kā tas parasti notiek ar backupiem. Parasti ir A, kas tiek backupots uz B. Ja A nobrūk, tad no B izveidojas cits A.
Taču šajā gadījumā varam mierīgi darbināt tālāk pašu B. Nekāds A nav vajadzīgs, drīzāk tad Kastei pieliekam pašai vēl vienu Backupu klāt

33
Cilvēks: Citi / Melnbaltie varoņi
« : Februāris 21, 2014 »
Par tādu lietu - kāpēc ir tikai melbaltie? Vai nu melns, vai balts, un tikai?
Tas ir, par dažādiem cilvēkiem, ievērojamām personībām. Staļins, Ļeņins, Hitlers, Huseins, Mocarts, Ņūtons, Ulmanis, ...
Kāpēc no šiem cilvēkiem ir jāveido arhetipiskie pieminekļi, un jākrāso tikai melnā vai baltā krāsā? Kāpēc viņi nevarētu būt tomēr cilvēki, nevis pieminekļi? Ar visām vājībām, kļūdām, ar visu labo? Kāpēc jābūt cilvēkam visam tikai melnam un - nekādu gaišu pleķīšu?

34
Cilvēks: Citi / Laime un attīstība
« : Janvāris 02, 2014 »
Te sakarā ar sarunu par kaķiem ...

Mans kaķis jūtas laimīgs, arī neattīstoties.
Kāpēc gan lai cilvēkam būtu jājūtas laimīgam, tikai attīstoties?

Ja jau cilvēks cēlies no dzīvnieka, tad viņā ir tas pats  "dzinējs" - attīsties tikai lai pielāgotos videi un izdzīvotu tajā. Tātad, attīsties līdz kādam vajadzīgajam līmenim un viss. Tāpat kā kaķi.

Tad, kāds cilvēks visu mūžu cep bulciņas, kāds atkal spēlē šahu, kāds dzied vai dejo utt.

Nav jau aizliegts attīstīties, - visās tajās nodarbēs kaut kāda attīstība būs.

Taču - vai ir obligāti jāattīstās, un pēc iespējas intensīvāk?

35
Cilvēks: Citi / Tomēr pastāv dzimumu atšķirības?
« : Decembris 30, 2013 »
http://www.izglitiba-kultura.lv/raksti/saindeto-abolu-maiss-jeb-ka-norvegija-tika-atmaskots-dzimumu-lidztiesibas-pseidozinatniskums

Citāts
Dzimumu līdztiesības teorijas pamatā ir pieņēmums, ka cilvēka dzimumidentitātē noteicošais ir nevis bioloģiskais dzimums (sex), bet gan „piederības sajūtas vienam vai otram, vai abiem dzimumiem, kas nav atkarīgas no indivīda bioloģiskā dzimuma”

Citāts
Kolumbijas universitātes psihiatrijas doktors Ričards Lipa (Richard Lippa) atspēkoja dzimumu vienlīdzības jeb „genderistu” teoriju, iepazīstinādams ar pētījumu rezultātiem, kas iegūti, aptaujājot 200 000 cilvēku 53 pasaules valstīs. R. Lipa secināja, ka vīriešiem tiešām ir nosliece uz tehniskām profesijām, savukārt sievietes izjūt aicinājumu darboties sociālajā jomā, darbā ar cilvēkiem.

„Rezultāti bija vienādi visās 53 valstīs. Gan Indijā un Pakistānā, gan tajā pašā Norvēģijā,” apgalvo R. Lipa, un tas ir spēcīgs pamatojums tam, lai secinātu, ka vīriešu un sieviešu domāšanas veids un psiholoģiskās īpatnības ir atšķirīgas kopš dzimšanas. Tādēļ arī viņu izvēles un tieksmes ir atšķirīgas.
Savukārt Kembridžas universitātes profesors Saimons Barons Koens (Simon Baron Cohen) iepazīstināja ar veiktajiem pētījumiem, kuri pierāda, ka dzimumu atšķirība ir bioloģiski nosacīta (atšķiras ne tika dzimumorgāni, bet arī, piemēram, katram dzimumam ir raksturīgs noteikts smadzeņu tips u. c.). Pētīdams jaundzimušos, viņš novēroja, ka zēnu un meiteņu tieksmes ir atšķirīgas jau kopš pašām pirmajām dzimšanas dienām. Zēnus vairāk saista tehniskas lietas, bet meitenes – cilvēku sejas.   

Norvēģu psihiatrs Trond Haaken Diseth to pašu novēroja, veikdams eksperimentus ar vienu vai pāris gadus veciem bērniem. No mantu kastes veselas meitenītes izvēlējās lelles, bet zēni – mašīnas. Savukārt bērni, kuriem bija dzimumorgānu anomālijas, izvēlējās neitrālas rotaļlietas (piemēram, klucīšus).
Pārsteidzoši, vai ne?

Citāts
2012. gada janvārī Turīnas un Mančeteras universitāšu zinātnieku Marco Del Giudice, Tom Booth, Paul Irwing zinātnes interneta žurnālā „PLOS/one” publiskotos pētījuma rezultātus, kas norāda uz daudz lielākām un būtiskām atšķirībām sieviešu un vīriešu psiholoģijā un aicina zinātniekus atmest līdz šim plaši propagandēto ideju par minimālām atšķirībām sieviešu un vīriešu personībās, jo tā ir balstīta neadekvātā metodikā.

36
Kosmoloģija / Dzīvoiam skaņuplatē?
« : Septembris 13, 2013 »
No Tegmarka intervijas ...

Citāts
the important thing to remember is that Einstein’s theory taken as a whole represents the bird’s perspective. In relativity all of time already exists. All events, including your entire life, already exist as the mathematical structure called space-time. In space-time, nothing happens or changes because it contains all time at once.

To pašu lasīju arī Braiana Grīna grāmatās - ka nākotne JAU eksistē, pie kam nekas nav maināms.

Ja jau nākotne IR, tātad - dzīvojam skaņuplatē?

... un te vēl dažiem nepatika, ka Dievs zin visu nākotni, un tāpēc esot skaņuplate ... tagad sanāk, ka skaņuplate ir no zinātnes viedokļa?

37
Reliģijas vispār / Neliels ezīša kopsavilkums
« : Septembris 12, 2013 »
Neliels kopsavilkums, personīgais:

1. Ar prātu līdz ticībai aizrakties nevar, ja rok pietiekami dziļi. Var tikai aizrakties līdz 'nu ... varbūt, bet diezgan nepārliecinoši'
2. Tam, kurš jau tic, ir pietiekami daudz arī racionālu iemeslu ticēt.

Bija, šķiet, populārākie tādi iebildumi:

1. Dievu nevar novērot
Atbilde: tas nenozīmē, ka Dieva nav. Pastāv iespēja, ka viņš ir, bet ar visādiem mikroskopiem un teleskopiem nav novērojams. Vismaz viena tāda nenovērojamības realizācija ir simulēta pasaule. Ja jau viena ir, tad kāpēc lai nebūtu vēl kāda iespēja.
2. Pretrunas Dieva definīcijā
Atbilde: Dievs ir pārāk sarežģīta sistēma, un mēs viņu izprast nevaram. Pretrunas un neiespējamas lietas ir tikai šķietamas. Mēs ar savu ābečnieku matemātiku, kur protam tikai saskaitīt ābolus, redzam it kā pretrunas un neiespējamas lietas, kā 'var atņemt lielāku skaitli no mazāka'.
3. Visādas nelāgas lietas un pretrunas Rakstos. Te gan ir vairāk izskatīti tieši kristiešu Raksti. Jāsaka, ka ticīgajiem iet pavisam švaki ar atbildēšanu.
Atbilde: kā jau teicu, pašiem kristiešiem iet pavisam švaki.
Bet vispār, ir atbilde, ka katri Raksti ir tikai tāds kā tuvinājums, viens aspekts, atkarībā no vietas un laika. Tas, ka ir kaut kādi daži slikti Raksti, nenozīmē, ka tāpēc Dieva noteikti nav.

Vēl kas?

38
:)

Ateisti vienmēr pārmet, ka Dievs dažādās reliģijās tāds, šāds, slikts.
Tad nu klasiskais jautājums - kādam viņam būtu jābūt?

Atstājam to, ka Dievs ir vienīgais, mūžīgs, visu zinošs, visu varošs, utt.
(Ja šis traucē, nu iedomājieties sevi kā advancētu supersmadzeni, zinošu visu par tādām būtnēm kā mēs, cilvēki. Tā būtu tā pati praktiskā viszināšana un visvarēšana).
Kas viņam būtu / nebūtu jādara, lai viss būtu godīgi un taisnīgi, "kā vajag"?

39
Kristietība / Jaukais pāvests Francis
« : Jūlijs 26, 2013 »
http://www.euronews.com/2013/07/26/pope-francis-receives-wet-but-warm-welcome-on-copacabana-beach/
(video)
Pope Francis has been greeted by an audience of up to a million people on Rio de Janeiro’s famous Copacabana beach.
He attended a ceremony for World Youth Day – an international gathering of young Catholics – as rain continued to fall into the evening.
Earlier in the day, the wet weather did not appear to dampen spirits, as Francis dropped into a favela neighbourhood.
During his visit to the area, he called for a culture of solidarity to replace what he described as the “selfishness and individualism” in modern society.
Francis is in Brazil for a week, with his trip centred around World Youth Day festivities.
The bad weather has forced organisers to move this weekend’s final events to Copacabana because a field where they were supposed to be held has become a mud bath.

Nu kā tādu mīļumu var nemīlēt! Franciskāņi tomēr ir SUPER, bučas jums visiem. :)

40
Par forumu: Citi / video vs teksts+bildes
« : Jūlijs 24, 2013 »
Video it kā dod visvairāk informācijas, bet tam tik daudz trūkumi, ka "teksts + attēli" ir labāk:

1. "Secīga informācijas lasīšana", jāskatās viss pēc kārtas. Tekstu var uztvert plašāk, uzreiz visu lapu, vairākus fragmentus vienlaicīgi.
2. Daudzi video pēc būtības ir audio - cilvēks, kas kaut ko stāsta, un vienīgais vizuālais tur ir tikai viņa mīmika.
3. Ātrums nav regulējams. Lasīt tekstu es varu ātrāk, lēnāk. Apstāties, pārdomāt ... Pašķirt dažas lapas atpakaļ, uzreiz uz vajadzīgo vietu tekstā. Varu lekt pāri neinteresantajam / zināmajam, to "lasīt pa diagonāli", un varu lēnām, rūpīgi iedziļināties kādā citā vietā.

Par video man sanāk, ka tam ir diezgan šaura pielietošana - kā papildmateriāls. Galvenā doma - labāk teksta veidā.

Protams, tas ir par informatīva rakstura materiāliem, ne jau par filmām - filmas nevajag aizvietot ar tekstiem un bildītem :)

41
Lasītais, redzētais / Gregs Igans "Karantīna"
« : Jūlijs 16, 2013 »
Gregs Igans  (Greg Egan)

"Karantīna".
Pamata ideja = kvantu funkcijas kolapss, ko rada novērotājs. Ja kolapsu aizkavē, tad cilvēks nonāk "izsmērētā" stāvoklī, un ir iespējami dažādi "brīnumi", t.i. notikumi ar ļoti zemu varbūtību - piem, uzminēt nejaušu desmitzīmju skaitli, iziet no apsargātas un aizslēgtas telpas, neviena neievērotam, utml.
Protams, viss tīri materiālistiski, kā jau šim autoram, nekāda "garīguma" :)
Visi grāmatā minētie tēli, kas saistīti ar reliģiju un ticību, ir aprobežoti tumsoņas, bet tas nu tā ... ne par to runa, bet gan par kvantu efektiem.

42
Ieteicami linki / ZTF ideju reģistrs
« : Jūlijs 16, 2013 »
Sakopotas idejas no dažādiem ZTF darbiem

http://www.altshuller.ru/rtv/sf-register.asp

43
Cilvēka dzīvība / Nāves sods
« : Jūnijs 27, 2013 »
Nāves sods - par / pret ?

Kāpēc tāds būtu vajadzīgs?
Kā iebiedēšana, šķiet, nepalīdz. Tur, kur ir nāves sodi, smago noziegumu mazāk nepaliek.

Nelabojami recidīvisti? Drošāk viņus nogalināt nekā uzturēt mūža ieslodzījumā? Ja nu tomēr aizmūk?
Kas ir sliktāk - būt visu mūžu ieslodzītam? Iespējams, daudzi paši izvēlētos nāves sodu? Tā ir "dzīve", visu mūžu cietumā? varbūt, mūža ieslodzījums ir pat nežēlīgāk?

Par noziedznieka izlabošanu - pagaidām nezinām, kā to varētu izdarīt. Tuvākajā laikā, šķiet arī neuzzināsim.

44
Cilvēks: Citi / Brīvās gribas nav?
« : Maijs 21, 2013 »
I. Datorprogrammai nav brīvās gribas, jo lēmumus tā pieņem, izejot no:

1. Savas patreizējās struktūras, tas ir no tiem procesiem un datiem, no kuriem viņa sastāv. Skaidrs, ka programma nav pati sevi radījusi - tātad te brīvas gribas nav. Arī visas izmaiņas procesos, pašapmācība, pašattīstība utml,  - to visu veic atkal procesi, kas nav pašas programmas radīti.
Tā, skumji, bet tas atgādina domino kauliņu virkni, kur visu var izrēķināt, skatoties pēc tā, kāda ir sākotnējā kombinācija.

2. Apkārtējās vides ietekmes. Saites ar citām programmām, diskiem, klaviatūru utt. Skaidrs, ka nekādas pašas programmas brīvās gribas te nav.

3. Nejaušības. Tāds nejaušo skaitļu ģenerators, kas padara 1. punktā minētās darbības izplūdušākas un praktiski neaprēķināmas. Taču - kāda vēl brīvā griba tur, kur ir nejaušības?

Vairāk nekā, kas ietekmētu datorprogrammas "dzīvi", nav. Tātad, datorprogrammai brīvās gribas nav.

II Cilvēks.
Kā Cth apgalvo, tad cilvēks tā pati datorprogramma vien ir, tāpēc cilvēkam arī nav brīvās gribas.
Ir tikai tāda ilūzija, it kā brīvā griba būtu.
Vai nu arī mums ir jāparāda, ka cilvēks NAV līdzīgs datorprogrammai.

45
Problēmas / Palagi atsaucēs
« : Maijs 02, 2013 »
Ir tāds "arguments" - nospiest ar masu.
Piedāvāt kā argumentu "izlasiet šo 1000 lpp biezo grāmatu, tur viss ir. Kamēr neesat izlasījis, tikmēr neorientējaties tēmā un tāpēc man taisnība".

Reāli, reti kurš šeit lasa jau tekstus - palagus komentāros, kur nu vēl atsauces uz lieliem teksta gabaliem.

No otras puses, varētu teikt - ja tas ir vienīgais veids, kā pastāstīt par savu tēmu?
Taču reāli no tā jēgas nav, vienalga neviens nelasīs.
Kāpēc nevar pastāstīt saviem vārdiem?
Ja pārāk daudz teksta, tad - varbūt, labāk nevajag?

Vajadzētu kaut kā pēc iespējas izvairīties no gariem tekstiem, atstāt tos kā papildus informāciju, nevis kā obligāti izlasāmo.
Pārējo - saviem vārdiem.

Kādas ir idejas, ko darīt?

Lappuses: 1 2 [3] 4 5 ... 10