Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Skatīt ierakstus

Šeit var redzēt visus lietotāja ierakstus, kuriem Jums ir pieeja.

Tēmas - EzītisMiglā

Lappuses: 1 ... 8 9 [10]
136
Nookrātija / Nookrātijas pamata princips
« : Marts 13, 2012 »
Ezīša izpratnē, ir tāds:

Jebkurā procesā, kas skar vairākus cilvēkus, drīkst darboties tikai tie, kas sajēdz, ko šai procesā jādara. Jo process atbildīgāks, jo lielākas prasības.
Vienkāršs piemērs, visiem labi zināms - CSDD. Braukt drīķst tikai tas, kurš zin satiksmes noteikumus un reāli prot braukt ar automobili. Mūsu demokrātiskajā sabiedrībā to pieļauj un neviens neprotestē! :)

Nookrātijā būs tāda prasība, ka jebkurā svarīgā procesā drīkstēs piedalīties tikai tie, kas sajēdz, ko dara.

Nesvarīgos procesos piedalās, kas grib. Strazdu būrīti var arī neprotot šķībi sanaglot, nebūs liela bēda, pāris reizes pa pirkstiem ar āmuru un šķībs dzīvoklis strazdam.

 

137
Vajag sakārtot šo kategoriju.
Te vienā līmenī dažādas lietas, piem, kristietība ar astroloģiju. Vajag pārkārtot.
Ir kādas idejas?

138
Doma tāda:
Pirmkārt, mūziķi pelna naudu ar koncertiem.

Otrkārt, uztaisās vieta (vai vairākas), kur var lejuplādēt mūziku. Pie kam var izvēlēties, maksāt vai nemaksāt neko.
Ja maksā, tad izvēlies, cik gribi, tik maksā.

Ko par šo domājat?

139
Nelietojiet latviešu burtiņus (tos ar diakritiskajām zīmēm) kā lietotāja vārdu!
Tas ir, to lietotājvārdu, kas ir jāraksta pieslēdzoties, "Login" logā "Username" laukā.

Var būt problēmas, ka neatpazīs lietotājvārdu un nevarēs pieslēgties. Khmm... kā tas notika ar EzītiMiglā.

Savukārt, tas vārds, kas ir redzams citiem lietotājiem, var būt tik latvisks, cik vien vēlaties.

140
... šis sākās no "Pretrunas Dieva jēdzienā".

Par cilvēka izziņas robežām.
Kāpēc lai tādas būtu / nebūtu. Vai cilvēks principā var izzināt visu, kas ir izzināms.

141
Pasaules uzskati: Citi / Kāpēc cilvēks tic?
« : Marts 12, 2012 »
Kāpēc cilvēks tic?
Kā notic, kāds ir tas "noticēšanas slieksnis"? Vienam pietiek ar "tā teica X", cits vienkārši "izlasīju un noticēju", cits atkal netic nekam, kā tikai paša eksistencei.
Cik lielu lomu spēlē personiskā pieredze, pārdzīvojums? Cik lielu lomu racionālas pārdomas?


142
Par forumu: Citi / Foruma struktūra
« : Marts 12, 2012 »
Svarīgs punkts!

Man ir tāda vēlēšanās un naiva cerība, salikt "lietas pa plauktiņiem".
Ja mēs daudz runāsim par vienu vai otru tematu, tad šim tematam izveidosim atsevišķu kategoriju.
Ir ļoti būtiski, lai nesajūk viss kopā, citādi tā būs vairāk tāda tukša parunāšanās.

Otra iespēja - var pieteikties, uztaisīsim jaunu kategoriju. Ja tur tomēr neviens neko nerakstīs, tad pārliksim par parastiem topikiem kategorijā 'Citi'.


143
Par forumu: Citi / "Open source' Forums?
« : Marts 11, 2012 »
Ir tāda doma padarīt šo forumu par brīvi pieejamu, kopējamu un izplatāmu.

Tas nozīmē, ka ik pa laiciņam būs pieejami foruma arhīvi - tādi kā "foruma distributīva" faili, no kuriem forumu varēs pilnībā atjaunot. Nu, droši vien ka ne visas tēmas tiks arhivētas.

Protams, failos netiks iekļauti foruma biedru personīgie dati, tādi kā vārdi uzvārdi, emailu adreses, ip adreses, paroles u.c. Būs palicis tikai lietotāja vārds.
Pie šī ir jāpiestrādā, pagaidām var tikai eksportēt - importēt visu formu uzreiz, ar jau esošajiem līdzekļiem, nekas jauns pašam nav jāprogrammē.
Jāpadomā, vai vajag un kā arhivēt visus pielikumus - bildes utml. Kā saglabāt saites no viena foruma topika uz citu.
p.s. nebrīnīšos, ja kāds šo velosipēdu jau sen ir izgudrojis, un man atliek tikai viņu sameklēt. :)

Kam tas vajadzīgs? Lai nepazūd foruma saturs. Ir bēdīga pieredze ar VBNB (vai kuru tur forumu). Nobruka serveris, un visas vairāku gadu domas pazuda kopā ar to. Palika pāri tikai pāris fragmentu, ko nu katrs paspēja sev savākt (toreiz es vācu, jo tēmas mēdz pazust).
Var jau arī būt citas bēdas, piemēram, EzītisMiglā aiziet nejauši Nirvānā uz īsāku vai garāku laika periodu.
Vai Ezītis kļūst par kādas vienas idejas fanu, izdzēš visas tēmas, kuras neizrāda pozitīvu interesi par Ezīša Vienīgi Patieso Mācību.
Vai Ezītis vienkārši pamet forumu, aiz intereses vai laika trūkuma, un forums pats nobeidzās kaut vai aiz rēķinu neapmaksāšanas.
Vai hakeri nozog Ezītim paroles, uzlauž forumu un pēc tam pats Ezītis vairs tam klāt netiek.
Vai forumā nejauši sākas sarunas par aizliegtām tēmām, forums tiek iesaldēts, arestēts, likvidēts.
Vai,  ja no gaišākās puses - kāds foruma biedrs saprot, ka Ezīša forums vairs nav tas forums, kas bija agrāk, un kur vispār pasaule ripo, ... tad nu tas biedrs vienkārši var sākt pats savu forumu ar jau gatavām tēmām un komentāriem. Ja tā biedra forums būs labāks, tad tauta pāries pie viņa.
Vai, tas pats biedrs, vai cits, ierauga ka vienīgā vērtīgā kategorija ir sākusi nīkuļot, bet visādās nekategorijās notiek aktīva rosīšanās. Biedrs tad uzinstalē pie sevis ezīšforumu, izmet visas sliktās kategorijas ārā un turpina ar tikai labajām.
Vai, ja kādam nav interneta meža vidū, bet gribās palasīt foruma ne pašus jaunākos ierakstus, tad viņš paņem arhīvu, uzliek uz sava datora (iepriekš uzinstalē, kā jau parasti, apache, mysql, phpmyadmin, simple machines forum, u.c. ;) ) un lasa vecos rakstus savā nodabā - pats sev serveris. :)
Vai arī ... mazums kas vēl var notikt. Piemēram, pasaules gals 2012 gadā, viss internets pagalam, palikuši pāri tikai daži datori ... kurus var saslēgt lokālajā tīklā, uzlikt Miglas forumu un sākt atkal būvēt civilizāciju no jauna :)

Kā jau riktīgā open source forumā, visas forumā paustās idejas lai pieder visai cilvēcei! :)

144
Par forumu: Citi / Manifests, vers 0.1
« : Marts 11, 2012 »
Vajadzīgs manifests, jeb tāds "par mums". Par forumu, par to, kādas tēmas apskatām, ko drīkst un ko nedrīkst, utt., utml
Vai arī varbūt - nevajag?


Mums nav noteiktas "sarkanās līnijas", tēmu, ko nedrīkst aizskart, kas ir svēta un par kuru nevar uzdot jautājumus. Protams, ja valsts likums vienu vai otru tēmu aizliedz, mēs būsim spiesti to dzēst.
Ir pavisam cita lieta, pret ko varam būt neiecietīgi - tas ir skaņuplates režīms, savu uzskatu borēšana, nevēlēšanās iesaistīties diskusijās, ieciklošanās un visāda cita veida spamošana.
OK, skaņuplati drīkstēs atskaņot vienu reizi - tas ir, deklarēt savu pasaules uzskatu, paziņot ka tas ir vienīgi pareizais, un neiesaistīties diskusijās, neaizstāvēt savus uzskatus. Tikai ar piezīmi - uztaisīt tam savu atsevišķu tēmu. Paliks mums kolekcijai.
Varbūt dzēsīsim, ja materiāls aizņems pārāk daudz megabaitu.145
Par forumu: Citi / Foruma dizains
« : Marts 11, 2012 »
Mākslinieku dvēseles, atsaucieties!

Gan jau ka dažiem biedriem būs vienalga, kā forums izskatās, ka tikai burtiņus var atšķirt. Taču citiem,  varbūt gribēsies ko mājīgāku, orīģīnālāku, elegantāku, vienkāršāku, krāsaināku, utt.

Å eit man drīzāk ka ir "lācis uz ausīm estētiskās izjūtas uzkāpis, tāpēc

Pagaidām, pašā sākumā, ir klasiskais stils - kā forumu uzinstalēju, tā arī viņš izskatījās.

Pirmkārt, vajadzētu foruma logo. Tas, kas pašlaik stūrī - "simple machines forum", ir vienkārši foruma izstrādātāja logo. Mums vajag savu, lūdzu, idejas tiek laipni gaidītas - gan vispārējas domas ("tur būtu jābūt redzamam ezītim ejošam miglā", līdz jau gatavām bildītēm, vēlams png formātā, ar caurspīdīgumu, izmērā 256 x 34 pix.

Otrkārt, vajag favicon - to mazo ikoniņu, kas pirms adreses (url) - sk. attēlu pielikumā.

Beidzot, pats dizains. Å im forumam, kā jau lielākai daļai populāru forumu, ir pieejamas tēmas.
Pagooglējiet pēc atslēgvārdiem "smf themes".

Varam  pat aptauju sarīkot par labāko tēmu. :)146
Par forumu: Citi / Blogs
« : Marts 10, 2012 »
Forumam ir paredzēts tam draudzīgs blogs. Forums ir vairāk kā ātrās atbildes un jautājumi, bet blogs - jau vairāk pārdomāti lielāka apjoma un jēgas raksti.

Forums tad dotu materiālu blogam - kā kopsavilkumu, "sauso atlikumu" no atsevišķas tēmas. Savukārt, blogā publicētos rakstus varētu apspriest forumā, vairākos topikos - blogs ļauj tikai vienu lineāru komentāru virkni.

Man ir tāda, laikam jau naiva, cerība, ka izdosies vismaz līdz kādam līmenim salikt visas domas pa plauktiņiem, lai nebūtu ieciklošanās un mētāšanās no tēmas uz tēmu. Blogs to ļauj daudz labāk sakārtot.


Blogs ir paredzēts plānā, tikai - kad tas būs, pagaidām nav zināms.

147
Par forumu: Citi / Foruma nosaukums
« : Marts 10, 2012 »
Migla - tāds kā saīsinājums no Ezīša Miglā. Savukārt, Ezītis Miglā ir tēls no vienas vecas mutiplikācijas filmas, kuras nosaukums ir "Ezītis Miglā". Vispār, bērnībā šo filmiņu reti kurš gribēja skatīties. Kaut kad vēlāk šo filmiņu izlikšu te forumā vai blogā (kurš, jācer, ka ar laiku attīstīsies).
Ezīša ceļojums cauri miglai pie Lācēna ir kā simbols cilvēka ceļam pie savas Ideoloģijas, pie sava pasaules uzskata. Es pagaidām esmu miglā, man nav noteikta pasaules uzskata, kuru es varētu atbalstīt par 100%. Visiem uzskatiem ir "caurumi", vai nu arī tie ir parāk plakani (kā solipsisms). Visi šie tēli, kas pavada ezīti ceļojumā pa miglu, ir kā dažādas Ideoloģijas, vai, precīzāk, Ideoloģijas izplūdis tēls ezīša skatījumā.

Tai pat laikā, migla nozīmē to, ka apskatāmie jautājumi bieži vien nav vienkārši, ir iespējamas vairākas atbildes, bieži vien ir ļoti daudz nezināmā.

148
Par forumu: Citi / Ezīšforums gatavs!
« : Marts 10, 2012 »
Ezīšforums nu beidzot ir gatavs, vai, pareizāk sakot, drīzāk pusgatavs. Taču jau gatavs darbam! :)
Bija doma visu tā kārtīgi sapucēt, salikt, plus vēl klāt blogu pielikt. Laika tam visam nepietika, diemžēl!
Lai tad labāk forums sāk savu dzīvi tāds, kāds tas ir, gan jau ar laiku viss pats sakārtosies. Citādi sākumu nekad nesagaidīsim.

Kāpēc vispār šis forums vajadzīgs?

Daudzās vietās un forumos, runājam par mums interesējošām lietām: vienā vārdā precīzāk būs - par pasaules uzskatiem. Par to, kas ir cilvēks, kāds tas ir un kādam viņam būtu jābūt. Te ir gan reliģija, gan filozofija, dažādi pasaules uzskati, mācības.

Parasti forumi jau pieder kādai mācībai / ideoloģijai, un citas mācības tur netiek laipni sagaidītas, sevišķi, ja uzdod nepatīkamus jautājumus. Te gan vērojam visai plašu spektru no "šajā forumā drīkst uzdot tikai jautājumus ar pozitīvu interesi par mūsu Mācību" līdz "te jums atsevišķs stūrītis, runājiet te savā rezervātā, bet pie mums nenāciet (un vispār tomēr vislabāk būtu, ja jūs aizvāktos prom un nebojātu mums mierīgo noskaņu)". Pēdējā tipa forumus man, diemžēl, Latvijā nav nācies sastapt. Zinu vienu tādu forumu Krievijā - Kurajeva forums.
Tā mūs no viena foruma ar mietu patriec, citā māj ar slotas kātu, vēl citur dīvainā veidā pazūd mūsu komentāri, veselas tēmas, vai arī mēs redzam tikai baltu lapu, kad pieslēdzamies no noteiktas IP adreses. ;)

Tāpēc arī radās šis forums.

Tēmas (kategorijas), uzradīsies pašas - par ko biežāk runāsim, par to arī uzveidosim jaunu kategoriju.

Lappuses: 1 ... 8 9 [10]