Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Skatīt ierakstus

Šeit var redzēt visus lietotāja ierakstus, kuriem Jums ir pieeja.

Ziņas - EVOLUCIONISTS

Lappuses: 1 2 [3] 4 5 ... 31
31
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Ilārs

/Empīricisms, kā jau Hjūms to uzskatāmi pierādīja, ved pilnīgā epistemoloģiskā tumsā./

Hjūmam nav taisnība, neved.

Hjūms jau pats par sevi (un vēstures zinātāji arī piekrīt) uzskatāms par empīrisma pamatlicēju, nevis noliedzēju, mīļie gudrinieki :) Tā, ka viņam citu grēkus lūgtum nepiedēvēt :) tiesa viņš izcēla ar "veselo saprātu", un dievišķoja ar racionālo pieeju, tomēr ir piederīgs britu empīristiem :)

32
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Nu labi, esam, kur esam. Ar ko sākam? Es, piemēram, nedomāju absolūtās kategorijās, un neviens nopietns ticīgais tā nedomā. Tomēr, ja Dievs ir, tad mums ir jārēķinās ar to, ka pastāv gan absolūti domājoša būtne, gan arī  morāles prasības ir absolūtas.  Morāles jautājumos, cik saprotu, jūs abi esat relatīvisti. Empīricisms, kā jau Hjūms to uzskatāmi pierādīja, ved pilnīgā epistemoloģiskā tumsā. Jautājums, par kuru kaut cik varētu saprasties paliek racionālas kategorijas, bet arī tās jums abiem gan atšķirīgā veidā ir relatīvas. Te nu mēs esam, kā kāds amerikāņu literatūrzinātnieks savulaik norādīja, situācija, kura stipri atgādina psihiatrisko slimnīcu. Vai trako sarunām ir liela jēga? Varbūt, bet...

Respektīvi, tu no savas palātas paskatījies mūsējā un - skat - diagnoze gatava :)

Prieks par tevi. Tālāk pēc savas gaumes - ej sapriecājies, ej nolūdzies vai ej apraudies, Hjūms mani tikai no savas klasiski jutekliskās koncepcijas puses tikai ikvienu iespējamo reakciju tev atbalstīs: - jebkura reakcija pēc tava uzstādījuma un tavā palātā būs Pareiza :)

33
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Aizliegt, tā ir viņu metode, tiesa gan viņi aizliedz arī viens otru, piemēram Ilārs citiem skaitās nepareizais, jo ir no konkurējošas kopas :)

Nu šeit tas neparādās. Tā, ka neņemos spriest. Vienkārši paskaties uz viņa piedāvātajām leģendām nevis klaji noliedzoši, bet kā uz fantāzijas struktūru un nekas ļauns nevienam mūsu prātam nenotiks :) Es arī šaubos vai citi cilvēki tiešām tik ļoti ir pakļauti tieši mītiskā domājuma intensitātēm. tad jau politikas manipulācijas, tās gan varētu sačakarēt nevienu vien domāšanu.

Ideloģijas, manuprāt, ir kaut kas nejaukāks par mitoloģiju un līdzību tekstiem, jo tieši ideoloģijas gana viltīgi prot sevi pasniegt kā realitāti. Un tad gan DAUDZI UZRAUJAS! Paskaties vien, kas notiek tajā vai citā "ziņu portālā" ... Tad mūsu šeit klātesošie Mucipucli lieksies kā mīlīgas aitiņas... :)

34
Evolucionists, nu tas ir okej, aizliegt nevienu no domāšanas veidiem nevajag.

Ko es saku un atkārtoju!
NEVAJAG!
Tiešām - Nav VĒRTS!
Nav pat produktīvi, ja skatāmies pragmatiskajā aspektā. Nav psihei veselīgi, ja skatāmies no psihoanalīzes viedokļa - 'ticības programu apspiežot varam nonākt tikai te "rēgu valstībā" te atkal "pie nebeidzama absolūta" atkārtošanās :)

35
Vari man lūdzu drusku vairāk paskaidrot: "viss nav tikai materiāls"... "vieta ir.. materiālismam."?

Par to vai domāšana ir materiālas dabas jau izsenis nav vienprātības, ātrumā piemērs: kā Dekartam viņa substanču duālismā - matērija un domāšana, kas nav viens un tas pats, bet vai tas tā tiešām ir droši, to nevar pierādīt, taču nav arī nekādu citu pierādījumu, kas norādītu uz noteiktas substances monismu.
Ir jāizvēlas aksiomas, kas tiek pieņemtas "uz ticību" - tā darbojas gēnu programa, kas psihes dzīlē evolūcijas ceļā ir iastrādājusi kodā ierkastītu, ka "ticēt izdzīvošanai ir lietderīgi" - no šejienes Ctulhu ticība materiālismam utt. arī mana ticēšana relatīvismam, jo pretoties gēnu programai dzīvai būtne psihiski nebūtu diez ko veselīgi, tas gan :)
Psihes matrice savā ziņa valda tās agresīvajā intensitātē, kaut gan prātam dotas spējas koriģēt to vai citu programas raidījumu... To arī nedrīkst aizmirst :)
Tātad: ir jāpieņem, ka pastāv vairākas iespējas, nevienu no šīm iespējām nepasludinot par vienīgo patiesību, Absolūts - okei - ar to lai nodarbojas sektanti.

Sāksim domāt katrs savā teritorijā ar savas domāšanas līdzekļiem, kas tiem rakturīgi - tā ikdienišķais domātājs vairāk operēs ar doksu, ar tradīciju un pieredzes mistrojumu, zinātnieks ar teorētiskām formulām un funktīviem, mākslinieks vai literāts ar afektiem un perceptiem, ar tēlainību, reliģiski darboņi ar mītiskiem simboliem un leģendām utt. kā nu kurš mācījies un ko labāk apguvis, lai meklētu jēgu starp nosacītajām patiesībām, formulējumiem un pat pravietojumiem...

36
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Evolucionists, es esmu uzēdies nevis pašai leģendai [ tā ir no drōmā gala, bet nu viņas ir visādas], bet tiem mainipulatoriem kuri izmantojot šo leģendu cenšas savtīgos nolūkos sajāt citiem smadzenes.

Nu, "savtīgos nolūkos", tas gan izklausās tā kā drusku pārspīlēti :) Kuru gan leģenda noteiktā vecumā un mūsu dienās spēj tā ietekmēt, lai smadzenes noskrien no trases :) Dabiski, ja Pats neesi jau iepriekš sevī "nogatavojies", ja ticības programai nav reālāku objektu ar ko apieties... viss jau var gadīties, bet - prakse rāda - tad ar runāt un leģendas stāstīt aizliegšanu ar nekas nebūs līdzēts :)

37
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Bet nu jā, Pāvils [ kā jau jūdaistu priesteris]  jau ir paņēmis bībeles dievu un šis tēls tāds apmēram arī ir.

Ko tu tā esi uzēdies vienai leģendai. Kā pierādījums tā nekur neder, tas jau pateikts, kā literārs teksts paŗāk pakļauts interpretācijām, bet par sevi - kāpēc nē, var kādu kosmisku tēlojumu pasniegt arī šādi, nesaprotu, kur problēma :)

38
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
tikai lietojam drusku atšķirīgas valodas

Piekrītu! Teritoriju nevaram radīt paši, esam, kur esam, bet ar valodu esam iemācījušies žonglēt. Ko vēlies dzirdam, ko nevēlamies nedzirdam.

Tā ir. Es te portālā sākumā naivā prātā centos operēt ar domu eksperimentiem. Neklausās. Tikai atkal un atkal Absolūts...

Jo tāda ir ticības programas daba, noslapēt visu, kas tai neder :)

39
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Evolucionists, vai arī mēs esam vienā un tajā pašā teritorijā, tikai lietojam drusku atšķirīgas valodas.

Muļķības, es to neredzu. Man absolūtu piesiet būtu pagrūti :) Jūs savukārt pilnām mutēm to vien bietējat :)

40
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Ilārs, nujā tur kaut kas neklapē, viss relatīvs un tad pēkšņi - robežas.

Nu gan brīnumi. Un kā tad diferenciālis, kas tiecas uz robežu, arī kaut kas absolūts? Tikai relatīva tiekšanās. Un viss

41
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
/Jā, bet robežas ir jāzina./

Kāpēc tu domā ka tādas robežas ir?

Nosacītas ir gan robežas, kā robeža uz ko tiecas, kā domājuma teritorijas. Katram sava, tā teikt :) Vai tad pats nemani, ka mēs te visu rītu sasaucamies katrs no savas teritorijas :) Vai tas nozīmē, ka vienu no šīm teritorijām var saukt par Absolūtu? Manuprāt, tas to nenozīmē

42
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Ilārs

Pāvils bija politiķis - manipulators, ko mēs arī šajā tekstā redzam.  Viņam nebija Gēbelsa un Štreihera, viss pašam bija jādara, tāpēc sanāca drusku primitīvāk bet būtība tā pati - draudi un lielīšanās.

Nekā tik "draudīga" tajā leģendā nemaz nebija, katrā ziņā filmas beigās, kad Ctulhu parādās nabaga kosmosa ceļotājiem, iespaids bija krietni pārliecinošāks savā mākslinieciskā afekta formējumā. sk. filmiņu pēc Lavkrofta, ātrumā aizmirsu nosaukumu, bet to jau var ātri atrast :)

43
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Evolucionists, un ja laboratorija ir visa esamība?

Tad mēs esam pie Mucipucli atkal. Kā jau sākumā teicu - tu esi savā sektas domāšanā :)

44
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Evolucionists un tad to noslēgto telpu paplašina, nepārtraukti, tā jau izpēte strādā.

Jā, bet robežas ir jāzina. Tu jau pat nepamani, kā izdari parlēcienu loģikā, no pagaidām vēl ierobežoti pierādījumam derīgā uz loģikā NESANKCIONĒTU vispārinājumu :)

45
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Savā ziņā līdzīgs analoģiskiem boļševiku un nacistu tekstiem, kur tad attiecīgi ir tās pašas konstrukcijas tikai runāts par āriešiem vai proletāriešiem, partiju un tml.

Tas kā fantāzijās parādās tie vai citi simboli - tas ir atkarīgs no lasītāja interpretācijas, neapšaubāmi :) Man patika, es tur nesaskatu nekā tik primitūva, kā apgalvojumos par matriālā substances absolūtu. Un argumentācijas kļūdām. Tu pat nepamani, ka atkal nonāc totalitāru patiesību sludinātāja jomā, kaut arī pielāgo tam kādu laboratoriajs eksperimentētāja darbību shēmu, kas pašā laboratorijā tās noslēgtībā ir iespējms pat pamatota :)

Lappuses: 1 2 [3] 4 5 ... 31