Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Skatīt ierakstus

Šeit var redzēt visus lietotāja ierakstus, kuriem Jums ir pieeja.

Ziņas - EVOLUCIONISTS

Lappuses: 1 [2] 3 4 ... 31
16
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Ko nu tu tur daudz mani vari brīdināt, brīdinātājs tu mans :)
Vēl, skat, šausmenīti izvēlējies, kā piemēru!
Un ne jau tā, ka gribētu padalīties ar aizraujošu filmas anotāciju, bet – iedomājies – kā noliegumu, par excellence. Tu jau draugs, nevari iedomāties, ka mākslas darbā ne jau sižets un ne jau pašas šausmenītes žanrs uztrauc, bet gan kaitina pats uzstādījums, cik pretīgi didaktiski to pielieto sektanti.... Bet tu jau to nespēj uzķert, nav tavs dīvāna domājums :)
Nu, Okei!
Lai tev nav sajēgas, kā māksla izspēlē bezapzināto Ēnas arhetipu, bet didaktiku tomēr nevajag - tas ir vismaz banāli :)

Ne smieties, ne bēdāties… Tāds tu man esi, nabadziņš :)

17
Man  liekas, par zīmi vai simbolu var domāt arī kā par arhetipa atspulgu apziņā. Kas nozīmē, ka domas fiksācija, nosaukšana, šad tad ir nepieciešama, kaut vai tāpēc, lai par to domātu.

Var, ik zīmei konotāciju daudz, pēc Rolāna Barta vesels mirgojošs mākonis, un katrai konotācijai iespejama sava atsauce bezapzinātajā. Parasti pirmo uztveram denotāciju (kā saka Barts: "pēdējo starp konotācijām"), respektīvi - denotācija - kā tiešais, vispārpieņemtais kādas zīmes saturs. Bet ne vienīgais.

18
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Jā. Lai kā negribas domāt sliktu... Bet - lai nu ko, nepatiku uzsist šie sektanti-darboņi prot gan :)

To Ctulhu pareizi pamanījis.
Ja ne citādi, sāk ākstīties ar "šķībajām taburetēm" no anekdotes :)

19
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Bet tā jau var izrādīties, kaTavam ceļam tomēr ir beigas - purvs. Labāk papēti gan, kur tas ved. Vai pirms sāc iet pa to, piezvani 112. Noskaties šo te varbūt https://www.youtube.com/watch?v=xVnHZ5SF1Jg

Es pa to savu ceļu eju jau 30 gadus. Ar mani viss kārtībā. Un tavi ceļi - neesi jau nu tik pārliecināts, ka tie tevi tā, ka baigi garantē no tevis piesauktā "purviņa". Kad tas tev uznāks diez vai tu to nespēsi nošķirt no realitātes. Prakse rāda ne vienu vien gadījumu

Tāpēc labāk neāksties ar pārspīlējumiem, tas arī nav psihei tīkamais pasākums.
Arī var beigties ne tā, kā cerēts :)

20
Sagudrotas Shēmas jau arī ir domāšanas rezultāts; Arhetipiski Tēli, šķiet, ir veids, kā domāšana noris prāta Neapzinātajā daļā.

Bezapzinātajā gan, arhetipi pēc Junga ir kā gultnes, kurā vai nu ielīst enerģija un arhetipi sāk izvērst savus sapņa darba porcesējumus vai arī klusē. Bet shēmas tie gan nav. Un domājums, kas sastingst shēmā ir visneinteresantākais, vienīgais veids no tā izvairīties ir procesēt domājumu līdzi reālā izmaiņām, kas iespējams līdz tam, kamēr situācija netiek apstādināta simbolizējumos - tieksim - pierakstot, ievelkot zīmēs, formulās utt. - tajā brīdī viss kļūst relatīvs, jo tiek sastindzināts pretēji dabas bezgalīgajām pārmaiņām un nebeidzamām kustībām :)

21
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Es zinu tikai vienu Ceļu, kurš nekur nesākas un nekad nebeidzas un viņu sauc Jēzus Kristus. Bībele vēl stāsta par šauro ceļu, kas ved uz debesīm un plato ceļu, kas ved pazušanā. Tad vēl ir maldu ceļi, kuri nevis neved nekur, bet ved purvā. Par kuriem no tiem Tu runā?

Par ceļu procesējošu un tā bezgalīgajās kustībās sekojamu Ceļu Interesantajā, kas iet caur Atšķirīgo, caur Īpašo un Svarīgo, pie kam katrs no šīm ceļa etapiem, intensitātes un zīmēs var izpausties gana atšķirīgi, tai skaitā arī tevis kodētajos simbolos, kā atseviškos gadījumos un pieļauj tos visus vienlaicīgi vai norobežojas no tiem pēc vēlēšanās, neko nevinnējot un neko nezaudējot savā imanences plānā :) Par citiem pieminētajiem ceļiem man nav tik interesanti neko ko pētīt :)

22
Vismaz kaut kādā mērā pragmatisms ir svarīgs - tas palīdz neaizrauties ar destrukciju un novērtēt domāšanas iespaidu.

Slikti tikai, ka zem "domāšanas iespaida" reizēm no prāta krātuvēm tiek izbāzti sagudrotu shēmu projekti vai arī tieši pretēji - no bezapziņas tiek izvilkti tādi arhetipiski Tēli, kas paši apr sevi būtu gan Interesanti, gan reizēm arī Svarīgi vai Īpaši, taču tiek lietoti, lai brutāli iesmērētu domāšanā kādas gatavas absolūta patiesības. Tad ir vērts norādīt, ka notiek manipulācijas :)

Citādi jau nekas :)

23
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
pag, pag, kas tas par ceļu, kas nekur nesākas un nekur neved? Tad lieto citu terminu.

Tāds ir jebkurš reāls ceļš, kurš vēl nav iezīmēts kartē. Tikai ceļš, kas iedzīts kādā shēmā "kaut kur sākās un kaut kur beidzās", jo citādi shēma nevar ceļu attēlot, kā vien to sastindzinot. Bet daba ir nebeidzamas izmaiņas un nemitīga kustība un ceļš visu laiku mainās, tāds ir šis jēdziens (nevis termins formulā). Runāsim precīzi.

24
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Kas tas ir evolūcijas ceļš? Kur tas sākas un uz kurieni ved?

Nekur nesākas. Aizmirsti par visādiem pirmcēloņiem, to vai nu nav, vai nav iespējams sameklēt, jo mēs vienmēr "ielecam jau ejošajā". Un tieši tāpat nav nekādu galamērķu, Haoss realitātes ticamākā stihija to neparedz. Tāpēc šīs jautājums neko nejautā, bet tiek pasniegts lai ievilktu iluzorā un pārlieku aptuvenā spriedelēšanā. Tad jau labāk pie vēstures, pie Hjūma paliksim - ok, citādi nav interesanti, sanāks runāšana - ne par ko :)

25
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Aiers, ja pareizi atceros, bija loģiskais pozitīvists, kurš atklāja, ka loģiskais pozitīvisms ir self defeating. Tādas pašas diemžēl ir viņa domas par morāli. Viņš uzskatīja, ka jebkurš ētisks apgalvojums ir bezjēdzīgs, jo tas nevar tik analizēts ne loģiski, nedz empīriski.

Nu, un tad - pozitīvisti arī nav uzreiz tā norakstāmi.

Ir pavisam vienkārša metode - nestrīdies ar evolūcijas ceļā gēnos iekodēto ticība programu - ļauj tai sniegt gatavus priekšstus pa savam. Prāts pēc tam pārkonstruēs domājumu, ja vajadzēs - ja atradīs par Svarīgu, Interesantu vai Īpašu tā atšķirībās no ikdienas priekšstatiem - tad pievienosies un imanences plānā veicot domas eksperimentus nonāks pie savas teritorijas intensitātēs un izteiksmes līdzekļos nosacīti pamatotiem spriedumiem :)

26
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Te viens Hjūma citāts par epistemoloģiju: „Kur vai kas es esmu? No kādiem cēloņiem es varu atvasināt savu eksistenci un kāda stāvoklī man būs jāatgriežas? Kuras personas labvēlība man jāmeklē un no kuras dusmām man jābaidās? Kādas būtnes ir man apkārt? Un uz kuru no tām es atstāju vispār kādu iespaidu vai kurai no tām ir kāda ietekme uz mani? Es esmu apmulsis no visiem šiem jautājumiem, un sāku iztēloties sevi pašā nožēlojamākajā situācijā, kādu vien var iedomāties, pašas dziļākās tumsas aplenktu, ar pilnīgi paralizētām spējām lietot jebkuru savu locekli vai spēju.”[1]

Šāda vieda skepticisms izriet no naturālisma, un tā nav tikai atziņa, ka mūsu zināšanas ir nepilnīgas, vai, ka mēs nezinām tās lietas, par kurām parasti domājam, ka tās zinām. Šāda veida skepticisms nozīmē, ka nezinām, kam vispār var ticēt, ka mūsu prāta spējas vispār ir uzticamas. Vēl vairāk, mēs vienkārši nezinām -  ko vispār par kaut ko domāt.
 
 [1] David Hume. A Treatise  of Human Nature. (Kindle edition), 2011, 114.
 

NU, ko skeptiska pieeja nonāk pie atziņas - domājums relatīvs, prāta atziņas ne katru reizi uzticamas. Šajā nogrieznī mēs ar Hjūmu saprotamies, kā nekad :) Bet tas ir tevis pieminētajā citātā nolasāmajā jēgā. ir arī citi uzstādījumi, kur viņš mēģina šo uzstādījumu pārvarēt un tad vairs tik gludi neiet ("gludi" tikai no mana viedokļa - atzīstu) :)

27
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Evolucionists, nu jā tur vēl ir tā nianse, ka tas kas kādā morālē skaitās slikti ne obligāti ir pēc būtības slikti, un otrādi.

Lūk, tieši tā - kas vienam ļauns, tas citam labum labs :)

28
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Summā jau izklausās labi - Hjūms utt. Bet kāpēc izlaist pagājuša gadsimta, tuvāku mūsdienām Alfreda Aiersa domājumu, kad viņš apskatot Hjūma uzskatus pareizi norāda uz vienu tādu aspektu, ka morāles uzstādījumi gan var izskatīties objektīvi, ja tos ievieto tajā vai citā "formulā" īstenībā paužot subjektīvus uzskatus, ko ātri vien pasludina par objektīviem

Piemēram: - teiksim varētu piezemētāk teikt: "laulību pārkāpt ir manuprāt SLIKTI!" , bet nē - viņš lieto agresīvāku izteikumu tipa Hjūms:  "laulību pārkāpt ir Nepieļaujami!"

Tieši no izteikuma formas, no tā agresīvā pieteikuma bieži vien tiek kļūdaini izsecināts, ka tā arī patiesība, respektīvi - jo skaļāk kāds kliegs, jo vairāk viņa teiktajā "it kā ir jēgas"... Hjūms šo niansi nav savā laikā pamanījis un kā daudzi savas ģenialitātes emocionālajā pacēlumā uzskatījuši sevi par Augstākas Patiesības paudējiem...

Tas tomēr nav gluži pierādījums :)

29
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Bet nu mitoloģija te nepalīdzēs.

Nu, jā... Tā, ka sakarā ar "tumsības kritiku" Ilārs man liekas pats līdz galam nerubī, ko gribēja pavēstīt. Var jau interpretācijās Hjūmam piesiet arī kādu reliģijai noderīgu traktējumu, bet kopumā... es atvainojos :)

Es neteikšu, ka pats esmu dižākais Hjūma sekotājs, bet nav arī tā, ka man varētu sazin ko iestāstīt, šo to es no agrākām studijām tomēr atceros :)

30
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Evolucionists, jauki bet tad lai Ilārs izstāsta, kā empīrisms ved epistemioloģiskā tumsā :)

Hjūms drusku piepalīdzēja mūslaiku realatīvistiem, bet tā teikt "pa gabalu", viņš teiksim ir izvirzījis domājumu, ka kaislības, dziņas, afekti, vispār reakcijas un tā tālāk ir gana spēcīgi un intensīvi raidījumi, tāpat arī dziņas, kā sekss, kā vajadzība baroties, un tad viņam sanāk ka prāts ir kaislību pakļautībā un tapēc tādā tumsā... Un tur tad arī bāzējot savus uzskatus, konliktā - racionalitāte pret dziņu, viņš izvērsda savas konstrukcijas par skaidrā saprāta ideālu :) Skaisti jau skan, bet tā drusku pārāk romantiski mūsdienu domājumam...

piedodiet, ka tik ātri pārskrēju pāri detalizētam Hjūma domājumam, bet diskursā jau tas piedodams, galu galā Hjūms te jau arī tikai "no malas" tika pieminēts... :)

Lappuses: 1 [2] 3 4 ... 31