Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Skatīt ierakstus

Šeit var redzēt visus lietotāja ierakstus, kuriem Jums ir pieeja.

Ziņas - EVOLUCIONISTS

Lappuses: [1] 2 3 ... 31
1
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Supper! Tu pārspēj Ctulhu! Relatīvs ir viss, kas nav pierādīts un tieši tas nav pierādīts. Ctulhu, mūsu eksperiments arī ir apstiprinājies - evolucionists neevolucionē, entropija ņem virsroku, kā jau jebkurā relatīvi slēgtā sistēmā.

:)

2
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Un tas, ka teksts būs PAR notikumiem 1967.gadā, nenozīmē, ka tajā NEVAR BŪT IESTRĀDĀTAS šodienīgas jēgas.

Tāpēc jau vajadzīgi šie eksperimenti ar šodienas domājumu :)

3
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Bet tas, ko esmu noskaidrojis nenozīmē, ka piekrītu JEBKURAM izvirzītam un nepierādāmam absolūtam, arī jūsējiem :)
ir teikts: neviens savu ticību nemainīja - es tai skaitā :)
Relatīvs ir viss, kas nav pierādīts - tam es ticu.

Tas Post scriptum :)


4
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Ilārs, nē ģenētikas absolutizācija - tas ir pie Evolucionista.

Kas attiecas uz mani. Ja interesē. Ar visu gēnu programmas "absolutizāciju" :)

Eksperimentā bija jānoskaidro, kā sadarbojas racionālais prāts ar DNS koda gēnu programmu , kas atbild par izdzīvošanas prasmēm un starp tām var pamanīt vairāku līmeņu ticības programas apakšprogramas:
1.   - ļauj uzturēt ticību empīriskajiem tvērumiem, atbalsts jutekļiem
2.   - tad racionālajiem slēdzieniem, loģikas, argumentācijas atbalsts
3.   - nepierādāmajam , kā aksiomām, versijām, pieņēmumiem utt. lai veidotu hipotēzes un būtu iespējams paplašināt „drošības lauku” arī tajos gadījumos, ja 1. un 2. punktā norādītās spējas un prasmes nebūtu pielietojamas (vai nu pagaidām nav pierādījumu, vai izejot no mūsdienu domājuma – pat principā nav iespējami)

Ir acīmredzams, ka ticības programas dominē par racionāliem spriedumiem. Eksperimenta gaitā tika pielietoti visdažādākie racionālie paņēmieni – kā argumentācija, domas eksperimenti, provokācija, arī klaji apgalvojumi.

Domājumi, kas atbilst nepierādāmajām, tikai ticības laukā eksistējošajām parādībām palika nemainīgi visiem eksperimenta dalībniekiem. Tas nenozīmē, ka prāts strādā bez efekta. Vienkārši nav „piemērotu” līdzekļu kā ar racionālo darbu ietekmēt citas dabas – gēnu programmas raidījumus.

Tā kā mana topošajā tekstā ir paredzētas vairākas 1967.gada  intelektuāļu diskusijas, man bija nepieciešams pašam aktuāli pārbaudīt praksē, kā tas varētu notikt un tāpēc šis eksperiments.

Vēlreiz pateicos!

5
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Labi!
Paldies visiem, kas piedalījās eksperimentā. Esmu ieguvis puslīdz normālu materiālu, par sev interesējošo tēmu, kas man būs vajadzīga tekstam.

Ja ir interese, varu sniegt arī secinājumus :)

6
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Evolucionists

https://en.wikipedia.org/wiki/Pareidolia

Nu, lielais paldies!
Bet vai sīkāk nav?
Vikipēdija, kā mēs zinām, nu tā... ir un nav :)

Ā, bet tur būs iekšējas saites. Ok. meklēšu

7
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Evolucionists

https://en.wikipedia.org/wiki/Pareidolia

Nu, lielais paldies!
Bet vai sīkāk nav?
Vikipēdija, kā mēs zinām, nu tā... ir un nav :)

8
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Ctulhu

no visa augstākminētā mani interesē tas, kas tika nosaukts par pareidolijas efektu.

Saki, kur par to var izlasīt un kā šo efektu raksta angliski, lai es varu iet saitos skatīties.

9
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Evolucionist,
Es negribu klausīties mirušo balsīs, pat ja tas būtu iespējams. Man pareizāk šķiet klausīties tajā, ko saka dzīvie. Vai vēl labāk, tajā ko saka pats Dzīvības avots Dievs. Ir daži, kas vēlas kaut ko taustāmu, kaut vai skaņu no viņpasaules, bet kādēļ nekalusīties tajā, ko saka pati Dzīvība, mūžam dzīvais Dievs? Cerības atrast Dievu šajā pasaulē kā kādu redzamu, materiālu lietu – tādu kā mēs ‒ ir kā cerības atrast Viljamu Šekspīru kā varoni kādā no viņa lugām. Ja meklēsiet viņu šādi, autoru  nekur neatradīsiet, nekur visās skaistajās Veronas debesīs. Tāpēc vaicājiet, kur ir Šekspīrs viņa lugās. Viņš ir visur – aiz katra vārda un burta un starp tiem. Ja nebūtu Šekspīra, nebūtu lugas.

Nav runas par to, ko tu darītu.
Jautājums bija par to, kas tur notika Raudives eksperimentu laikā.
Kā to skaidrot?

10
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Poltergeista versija no Jona :)
Vismaz kaut kas ...

Vai ir vēl citi skaidrojumi?

11
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 09, 2019 »
Jā, te ir labi redzams, kāpēc okultisti man simpatizē par 5 kap vairāk nekā ``tradicionālie`` monoteisti lai gan taisnība nav ne vieniem ne notriem

Man tieši tādu mistiķi (vai nemistiķi, ja pats tā domā) vajadzētu! Bet kur to atrast? Kam būtu sava puslīdz skaidrojoša versija (es pat nepastāvu uz to, ka man tai būtu obligāti jānotic, mazums ko sagudros tas vai cits personāžs savā absolūtismā, bet kā fantāzijas paraugs - tas varētu iet cauri)
Balsu fenomens - kā tas varēja notikt!
Galīgi neinteresanta versija man liekas, ka Raudive būtu šarlatāns. Viņš bija intelektuālis, morālists utt... Tā būtu versija, kas tuvu atmetamai...
NU - KĀ TAD VARĒJA BŪT? Ievērojiet, es neprasu: kā patiesībā bija, bet kā "varēja būt"?
Jūs te visi nez kā izpaužaties, visi baigie pētnieki un speciālisti :) Bet neviens nespēj piedāvāt kaut cik sakarīgu versiju par toreiz notikušo.
Man patiesībā tekstam noderētu jebkas - jo vairāk versiju, jo labāk:)
Bet NAV NEVIENAS...
Parastie tradicionāliķi tikai tik daudz spēj pateikt, ka lieta esot 'bīstama"... To es pats spētu izdomāt :) Kaut ko konkrētāku derētu... Un ja var tad iespejami detalizēti...

Manis pēc lai tas būtu arī nez kādā absolūtisma manierē. Nespēju tam noticēt, nepārliecina, bet - teksts - ierobežota nodarbe -tur var pārcilāt visvisādas "versijas", ta kaut vai to pašu nelaimīgo sektantisko materiālismu.

Kurš te varētu būt tāds pazinējs un paskaidrotu, kā tas "elektrisko balsu fenomens" bija iespējams?

Vai tiešām no visas šīs ķēmošanās ar absolūtiem, man neatradīsies te nekā derīga?

12
Atkal te tas sasodītais "evolūcijas ceļš" bez sākuma un beigām, relatīvs līdz nelabumam... vai vismaz vidus tam ceļam ir? Vai tas ir plats vai šaurs? Ar bedrēm vai bez bedrēm, ar ielāpiem vai gluds? Kaut ko taču pasaki par to sasodīto būšanu. Ctulhu vismaz saka, ka matērijai ir īpašības. Kā ir ar Tavu ceļu, ir tam vismaz īpašības?

Imanence ir tas, kas notiek personiski tavā paša acu priekšu un visas iespējamās transcendences signālus tu tver jutekliski, kā mūsu sugas pārstāvim ierasts. Tava uztvere un citas apziņas ierīces evolūcijas programu vadītas izveido pasaulainu, tā saucamo imanences plānu. Tas ir tas, kā tu esi pieradis redzēt, dzirdēt un taustīt citām maņām, kas sniedz visas vajadzīgās sadursmes ar iespējamo ārpasauli, kas arī nav īsti pierādāma, kaut gan varbūt arī nevajag - teiksim Platons aprakstot savu subjekta "alu" jau nojauta, ka imanence bez tās varētu iztikt, tā pielāgo uztvērumam dažādas versijas - tai skaitā arī to pašu transcendenci - kaut ko " tur ārā" , tāpat arī klātbūtnību "šeit un tagad", fenomenus šajā klātbūtnībā, kas var tikt pārvērsti zīmēs, lai ar tām komunicētu un iegūtu domājošu būtņu savstarpējību, bet pašiem fenomeniem varētu tikt piedēvētas tās krāsas un formas un arī citas īpašības - laikam, to, kas tevi uztrauc nez kāpēc vairāk par visu citu imanences plānā.

Taču svarīgākais tur varētu būt tieši procesējums, esošā plūstamība un pārmaiņas, nevis transcendencē nepierādītas versijas un pat ne fiksētie lietu stāvokļi ar aprakstītām īpašībām, jo tos nevar dabūt citādi, kā vien mākslīgi apturot dabas procesējumu... Tad tas viss shēmā un arī būtņu komunikācijā pārtop sastindzinātā informācijā, bet kas ir sastindzis tas ir relatīvs, patīk tas kādam vai nepatīk, bet daba to necieš - daba ir bezgalīga kustība :) Un ja vēlamies domāt precīzi, nekas neatliks, kā ņemt to vērā :) Citādi sāksies visādi dīvaini minējumi par absolūtiem, kas jau te vārīti un vārīti tiešām līdz riebumam... :)

13
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Nu labi, neņem ļaunā, mēs te ar Ctulhu esam pieraduši viens otru drusku apcelt, dažreiz tas izsprūk arī attiecībā pret citiem.

Raudive laikam bija Zentas Mauriņas vīrs, nezinu kurš no viņiem bija "dzelžaināks" katolis. Viņam arī patika spāņu eksistenciālisti, Unamuno, piemēram, kas vispār ir savdabīgs domātājs.


Varbūt Tev tas škitīs dīvaini, bet Ctulhu arī ar līdzīgām lietām nodarbojas. Viņš gan netulko spāņu eksistenciālistus, bet pierakstus kaut kādus veic. Viņš pat saplēsa savu televizoru, lai varētu to izmantot saviem eksperimentiem. Jāsaka, gaužām destruktīva darbība, bet nu ko lai dara. Viņš ne vienmēr ir konsekvents.   


Par Raudivi es diez ko vairāk nemācēšu teikt, kaut kad jaunībā šo to lasīju, bet lielākā daļa ir piemirsusies. Par mirušo balsīm gan jāsaka, ka no vienas puses tas nav iespējams, jo Ctulhu ir vismaz daļēja taisnība par tā informācijas nesēja nepieciešamību. No otras puses mums ir pilns internets ar mirušu cilvēku balss ierakstiem. Bet nu onlainā viņi pateikt neko nevarēs. Protams, visādi brīnumi notiek. Sapņos, piemēram, viņi var ar mums runāt un ej nu pasaki vai tā ir realitāte vai nē. Kopumā es esmu ļoti radnieciskās domās ar Ctulhu, bet ir "neliela" atšķirība, proti, viņš uzskata, ka tādas lietas nav iespējamas, es arī domāju, ka nav, bet piebilstu, ka ka tie ir velna triki. Cilvēka apziņa ir ļoti vāja un ar to visādi var manipulēt. Aizraušanās ar okultām lietām, nebūs tas īstais ceļš. Man pat šķiet, ka Ctulhu tā kļuva par materiālistu. Tas ir tāds viegls apmātības paveids. Ir daudz sliktāki.     
 

Mauriņa bija luterāne un par katoli kļuva tikai pēc Raudives nāves, interesants fakts, to vēl jāpārdomā.
Paziņas viņam Unamuno, Ortega i Gasets, tulkojis arī viņu grāmatas, vēl Konstantīns ir studējis piecās Eiropas universitātēs, okei. Vēsturiskas detaļas esmu jau ieguvis pietiekami.

Bet kā tu skaidro to okultismu. Kā tas tavuprāt notiek?
Kāds varētu būt versijas?
Raudive nebija šarlatāns, to nu viņam nevar piesiet :) Tad, kas tur varētu notikt? Tīri no praktiskā viedokļa, kā iespējama šo balsu parādīšanās tā laika magnetafonona lentā?

14
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Labi, tas bija ieskrējiens dienas garumā :)
Tagad beidzot par lietu.

Kā tu skaties uz tādu vēsturisku personu kā Konstantīns Raudive no savām šīsdienas pozīcijām. Viņš tomēr arī bija dzelžains katolis, bet tajā pat laikā nodarbojās ar eksperimentiem ierakstot "mirušo balsu fenomenu" un bija ar to pazīstams visā Eiropā, lasīja lekcijas, piedalījās konferencēs.

Ko tu teiktu par viņu?

15
Ateisms / Re: Materiālisms ir ticības paveids
« : Jūlijs 08, 2019 »
Nu, redzi - pazemīgāk - tad labāk sanāk. Tādam tak vajadzētu būt tavam uzstādījumam, cik es saprotu tava žanra noteikumus. Uzreiz cita runa :)

Jau ir interesanti :)

Lappuses: [1] 2 3 ... 31