Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Skatīt ierakstus

Šeit var redzēt visus lietotāja ierakstus, kuriem Jums ir pieeja.

Tēmas - Sunshineman

Lappuses: [1]
2
Lasītais, redzētais / Epistemoloģija
« : Februāris 20, 2017 »

A Manual for Creating Atheistsvai kāds ir lasijis?


lai gan nosaukums ļoti pretenciozs, tas nav tik ļoti par ateismu, kā par uzskatiem, kurus esam pieņēmuši, vai precīzāk, kā esam līdz tiem nonākuši.


šis vīrelis teiksim ir iznesis to ielās.


ko par šādiem dialogiem saka teisti? tie ir slikti vai labi? kapēc?



3
Ateisms / kas tad tas ir par zvēru
« : Septembris 06, 2016 »
Bieži vien ateistus apvaino ticībā/reliģijā.
Tapēc gribētu uzzināt, vai šeit ir kāds ateists, vai varbūt, kāds ir redzets ārpusē, kurš tic, ka dievu nav?


4
Sabiedriskās iekārtas: Citi / Jurisprudence
« : Jūlijs 07, 2014 »
jau kādu laiku man nedod mieru šāds jautājums: vai jūsuprāt jurisprudence ir racionāla praktika?
man jāatdzīst, ka esmu pilnīgi neinformēts šajā sfērā tomēr, lietas kuras man šķiet neracionālas:

  • tiesas lēmums ir atkarīgs no advokāta šarma un spējas vārdot, sausi fakti nav tik svarīgi kā to interpretācija.
  • precidentu nozīme.
  • iekš asv, zvērasts uz bībeles un tiesas ar žurijām (nav ne jausmas, vai kas līdzīgs ir šeit)

5
Cilvēks: Citi / Apziņa
« : Jūlijs 04, 2014 »
nezināju kurā tēmā tas labāk iederas.
pagaidām gan tas ir tikai viena gadijuma pētijums, bet tā ir laba indikācija.
ir atrasts, kā atslēgt un ieslēgt cilvēka apziņu

6
Pēc profesijas esmu mašīnbūves inžinieris no kurienes arī mana skepse un bažas.
leila daļa pasaules šodien dzīvo kapitālismā, kuram šķietami ir savi plusi, tomēr ir arī daudzi mīnusi.
šajā sistēmā jebkura rīcība tiek motivēta ar peļņu, tādēļ kādā no darbiem esmu nodarbojies ar to ka padaru savu produktu sliktāku, lai varētu pārdot(nopelnīt) vairāk. uzskatu ka tas ir noziegums pret dabu (resursu izšķēdība) un visādā veidā grauj manu bērnišķīgo utopisko pasauli - "kā tas varētu būt". Šai problēmai gan ar laiku esmu ticis pāri, ja runa ir par jaunu telefonu, urbi, vai par auto.
mani interesē jūsu viedoklis kā tikt pāri šādai paranojai atiecībā uz farmāciju, kā es varu (ja vispār) būt droš, ka arī šīs organizācijas vienīgais motīvs nav peļņa? ka zāles kuras dakteris izraksta tiešām dara to ko apgalvo.
standart organizācijas protams ir diezgan labs sargs, tomēr ja tas ir līdzīgi aeroindustrijai, tad algas beigās tie saņem no tiem pašiem monopoliem, kurus viņi "vaktē".

7
Cilvēka dzīvība / mazo brāļu eutonāzija
« : Marts 31, 2014 »
nedēļu atpakaļ pamanijām, ka mūsu ģimenes sunim pietūkusi kāja, veterenārs tikai uzmeta aci un konstotēja onkoloģiju. pagāja mazāk kā nedēļa un nācās veikt eutonāziju, redzot viņa mocības tā nebija apšaubāma rīcība. gadu atpakaļ līdzīgi aizgāja viņa saimnieks, protams bez eutonāzijas.
sestdien naktī apraku suni zem ābeles dārzā, māsa aizdedza svecīti, māsas dēls uzrakstija tam vēstuli, kuru apglabājām ar duksi.
visā šajā stāstā mani satrauca viena lieta, uzticoties veternāra vārdiem, Latvijā vēzis ir 90+% no iemesliem suņu nāvei. jāsaka gan, ka nevienu apstiprinošu pētijumu šiem vārdiem nēesmu atradis, bet tad atkal šogad divi mani kaimiņi savus suņus pazaudēja tieši tā.

8
Cilvēks: Citi / Vipassana?
« : Februāris 24, 2014 »
Jau dzirdu naidīgu skeptiķu pūli ar dakšām un lāpām klauvējot pie mana nama durvīm.  Dod pierādijumus, kur ir pētijumi viņi kliedz. Zinu to ļoti labi, jo ikdienā man ir sava dakša un pats atrodos šai pūlī. Šodien gan raganu nededzināsim, tas ko saku nav jāuztver kā patiesība, bet vienkārši mazs stāsts par manu pieredzi ar meditāciju.
Gribu padalīties ar jums savā ticībā, varbūt pat ne ticībā, bet vingrinājuma kompleksā, kurš lika man paskatīties uz realitāti no nedaudz citas šķautnes. Runa ir par Vipassana meditācijas kursu, jeb viena no Budas mācības interpretācijām. Kā jau rūdītam skeptiķim pieklājas mani šis pārdzīvojums notrieca no kājām un pagāja kāds laiks līdz aptvēru kas ir noticis.
Klejojot pa Indiju iemaldijos šajā kopienā pēc draugu ieteikuma.
Vārds Vipassana nozīmē ieskats sevī, kas principā īsumā arī apraksta pašu procesu. Standarta kurss ilgst 10 deinas. Tā mērķis ir iemācīt indivīdu ieskatīties sevī, fiziski trenēt savas smadzenes, bez aizspriedumiem idejām un stereotipiem, nekāda iepreikš sagatavošana priekšzināšana nav svarīga(ir lieka), ir vienkārši tehniski jāizpilda norādijumi. Pat Indijā tas ir par brīvu, ieskaitot iztiku un gultas vietu, kursa beigās var atstāt ziedojumu, ja gribi/vari ,lai kāds vēl varētu to paprovēt, tobrīd par to man bija neviennozīmīgas sajūtas. Kustības sākumā valdija bažas ka trūcīgie izmantos to, lai savilktu galus kopā, bet izrādijās ka darbs ar sevi ir vairāk kā massu indivīdi ir spējīgi dot.
Noteikumi: visa kursa laikā ir jāievēro šadi noteikumi: klusums, nekādu kontaktu ar cilvēkiem, jāizvairās pat no acu skatieniem ar tiem, līdzi protams nevar ņemt ne telefonus ne grāmatas – nekko.
Meditācija notiek katru dienu pa 8 stundām.
Pirmās trīs dienas mācamies kontrolēt savas smadzenes, praksē tas izrādijās daudz grūtāk nekā aprakstā. Sēdi un novēro savu elpu (anapana), tādu kāda tā ir. Iemācīties to darīt man aizņēma visu atvēlēto uz to laiku, domas svaidās no viena gala uz otru, katru jaunu minūti pieķer sevi pie tā ka vairs nenovēro elpu, bet domā kas tev ko tu vakar teicis, kādā krāsā jākrāso mēbeles, vai kam būtu jābūt par nākamo premjeru. Šis bezspēks pret sevīm ir nepatīkams, tavs darbs it kā ir elementārs sēdi un seko kā tek upe un tu nespēj to godam izdarīt.
Mirklī kad tu lauz šo paternu un tiešām vari piespiest savas smadzenes koncentrēties tu iekšā sevī jūti mazu uzvaru, šķietami esi atkarojis mazu gabaliņu no savām smadzenēm un nu tu vari izrīkot, teikt tām ko darīt.
Tikko kā esi apguvis pamatus, ceturtajā dienā pārejam uz pašu meditāciju. Tas ir, ar smadzenēm pievēršam uzmanību savam ķermenim, no galvas pakāpeniski uz leju līdz kāju pirkstu galiem un atpakaļ, pie tam mācamies pieņemt izjūtas, niezēšanu, kņudēšanu, sāpes visas izjūtas uz sava ķērmeņa sakot sev ka tās ir laicīgas un viss pāries.
Ideja ir tāda ka iemācoties pieņemt šīs fiziskās sajūtas tu automātiski iemācies pieņemt arī savas emocijas. Tas ir, ka procesa kairinājums, analīze, reakcija vietā esam noekonomējuši un izlaižām analīzi, nu mācamies to nedarīt. Rietumu pasaulē tas būtu zināms kā, ķermeņa saistītā psiholoģija.
Ar laiku meditējot smadzenes uztrennējas tik ļoti ka spēj aptvert visu ķermeni vienlaicīgi, jūti kā sastāvi no mazām daļiņām kas kņud un sīc, vibrē, šo sajūtu ka sadalies uz atomiem iegūt nav grūti un zinātāji to sauc par BUM )).
Visu laiku cīnijos ar demoniem sevī, savādāk to pat nosaugt ir grūti. Izcīniju mazu kauju ar savu greizsirdību, pret kundzi. Rezultātā man protams nav vienaldzība pret to, bet katru reizi kad nokļūstu kādā ar to saistītā situācijā, es it kā redzu sevi no malas, kā arī lēmumus kurus agrāk būtu pieņēmis, bet tie šķiet tik neveikli un stulbi.
Es protams no visas sirds iesaku katram to pamēģināt, bet brīdinu, ļoti iespējams, ka tā būs vissmagākā cīņa kuru būsi piedzīvojis un lēmums par to ir jāpieņem katram pašam. Mana kundze, lai arī teiks to pašu, uzmodināja sevī lietas kuras negribēja zināt par sevi un kopš tā laika staigā pie speciālistiem. Manuprāt gan to var izsēdēt līdz galam, bet tad atkal šis lēmums nevar būt mans.
vai kādam ir bijuši līdzīgi pārdzīvojumi? vai kāds ir piedalijies kursā?

9
Izglītības sistēmas / Digitālais Aristotelis
« : Februāris 21, 2014 »
ir fundamentālas problēmas izglītības sistēmā, domāju tam piekritīs visi.
ko domājat par šādu sistēmu?

10
Lasītais, redzētais / Grāmata, kura atvēra man acis
« : Februāris 17, 2014 »
laikam nekad nēesmu ticējis pārdabiskām lietām, tomēr izlasot "The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark" Carl Sagan es kļuvu par patiesu skeptiķi, iesaku šo darbu katram, kurš nav to lasijis.

Lappuses: [1]