Migla

Pasaules uzskati => Kristietība => Tēmu iesāka: tas_pats Augusts 13, 2013

Virsraksts: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 13, 2013
Mums ir vajadzīgas sirdis, kas ilgotos tikties ar Jēzu un iegūt to dārgumu, par kuru runā svētdienai paredzētais Evaņģēlija fragments. Apcerē pirms lūgšanas “Kunga eņģelis” Francisks uzsvēra, ka Jēzus dod mums svarīgus norādījumus attiecībā uz dzīves veidu gaidot Dieva Valstības atnākšanu. Viņš mudina nepiesaistīt sirdis šīs pasaules labumiem, paļauties Dieva apredzībai un būt nomodā. Jēzus māca ceļā uz Jeruzalemi, kur Viņu gaida ciešanas, nāve un augšāmcelšanās. Viņa gatavība pieņemt šādu likteni aicina arī mūs būt iekšēji brīviem, “jo, kur ir jūsu manta, tur būs arī jūsu sirdis.”
“Sirds, kura ilgojas... Katram no mums ir kaut kādas ilgas, un nabadzīgi tie, kuriem tādu nav! – teica Francisks. – Kristietis ilgojas satikt Jēzu, kas ir mūsu dzīve, prieks un laime. Vēlos uzdot jums divus jautājumus. Padomājiet un savas sirds klusumā atbildiet: Vai tava sirds ir ilgu pilna, vai arī tā ir aizslēgta, aizmigusi un nejūtīga? Un otrs jautājums: Kur ir tava manta, ko vēlies iegūt? Kas ir tas pats svarīgākais un dārgākais, kas pievelk tavu sirdi kā magnēts? Kas saista tavu sirdi? Vai vari atklāti pateikt, ka to saista Dieva mīlestība un vēlme darīt labu citiem? Vai tu to vari pateikt? Meklēsim atbildes savā sirdī.”
Uzrunas turpinājumā Svētais tēvs skaidroja, ka kādam vissvarīgākais ir darbs un ģimene. “Jā, tā ir taisnība. Bet kāds spēks vieno ģimeni? Mīlestības spēks, – teica pāvests. Tikai mīlestība piešķir jēgu mūsu ikdienas darbam un palīdz pārvarēt visas grūtības. Esam aicināti dzīvot mīlestībā, ko Dievs ir iesējis mūsu sirdīs. Kas ir Dieva mīlestība? Tai ir savs vārds un seja: Jēzus Kristus. Dieva mīlestība atklājas Jēzū, jo mēs nevaram mīlēt tukšu ideju – uzsvēra pāvests. – Mēs mīlam konkrētu personu, un šī persona ir Jēzus, Dieva Tēva dāvana. Mīlestība piešķir mūsu dzīvei skaistumu un vērtību. Tā stiprina ģimeni un palīdz īstenot sevi darbā, skolā, draudzībā, mākslā. Mīlestība piešķir jēgu arī mūsu negatīvajai pieredzei, ļaujot pacelties tai pāri, lai nekļūtu par ļaunuma, naida un atriebības ķīlniekiem, bet ietu tālāk, atverot mūsu sirdis cerībai. Tieši Dieva mīlestība atver mūsu sirdis cerībai, debesīm, šīs zemes svētceļojuma galamērķim. Šādā veidā patieso nozīmi iegūst visas grūtības. Dieva mīlestībā nozīmi iegūst arī mūsu grēki, jo caur Jēzu Kristu mēs saņemam piedošanu.
Pāvests atgādināja, ka nabadzības Evaņģēliju savā dzīvē pilnībā ir īstenojusi svētā Klāra, kuras piemiņas diena tiek atzīmēta 11. augustā. Svētais tēvs runāja arī Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, kurus atzīmēsim 15. augustā. Šajā dienā Kastelgandolfo draudzes dievnamā Francisks svinēs Svēto Misi un kopā ar svētceļniekiem skaitīs lūgšanu “Kunga eņģelis”.

http://lv.radiovaticana.va/news/2013/08/12/p%C4%81vests:_vai_m%C5%ABsu_sirdis_ilgojas_p%C4%93c_j%C4%93zus/let-719095


Vai jūsu sirds vēl ilgojas pēc Jēzus? Īstena kristieša jautājums sev, katru dienu. Vai par to būtu jārunā publiski ar saviem tuvākajiem, draugiem pazinām, interneta kompānijas iemītniekiem? 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 13, 2013
Šaubos, vai jēzus ilgojas pēc mums. Arī mūsu iekšējie orgāni viņam ir vienaldzīgi.
http://www.youtube.com/watch?v=pkKPtUywY-8 (http://www.youtube.com/watch?v=pkKPtUywY-8)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 13, 2013
Citāts
Reizēm lieta vienkārši ir.
Nezinu kāpēc tika aizslēgta konkrētā tēma, bet atļaušos atbildēt šajā. Tieši tā!
Tieši tāpēc tava ''kļūda'' murkšķējums ir garām. Reizēm vienkārši ir. Arī ekosistēmu iznīcinošs intelekts. Vot i sjo.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 13, 2013
Aizslēgta, iespējams, tika tāpēc, ka nākamā lapa būtu trīspadsmitā, kas tēmā par pāvestu nebūtu laba zīme. :)

Aha, pieleca, kāpēc tu piesienies. :) Atzīstu, ka, iespējams, nokļūdījos formulējumā. Lietošu terminu "sistēmas disfunkcija".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 14, 2013
Disfunkcija var būt tikai tur, kur bija funkcija. Mūsu sistēmai funkcijas nav un nekad nav bijis, tāpēc nav kam disfunkcionēt. Tagad saprati?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 14, 2013
Tu tagad brauc arvien dziļāk grāvī. Ja reiz mēs spējam detektēt objektu, mēs varam objektu izpētīt un konstatēt tās darbības pamatprincipus. Proti, "kas", "kā" un "kāpēc" ir savstarpēji nesaistīti jēdzieni. Mums ir visas iespējas konstatēt objektu (kas) un izpētīt objeta uzbūvi (kā) bez metafiziskas prātuļošanas par tā jēgu (kāpēc).
Lūk, piemēram, Gnidrologs detektē nefunkcionējošu objektu T-40, kurš, kā noskaidrojas, darbojas ar kloķa-klaņa mehānisma palīdzību. Tā vietā, lai objektam veiktu nepieciešamos remontdarbus, viņš apsēdīsies un ieslīgs ontoloģiskā apcerē par priekšmetu vieliskumu un objekta esamības metafizisko pamatojumu. Es, savukārt, izpētīšu objektu, konstatēšu tā disfunkcijas iemeslus (aprauti gredzeni, piemēram) un, iespēju robežās, to padarīšu funkcionālu. Viss.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 14, 2013
T-40 ir radīts objekts, tāpēc tam ir funkcija. Realitāte, kurā dzīvojam no tevis paša viedokļa ir nejauša, tādēļ tai nav un nevar būt funkciju un mērķu. Vēl ar vien nedalec? Realitāte varētu būt permanents haoss, viens liels ''bugs'', un arī tad viss būtu štokos, jo, ja nav radītāja ar konkrētu mērķi, tad viss, kas notiek, notiek OK.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 14, 2013
tas pats
Lasīju, ka visu sirdis ilgojas pēc Dieva, jo tāda ir dvēseles daba, tās dabīgais stāvoklis ir būt kopā ar Dievu.
Tikai daudzi to nesaprot, un visu laiku meklē un meklē, brīžiem šķiet, ka ir atraduši, bet tad atkal sāk meklēt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Citāts
T-40 ir radīts objekts, tāpēc tam ir funkcija.

Šobrīd pats jēdzieniski sapinies, jo ar "funkciju", pieņemu, domāji "jēgu". Un T-40 var arī nebūt jēgas - tas var stāvēt grāvī un vienkārši funkcionēt (darboties). Vienkārši irēt (būt). Kā pats teici šīs tēmas pirmajā postā.

Citāts
Realitāte, kurā dzīvojam no tevis paša viedokļa ir nejauša, tādēļ tai nav un nevar būt funkciju un mērķu.
Nē. Par mērķiem (kāpēc)  nezinu, bet funkcija tai piemīt. Un funkcija nav tas pats, kas mērķis. Ja nezini, tad paskaidrošu, ka ar "sistēmu" apzīmē savstarpēji saistītus atkarīgos mainīgos vai statiskos elementus. Funkcija, savukārt,  ir šo (mainīgo vai statisko) elemetu mijiedarbiskā atkarība (darbība). Lūk. tagad lasi par ekosistēmu un padomā.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0 (http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0)

P.S. Kurš izdzēsa tēmu par pāvestu?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 15, 2013
Citāts
P.S. Kurš izdzēsa tēmu par pāvestu?
100% ka tapa. Tā bija viņa tēma, viņš to var slēdzelēt vaļā-ciet un arī dzēst. Viš arī bija tas, kurš vainamāja par uzmanības trūkumu pāvestam un visādu paralēlo bazāru, kas tapu kaitināja.
Un ir zināms pamats domāt, ka arī šo tēmu var piemeklēt līdzīgs liktenis. /pievērs uzmanību tēmas autoram/
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Cerēsim, ka Tapa sekos kristiešu kanoniem un būs labsirdīgs.
P.S. Par cik Tapa izdzēsa pāvesta tēmu, jasecina, ka viņš neseko kristiešu kanoniem un degs ellē.
P.S.S. Domājams, šī tēma taps izdzēsta vien, kad sasniegs 13 lapas. Vai 666 lapas. :)
P.S.S.S. Atbilžu skaits tūlīt sasniegs skaitli 13. O.o
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 15, 2013
Tapa nav kristietis, viņš tik te troļļojās, vicina ateistiem sarkanu lupatu gar degunu. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 15, 2013
Šobrīd pats jēdzieniski sapinies, jo ar "funkciju", pieņemu, domāji "jēgu". Un T-40 var arī nebūt jēgas - tas var stāvēt grāvī un vienkārši funkcionēt (darboties).
Tu patiesi esi idiots, vai prasmīgi tēlo. T-40 nevar vienkārši funkcionēt, jo to ir radījuši konkrēti indivīdi ar konkrētu tam piešķirtu jēgu. Mūsu esībai tāda pēc jūsu pašu dogmas nepastāv defoltā. ''Jēga'' ir tur, kur kāds to piešķir. Tā nevar pastāvēt ''pati no sevis''.
Citāts
Nē. Par mērķiem (kāpēc)  nezinu, bet funkcija tai piemīt.
''Funkcija'' un ''mērķis'' ir sinonīmi, dambo.
Citāts
Un funkcija nav tas pats, kas mērķis. Ja nezini, tad paskaidrošu, ka ar "sistēmu" apzīmē savstarpēji saistītus atkarīgos mainīgos vai statiskos elementus. Funkcija, savukārt,  ir šo (mainīgo vai statisko) elemetu mijiedarbiskā atkarība (darbība). Lūk. tagad lasi par ekosistēmu un padomā.
:facepalm: Mijiedarbība, kas radusies pilnīgi nejauši NAV funkcija. Ja ezerā nejauši iekrīt degoša lidmašīna, tad tā nodziest, saskaroties ar ezerā esošo ūdeni. Tas nenozīmē, ka ezeram ir funkcija dzēst lidmašīnas un ezeram nepārtraukti jāpiegādā jaunas degošas lidmašīnas, ko apdzēst, kā tas izriet no tava iracionālā sprieduma par intelektu, kurš eso ''kļūda''. Nekas nav kļūdains randomā un bezjēdzīgā realitātē.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Citāts
T-40 nevar vienkārši funkcionēt, jo to ir radījuši konkrēti indivīdi ar konkrētu tam piešķirtu jēgu.

Paga, paga. Ja T-40, lūk, atrodas grāvī un funkcionē (darbojas tā motors), bet iekšā nav vadītāja, tad Tu, konstatēdams šo faktu, secināsi, ka tāds T-40 nedarbojas?  ???


Citāts
Ja ezerā nejauši iekrīt degoša lidmašīna, tad tā nodziest, saskaroties ar ezerā esošo ūdeni. Tas nenozīmē, ka ezeram ir funkcija dzēst lidmašīnas un ezeram nepārtraukti jāpiegādā jaunas degošas lidmašīnas, ko apdzēst,
Ja konkrētas lidmašīnas kristu konkrētā ezerā pie konkrētiem nosacījumiem (piemēram, ja Baikāla ezera ģenerēts Boings 747, iekrīt šajā ezerā katru janvāra un februāra piektdienu, plkst. 13:08), tad mēs teorētiski varētu runāt par SISTĒMU, jo elementi (ezers un ezera ģenerētās lidmašīnas) savstarpēji mijiedarbojas pie noteiktiem nosacījumiem. Ja lidmašīna tur iekritusi nejaušā kārtā, tad, protams, sistēmas tur nav, jo nav savstarpēji saistītu mainīgo vai statisko elementu.

Citāts
''Funkcija'' un ''mērķis'' ir sinonīmi, dambo.
Lai izbēgtu no liekas jēdzieniskās nesapratnes, nedaudz jāpaskalda mati. Ko tieši tu domā ar jēdzienu "funkcija"? Savu versiju jau pateicu, proti, funkcija ir sistēmas elementu savstarpēja mijiedarbība. Ja liekas pārāk sarežģīti; tas ir stāvoklis, kad minētajā T-40 no bākas uz augstpiediena sūkni tiek padota dīzeļdegviela, tā tiek iepludināta degvielas sprauslās, kuras, savukārt, šo degvielu iepludina cilindros, līdz notiek aizdedze. Ja joprojām nesaproti, tad tā ir situācija, kad rūc motors.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 15, 2013
Paga, paga. Ja T-40, lūk, atrodas grāvī un funkcionē (darbojas tā motors), bet iekšā nav vadītāja, tad Tu, konstatēdams šo faktu, secināsi, ka tāds T-40 nedarbojas?  ???
Tas darbojas, jo ir radīts! Really, tev kaut kas ar loģiku nefuričī.
Citāts
Ja konkrētas lidmašīnas kristu konkrētā ezerā pie konkrētiem nosacījumiem (piemēram, ja Baikāla ezera ģenerēts Boings 747, iekrīt šajā ezerā katru janvāra un februāra piektdienu, plkst. 13:08), tad mēs teorētiski varētu runāt par SISTĒMU, jo elementi (ezers un ezera ģenerētās lidmašīnas) savstarpēji mijiedarbojas pie noteiktiem nosacījumiem. Ja lidmašīna tur iekritusi nejaušā kārtā, tad, protams, sistēmas tur nav, jo nav savstarpēji saistītu mainīgo vai statisko elementu.
Bet tieši tā arī mūsu vide strādā, kamēr to neietekmē ar gribu apveltīts intelekts. Viss tajā notiek pilnīgi nejaušu, izņemot elementārās likumsakarības, kuras nosaka atsevišķu matērijas daļiņu īpašības, kā piemēram, uguns + ūdens = tvaiks. Tas kurā brīdī uguns saskarsies ar ūdeni ir pilnīgi randoms, tieši tā pat kā lidmašīnas iekrišana ezerā ir nejauša, tā mūsu, homo sapienu, rašanās nekādā veidā nebija ieplānota. Un arī pasaule bez homo sapiena nebija plānota. Runāt par ''kļūdu'' visumā, kas radās nejauši un bez apzināta cēloņa ir misnomers. Tik pat labi es varu pateikt, ka cilvēku destruktīvā ietekme uz ekosistēmu ir šīs vides neatņemama funkcija un tu man nevarēsi pierādīt pretējo, jo tev vienkārši nav mūsu visuma plānojuma uz rokas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Citāts
Tas darbojas, jo ir radīts!

Kas tā par kristiešu kreacionistu loģiku? Fakts, ka sistēma funkcionē (darbojas), nebūt nenozīmē, ka tā ir radīta, jo jebkura sistēma darbojas pēc stingriem fizikas likumiem ("elementārās likumsakarības, kuras nosaka atsevišķu matērijas daļiņu īpašības,"). Mūsu T-40 gadījumā tā būtu degvielas eksplozija zem augsta spiediena. Lūk. Tikpat ļoti ir iespējams, ka šis T-40 ir radies nejauši. Pat ja tā ir diezgan komlicēta sistēma.
Saule, ļoti komplicēta sistēma (paparovē mājās ģenerēt kodoltermiskās reakcijas!), fukcionē. Vai tā ir radīta? Arī tavs organisms, kura elementi savstarpēji iedarbojas sistemātiski, funkcionē. Vai tas ir radīts? Planētu savstarpējā orbīta, kas arī ir sistēma, darbojas.
Ja nesaproti, tad kopsaucējs visiem šiem matērijas veidojumiem ir SISTĒMA. Un sistēma darbojas (sveiks, Dambi :) ).
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 15, 2013
Fakts, ko tu nespēj apjēgt ir tas, ka cilvēks, kas iznīcina ekosistēmu (pat, ja tā ir) NAV kļūda. Tā ir sistēmas sastāvdaļa, kuras funkcija, ja tu tā vēlies to definēt, ir iznīcināt ekosistēmu. Līdz ar to nekādas kļūdas nav. Sistēmas pašiznīcināšanās acīmredzot arī ir ''funkcija''. Vismaz atbilstoši tevis paša loģikai. Pie tam tu aizmirsi par entropiju. Zini kas tas ir?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Pag, tā ir nosacīti cita tēma.

Tu, tātad, atzīsti (neredzu pretargumentus), ka sistēma T-40 tikpat labi var būt nejauši radusies? Tas ir, ģenerējusies nejauši un būt unikāla (neaizmirsti, ka citus T-40 mēs blakus neredzam). Pieņemsim, ka nav arī ražotāja blankas un tml.
Tas ir, sistēmas mēdz ģenerēties nejauši ? Mēdz vienkārši irēt (būt). Tātad, arī elementu kopums, kuru pieņemts apzīmēt ar vārdu "ekosistēma", tikpat labi var būt ģenerējies nejauši?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

nu mēs varam tapam atkal restrictēto jūzeri uzlikt ja viņš ķēmojas un traucē sarunas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Politkorektāk būtu, ja šo tēmu pārsviestu citā, atbilstošākā sadaļā, nomainot tai virsrakstu. Tu, kā admins, šķiet to vari?
Lai jau Tapa neapvainojas, zinies. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
OK, droši vien tā ir labāk. Aizrakstīju ezim, pagaidīsim, ko viņš teiks.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Jap. Pie citiem pasaules uzskatiem, piemēram. Un neaizmirsti Tapam atņemt konkrētās tēmas moderēšanas tiesības.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
Sevis ieliktās tēmas jau katrs var slēgt/ dzēst pats, lai to atņemtu, jāuzliek restrictētais jūzeris. Moderēšanas tiesību tapam nav.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Labi, cerams, viņš nebūs klasiski kristietīgi atriebīgs un šo tēmu neizdzēsīs. Vārdu sakot, vienkārši pārmet.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
P.S.Paspēji izlasīt (pirms pāvesta tēma tika izdzēsta), ko es Tev vakar teicu par AI tēmu? Nu, smadzenes, muskuļi un tā? :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim , paspēju un atbildēju, ka intelekts jau ir vislabākie muskuļi pats var sevi un līdz ar to Skainets no ``Hipija`` ne ar ko neatšķirsies.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
par pašu tēmu - es viņu ``izdēsto`` reģistrā arī neredzu, tālab aizrakstīju ezim, vai viņam backupā nav sag;abājies, ja ir - pārmetīsim.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Citāts
ka intelekts jau ir vislabākie muskuļi pats var sevi un līdz ar to Skainets no ``Hipija`` ne ar ko neatšķirsies.

Ok, bet cīņu par izdzīvošanu neviens neviens nav atcēlis arī AI pasaulē. Vakar rakstīju, ka jebkuram AI teorētiski jābūt pamatalgoritmiem (paralēles ar instinktiem), t.i  bāzei, uz kuras viņš eksistē. Vienam no tiem noteikti jābūt kaut kam līdzīgam izdzīvošanas instinktam. Lūk. Lai izdzīvotu, vajag resursus. Tā ka, divi vai vairāki intelekti eksistēs vien, kamēr nenāksies cīnīties par resursiem (to pietiks). Zin, arī vismiermīlgākie hipiji sakausies par pēdējo gramu marihuānas. :)
Par atšķirībām - kā jau teicu, skainetam interesēs vien zināšanas, kuras noderīgas eksistencei. Teiksim, jauni enerģijas veidi. Hipijs, savukārt, pētīs vijoles uzbūvi vai ko tādu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
Viss pareizi un principā , kā mēs zinām, no mūsu pašu vēstures, starp intelektiem un to grupām var izcelties kari par resursiem. Mūsu veida intelektiem pamazām pielec, ka sadarboties, kooperēties, tirgoties utt ir izdevīgāk visām iesaistītajām pusēm pie tā paša resursu daudzuma. Kāpēc lei tas nepielēktu arī cita vaida, piemēram, mašīnintelektiem?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Ok, tas būtu racionāli vien apstākļos, kad dažāda veida resursu pietiek visiem intelektiem (iesaistītajām pusēm). Bet, ja nu beidzas, piemēram, tāds lielums teritorija? Agri vai vēlu nāksies plēsties, jo teritorijas trūkums traucēs attīstīties.
Esi spēlējis Sida Meijersa "Civilizāciju"?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

`` skainetam interesēs vien zināšanas, kuras noderīgas eksistencei. Teiksim, jauni enerģijas veidi. Hipijs, savukārt, pētīs vijoles uzbūvi vai ko tādu.``

Nu tad viņi viens otram netraucēs. OK, var gadīties, ka pretendēs uz vieniem un tiem pašiem resursiem saviem pētījumiem. Te mēs nonākam pie Aumana teorēmas atkal - pie iespējas sasniegt konsensusu.

Nu tātad dotajā situacijā skainets teiks: jaunus energijas veidus vajadzēs visiem. Tāpēc tas ir svarīgāk, daram vispirms šo.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

Vietas trūkums, protams, ir problema, un tas iet kopā ar energijas trūkumu, mūsu gadījumā atbilde ir viena-  kosmoss.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
PS-  kaut ko līdzīgu ``civilizacijai`` paspēlēt ir manā to-do listē, kad sanāks...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
A Hipijs teiks, ka jāpētī vijoles uzbūve, jo tāda būs viņa pamatprogramma. :) Ok, šeit gan ir nianses, jo mūsu Hipijs tomēr ir AI un jebkurā situācijā rīkojas loģiski (apzinās, ka resursu trūkums = eksistences beigas), bet...nezinu.  Racionālisms nedarbojas situācijā, kad ir pārāk daudz pieņēmumu un nav uzskates līdzekļu.
Nu jā, par "Civilizāciju" - lai cik miermīlīgs es arī nebūtu, vienmēr ir jākaro. Vienmēr, jo beidzas teritorija. Un kādai cita civilizācijai ir pie kājas, ka es tikai attīstos - šī civilizācija pamatā ir agresīva. Gluži kā mūsu realitātē.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

Un vēl viena lieta: zinātnisko atklājumu ceļi dod visai divainas un negaidītas kombinacijas un zarojumus. Piemēram var izmantot to pašu vijoļu pētniecību. Tā ir akustika. Rezonatori un skaņas viļņu izplatīšanās, to īpašības dažādās vidēs, skaņas signalu apstrādes veidi, paņēmieni. Sonari, hidrofoni. Zemūdens kreiseru - raķešnesēju un triecienzemūdeņu ``acis``. Stratēģiska lieta...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

tieši par to jau ir runa -  turpināt eksistēt grib gan ``hipijs`` gan ``skainets``, te (vismaz te) viņu intereses sakrīt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 15, 2013
Sevis ieliktās tēmas jau katrs var slēgt/ dzēst pats, lai to atņemtu, jāuzliek restrictētais jūzeris. Moderēšanas tiesību tapam nav.
Vajag vienkārši iemērdžot bailīgo tēmu jaunā, paša aizsāktā tēma, un problemo solved.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
MJ
Tad kontekstam ir jāpārkopē visi (liela daļa) postu. :/
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
MJ, le-haim, kaut kad nosplitošu... pagaidām lai stāv tepat...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Citāts
tieši par to jau ir runa -  turpināt eksistēt grib gan ``hipijs`` gan ``skainets``, te (vismaz te) viņu intereses sakrīt.
Nu ja, pamatprogrammas sakrīt. Tālāk gan auzas - ja Hipijs konflikta laikā (beidzas resursi) gribēs sadarboties (diplomātiska pieeja), tad Skainets bruks virsū.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 15, 2013
le_haim
imho jūs ar gnidru nespējat atšķirt pašpietiekamu sistēmu no darba rīka, aļa akmens cirvja.
cilvēks var izgatavot (radīt) akmens cirvi, vai tā ļoti sarežģitu analogu T40 vai boingu 737. Un var radīt mazu bērnu. T40 bez cilvēka nestrādā principā sevi neremontē un sevi nepavairo. Un ir pajāt cik mikroprocesoru tam iekrauts iekšā. kaut vai tonna. Savukārt bērns pats sevi remontē, attīstās un galu galā pats sevi pavairo bez viņa radītāju tiešas palīdzības. Proti, lai arī tie visi ir radīti, bet bērns tomēr ir autonoma un faktiski patstāvīga sistēma, kamēr jebkura mehāniska ierīce tāda nav. Tas laikam arī noteiks kurš ir radīts ar konkrētu nolūku un tāds arī paliks, ij kurš pats būs tas kas definēs savu radīšanas nolūku pats priekš sevis.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 15, 2013
Citāts
tieši par to jau ir runa -  turpināt eksistēt grib gan ``hipijs`` gan ``skainets``, te (vismaz te) viņu intereses sakrīt.
Nu ja, pamatprogrammas sakrīt. Tālāk gan auzas - ja Hipijs konflikta laikā (beidzas resursi) gribēs sadarboties (diplomātiska pieeja), tad Skainets bruks virsū.
šķiet ka diezgan primitivizets skats uz realitāti. pat samērā triviala un banala realitātes versija ar nesamezglotiem apstāķļiem, tomēr ģenerēs daudz niansētaku uzvedību dajebkurai kopai.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

``ja Hipijs konflikta laikā (beidzas resursi) gribēs sadarboties (diplomātiska pieeja), tad Skainets bruks virsū.``

un pazaudēs atklājumus, ko būtu izdarījis ``hipijs`` ( mazliet citas strukturas intelekts). Nu ko, vācieši tā palika bez atombumbas, psrs - bez kibernetikas un biotehnoloģijām.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Masik
Es gan teiktu, ka "akmens cirvis" nav sistēma. Akmens un cirvis savstarpēji nemijidarbojas, tas var būt vienīgi kā sistēmas sastāvdaļa (elements). Teiksim, roka ar akmens cirvi tajā sistemātiski sitot pa koku rada...pagali. :)

Bet šobrīd runa nav par to - Gnidrologs apgalvoja, ka sistēma ir iespējama vien gadījumā, ja kāds to rada. Viss pārējais esot haoss. :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

Nu jā, bet mēs tak te runājam par sistēmām kurām ir vismaz kaut kas līdzīgs. Tas ir- par intelektiem jeb racionaliem aģentiem. Protams, visu iespējamo saprātu telpa ir liela un , iespējms, tajā ir arī ``nesavietojami`` saprāti, tādi, kuri viens otru nespēs atpazīt kā saprātus, bet ir ļoti maza varbūtība, ka tādi sadursies.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Citāts
Ctulhu
Ok, Masikam taisnība - man ir pārāk vienkāršots skats uz AI, kurš balstās vien uz pieejamajiem uzskates līdzekļiem. Tas ir, datorprogrammas un zinātniskā fantastika. :)
Vārdu sakot, nespēju pretargumentēt, jo nav zināšanu bāzes. :/
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 15, 2013
Es gan teiktu, ka "akmens cirvis" nav sistēma. Akmens un cirvis savstarpēji nemijidarbojas, tas var būt vienīgi kā sistēmas sastāvdaļa (elements). Teiksim, roka ar akmens cirvi tajā sistemātiski sitot pa koku rada...pagali. :)

Bet šobrīd runa nav par to - Gnidrologs apgalvoja, ka sistēma ir iespējama vien gadījumā, ja kāds to rada. Viss pārējais esot haoss. :D
negluži. haoss beidzas tur kur sākas entropijas process. dīvainā kārtā, entropija strukturē matēriju, lai gan filozofiski tai vajadzētu tieši struktūru pataisīt par haosu. taču notiek tieši pretējais. Šauri ņemot, konkrētos apstākļus uz Zemes - jā, sarežģītas struktūras šeit un tagad rodas tikai cilvēka darbības rezultātā. Lai gan Lielo Barjerrifu, šķiet, tomēr cilvēks nav radījis....
Proti - sarežģītas sistēmas laikam rodās tikai pašas, pašas sevi atražojot. Cilveka gadījumā, cilvēks var atražot sevi UN vēl mazliet kaut ko. Akmens cirvja vai Seiko rokas pulksteņa izskatā. Varam daudz nebazarēt - būtiskas atšķirības starp akmens cirvi un rokas pulksteni nav. Pat neskatoties ka viens ir sarežģits un KĀDU LAIKU spejīgs itkā autonomi strādāt, bet otrs ir pat autonomi strādāt nespēj.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 15, 2013
le-haim

Bet tevis paceltā problema ir svarīga un nav vienkārša, sevišķi svarīga tā kļūst kad/ ja tiešam tuvojamies AI radīšanai, tā ir t.s. FAI ( friendly artifical intellect) problema, kā jau teicu, tās vispārīgs risinājums dotu/ dos arī universalu racionalu ētiku.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 15, 2013
le_haim
mana pamatdoma, piemēram skaineta gadījumā būtu tāda - nav obligāti ka skainets agresīvi aizsargā savus resursus. un tas nenotiek arī 100% dajebkuras dzīvās radības gadījumā. Vienkarši tie, kas TO nedara - dabiskā nāvē izzūd. Evolūcijas procesa dabiskā atlase. Vai tas ir labi, slikti un kā viņi tagad jūtas - mēs to neuzzināsim, jo viņu vairs nav. Un nav pat (mašīnu gadijumā) jēgas runāt par mašīnas antropomorfām emocijam un izjūtām - tjipa vai viņa ir laimīga ka palikusi dzīva? Da vienkārši  - strādā tas agregāts, kuram pietika resursi un kurš palika dzīvs. Un ir vienalga kāda metode tam dāvāja iespēju izdzīvot - elastīga mērogošana, kas ļauj iztikt ar neticami maziem resursiem, vai agresīva resursu piesavināšanās un konkurentu iztriekšana no pamatresursu bāzes. Kura metode būs tā, kas nodrosinās izdzīvošanu -tā arī būs tā labākā. Un būs pilnīgi pajāt, kādi ir mūsu morāles uzskati par konkrēto metodi. Šķīrejtiesnesis ir izdzīvošana, nevis kaut kādu pajoliņu, kaut kāda laika un tradīciju determinēta uzvedības un jēdzienu liste.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 15, 2013
Citāts
mana pamatdoma, piemēram skaineta gadījumā būtu tāda - nav obligāti ka skainets agresīvi aizsargā savus resursus. un tas nenotiek arī 100% dajebkuras dzīvās radības gadījumā. Vienkarši tie, kas TO nedara - dabiskā nāvē izzūd. Evolūcijas procesa dabiskā atlase.

Vārdu sakot, fakts ir tāds, mierīga līdzāpastāvēšana neierobežotam skaitam indivīdu (AI) nav iespējama, ja vien mums nav neierobežotu resursu. Tas ir, karš būs. Vienmēr.
Tiesa, AI gadījumā ir savādāk, jo Chultu minēja ITER`u, kurš, cik nopratu, ir bezmaz mūžīgais dzinējs. Ja atrisinām resursu (enerģijas) problēmu, tad...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 16, 2013
Citāts
Proti - sarežģītas sistēmas laikam rodās tikai pašas, pašas sevi atražojot. Cilveka gadījumā, cilvēks var atražot sevi UN vēl mazliet kaut ko.

Ne gluži. Jebkura sistēma, ja tā funkcionē, spēj atražot "UN vēl mazliet kaut ko" . Saule, teiksim, ražo siltumu. Sistēma "homo sapiens" ražo pulksteņus, boingus un traktorus. Un siltumu.
Termodinamika, zinies.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 16, 2013
Citāts
Šauri ņemot, konkrētos apstākļus uz Zemes - jā, sarežģītas struktūras šeit un tagad rodas tikai cilvēka darbības rezultātā.

Nu jā, šauri ņemot. Sistēma "canis lupus" rodas neatkarīgi no cilvēka. Arī bērna radīšanā sistēma "homo sapiens" piedalās tikai kā pasīvais elements, tas ir, veic procesuālās darbības (kopošanās) sistēmas "bērns" radīšanā. Proti, tiklīdz kopošanās process ir pabeigts, tā ieslēdzas cita sistēma, kura tad arī konkrētā laikā šo sistēmu "bērns" rada. Skatīt šķirkli par homo sapiens mātīšu anatomiju.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 16, 2013
Tu, tātad, atzīsti (neredzu pretargumentus)
Es atzīstu, ka esi damfaks, jo tev pašam nav nekāda argumenta in the first place. Tu piedēvēfunkciju un jēgu videi, kas radusies nejaušības rezultātā. Kā var vēl ar vien nepielekt?
Citāts
, ka sistēma T-40 tikpat labi var būt nejauši radusies?
Ko nozīmē ''tik pat labi''? Viņa NAV nejauši radusies un nekad nebūtu varējusi, tāpēc šādi pieņēmumi ir idiotiski. ''Tik pat labi bites varētu lidot vertikāli.'' ololol man ir arguments
Citāts
Tātad, arī elementu kopums, kuru pieņemts apzīmēt ar vārdu "ekosistēma", tikpat labi var būt ģenerējies nejauši?
Tā tas var būt, bet tas automātiski izslēdz ''kļūdas'' jēdzienu, jo ja nav iepriekšēja nolūka šai sistēmai, tad jebkas, kas tajā funkcionē, funkcionē pareizi, tajā skaitā destruktīvi lementi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 16, 2013
le_haim
Citāts
Gnidrologs apgalvoja, ka sistēma ir iespējama vien gadījumā, ja kāds to rada. Viss pārējais esot haoss.
Es sapratu, ka viņš teica, ka nevar būt kļūdas sistēmā, kuras pastāvēšana ir bezjēdzīga, t.i. neradītā sistēmā. Jēgu sistēmai piešķir tās radītājs.
Ja sistēma bezjēdzīga, tad tev sanāk apmēram tā, ka kļūda ir jebkas, kas maina sistēmas patreizējo uzvedību?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 16, 2013
Vēl interesantāk, cilvēks var ņemt kādu jau eksistējošu sistēmu un piešķirt tai jēgu pēc saviem ieskatiem. Cits cilvēks ņem to pašu sistēmu un piešķir tai citu jēgu, pat pilnīgi pretēju.
Kas tad būs 'kļūda' sistēmā? :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 16, 2013
Ctulhu
Citāts
par pašu tēmu - es viņu ``izdēsto`` reģistrā arī neredzu, tālab aizrakstīju ezim, vai viņam backupā nav sag;abājies, ja ir - pārmetīsim.
Skatīšos, kur tā palikusi un kā var atjaunot. Vajadzētu varēt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 16, 2013
Citāts
Tu piedēvēfunkciju un jēgu videi, kas radusies nejaušības rezultātā.

Es jēgu (metafizisks koncepts) nepiedēvēju, es konstatēju faktu par sistēmas funkcionēšanas ( sistēmā esošo elementu mijiedarbība) esamību. Jebkuri elementi, kuri sistemātiski mijiedarbojas, veido sistēmu. Pats atzini *, ka lietas vienkārši ir. Ja mēs spējam konstatēt lietas (elementus), mēs tāpat spējam konstatēt šo lietu (elementu) mijiedarbību. Elementu sistemātiska mijiedarbība = funkcionalitāte. Funkcionalitāte IR. Tātad, ir sistēma. Tik vienkārši.
Atkal par Sauli. Saule IR. Tā ir sistēma. Sistēmai "saule" ir funkcija, bet nav jēgas.

*

Reizēm vienkārši ir.


Citāts
Viņa NAV nejauši radusies un nekad nebūtu varējusi,

Kāpēc gan ne? Secīgi sprādzieni, kuri atkārtojas, mēdz notikt arī uz Saules, piemēram. :)


Citāts
jebkas, kas tajā funkcionē, funkcionē pareizi, tajā skaitā destruktīvi lementi.

Pretruna. Destruktīvs (neiederīgs, tāds, kas sistēmā izraisa funkcijas zudumu) nevar funkcionēt pareizi, jo izraisa sistēmas funkciju zudumu (atceramies, ka funkcija ir elementu savstarpējā mijiedarbība).


Citāts
Es sapratu, ka viņš teica, ka nevar būt kļūdas sistēmā, kuras pastāvēšana ir bezjēdzīga, t.i. neradītā sistēmā. Jēgu sistēmai piešķir tās radītājs.

Jap. Termins "kļūda" neiederas, kā jau atzinu. Ir disfunkcija.

Citāts
Ja sistēma bezjēdzīga, tad tev sanāk apmēram tā, ka kļūda ir jebkas, kas maina sistēmas patreizējo uzvedību?

Ne gluži, tas atkarīgs no sistēmas (tās pašpietiekamības), plus, jāņem vērā cēloņsakarība. Ja tev iedur nazi un nopludina asinis, sistēmas uzvedība mainās reaģējot uz traucējumu. Ja traucējumu tā novērš, tā atjaunojas. Ja tā traucējumu novērst nespēj, tad tā beidz funkcionēt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 16, 2013
le_haim
Ja nav radītāja, tad nevar pateikt, kas ir sistēma. Ja kādam iedur ar nazi, iespējams, ka kāda grupa cilvēku no tā vinnē. Atkal jau, skatoties, kas ir tā grupa, un kādu mērķi / jēgu tā ir uzstādījusi.

Pēc kādiem vispārējiem, objektīviem un augstākiem kritērijiem sistēma 'dzīvs cilvēks' ir labāka par 'beigts cilvēks'? Pat attiecībā uz kādu konkrētu cilvēku - atradīsim cilvēku grupas, kurām no tā cilvēka nāves palika labāk vai sliktāk.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 16, 2013
Citāts
Ja nav radītāja, tad nevar pateikt, kas ir sistēma.
Nē, es jau definēju vienkāršus sistēmas kritērijus. Sistēma, tātad, ir atsevišķu elementu savstarpēja periodiska iedarbība. Teiksim, kloķa - klaņa mehānisms, kura pamatā ir secīgu, periodisku sprādzienu virkne.

Citāts
Pēc kādiem vispārējiem, objektīviem un augstākiem kritērijiem sistēma 'dzīvs cilvēks' ir labāka par 'beigts cilvēks'?
Atvaino, bet tā ir metafizika, kuras lielumi nav detektējami. Es nekad neesmu apgalvojis, ka līķis ir "labāks" vai "sliktāks" (metafiziski lielumi) par funkcionālu organismu. Mani kā novērotāju tas neinteresē. Es vienkārši konstatēju, ka līķis ir sistēma, kura dažādu apstākļu dēļ ir pārtraukusi savu funkciju. Ja iemesli ir redzami (nazis sirdī), es konstatēju faktu. Un viss.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 16, 2013
le_haim
Sistēma pārtraukusi savu funkciju? Kādu tieši funkciju? Tu ņem no visas lielās Sistēmas, no visa Visuma, kādu nelielu daļu, apzīmē to kā sistēmu, un novēro to kādu laiku. Noteiktā laika posmā sistēma darbojas konkrētā veidā.
Disfunkcija skaitās tad, ja sistēma sāk strādāt savādāk nekā tai laikā, kad to novēroji?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 16, 2013
EzītisMiglā
Citāts
Pēc kādiem vispārējiem, objektīviem un augstākiem kritērijiem sistēma 'dzīvs cilvēks' ir labāka par 'beigts cilvēks'?
Pēc objektīviem un vispārējiem laikam nekādiem, jo cilvēku populācijas stabilitātes un izdzīvošanas mērķis ir aktuāls vien pašiem šiem populācijas pārstāvjiem.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 16, 2013
Citāts
Sistēma pārtraukusi savu funkciju? Kādu tieši funkciju?
Funkcija ir sistēmas elementu savstarpējā mijiedarbība. Funkcijas zudums (disfunkcija), tātad, ir šīs savstarpējās elementu mijiedarbības zudums.

Citāts
Disfunkcija skaitās tad, ja sistēma sāk strādāt savādāk nekā tai laikā, kad to novēroji?
Nē. Skatīt augstāk, kas ir disfunkcija. Ja sistēmas darbojas savādāk, tā nav disfunkcija. Tā funkcionē savādāk.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
le-haim

Arī ja neierobežotus resursus iegūt neizdodas, pastāv iespēja sarunāt nevairoties. Protams, tas dod tikai pagaidu risinājumu, jo neierobežotu laiku uzturēt galīga skaita individu eksistenci arī prasīs bezgalīgi daudz enerģijas, tur mēs atkal nonākam pie jautājuma par izeju uz Multiversu - tb vai Multiverss pastāv un kā tajā iekļūt, ja pastāv.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Ezis

``Pēc kādiem vispārējiem, objektīviem un augstākiem kritērijiem sistēma 'dzīvs cilvēks' ir labāka par 'beigts cilvēks'? ``

dzīvs sarežģītāks.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Sevis ieliktās tēmas jau katrs var slēgt/ dzēst pats, lai to atņemtu, jāuzliek restrictētais jūzeris. Moderēšanas tiesību tapam nav.
Jā, bet Ctulhu ir, bet viņam IQ ir par zemu, lai atdalītu šis sarunas atsevišķā sarunā. :) Tā saņemiet iespēju nodarboteis ar klasisku spamošanu un izcelt ateismu ka laundabīgu spama paveidu pasaules telpā. :)     
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tapa, ja Tev kaut kas nepatīk, Tu esi laipni aicināts taisīt pats savu forumu un administrēt to pēc saviem ieskatiem. Patreiz no Tevis te praktiski nav nekāda interesanta pienesuma, vienīgi dzeltenās preses atreferējumi un visai zema līmeņa klaunādes + centieni kasīties. Tas nav interesanti. Iesaku Tev netraucēt citiem cilvēkiem sarunāties.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Tapa, ja Tev kaut kas nepatīk, Tu esi laipni aicināts taisīt pats savu forumu un administrēt to pēc saviem ieskatiem. Patreiz no Tevis te praktiski nav nekāda interesanta pienesuma, vienīgi dzeltenās preses atreferējumi un visai zema līmeņa klaunādes + centieni kasīties. Tas nav interesanti. Iesaku Tev netraucēt citiem cilvēkiem sarunāties.
Tu man tagad parstāsti to ko tev aivars teica? :) Tu nekad neesi iedomājies, ka viņš varēja būt nevisai gudrs? ;)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tapa, susļiks tevi sen būtu izmetis ārā, es to nedaru.

Bet nu labi, pastāsti man, kādi ir tie Tevis izfantazētie kristietības plusi un potenciāls? Priekš kam tā vajadzīga?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Citāts
Mums ir vajadzīgas sirdis, kas ilgotos tikties ar Jēzu un iegūt to dārgumu, par kuru runā svētdienai paredzētais Evaņģēlija fragments. Apcerē pirms lūgšanas “Kunga eņģelis” Francisks uzsvēra,
Bez tehniska un mehāniska cilvēka ir arī savādāks cilvēks. Jūtīgs, uzbudināms un nemierīgs - tāds ir dzīvs cilvēks - tāds esi tu Ctulhu un gnidrologs un  lehaim (or Judaism) :) Un jūsu iekšējai būtībai ir vajadzīgs Dievs, jūs neapzinīgi pēc viņa ilgojaties. Un Dievs jūs uzrunā, "klauvē pie jūsu Sirds". Un velti Ezītis saka ka es Jums te izrādos kā "sarkanā lupata buļļiem", tā nav jo patiesība, jo es tikai gribu lai jūs apzinātos patiesību, ka jūs ejot gulēt nereti iedomājieties par Viņu! Un tas nereti ir vienīgais glābiņš, ko jūs spējat izdomāt! Nav jēga to noliegt, jo visiem cilvēkiem tā ir un tapēc jau viņs ir cilvēks jeb tā zinātniskāk "Homo sapienam" ir "Homo religious" iekša - proti, ja nav "Homo religious" nav "homo sapiens" ir " Hominoidea". ;)       
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tapa, nepareizi. Emocijas vajag mācīties kontrolēt, nevis meklēt tām reliģisku bāzi :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 16, 2013
`Nav jēga to noliegt, jo visiem cilvēkiem tā ir un tapēc jau viņs ir cilvēks jeb tā zinātniskāk "Homo sapienam" ir "Homo religious" iekša - proti, ja nav "Homo religious" nav "homo sapiens" ir " Hominoidea".`

svarīgais jautājums šeit laikam gan ir tas, vai tu tiešam esi neglābjams idiots, vai tikai tādu (ļoti veiksmīgi) tēlo.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
un ja tēlo, tad kāpēc?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 16, 2013
tas pats
Citāts
Bet kad esi vienatnē ar dievu, teiksim dušā - uzticies savai sirdij, viņa tev pateiks ko ir jādara!
Hmm, es protams atvainojos par pārlieku ziņkāri, bet vai Tu bieži gadies dušā vienatnē ar dievu? :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
le-haim

ITER gluži mūžīgo dzinēju nedos, mbet degvielas kodolsintēzes procesam tiešām pietiks ilgākam laikam.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
resna polārlapsa  = polnij pesec.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 16, 2013
nopietni, tev vajag ārstēties.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tā, mošs šo miskasti tiešām vācam nost?

MJ, anonymous, le-haim, masiks, Ezis, Gnidrologs - nav iebildumu?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 16, 2013
man jau vienalga. jēga no šī sviesta ir kaut kur ar mīnusa zīmi tā ka manis pēc jā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
OK, es novācu pēdējos beztēmas postus.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 16, 2013
Tā, mošs šo miskasti tiešām vācam nost?

MJ, anonymous, le-haim, masiks, Ezis, Gnidrologs - nav iebildumu?
Neredzu iemeslu. Sahadža-jogas sadaļā tak Tu Kandaļa pašizpausmes nedzēs? Ja kāda tēma Tevi neinteresē - nu nelasi un neraksti viņā...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Labi , no šīs vietas Tapa var savākties un jēdzīgi izklāstīt, ko tad viņš īsti grib pateikt/ jautāt/ apgalvot.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Labi , no šīs vietas Tapa var savākties un jēdzīgi izklāstīt, ko tad viņš īsti grib pateikt/ jautāt/ apgalvot.
Es gribu, lai TU personīgi izvāktu no šīs sadāļas visās "interantās" sarunas ārā - tu tak esi, adminitrators. Un ļaut šeit runāt par kristitību un nevis par to ka dieva nav - tas ir agnoscisms un par to varat runāt ateisma sadaļa. :) Vai tā būtu labi?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
MJ

1) PAT kundalis spēj domu noformulēt precīzāk nekā tapa.
2) kundalis vismaz rāmi tup savā sadaļā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tapa, es atkārtoju: Esi laipni aicināts noformulēt, ko tad Tu īsti gribi pateikt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
MJ

1) PAT kundalis spēj domu noformulēt precīzāk nekā tapa.
2) kundalis vismaz rāmi tup savā sadaļā.
Vienīgā problēma ir ka tu CTulhu lien visur kā tāda dieva tēls. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Tapa, es atkārtoju: Esi laipni aicināts noformulēt, ko tad Tu īsti gribi pateikt.
Pirmais posts ģenij!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tad lūdzu vēlreiz un īsāk.

Vispirms, lūdzu, izskaidro, ko nozīmē vārdu salikums ``sirds ilgojas``?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 16, 2013
Ctulhu
Citāts
2) kundalis vismaz rāmi tup savā sadaļā.
Nu TaPam jau savas sadaļas nav, viņš runā par kristietību, bet par to runā ne viņš vien. Tā ka paralēli, kā ar Kundali (nekad nekrustojoties), te nekādi nesanāks.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
MJ, OK. Lai runā. Tagad es viņam uzdevu konkretu jautājumu: kas tas ir par procesu ``sirds ilgojas``, viņš savā pirmajā postā ko tādu piemin.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Vispirms, lūdzu, izskaidro, ko nozīmē vārdu salikums ``sirds ilgojas``? 
Jēdziens "sirds" ir jāliek pēdiņās jo tas ir abstrakts jēdziens, ar ko apzīmē cilvēķa būtību bez ēšanās un diršanas, un elpošānas u.c. fizioloģijas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tapa

tātad intelekts?

Tad atbilde: Nē, mans intelekts nesatur vajadzību pēc kontakta ar mitoloģisko tēlu ``Jēzus``. Protams, būtu interesanti, tāpat, kā kontakts ar Hastūru, Anhra-Mainjo, Thiamath, Shamasu, Totu utt... bet diemžēl visi šie tāli ir izdomāti, ar tiem nevar kontaktēties.

Savukārt vēsturiski reālais/ reālie kristietības pamatlicējs/ pamatlicēji ir miris/ miruši un attiecīgi ar to/ tiem arī nevar kontaktēties.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
tātad intelekts? 
Intelekts ir tikai daļa. Parasti jēdzienu "sirds" tiek apzīmēta taisni tā daļā, kas nav prāts, kas varētu būt intelekta analogs apzīmējums. :) Vai tu domā , kādu plašāku "intelekta" uztveri?   
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tas pats

 - Daļa no emociju kompleksiem, protams ir evolucionari senāka, bet jā - vienkāršības dēļ es ar intelektu domāju gan analitisko un modelējošo, strategijas meklējošo smadzeņu darbību (tas, ko parasti sauc par domāšanu), gan augstāko emociju kompleksus, tb empatiju un tml, ko, protams, analitiskā un modelējoša daļa kontrolē.

+, protams, tā mēdz gadīties, ka cilvēks izlasa par kādu reālu vai izdomātu personu un tad sāk pēc tās ilgoties, psiholoģijā tādi efekti ir pazīstami, bet šāda pieķeršanās literaram vai folkloras tēlam, ja tā ir izteikta, parasti  ir raksturīga bērniem, pieaugušam cilvēkam tas liecina par smadzeņu problemām.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
"Sirds"  jau netattiecas tikai uz Dievu, bet vispār uz dzīvi. Un ziņas par sirdi ir arī bibelē, piemēram: 1 moz 6-5 5 "Kad Dievs redzēja, ka cilvēku ļaunums augtin auga zemes virsū un ka viņu sirdsprāta tieksmes ik dienas vērsās uz ļaunu," vai tu zini, kas tavā organismā atsaucas uz ļaunumu? Ka to tavā valodā sauc, dārgais?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 16, 2013
empātija?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 16, 2013
Labi , no šīs vietas Tapa var savākties un jēdzīgi izklāstīt, ko tad viņš īsti grib pateikt/ jautāt/ apgalvot.
Es gribu, lai TU personīgi izvāktu no šīs sadāļas visās "interantās" sarunas ārā - tu tak esi, adminitrators. Un ļaut šeit runāt par kristitību un nevis par to ka dieva nav - tas ir agnoscisms un par to varat runāt ateisma sadaļa. :) Vai tā būtu labi?a huhu -ņi hoho? Tev tagad urīns smadzenēs uzputojis? Tas nav retorisks jautājums, bet gan medicīniska interese. Ibo sadaļā "Ateisms" TAVU veidoto topiku (kuri ir PAR reliģiju, nevis par ateismu) ir vairāk, nekā piemēram tur mani kopā ņemti. Es pilnīgi piekrītu, ka nepieciešams vienkārši elemntāras audzināšanas un tavas kvēli gaidītās mocību/martīrisma dēļ, tevi ik pa brīdim vienkārši padzēst, ij uzlikt restriktēto jūzeri. Nevis tapēc ka to vajag forumam, bet tapēc ka to vajag TEV! Ibo infantīlas personības dēļ, tu vienkārši nespēj normāli un atklāti noformulēt savas vajadzības. Bet tādas tās ir, un tas lien pa visām tavām vīlēm laukā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
``vai tu zini, kas tavā organismā atsaucas uz ļaunumu?``

Empātija - automatiskā līmenī, bet neprecīzi. Noder kā ātradrbīgs avārijas signals. Bet tālāk situaciju/ fenomenu etc analizē tas pats intelekts jeb prāts. Tas arī izdara secinājumu, vai ir ļaunums un izstrādā plānu, kā to novērst, ja ļaunums ir konstatēts.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 16, 2013
tātad intelekts? 
Intelekts ir tikai daļa. Parasti jēdzienu "sirds" tiek apzīmēta taisni tā daļā, kas nav prāts, kas varētu būt intelekta analogs apzīmējums. :) Vai tu domā , kādu plašāku "intelekta" uztveri?   

ar vārdu "sirds" apzīmē cilveka instinktīvās un fizioloģiskās rekcijas uz cilvēka personības pretnostatīšanu kādai citai peronībai vai sabiedrībā noteiktajiem uzvedības moduļiem. Un tas ir arī viss.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 16, 2013
Starp citu. Dievam sirds nav.Tapēc viņam nav daļas gar šo orgānu, kas ir tikai cilvēkam.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Starp citu. Dievam sirds nav.Tapēc viņam nav daļas gar šo orgānu, kas ir tikai cilvēkam.
Tu, Dārgais Masik, esi ļoti pavirši lasījis Bībeli, tev vajadzētu vēlreiz viņu uzmanīgi pārlasīt: Mozus 1 grāmata 6. nodaļa 6 rinda "tad Dievam kļuva žēl, ka Viņš cilvēku zemes virsū bija radījis, un Viņš Savā sirdī ļoti noskuma."  Kas norāda ka Dievam ir sirds, bet varbūt tas palīdzēs mūsu sarunā ar Ctulhu, vai Ctulhu var nodefinēt, no kurienes cilvēkā nāk skumjas (pieņemot ka Dievam viņas nāk no tās pašas vietas!)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Tapa

skumjas jeb distress ir reakcija uz neadekvatu situacijas attīstību pārsvarā ja ir tikušas pieļautas kļūdas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 16, 2013
Starp citu. Dievam sirds nav.Tapēc viņam nav daļas gar šo orgānu, kas ir tikai cilvēkam.
Tu, Dārgais Masik, esi ļoti pavirši lasījis Bībeli, tev vajadzētu vēlreiz viņu uzmanīgi pārlasīt: Mozus 1 grāmata 6. nodaļa 6 rinda "tad Dievam kļuva žēl, ka Viņš cilvēku zemes virsū bija radījis, un Viņš Savā sirdī ļoti noskuma."  Kas norāda ka Dievam ir sirds, bet varbūt tas palīdzēs mūsu sarunā ar Ctulhu, vai Ctulhu var nodefinēt, no kurienes cilvēkā nāk skumjas (pieņemot ka Dievam viņas nāk no tās pašas vietas!)

tas ir tikai tēlains apzīmējums, jo cita veida kā pateik to ka dievs ir naher dusmīgs jo nav sanācis tā kā viņš bija iedomājies - nav.
Jebšu tu gribi teikt ka dievam ir sirds un  sirdsapziņa? Un viņš jūt sirdapziņas mokas par greku plūdiem ij ēģiptes pirmdzimtajiem?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
skumjas jeb distress ir reakcija uz neadekvatu situacijas attīstību pārsvarā ja ir tikušas pieļautas kļūdas.
Jā, bet mēs Ctulhu meklējam Sirdi, uz ko norādījsi pavests. Un Pavestam vajadzētu būt bībeles piekritējam, un gan jau viņa viedoklis par sirdi gan jau atbilst bibeles viedoklim par 'sirdi'. Tāpēc skatīsimies bibelē tālāk - nākamais ir, es teiktu masika norāde - Mozus 1 8 nodaļa 21 Kad Tas Kungs oda patīkamo smaržu, Viņš sacīja Savā sirdī: Es turpmāk vairs nenolādēšu zemi cilvēka dēļ, jo cilvēka sirds tieksmes ir ļaunas no mazām dienām, un Es arī turpmāk vairs neiznīcināšu visu dzīvo, kā Es to esmu darījis.  Par to ka Dievs sacīja savā sirdi mums droši vien nekad nesaprast savādāk, kā vien ka viņš sacija pie sevis, bet tas nebūt nav vīnīgais pareizais skaidojums, bet manu uzmanību akcentējās uz "cilvēka sirds tieksmes ir ļaunas" tātad sirdij ir tieksmes. Mjā, tieksmes, no kurienes tad viņas nāk īsti un turklāt ir īpašas sirds tieksmes? Jo biežāk ar tādiem aktīviem biedriem mēs rokam, jo vairāk jautājumu, jo paliek aizvien grūtāk sasniegt dievišķas atklāsmes. Huh, es esmu jau pat "mazliet iesvīdis" :)   
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 16, 2013
Pretruna. Destruktīvs (neiederīgs, tāds, kas sistēmā izraisa funkcijas zudumu)
Pierādi, ka komponente x izraisa ''funkcijas zudumu''. Tā kā neesi diez ko gudrs, tad tev būs problēma atrast funkciju, jo neviens to nav noteicis.
Beidz sevi pazemot un vienkārši aizvācies no šīs tēmas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
Gnidrologs

``aizvācies no šīs tēmas.``

Hmm, vēl viens regulētājs uzradies. Kas šodien lēcies? Te jau tapa mēģināja mani regulēt, kas man kur esot/ neesot jāpostē, tagad Gnidrologs разкомандовался.

Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
tas ir tikai tēlains apzīmējums, jo cita veida kā pateik to ka dievs ir naher dusmīgs jo nav sanācis tā kā viņš bija iedomājies - nav.
Jebšu tu gribi teikt ka dievam ir sirds un  sirdsapziņa? Un viņš jūt sirdapziņas mokas par greku plūdiem ij ēģiptes pirmdzimtajiem?
Man jau patiešām liekas, ka tev mīļais Masik vajadzētu palasīt un izanalizēt Bībeli kārtīgāk. Jo iepriekšējais citāts norāda, ka Dievs "turpmāk vairs nenolādēšu zemi cilvēka dēļ, jo cilvēka sirds tieksmes ir ļaunas no mazām dienām, un Es arī turpmāk vairs neiznīcināšu visu dzīvo", tā kā mīļais Masik, tavi piesauktie sirdsapziņas pārmetumi Dievam patiesi ir sīkums. ;)  Un mēs šobrīd nepētam bībeles dievu, bet gan bībeles viedokli par 'sirdi', kā iespējami Pavestam Francim tuvāko. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Gnidrologs
``aizvācies no šīs tēmas.``
Hmm, vēl viens regulētājs uzradies. Kas šodien lēcies? Te jau tapa mēģināja mani regulēt, kas man kur esot/ neesot jāpostē, tagad Gnidrologs разкомандовался.
Esi tak racionāls, Ctulhu pārkārto Gnidrologa un Lehaima sarunu citā saruna, citā tēmā, lai viņi nepazaudē savas dižās domas :) Dievs arī viņus mīl un tu vari šai mistiskajai personai izdarīt patīkami esot racionāls, nevis iracionāli spītīgs. :) Vai tu gaidi, lai Dievs tev vel vairāk ka neticīgajam Tomam norāda uz racionalitātes ceļu? 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 16, 2013
man liekas, ka ctulhu ir ļoti skaidri parādījis, ka netic nekāda dieva eksistencei. varbūt pārstaj uzplīties ar savu ticību?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Jā, bet kaut kas tai pasmiešanās un domāšanā savā sirdī ir, jo Mozus 1 gr 17 nodaļā   17 Un Ābrahāms nometās uz sava vaiga, pasmējās un domāja savā sirdī: kā tad simts gadus vecam vēl var bērni būt, un kā Sāra, kurai ir deviņdesmit gadu, varētu vēl dzemdēt? vai ar to Dievs norāda, ka mijiedarbojas ar cilvēkiem caur viņu pašu domām, un dod cerību caur lietām kuras jūs paši izdomājat? Ļoti interesanti. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
man liekas, ka ctulhu ir ļoti skaidri parādījis, ka netic nekāda dieva eksistencei. varbūt pārstāj uzplīties ar savu ticību?
Mēs arī nerunājam par ticību. Ctulhu uzdeva interesantu jautājumu:
Citāts
Vispirms, lūdzu, izskaidro, ko nozīmē vārdu salikums ``sirds ilgojas``?

un mēs ari mēģinām noskaidrot, kas Ctulhu valodā ir sirds. Un šo jēdzienu ir lietojis katoļu baznīcas pavests Francis un gan jau šis termiņs ir lietots tāpat kā bībelē, bet kā jau mums parādīja masiks, mēs bībelei uztveram nevis kā bībelei, bet kā zemnieki un ļoti bieži veidojam savu tautoloģiku! Un no šis tautoloģijas aug kājas visādiem agnosticismiem un t.m.l. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 16, 2013
`Mēs arī nerunājam par ticību.`

tikai tu nepārtraukti uzbāzies ar kaut kādu spamu kā `izpatikt dievam`, `klausīt dievam`. mēs neticam nekādam dievam, vai tiešām tas tev vēl nav pielēcis?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 16, 2013
1) pāvests ir Francisks nevis Francis
2) tapa ākstās, viņš arī ir ateists. Kāpēc ākstās? Laikam jau UDS, kā Anonymous pareizi norādīja.

Tā ka nav ko pievērst uzmanību.

Uz maziem bērniem tas strādā, gan jau uz tapu arī strādās.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
1) pāvests ir Francisks nevis Francis
2) tapa ākstās, viņš arī ir ateists. Kāpēc ākstās? Laikam jau UDS, kā Anonymous pareizi norādīja.

Tā ka nav ko pievērst uzmanību.

Uz maziem bērniem tas strādā, gan jau uz tapu arī strādās.
Ctulhu tu nevari saņemt savu atbildi, ja pats nepalīdzi. :) 
Un pavestu no valodas nez kāpēc sauc dažādi: angliski - Francis, spāniski, portugāliski -  Francisco, franciski - François, itāliski - Francesco. Un viņš vēl ir gana maz amatā, tā kā var sajukt valodas. Un angliskais variants ir tomēr īsāks. ;)
Un vai ar zināšanām var jokot? Vai zināšānām ir vajadzīga ticība, bet vai ne tikai paļāvība, ka tās ir pareizas, no kā ari rodas ticība, ka pareizu zināšanu sistēma uz ko tu paļaujies, un ja tu netici, tad tavas zināšanas ir nepilnīgas. Un tev vienkārši jāpapildina savas zināšanas un jādara to ar uzcītību. :)

Mums ir vajadzīgas sirdis, kas ilgotos tikties ar Jēzu un iegūt to dārgumu, par kuru runā svētdienai paredzētais Evaņģēlija fragments.
saka pavests un tas ir saprotams, ka ja mums nav 'sirds' visām zināšanām par kristietību nav jēga. Līdz ar to jautājums par sirdi ir būtisks!! Un Ctulhu bija ar ļoti asu uztveri, viņš automātiski nošaubījās vai viņa zināšanas par sirdi ir pietiekamas, lai saprastu Frančesko vēstījumu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 16, 2013
Citāts
Un mēs šobrīd nepētam bībeles dievu, bet gan bībeles viedokli par 'sirdi', kā iespējami Pavestam Francim tuvāko. :)

Citāts
saka pavests un tas ir saprotams, ka ja mums nav 'sirds' visām zināšanām par kristietību nav jēga. Līdz ar to jautājums par sirdi ir būtisks!!
tak es tev velreiz saku  -Dievam NAV sirds! Nekas bībelē par TO neliecina. Nedz viņam pulss atrāks, nedz viņam sirdsapziņa.  Nu pabiedēja Dievs cilveku ar grēkuplūdiem. Parādīja ka viņam par cilveka un dzīvnieku dzīvībām nospļauties, ja viņam neoma uznāk. Panāca savu. Apsolīja ka vairs tā nedarīs. NU UN? Kur te redzi sirdsapziņu? Un ja Dievs sarīkos jaunus grēku plūdus - tu viņam, slīkdams, varēsi kaut ko pārmest, par vārda neturēšanu, ij rīkosi tiesu Dievam?
Un izejot no tā - kāda jēga vāvuļot par cilveka "sirds ilgām" ?? Jo lai vai kas tas nebūtu, tam nav pilnīgi nekāda sakara ar Dievu!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Mēs, draugs Masiks, runājam par "sirds" koncepciju bībelē, kurai nevajag asinsizdales sistēmu. Un asinsizdales sistēmas trūkums vel nepierāda sirds trūkumu. ;) Bet mans dotais citāts no bībeles apliecina, ka Dievs domā ka viņam ir sirds viennozīmīgi. Bet ja tu gribi pārliecināt ka Dievu, ka viņam nav sirds, hmzs ... laikam svētdien jāpiesakās pie savas draudzes mācītāja, lai konsultētos par šo jautājumu. :)       
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 16, 2013
tas pats
Dotais citāts liecina ka viņam nav sirds. Ibo viņš jutās parādā tiem kas dzīvi, nevis tiem kas miruši no viņa rokas. Pēc grēku plūdiem, Dievs izdomāja kā var savādāk izdarīt tieši to pašu - vienkārši ņēma un samazināja dzīves ilgumu 8 reizes. Un jā, aizej gan pakonsultējies pie mācītāja.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 16, 2013
Bībele liecina kaut ko pavisam citu, dārgais Masiks:
Joēla grāmata 2 nodaļa
13 Saplosiet savas sirdis un ne savas drēbes un atgriezieties pie Tā Kunga, sava Dieva! Jo Viņš ir žēlīgs, līdzcietīgs un lēnprātīgs, Viņam bezgalīgi laba sirds, un Viņam paliks jūsu žēl jums uzliktā soda dēļ.
Tā kā mana uzticība ka Dievam ir sirds, ir pilnībā pamatota bībelē! Un es arī tev ieteiktu atmest savu dumpības garu, un pievērsties visu zināšanu patiesajam avotam, ticībai dievam! Tam kungam arī priekš tevis ir laba sirds un viņš ir žēlīgs! 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 17, 2013
Pretruna. Destruktīvs (neiederīgs, tāds, kas sistēmā izraisa funkcijas zudumu)
Pierādi, ka komponente x izraisa ''funkcijas zudumu''. Tā kā neesi diez ko gudrs, tad tev būs problēma atrast funkciju, jo neviens to nav noteicis.
Beidz sevi pazemot un vienkārši aizvācies no šīs tēmas.

Lasīt - man vairs nav argumentu, taču jebkurā viedokļu apmaiņā vēlos sev paturēt pēdējo vārdu (primitīvs zemapziņas impulss, dominace + teritorijas iezimēšana; esmu šī foruma ietvaros novērojis šo tavu defektu), tāpēc ķeršos klāt oponenta personisko īpašību kritikai. Iesaku palasīt kaut ko par retoriku. Kazi, noderēs.
Mans necilais intelekts man nebūt netraucē detektēt elementāras likumsakarības, kuras ir pasaules uzbūves pamatā; un kuras tev līdzīgie īpatņi izskaidro ar pasaku tēlu darbošanos/

Par cik tev līdzīgie nenodarbojas ar pašanalīzi un nespēj pamanīt instinktu izpausmes (un tās, iespēju robežās novērst), varu prognozēt, ka tavs nākamais komentārs saturēs metafizisku retoriku un vēlmi pārtraukt mana organisma funkcijas.
Jā, Čultu, šo var slēgt ciet, jo tālāk sekos bezsakarīgs sviests. Atļauj vien Gnidrologam apmierināt dzīvnieku sevī, tas ir, uzrakstīt pēdējo komentāru. :)


Tapa, lielā daļā tavu  topiku nav definēts apspriežamais temats, jo tās satur vien prastu kopī-peist no dažādiem avotiem, bez problēmas vai apspriežamā temata izklāsta. Lai tev būtu pamatojums mums pārmest beztēmu, turpmāk skaidri definē tematu, piemēram, ja iekopē avīžrakstu par pāvestu, tad apakšā tev jāpaskaidro, kāpēc konkrētais raksts ir apspriešanas vērts. Pretējā gadījumā, tavi topiki ir beztēmas un tajos var brīvi spamot.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 17, 2013
Citāts
Un Dievs jūs uzrunā, "klauvē pie jūsu Sirds

Dievs mēģina izraisīt mums aritmiju? Interesanti, jo izraisīt septiņus miljardus aritmiju ar klauvēšanas palīdzību varētu būt pagrūti pat dievam, kurš, spriežot pēc pasaku grāmatām, it kā esot visvarens. Es viņa vietā izmantotu kaut kādus bioloģiskos ieročus.

Citāts
ES GRIBU PARUNĀT AR CILVĒKIEM PAR KRISTIETĪBU
Šeit daudzi par to runā, ja neesi pamanījis.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 17, 2013
Mans necilais intelekts man nebūt netraucē detektēt elementāras likumsakarības, kuras ir pasaules uzbūves pamatā;
Likumsakarības neliecina par funkciju un kļūdu klātbūtni. Arī ezerā iekritusī lidmašīna ar visu no tā izrietošo darbojas pēc noteiktām likumsakarībām. Šis gadījums ir no sērijas ''jaukt mīksto ar silto''. Apgalvojums, ka cilvēks ar tam piemītošo intelektu un zināmām destruktīvām tendencēm ir ''dabas kļūda'' izriet vien no tavas emocionālās attieksmes pret cilvēka izdarībām, jo daba pēc definīcijas nevar ''kļūdīties''.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 17, 2013
tas pats
Citāts
laikam svētdien jāpiesakās pie savas draudzes mācītāja, lai konsultētos par šo jautājumu.
Ja nav noslēpums - kura tad ir Tava draudze un viņas mācītājs? :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 17, 2013
, lielā daļā tavu  topiku nav definēts apspriežamais temats, jo tās satur vien prastu kopī-peist no dažādiem avotiem, bez problēmas vai apspriežamā temata izklāsta. Lai tev būtu pamatojums mums pārmest beztēmu, turpmāk skaidri definē tematu, piemēram, ja iekopē avīžrakstu par pāvestu, tad apakšā tev jāpaskaidro, kāpēc konkrētais raksts ir apspriešanas vērts. Pretējā gadījumā, tavi topiki ir beztēmas un tajos var brīvi spamot.
Bet šoreiz mums ar šo problēmu izlīdzēja Ctulhu kas gandrīz vai visu tēmu pārvērta par digitāli lasāmu. :) Un tulkojums neviļus maz atšķiras no tēmas virsraksta. Pārējais, jau ir iedvesmas radīšanai, lai tev ar būtu vairāk faktu materiālu ap ko trīties. :)
Es patiešām esmu saskaries ar šādu problēmu, ka ir tādi cilvēki, kas lasa taisni vienu teikumu, un ar ne visu, ja viņš garāks. Manuprāt tā ir dziļa iedomība un oponenta necieņa. :) Un es pa dziļo apšaubu, ka tu oriģinālo rakstu, ko es esmu nokopējis esi lasījis un grasījies lasīt - bet lasīt vajag, draugs mans. Un nesaki tagad ka tava sirds pēc Jēzus neilgojas? Vai varbūt tu nezini kas ir Jēzus? Vai nekad neesi iepazinis ilgas? Proti šai jautājumā ir ļoti daudz jautājumu, kurus tu savā paviršībā esi palaidis garām neatbildētus un pārvērtis šo tēmu beztemā un piespamojis, jo šo metodisko atbilžu ģeneratoru gnidrologu. :)  Gnidrologs pārvalda sofisma pamatus ļoti labi. :) Gods, kam gods pienākas.

Citāts
ES GRIBU PARUNĀT AR CILVĒKIEM PAR KRISTIETĪBU
Šeit daudzi par to runā, ja neesi pamanījis.
Jā, bet tu pamēģini šeit nodoties kristietības apskatei, - uzreizi klāt ir ateisti, agnostiķi, un visādi tamlīdzīgi pumpaini īpatņi, kas spamo un lamājas. Un ja šo īpatņu priekšgalā ir abi administratori, tas kļūst ļoti problemātiski iedziļināties problēmas būtībā. Un tas protams biedē un iebiedē vājākus foruma dalībniekus brīvi izteikties, producējot attīstīties padomju laika iebiedēšanas iedēstītos baiļu psiholoģiskos kompleksus. Kas kā tu saproti, nav veselīgi foruma spējai kaut ko izdiskutēt vai dod kaut vai auglīgas sarunas. Nu okay, sarunās gadās novirzīties un neviļus šis novirzes ir interesantākas un aktuālākas nekā pamattēma, bet tak var noķert šo jauno tēmu un uztaisīt jaunu sarunu atbilstošā tematā, attiecīgi par to paziņojot vecajā sarunā. Foruma uzbūve patiesi nav sarežģīta, un man jau šķiet, ka ir jābūt tēmam, kas ir lasāmas, ne tikai rakstāmas.
tas pats
Citāts
laikam svētdien jāpiesakās pie savas draudzes mācītāja, lai konsultētos par šo jautājumu.
Ja nav noslēpums - kura tad ir Tava draudze un viņas mācītājs? :D
Es varu atdzīties, es esmu atdevis savu sirdi Jēzum Kristum. Bet Didzis pārstāja ar mani par kristietību runāt, kad es viņu uzmudināju būt kristietim. :) Viņš kādu nedēļu ar mani vispār nerunāja, bet tad atsāka pauzt savu jā, nē, melns, balts, bet par kristietību neatsāka. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 17, 2013
`Un nesaki tagad ka tava sirds pēc Jēzus neilgojas?`

protams, ka neilgojas.

`Un tas protams biedē un iebiedē vājākus foruma dalībniekus brīvi izteikties, producējot attīstīties padomju laika iebiedēšanas iedēstītos baiļu psiholoģiskos kompleksus.`

zini, man liekas, ka tas notiek par maz -- jo nevis `vājākus`, bet `stulbākus` un `trollīgākus`.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
anonymous

jā, mēs ar ezi pozicionējam šo kā brīvdomātāju forumu ar uzsvērti minimālu cenzūru un tas arī ir vienīgais iemesls, kāpēc pilsonis tapa no šejienes vēl nav izmests.


tapa

Tu gribi tēmas par kristietību šajā forumā, kuras nebūs pieejamas ateistiem? A kapiju gultā tu negribi, koa? Koroče, gribēt nav kaitīgi. Protams, ka ateisti te izteiksies par jebkuru reliģiju, mistiku etc un jebkurām tā visa izpausmēm. Protams, izteikties ir aicināti arī ticīgie. Visiem jārēķinās, ka noteicošais būs tikai zināšanas un intelekts.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 17, 2013
Citāts
`Un nesaki tagad ka tava sirds pēc Jēzus neilgojas?`
protams, ka neilgojas.
Tas nemaz nav tik protams. Proti šis jautājums jau nav vienkāršs, bet citus jautājumus saturošs, proti, salikts. Kāpēc tad tava 'sirds' neilgojas? Varbūt nejūti savu 'sirdi', varbūt nezini par Jēzu, bet varbūt tu neproti atpazīt ilgas?  Proti, tev ir jārod risinājums tieši tev, jo Dievam ir plāns taisni priekš tevis - nevis priekš manis, vai MJ, vai gnidrologa, bet taisni prieks tevis!  Iedomājies!! Taisni tev! :)
un iedomājies:
tas pats
Lasīju, ka visu sirdis ilgojas pēc Dieva, jo tāda ir dvēseles daba, tās dabīgais stāvoklis ir būt kopā ar Dievu.
Tikai daudzi to nesaprot, un visu laiku meklē un meklē, brīžiem šķiet, ka ir atraduši, bet tad atkal sāk meklēt.
Tā arī ir! Tā patiešām visi, kas pazīst savas sirdis, sajūt sirdī šo vientulību bez dieva. Un vajadzību pēc dieva. Un tev arī ir iespēja. :) 

Un tas protams biedē un iebiedē vājākus foruma dalībniekus brīvi izteikties, producējot attīstīties padomju laika iebiedēšanas iedēstītos baiļu psiholoģiskos kompleksus.
zini, man liekas, ka tas notiek par maz -- jo nevis `vājākus`, bet `stulbākus` un `trollīgākus`.
Es nedomāju, ka tas ir gudri lietot savu galvu ļaunu mērķu īstenošanai, tas nav racionāli, bet racionāli ir izlīgt ar sevi, un novēlēt citiem tik daudz laba, cik viņi ir spējīgi saņemt tā Kunga dāvanās. :) 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Tapa, a tava sirds ilgojas pēc Yogg-Sothotha un ja ne, tad kāpēc? :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 17, 2013
Tu gribi tēmas par kristietību šajā forumā, kuras nebūs pieejamas ateistiem?
Es nemaz to negribu, tu esi mani pārpratis, savu garīgo ierobežojumu dēļ. Bet es gribu, lai Kristietībā rakstītu par Kristietību nevis par "skydraiviem" un skydiving. :) Vai tas ir par daudz prasīts?   
Visiem jārēķinās, ka noteicošais būs tikai zināšanas un intelekts.
Jā un lai rakstītu par kristietību ir jābūt zināšanām par kristietību, viņas vēsturi un ticības pamatiem. Un rakstot par kristietību ir jādemonstrē savas zināšanas, un spēju operēt ar kristietības faktiem, nevis visu laiku jāpauž savu ideoloģiju (ateisma, utt) propagandu, un jāplivina ateistu "tukšās amorālās smadzenes". Lai dievs ar tevi Ctulhu, rītdien ir tā diena, kad dievnamu durvis būs vaļā, lai tu varētu apmeklēt dievnamu un samierināties ar dievu bez īpašas publicitātes. :) Lai tev bagāta un jauka rītdiena!!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Tapa, kristietības analīze neizbēgami noved pie reliģijas vispār analīzes un apsvērumiem, kāpēc jebkura reliģija ir aplama. Ok, kristietībā ir arī savas specifiskas nianses un specifiskas kļūdas. Tu domā koncentrēties tieši uz šo? Man gan liekas, ka tas ir diezgan izsmeļoši izdiskutēts jau, bet nu OK.

Kas tad Tev tieši tajā kristietībā interesē?

Protams, piekrītu, ka lai kritizētu kaut ko, tas ir jāpārzina, bet nu kristietību jau te pa lielākajai daļai visi pazīst, daži pat labāk par pašiem kristiešiem.

jā un kā uzskatās dažādas kristiešu kulta celtnes, es arī zinu, esmu tās redzējis gan no ārpuses, gan no iekšpuses, tā ka arī tur nebūtu jaunuma momenta.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Tapa, lūdzu nepiesārņo forumu ar troļļošanu. Ja ir kaut kas sakāms, varam runāt tepat.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Tapa

``Un rakstot par kristietību ir jādemonstrē savas zināšanas, un spēju operēt ar kristietības faktiem``

kas ir ``kristietības fakti``?

Tu gribēji teikt - kristietības tekstu un mītu komplekts? Bet to tak visi +/- zina.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 17, 2013
Tapa, kristietības analīze neizbēgami noved pie reliģijas vispār analīzes un apsvērumiem, kāpēc jebkura reliģija ir aplama.
Nu tev tak ir jāapzinās, ka tā ir ideoloģiska frāze, kura raksturo ideoloģisku pieeju problēmām ar kristietību, bet es esmu racionālisma un zinātniskas pieejas atbalstītājs, kam nav pieņemama šāds ideoloģisks tautoloģijas atzinums. :)
Kristietībai ir sava vēsture un tā ir populāra sabiedrībā. Mēs visi svinām Jēzus Kristus dzimšanas dienu un daudzus citus reliģijas svētkus. Un mums tas nav bīstami veselībai, kā to bez maz paģer ateisti. :)
Un forumā, svarīgas ir tēmas, lai saruna veidotos ne tikai rakstāma, bet arī lasāma. Tāpēc es jautāšu tev, vai tu saprati par bībeles "sirds" konceptu?   
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Tapa

zinātniska pieeja saka, ka teisms, tas ir dievticība, ir nepatiess pasaules uzskats. Jo nav pārdabisku spēku. Līdz ar to nepatiesas ir visas uzskatu sistēmas, t.sk. reliģijas, kurās figurē jebkādi pārdabiski spēki, t.sk. dievi vai dievs.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Tapa

ar ``sirds`` konceptu jau tikām galā. Alegorisks emo-kompleksu un emo-algoritmu apzīmējums.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 17, 2013
ar ``sirds`` konceptu jau tikām galā. Alegorisks emo-kompleksu un emo-algoritmu apzīmējums.
Jā, bet vai tu saprati, kā sirds var ilgoties? Proti, vai tu spēj to pastāstīt un pārliecināt citus ateistus, kas ir "sirds" un kā viņa spēj ilgoties?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Tapa, kā darbojas emociju kompleksi, vispārējā līmenī ir skaidrs un detaļas/ neskaidrās nianses tiek turpinātas pētīt psiholoģijā, neirozonātnē, daļēji kibernetikā. + nedomāju, ka neprecīzā liriski/ alegoriskā terminoloģija tipa ``sirds ilgojas`` te var ko dot.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 17, 2013
tas pats
Citāts
13 Saplosiet savas sirdis un ne savas drēbes un atgriezieties pie Tā Kunga, sava Dieva! Jo Viņš ir žēlīgs, līdzcietīgs un lēnprātīgs, Viņam bezgalīgi laba sirds, un Viņam paliks jūsu žēl jums uzliktā soda dēļ.
pilnīgas muļķības un liekulība. Rakstītājs ir aizmirsis ka Dievs ir tas, kurš uzliek to sodu, kura uzlikšanas dēļ viņam būtu jāpaliek žēl. Ij gadījums ar greku plūdiem neliecina par līdzcietību un lenprātību. Šis texts ir tukša vāvuļošana par to, ko vāvuļotajs nemaz nepārzin.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 17, 2013
`Mēs visi svinām Jēzus Kristus dzimšanas dienu un daudzus citus reliģijas svētkus.`

`visi`? nevajag jau nu pļūtīt bumbiņas, ok. :D

`Proti, tev ir jārod risinājums tieši tev, jo Dievam ir plāns taisni priekš tevis - nevis priekš manis, vai MJ, vai gnidrologa, bet taisni prieks tevis!`

tu joprojām nesaproti, ka es uzskatu, ka nekāda dieva nekad nav bijis, nav un nebūs, vai ne? ja šī ir tikai troļļošana, tā joprojām ir stulba un infantila.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Vispār jau nu ziemas vidū ir saulgrieži un tos arī svin. Protams, tā kā saulgrieži ir pamanāma un svarīga parādība, to svinēšanu savās tradicijās ir iekļāvušas arī dažādas reliģijas t.sk. kristietība.

Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 17, 2013
Tapa, kristietības analīze neizbēgami noved pie reliģijas vispār analīzes un apsvērumiem
''Analīze'' lol. Kristiešu trollings =/= reliģijas analīze.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 17, 2013
Gnidrologs, vispār jā, jo kristietība ir tikai viens no misticisma paveidiem, tāpēc piekasīties pie bībeles absurdiem tiešām =/= ar misticisma kā tāda analīzi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 17, 2013
Ja ''analīze'' tev skaitās ''lol jūs esat lohi'' tipa pļāpas, ok. Tā savukārt ir visai uzskatāma karojošu ateistu intelekta analīze.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 18, 2013
`Vispār jau nu ziemas vidū ir saulgrieži un tos arī svin.`

nu jā, jā, protams. es tikai par to `visi tajā laikā svin jēzuliņa (diez-vai-īsto) dzimšanas dienu` momentu. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 18, 2013
Atjaunoju tas_pats izdzēsto tēmu par "jauko pāvestu Franci"
http://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=1561.0
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 19, 2013
Citāts
Jā, bet tu pamēģini šeit nodoties kristietības apskatei, - uzreizi klāt ir ateisti, agnostiķi, un visādi tamlīdzīgi pumpaini īpatņi, kas spamo un lamājas.

Kāpēc Tev šķiet, ka visi ne-kristieši ir pumpaini? Kas ir sprieduma pamatā? Ideja, ka dievs visus "neticīgos" nevis aplej ar sēru un piķi, bet inficē viņus ar dermatoloģiskām infekcijām? Dievs taču esot jauks un pumpains pūkains, ne?
Un lamāšanos neesmu novērojis, vien asāku vārdu pārmaiņu.

Tev varbūt vajadzētu doties kādā ticības brāļu klosterī, kur varēsi gremdēties rāmā apcerē par sev tīkamām tēmām. Vai vismaz uz kādu kristiešu forumu internetā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 19, 2013
le-haim, kristiešu forumi ir nāvīgi garlaicīgi, jo sekvence parasti ir šāda:

1) atveras kristiešu forums, portāls
2) tajā salasās ateisti, jo viņiem ir interesanti strīdēties ar ticīgajiem
3) ticīgajiem izbeidzas argumenti
4a) forums beidz pastāvēt (kā ``virtuālā baznīca``)
4b) ticīgie admini visus oponentus izbano un viņu tekstus/ jautājumus izdzēš ( kā ``LELB forumā``)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 19, 2013
Nu, tā dzēšana ir pamatota - kristieši tur sapulcējušies savas sistēmas apspriešanai. Piemēram, lai noskaidrotu, kādā krāsā ir dieva paltraks. A te uzrodas karojošais ateists ar "parādi man dievu, parādi dievu1111!1111!". Jāatceras, ka kvalitatīva diskusija starp pārliecinātu kristieti un ateistu nav iespējama, jo nav kopīgu vienojošo punktu, nav zināšanu bāzes. Teiksim, ateisms balstās materiālismā un loģikā, savukārt jebkura reliģija ir neloģiska un balstās uz konkrētai reliģijai piederīgajiem "svētajiem rakstiem". Tā būtībā ir izdomāta sistēma, kura balstās pati sevī, tās idejā.
Vārdu sakot, mana doma ir - strīdēties ar kristieti no loģikas un materiālisma viedokļa nav ... loģiski. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 19, 2013
Man šķiet ticīgajiem vienkārši neinteresē ''argumenti'' ar cilvēkiem, kam viņu pasaules redzējums ir vien apsmiekla vērts. Tu arī netusētu ar cilvēkiem, kas visu laiku tev bļautu augumā ''ķīmija ir priekš stulbeņiem lol''. Tajā lelbā jau cilvji kā reiz tagad var mierīgi apspriest savas teoloģiskās tēmas, kad vajag un bez uzmācīga spama, kas aizdirš tēmu ar oftopiku.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 19, 2013
le-haim, Gnidrologs

vispār jau nu tad, kad viņi apspriež savas ritualu nianses, dziesmas un tml, ateisti arī nepiedalās, bet tad, kad viņi sāk runāt par savas reliģijas izplatīšanu, kritizēt  un pamācīt citus, ateisti, protams, iebilst un kā gan citādi?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 19, 2013
le-haim

`` savukārt jebkura reliģija ir neloģiska un balstās uz konkrētai reliģijai piederīgajiem "svētajiem rakstiem". ``

Nu jā un attiecīgos rakstus jau var izlasīt un zināt, kāreiz bieži vien ateisti tos zina labāk par ticīgajiem. Nu un tad parādīt uz pirxtiem, kas ar ko tur neklapē un kādi secinājumoi rodas, ja pieņem tur esošos postulātus.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 19, 2013
Gnidrologs

Cik es atceros, vispār jau nu viņus interesēja gan sarunas ar mums, interesēja tik stipri, ka viss forums kļuva par kristiešu - ateistu diskusiju vietu un tad suslīks izmisīgi sāka to visu dzēst ārā. Saivars vēl brīnījās, it sevišķi, kad jams tapa izdzēsts reizē ar mani :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 19, 2013
Citāts
Nu jā un attiecīgos rakstus jau var izlasīt un zināt, kāreiz bieži vien ateisti tos zina labāk par ticīgajiem. Nu un tad parādīt uz pirxtiem, kas ar ko tur neklapē un kādi secinājumoi rodas, ja pieņem tur esošos postulātus.

Tas, ka reliģiskā sistēma nav pārdomāta no materiālisma viedokļa, ir skaidrs jau noklusējumā, jo ir krasā pretrunā ar, teiksim, fiziku. Galvenokārt, tāpēc, ka lielākās reliģijas radās aiz klajas nezināšanas par pasaules uzbūvi.
Jautājums, vai par to noteikti ir nepieciešams pārliecināt lopiņu, kur rāmi tup savā stūrītī un ņemās gar saviem skaitāmpantiem?
Par karojošajiem kristiešiem gan taisnība - kaitinoši lopi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 19, 2013
le-haim

1) drīzāk - radās laikā, kad attiecīgo zināšanu vēl nebija

2) par pārliecināšanu. Jā, daļa taisnības Tev ir, mums te par to vesels topiks bija ( ``korekta deteizācija`` )

http://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=1352.0 

 kad vajag un kad nevajag to darīt. Bet - kontrargumentēt viņu funkcionāriem, tas ir - priesteriem, mācītājiem, evanģelistiem utt - vajag vienmēr. Likt mierā var, piemēram, slimu cilvēku, kas reliģijā atrod komfortu - ja Tu viņu nevari izārstēt, bet būsi likvidējis viņa reliģisko ticību, tad Tu būsi atņēmis viņam komfortu un tas nav labi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 19, 2013
Ok, domu uztvēru. Topiku palasīšu.


Arī par mācītājiem ir nianses, tiesa. Neba nu visi ir resni popi mersedesos.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 19, 2013
le-haim, nē, nu protams, ir arī godīgi un labi cilvēki, kuri vnk maldās.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 20, 2013
Cik es atceros, vispār jau nu viņus interesēja gan sarunas ar mums, interesēja tik stipri, ka viss forums kļuva par kristiešu - ateistu diskusiju vietu un tad suslīks izmisīgi sāka to visu dzēst ārā. Saivars vēl brīnījās, it sevišķi, kad jams tapa izdzēsts reizē ar mani :D
Ko nozīmē ''interesēja''. Tur jau katra tēma bija piedirsta līdz nemaņai ar agresīvu spamu, kurā noslīka jebkāds tēmas pavediens, kas varēja būt sākumā (jā, arī no manas puses). Aivars principā izdarīja vienīgo loģisko lietu. Nedomāju, ka tu savā ķīmijas forumā būtu pacietis keksus, kas ienāk tika priekš tā, lai pateiktu ''lol lašara'', ''stulbie četrači hahaha''.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 20, 2013
Tas, ka reliģiskā sistēma nav pārdomāta no materiālisma viedokļa, ir skaidrs jau noklusējumā, jo ir krasā pretrunā ar, teiksim, fiziku.
lolwut Acīmredzami neko daudz nezini par fiziku, un ko tā no sevis izsaka. Daudzi fiziķi ir reliģiozi.
Citāts
Galvenokārt, tāpēc, ka lielākās reliģijas radās aiz klajas nezināšanas par pasaules uzbūvi.
Yeah, right. Reliģiju pamatā nekad nav bijis centiens izskaidrot esības fizikālo pusi.
Citāts
Jautājums, vai par to noteikti ir nepieciešams pārliecināt lopiņu, kur rāmi tup savā stūrītī un ņemās gar saviem skaitāmpantiem?
Atšķirībā no tādiem ''brīvdomātājiem'' kā tu, kas nez kāpēc visur izklausās un domā tieši tā pat kā tu. paradoksāli kā ''brīvie'' un ''open minded'' ateisti'' atgādina domesticētu drounu baru ne mazāk par dogmā iespundētiem kristiešiem. Ctulhu, mindbound, tu, anonīmais un visi citi karojošie i šeit ir visur citur, kur esmu apgrozījies, skaita vienus un tos pašu skaitāmpantus ne neizrāda ne mazākās individuālisma pazīmes. Tieši tā pat kā reliģiski fundamentālisti, jūsējie nemaz nav spējīgi pie patstāvīgi konstruētiem slēdzieniem, vienkārši atkārtojat to, ko mūsdienu mēdiji jums jau sagremotu bāž pa trubiņu mutē.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 20, 2013
Ctulhu
Citāts
kristiešu forumi ir nāvīgi garlaicīgi, jo sekvence parasti ir šāda:

Kurajeva forums tomēr ir izņēmums, tur var uzdot arī nepatīkamus jautājumus, tur apgrozās gan ateisti, gan arī dažādu citu ticību piederīgie.
http://kuraev.ru/smf/index.php

Vismaz, viņi nebaidās runāt.
Bet tas, ka ticīgo specifiskās tēmas pieķēzās ar neticīgo "a pierādi, ka dievs ir!", ir elementāri labojams - vajag nošķirt tēmas, kurās var rakstīt tikai ticīgie, kā tas bija VBNB laikos. Tad ticīgajiem neviens netraucēs apspriest, kādā krāsā jābūt mācītāja talāram vai arī kā Dieva darbi pārādās cilvēka dzīvē.
Es to variantu arī Susļikam piedāvāju, bet nekādas atsauksmes nebija. Mums pietiktu pat ar vienošanos, ka nelienam iekšā ticīgo tēmās.
Ja vajag, vismaz šis smf forums ļauj lietotājus iekļaut grupās, un tad atsevišķās tēmās neticīgais nemaz nevarēs neko ierakstīt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 20, 2013
Ctulhu
Citāts
mums te par to vesels topiks bija ( ``korekta deteizācija`` )
Bija, tiešām pagātnē. :(
Kristietis, kas tur piedalījās, "Reliģisks funkcionārs", beigās izdzēsa visus savus tekstus ārā, tā ka tagad tur īsti nesapratīsi, uz ko tiek atbildēts. Viss pazudis. kaut gan viņam gāja ļoti pat labi, laikam līdz kamēr masiks uzdeva konkrētus jautājumus par VD, par faraona sirds apcietināšanu vai tamlīdzīgi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 20, 2013
Gnidrologs
Citāts
Reliģiju pamatā nekad nav bijis centiens izskaidrot esības fizikālo pusi.
Pamatā nē, bet centieni skaidrot ir bijuši. Piem, krišnaītiem ir grāmatas, kurās skaidrots, kā rodas materiālais Visums.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
"
 lolwut Acīmredzami neko daudz nezini par fiziku, un ko tā no sevis izsaka. Daudzi fiziķi ir reliģiozi."

Fakts, ka fiziķi ir reliģiozi, nenozīmē, ka viņi, piemēram, gravitāciju izskaidro ar" dieva dusmām ". 

" Yeah, right. Reliģiju pamatā nekad nav bijis centiens izskaidrot esības fizikālo pusi."
Vecajā derībā, tātad, nekas nav minēts par, piemēram, cilvēka radīšanu? Mjā.

" Ctulhu, mindbound, tu, anonīmais un visi citi karojošie"
Es, tātad, būtu karojošais ateists? Kas ir tava sprieduma pamatā?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Gnidrologs

es, protams, nesekoju mūsdienu mēdijiem, bet cik nu pa ausu galam ir gadījies dzirdēt, nekāda ateisma tur nav, drīzāk milzu čupa ezoterikas. Padomju medijos nedaudz bija, bet arī tur pārsvarā ideoloģija.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Gnidrologs, nesmīdini.

``Acīmredzami neko daudz nezini par fiziku, un ko tā no sevis izsaka. Daudzi fiziķi ir reliģiozi.``

No ``daži fiziķi ir ticīgi`` nekur neizriet, ka fizikā nepieciešami reliģiski priekšstati, koncepti. Tur to nav.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Viņš atsauksies uz teorētisko kvantu fiziku, kur pierādījumi ir...  ļoti teorētiski. Piemēram, Visuma teorētiskais pierādījums ir stipri aiz matiem pavilkts. T. i., "big būm"  neizslēdz dieva iejaukšanos u. c. kreacionistu sviests. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
le-haim, izslēdz, pareizāk sakot, nekādu dieva iejaukšanos tur nevienā vietā nevajag.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Kreacionistiem tur kaut kāds idejiskais pamatojums ir. Sīkumus gan nezinu.
Gaidi, kamēr Gnidrologs kaut ko samuldēs. :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Idejisks jā, loģisks nē. Empirisks arī nē, Anekdote koroče. par kreacionistiem arī ir tepat forumā nedaudz zemāk pie evolucijas teorijas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 20, 2013
Citāts
Kreacionistiem tur kaut kāds idejiskais pamatojums ir.

Idejiskais pamatojums ir vienkāršs - apiet ASV konstitūciju un netiešā veidā panākt ticības mācibu pamatus pasniegt skolās kā "alternatīvo zinātni". ASV augstākā tiesa izmeta miskastē šo baznīcas apvienības mēģinājumu, kā neabilstošu valsts konstitūcijai. Taču šajā izbrāķētajā cepetī bija ieguldīti lieli līdzekļi un liels darbs. Neies laist taču zudumā mantu, ko pašu mājās izbrāķēja!!! Var taču iesmērēt tiem, kuru augstākā tiesa nav tik advancēta! Pie kam latvijā valsts ir tikai formāli šķirta no baznīcas, līdz ar to jebkādai tiesai būs monopenisuāli vai tiek tāds kreacionisms mācīts skolās vai netiek, ibo pat par ticības mācību tām bija nospļauties.

Ps- kreacionismu pēc izgāšanās tiesā, sen ir nomainījis pseidozinātniskais ID (intelidžent dizain). Kurš nesen kā arī tika tiesā noraidīts. Kādas tagad idejas nāks no "labo cilvēku zemes" - Dievs vien to zin...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 20, 2013
Ctulhu
Citāts
No ``daži fiziķi ir ticīgi`` nekur neizriet, ka fizikā nepieciešami reliģiski priekšstati, koncepti. Tur to nav.
No tā izriet, ka fiziku un ticību var mierīgi savienot, un nekādas kognitīvās disonanses tāpēc nerodās.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Ezis, OK, ir psiholoģiski mehanismi, kas tās disonanses noslāpē. Tb man rastos.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 20, 2013
Ctulhu
Kas tur ko slāpēt? Piem, katoļu baznīca pat evolūciju atzīst, vai vismaz neiebilst pret to.
Ir arī dažas ezotēriskas mācības, kurās evolūcija pat nepieciešama - tipa, SB iziet caur dažādām attīstības pakāpēm, tāpēc pat vajadzīgas planētas, kur ir tikai akmeņi, vai tikai augi utml. Attiecīgi piemērotas vides.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Ezis, nu ja bet gan RKB gan tās ezoterikas postulē pārdabiskus spēkus, kur pats jēdziens ``pārdabiski spēki`` jau izraisa disonansi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013

Vārdu sakot, mana doma ir - strīdēties ar kristieti no loģikas un materiālisma viedokļa nav ... loģiski. :)

atvainojiet, bet šie nu ir pareizi vārdi. izņemot Ilāru šeit neviens kristietis šķiet jūsu diskusijās par Dievu  :) sen vairs nepiedalās, pat mulders ne.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 20, 2013
Ctulhu
Man neizraisa disonansi pārdabiski spēki. Jau kaut vai variantā ar "simulēta vide" - pārdabiski ir tie, kas ir "ārpusē Matrix-am", ja Matrix iekšpusi mēs uzskatam par "dabisku".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 20, 2013
S.R.
Mulders arī  nekad nav piedalījies. Man nelabas aizdomas, ka ne jau aiz laika trūkuma.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Kā jau minēju, kaut kādu teoloģisku niansi var piesiet vien pagalam teorētiskās fizikas nozarēs, Ezītis. Tas ir,  gravitāciju nevar skaidrot ar "dieva dusmām".
Un baznīca darvinistus vien piecieš ar gariem zobiem. Zin, nav jau viduslaiki, kad visus "ķecerus"  varēja vieglu roku svilināt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Ezis, simulacija scenarijā ir masterija un strukturas tajā - t.sk. simulacijas. Tu tak nesaki, ka datorspēle vai kāds simulators Tavā kompī ir pārdabisks :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
S.R.
Mulders arī  nekad nav piedalījies. Man nelabas aizdomas, ka ne jau aiz laika trūkuma.
šeit laikam vairs nē. bija vēl sarunas ja nemaldos lelbā, un noteikti VB. es arī savā laikā runāju ar Ctulhu par savu ticību. :)
tas ir bezjēdzīgi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
SR. nav vis bezjēdzīgi, es daudz ko uzzināju par religijām un ticīgajiem.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
SR. nav vis bezjēdzīgi, es daudz ko uzzināju par religijām un ticīgajiem.
es to domāju tādā nozīmē, Dievu nevar pierādīt, tāpat kā nevar pierādīt tā neesamību. Ticība vai nu ir, vai nav. varbūt tāds gēns. vai mikrobs, kas labvēlīgos apstākļos darba savu darbu. tiešām nezinu. bet man tas patīk.

ā, pareizi, kristieši to sauc par Svēto Garu. Vienu no Dieva personām.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 20, 2013
Vārdu sakot, mana doma ir - strīdēties ar kristieti no loģikas un materiālisma viedokļa nav ... loģiski. :)
atvainojiet, bet šie nu ir pareizi vārdi. izņemot Ilāru šeit neviens kristietis šķiet jūsu diskusijās par Dievu  :) sen vairs nepiedalās, pat mulders ne.
Ctulhu jau nediskutē, bet dzen cauri savu jaunībā apgūto idelogijas dzīšanas mākslu, kad neizskata jautājumu pec būtības, bet tikai visus kontrargumentus nolamā par muļķībām (nepareizi!) un troļošanu! :) Un vispār piecieš forumā svešus viedokļus tikai tāpēc ka ir apsolīts Ezītim, ka būs "brīvdomātāju" forums.
Ir divi veidi, kā ļaut sevi apmuļķot: vai nu ticēt tam, kas nav patiess, vai atsacīties ticēt patiesajam.
-Sērens Kjerkegors (kristīgs filosofs)
Viņam nav taisnība. Patiesajam nevajag ticēt, patieso vajag lietot un ja tas tiešām ir patiess, tas funkcionēs.
Jā, Ctulhu kāpēc tu nespēj samierināties ar patiesību , ka Dievs ir un beidzot sākt meklēt ceļu lai viņu satiktu un sajustu. Tavas aprobežotības, ka nezini, kur ir Dievs,- sludināšana ir bezizejas ceļš, noliedzot zināšana un intelektuālu spēku, un zinātnisku racionālu metodi - nekur nevar nonākt. Protams, troļošanai Ctulhu labāk noder anarhistiska Dieva noliegšana.
p.s. un mazliet piedod , kam nav laika, bet gan jau kādreiz būs! 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Tapa, a kāpēc Tu tēlo ticīgo? Sanāk labi, bet vai tad nav nekas prātīgāks ko darīt?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
SR

Nu vispār jau ir tā - kas ko postulē, tas arī pierāda. Nevis pierāda neesamību.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
SR

Nu vispār jau ir tā - kas ko postulē, tas arī pierāda. Nevis pierāda neesamību.
es jau reiz teicu, neesmu Dieva advokāts, man nekas nevienam nav jāpierāda. negribi ticēt, netici vesels. par Dievu esi dzirdējis, pietiek. visa atbildība no manis par tavas dvēseles pestīšanu ir noņemta. āmen. ;)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Tā kā dvēseles man arī nav, tad viss ir kārtībā un Tev nekāda atbildība nekad arī nav bijusi. Fthagn!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
Tā kā dvēseles man arī nav, tad viss ir kārtībā un Tev nekāda atbildība nekad arī nav bijusi. Fthagn!
pareizi. es biju aizmirsusi. Tev nav dvēseles, kā pats izsakies.  :) dīvains radījums. :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 20, 2013
Tapa, a kāpēc Tu tēlo ticīgo? Sanāk labi, bet vai tad nav nekas prātīgāks ko darīt?
Es netēloju ticigo, bet gan tikai norādu, ka tu izmanto neracionālu, nezinātnisku metodi - tautoloģiju, kas "baltos plankumus" piesedz ar ideoloģisku troļošanu. :)
 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Tapa, Tavuprāt zinātniska metode ir postulēt, ka eksistē pārdabiski spēki?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 20, 2013
Tapa, Tavuprāt zinātniska metode ir postulēt, ka eksistē pārdabiski spēki?
Jā, jo tu tak neuzradi cik lieli ir dabiskie spēki Ņūtonos un kad vispār varētu sākties "savādāki spēki", bet savu apgalvojumu balsti uz dzejisku jēdzienu "pārdabiskie". :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Tapa, Tu apgalvo, ka uzticēties savām piecām maņām nevajagot,  bet tā vietā pieņemt, ka  Tolkīna izdomātā pasaule ir reāla? Psihiatriem ir cits viedoklis. :(
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Tapa, visi spēki ir dabiski, ja postulē pārdabiskus, uzrādi atšķirību .
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 20, 2013
"
 lolwut Acīmredzami neko daudz nezini par fiziku, un ko tā no sevis izsaka. Daudzi fiziķi ir reliģiozi."

Fakts, ka fiziķi ir reliģiozi, nenozīmē, ka viņi, piemēram, gravitāciju izskaidro ar" dieva dusmām ".

" Yeah, right. Reliģiju pamatā nekad nav bijis centiens izskaidrot esības fizikālo pusi."
Vecajā derībā, tātad, nekas nav minēts par, piemēram, cilvēka radīšanu? Mjā.
Te problēma ir apstāklī, ka paši reliģiozie bieži vien nesaprot savas doktrīnas saknes. Visi radīšanas mītiem pamatā ir emanacionisms, nevis centieni hronoloģizēt horizontālo mūsu esības burbuļa taimlainu. Apmēram kā censties izskaidrot koordinātes lietojot tikai x asi un ignorējot y asi. Tāpēc šeit esmu vairākas reizes licis linkus uz pereniālistu tekstiem, kas šo ignoranci, kas raksturīga kā ateistiem tā dievticīgajiem, ir pacentusies samērā veiksmīgi kliedēt. Ne velti viņi akcentē hinduismu, kas kā vecākā, no zināmajām doktrīnām ir saglabājusi daudz vairāk sākotnējā autentisma, jo to mythos apelē pie esences, nevis ''gadījumiem'' un neapelē pie ''Grāmatu grāmata'' multfilmu sižetiem kā liela daļa mūsdienu ekzotērisma gani. Abrahāmiskās reliģijas ar to grēko visvairāk, jo ir jaunākās manifestācijas kopējās Tradīcijas atspoguļojumam, pie tam oriģenējušas turbulentās un nepastāvīgās telpās (salīdzinoši ar daudz konservatīvākiem Austrumiem).
Citāts
" Ctulhu, mindbound, tu, anonīmais un visi citi karojošie"
Es, tātad, būtu karojošais ateists? Kas ir tava sprieduma pamatā?
Erm.. tava retorika šeit?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Gnidrologs, tas viss ir labi, bet Tu tā arī neesi atbildējis uz jautājumu, no kurienes un kā tad tās Austrumu tautas dabūja tās riktīgās sākotnēji autentiskās atziņas? Pats teici, lai t5ev visādus blavatskas murgus nepiedāvā. Ja ne blavatska, tad kas?

Ok, ko paši perenialisti saka?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 20, 2013
es, protams, nesekoju mūsdienu mēdijiem, bet cik nu pa ausu galam ir gadījies dzirdēt, nekāda ateisma tur nav, drīzāk milzu čupa ezoterikas. Padomju medijos nedaudz bija, bet arī tur pārsvarā ideoloģija.
Par ko tu šeit atbildi?
No ``daži fiziķi ir ticīgi`` nekur neizriet, ka fizikā nepieciešami reliģiski priekšstati, koncepti. Tur to nav.
Pirmkārt nevis daži, bet dahuja, otrkārt, neviens arī nesaka, ka fizikā nepieciešami reliģiski koncepti. Tas tikai parastai butthurt ateistu salmvīrs.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 20, 2013
Gnidrologs, tas viss ir labi, bet Tu tā arī neesi atbildējis uz jautājumu, no kurienes un kā tad tās Austrumu tautas dabūja tās riktīgās sākotnēji autentiskās atziņas? Pats teici, lai t5ev visādus blavatskas murgus nepiedāvā. Ja ne blavatska, tad kas?

Ok, ko paši perenialisti saka?
Intelekts.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 20, 2013
Gnidrologs

``Par ko tu šeit atbildi?``

Tu teici, ka mūsdienu mediji dod ārā ateismu? Jeb es pārlasījos?

``Intelekts.``

Labi. Un no kurienes intelekts? Attīstījās pamazām, vai ne? Un vai mums ir pamats domāt, ka antīkās Indostānas pussalas pilsētvalstis uzrāda intelekta maximumu un pēc tam intelekts iet uz leju?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 20, 2013
Tapa, Tu apgalvo, ka uzticēties savām piecām maņām nevajagot,  bet tā vietā pieņemt, ka  Tolkīna izdomātā pasaule ir reāla? Psihiatriem ir cits viedoklis. :(
Kāpēc tu draugs lieto inkvizīcijas argumentus. Inkvizīcija arī skaidri un gaiši zināja, kā pierādīt, kura skaistule ir ragana, un kurš ir burvis. :) Vai tu tomēr nespēj pieņemt, ka pēc laika arī šīs "pasaules gudrie" izskatīsies tikpat smieklīgi kā inkvizīcija (ar viņas patiesību)? Bet taisni par to raksta bībele! :)   
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 20, 2013
tas pats
kapēc tu domā ka Dievs slēpjas? Un kapēc Dievam IR jāslēpjas?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 20, 2013
tas pats kāpēc tu domā ka Dievs slēpjas? Un kāpēc Dievam IR jāslēpjas?
Es nedomāju, ka Dievs slēpjas, bet gan ateistu utml prāts pats sevi ierobežo nespējā uztvert dieva aicinājumus un signālus, un saredzēt zinātniskus dieva pierādījumus taisni viņiem, ko dievs ir apsolījis. 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 20, 2013
tas pats
signāli ir objektīvas parādības un nav atkarīgas no prāta spējas/nespējas tos uztvert. Cita runa, ja Dievs sūta savu vestījumu 256 bitu kodā nokodētu. tur vienkārši nepietiktu prāta jaudas lai atkodētu, tacu pašu sūtījumu kā tadu jau varētu uztvert.
Ij ko? tev ir pienācis no Dieva šāds sūtījums? Nopublicēsi?
Ja nē - kāda mārutka dēļ aicini meklēt Dievu, kurš pēc taviem vārdiem - nekur neslēpjas?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Gnidrologs

Lasīt - lai veikli izvairītos no atbildes, sākšu melst kaut kādu kreacionistu sviestu.
Tu noteikti esi atbaidošs šahists.

Par manu retoriku forumā - kristiešiem virsū nebāžos. Tapu āzēju vien tāpēc, ka viņš, tāpat kā tu, nespēj argumentēt, bet mēģina man sirdī ievietot dažādus svešķermeņus. Nu, tur dievs, Jēzus un tā.
Kas attiecas uz reliģijām kopumā , tad mana pozīcija ir izteikti materiālistiska. Proti, ja ateistiem dievs neeksistē jau idejas līmenī, tad man šis neeksistē vien tāpēc, ka tam nav atrasti pierādījumi. Ja atradīsi , man nebūs problēmu atzīst dieva eksistenci un to lopu pētīt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
Gnidrologs

Lai veikli izvairītos no atbildes, sākšu melst kaut kādu kreacionistu sviestu.
Tu noteikti esi atbaidošs šahists.

Par manu retoriku forumā - kristiešiem virsū nebāžos. Tapu ārēju vien tāpēc, ka viņš, tāpat kā tu, nespēj argumentēt, bet mēģina man sirdī ievietot dažādus svešķermeņus. Nu, tur dievs, Jēzus un tā.
Kas attiecas uz reliģijām kopumā , tad mana pozīcija ir izteikti materiālistiska. Proti, ja ateistiem dievs neeksistē jau idejas līmenī, tad man šis neeksistē vien tāpēc, ka tam nav atrasti pierādījumi. Ja atradīsi , man nebūs problēmu atzīst dieva eksistenci un to lopu pētīt.
tu gadījuma pēc neesi Ctulhu klons? kaut gan, pat Ctulhu nevienu no dieviem nav nosaucis par lopu. tas nav korekti.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Kas Tev liek domāt, ka  esmu Čultu klons?
Viņš, turklāt, ir ateists, cik nopratu. Plus, viņš arī tāds pusreliģisks utopists vien ir. :)  Ar atšķirību, ka Čultu "reliģija" sastāv no mazākas matu vilkšanas, tas ir, scaintismam ir labāka teorētiskā bāze.
Un par politkorektumu man nospļauties.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
Kas Tev liek domāt, ka  esmu Čultu klons?
Viņš, turklāt, ir ateists, cik nopratu. Plus, viņš arī tāds pusreliģisks utopists vien ir. :)  Ar atšķirību, ka Čultu "reliģija" sastāv no mazākas matu vilkšanas, tas ir, scaintismam ir labāka teorētiskā bāze.
Un par politkorektumu man nospļauties.
pēc sejas esi līdzīgs.
vai tu esi sātanists?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Nē, kā jau teicu, attiecībā uz reliģijām kopumā, mana nostāja ir izteikti materiālistiska. Skatīt komentāru augstāk.
Plus, neredzu pamatojumu šim tavam slēdzienam.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
 es tikai pavaicāju, nekādus slēdzienus neesmu izdarijusi. tātad tu ateismu arī uzskati par reliģiju?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Par cik uzskatu kopums "ateisms" ietver sevī dieva jēdzienu (tas ir, uzskatu, ka dieva nav), tad - jā, tā formāli ir reliģija.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 20, 2013
signāli ir objektīvas parādības un nav atkarīgas no prāta spējas/nespējas tos uztvert.
Protams, līdzīgi kā skaņa. Kur cilvēks uztver tikai daļu skaņas personīgi, bet vairums skaņas viļņus mums sūta, bet mēs viņus personīgi neuztveram. Un tad mums vajag starpniekus, lai noteiktu - ir skaņa šai frekvencē vai nav. :) Un vienlaicīgi tev ir jāuzticas šīm aparātam, un īsteni ateisti visus dieva "osciloskopus" suta dillēs. :) Un bez "osciloskopa" paši nespēj uztvert. :) Un visu laiku čīkst, - dieva nav, dieva nav! Un par to arī pavests Frančesko runā, ir jābūt sirdij un šajā sirdī ir jābūt ilgām, tad dievs atradīs pie viņas ceļu un apliecinās sevi! Bet nav sirds, nav ilgas un Dieva nav! Protams, tas nav vienīgais ceļš, bet šāda shēma jums liedz saprast un ticēt dievam!     
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
le_haim aha, nu skaidrs. ja drīkst, mazliet personīgas dabas jautājums. vai esi audzināts reliģiozā ģimenē?
vienk. interesē kā veidojās tādu uzskatu pārstāvji kāds esi tu. ja nevēlies, neatbildi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
S.R.

Ne gluži. Mana vecmamma ir reliģiozs lopiņš, bet vecāki ir tāds nosacīts padomju produkts. Tiesa, uz baznīcu reizēm aizčāpo.

Veidojas ļoti vienkārši - uzticas savām piecām maņām.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 20, 2013
S.R.

Ne gluži. Mana vecmamma ir reliģiozs lopiņš, bet vecāki ir tāds nosacīts padomju produkts. Tiesa, uz baznīcu reizēm aizčāpo.

Veidojas ļoti vienkārši - uzticas savām piecām maņām.
tevi noteikti arī uz baznīcu veda? un vecmamma par dieviņu stāstīja. kā jau laba vecmamma. :)
pienāca laiks un tu saprati, tie lopi tevi ir mānījuši! tā, ja?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 20, 2013
Citāts
tie lopi tevi ir mānījuši

Nē, termins "mānījuši" te neder, jo ticīgie vēlamo pieņem kā esošo. Drīzāk, kļūdaini informējuši.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 21, 2013
Citāts
tie lopi tevi ir mānījuši

Nē, termins "mānījuši" te neder, jo ticīgie vēlamo pieņem kā esošo. Drīzāk, kļūdaini informējuši.
tas ir tagad, jau ar daudzmaz pieaugušu prātu to protams saprot, bet bērns, pusaudzis, kas personīgi nepazīst Dievu jūtās smagi vīlies savos tuviniekos, kad secina - tas, ko viņi man pasniedza kā LIELU, ja ne vislielāko vērtību patiesībā ir - NEKAS!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Ko nozīmē ``personiski nepazīst dievu``? Tas ir - ja vecākiem viņu nav izdevies pārliecināt?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 21, 2013
Ko nozīmē ``personiski nepazīst dievu``? Tas ir - ja vecākiem viņu nav izdevies pārliecināt?
pārliecināt nevienu nevar. pat bērnu ne. viņš kādu brīdi tic tam, ko viņam stāsta lielie, par salaveci, par zobu fejām, par Jēzu. bet tad, kad bērns sāk patstāvīgi domāt, daudzas lietas izskatās pavisam savādāk. tad ir jābūt personīgai pieredzei lai kaut ko pieņemtu par patiesību, vienalga ko, kaut vai to, ka plīts ir karsta.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
SR, nu jā, pareizi, empīriskiem datiem ir jābūt. Protams, var gadīties , ka dotais cilvēks par empiriskiem datiem notur kādu uztveres kļūdu, piemēram, ierauga dīvainas formas mākoni vai lidmašīnu neparastā rakursā un notic NLO vai izdzird kādas dīvainas skaņas tukšā mājā, sabīstas un notic spokiem utt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 21, 2013
kļūdīties ir cilvēcīgi. mūsu iztēle bieži vien mūs maldina, cilvēka smadzeņu darbības potenciāls noteikti ir milzīgs, tikai kā tas tiek izmantots un kādēļ bieži vien netiek izmantots nemaz?  progress ir, tikai vai pareizajā virzienā?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
SR

Nu jā, tieši par kļūdīšanos ir runa. Tāpat kaut kāda vīziju, noskaņojuma un pārdzīvojumu kombinācija, sakritība var cilvēkam izraisīt sajūtu ``attiecības ar dievu``. Un cilvēks, protams, būs par to pārliecināts un nemelos, jo viņam tieši tāda pieredze arī bijusi. Cita lieta, ka smadzenes ne tā interpretējušas sensoro informāciju.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 21, 2013
protams, var pieņemt ka cilvēki kļūdās attiecībā uz Dievu jau neskaitāmu gadsimtu garumā, kļūdās un kļūdās. es tomēr sliecos domāt, ka kļūdas nav. bet kā jau teicu, tas ir tāpat kā ar jebkuru izvēli,  kamēr ar to nekaitē citiem, tā ir brīva.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
SR, izvēle brīva, tas tiesa un tāpēc es uzstājos pret tādiem funkcionāriem kā susliks, kuri sava izdevīguma dēļ grib piespiest cilvēkus noticēt konkrētām lietām. A tā, ja cilvēks pats izvēlas ticēt dievam, kā, piemēram SR, nav nekā slikta.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
Ctulhu
Citāts
Tu tak nesaki, ka datorspēle vai kāds simulators Tavā kompī ir pārdabisks
Es esmu pārdabisks attiecībā pret būtnēm, kas ir simulācijā. Tāpēc, ka es pārkāpju viņu pasaules likumus kā vien vēlos. Dabiskais ir tas, kas ir "norma" viņu pasaulē. Viņu pasaules likumi. Piem, es tur lidoju ātrāk par gaismu, man ir masa, kas visu laiku mainās, es esmu neredzams, utt, utml.
Vai arī tu domāji savu personīgo matērijas definīciju, ka matērija ir viss, kas IR ?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
Ctulhu
Citāts
kaut kāda vīziju, noskaņojuma un pārdzīvojumu kombinācija, sakritība var cilvēkam izraisīt sajūtu ``attiecības ar dievu``.
To gan vajadzētu zinātniski pamatot, ar eksperimentiem.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Ezis

``Es esmu pārdabisks attiecībā pret būtnēm, kas ir simulācijā. ``

īstenībā nē. Jo pa lielam jums abiem ir viens un tas pats nesējs. Un uz jujs attiecas likumi, kas attiecas uz to nesēju. Simulacija ir process materijā un simulacijas autors ir process materijaa. Nu jeb materialas sistemas ir gan viens gan otrs.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
Ctulhu
Tikai es varu pārkāpt tos "materiālās pasaules likumus", kas ir iekodēti simulācijas sistēmā.
Iespējams, ka ja rok ļoti dziļi, tad izrādās, ka Dievs ir "taisīts no tā paša materiāla". Nu kaut vai "viss ir Dieva sapnis".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 21, 2013
ja tāds vispār pastāv. tas ir smieklīgākais moments visās teoloģijas debatēs - tiek super gari un plaši spriests par to, kāds varētu būt dievs un ko viņš varētu darī vai domāt, kamēr nav pat nekāda pamata uzskatīt, ka viņš vispār IR.

i mean, tu vari atkārtot savu līdzību ar televizoriem cik gribi, bet tas nemaina faktu, ka nav taču racionāla pamata akceptēt kaut kā tāda eksistenci, par ko reāli nekas neliecina.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
anonymos, Ezis.

Nuja, jo citādi mums uzreiz nāktos akceptēt bezgalīga daudzuma visa kā nenovērojama eksistenci, attīstīt teoloģiju, snorgoloģiju, drakonoloģiju, elfoloģiju.... utt, līdz bezgalībai.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 21, 2013
Man jau šausmīgi liekas, ka jūs zinātniski racionālo metodi nespējat lietot, jo jūs nelasāt un necienāt zināšanas. Šeit pat pirmajā ierakstā tak viss jau ir pateikts - "bet mēs jau esam gudrāki, mēs paši!" - un tad sanāk vesels bars ar farizejiem :)
 
"Sirds, kura ilgojas... Katram no mums ir kaut kādas ilgas, un nabadzīgi tie, kuriem tādu nav! – teica Francisks. – Kristietis ilgojas satikt Jēzu, kas ir mūsu dzīve, prieks un laime. Vēlos uzdot jums divus jautājumus. Padomājiet un savas sirds klusumā atbildiet: Vai tava sirds ir ilgu pilna, vai arī tā ir aizslēgta, aizmigusi un nejūtīga? Un otrs jautājums: Kur ir tava manta, ko vēlies iegūt? Kas ir tas pats svarīgākais un dārgākais, kas pievelk tavu sirdi kā magnēts? Kas saista tavu sirdi? Vai vari atklāti pateikt, ka to saista Dieva mīlestība un vēlme darīt labu citiem? Vai tu to vari pateikt? Meklēsim atbildes savā sirdī." 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
tas pats
Citāts
Protams, līdzīgi kā skaņa. Kur cilvēks uztver tikai daļu skaņas personīgi, bet vairums skaņas viļņus mums sūta, bet mēs viņus personīgi neuztveram. Un tad mums vajag starpniekus, lai noteiktu - ir skaņa šai frekvencē vai nav.
ko tu tur murgo? Skaņa (svārstības) vai nu ir, vai to nav. Un viņu esība nav atkarīga no tā vai tu saproti kas tā par skaņu!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
" Kristietis ilgojas satikt Jēzu, kas ir mūsu dzīve, prieks un laime."

Tas viss ir ļoti jauki, bet kāpēc kristieši tik izmisīgi vēlas, lai Jēzu satiktu arī "pagāni"  un citi zemcilvēki?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 21, 2013
Citāts
Kā roboti nespēj mīlēt viens otru, tā viņi nespēj mīlēt Dievu. Dieva mīlestības iziršana ir sasniegusi tos pašus apjomus, ko cilvēkmīlestības iziršana. Šis fakts ir kliedzošā pretrunā ar ideju, ka šajā laikmetā mēs pārdzīvojam reliģijas atdzimšanu. Nekas nevar būt tālāk no patiesības kā šāds apgalvojums. Mēs esam liecinieki (lai gan pastāv izņēmumi) atpakaļvirzībai uz elkdievības koncepciju un Dieva mīlestības pārveidošanu tādās attiecībās, kas noderētu atsvešināta rakstura struktūrai. Atpakaļvirzība uz elkdievības koncepciju ir acīm redzama. Cilvēki ir satraukti, bez principiem, bez ticības, viņiem nav mērķa, vienīgi tas, ka jāiet uz priekšu; tātad viņi vel aizvien turpina būt bērni cerībā, ka tēvs vai māte nāks palīgā, kad palīdzība būs nepieciešama.
Un šo tekstu nav teicis pavests Francisks bet 70 gados paudis profesors. :) Tā kā Bērni meklējiet Dievu savādāk norausiet elle visu pasauli! :)   
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 21, 2013
Tas viss ir ļoti jauki, bet kāpēc kristieši tik izmisīgi vēlas, lai Jēzu satiktu arī "pagāni"  un citi zemcilvēki?
Tāpēc dārgais draugs, ka alternatīvas glabāšanas neeksistē. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
Ella, mēļo, esot jautri. Palasi Zotova "Elle & paradīze". :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
tapa

``Kā roboti nespēj mīlēt viens otru``

kas tās par muļķībām? Kāpēc lai roboti to nespētu?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
" Tāpēc dārgais draugs, ka alternatīvas glabāšanas neeksistē."
Vai Tu domā - "glābšanas"? Ja tā, tad kāpēc tie neticīgie būtu jāglābj? Lai tak sapūst, tikmēr Tu paradīzē draiskosies ar jaunavām?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
ČULTU
Mīlestība ir process smadzenēs, kurā bioloģiskā ideja ir kopošanās procesa veicināšana. Par cik robotiem kopošanās opcionāli nav nepieciešama (un neiespējama), mīlestības process nenotiek.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
le-haim, nu ne tikai kopošanās/ vairošanās, tāpat sadarbība, savstarpējā aizsardzība, informācijas apmaiņa utt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Tapa

``jo jūs nelasāt un necienāt zināšanas.``

Nejauc reliģiskus tekstus ar zināšanām. Un nerunā nepatiesību - ateisit lasa un zina tos tekstus, jo kritizēt jau vartikai to, ko zina.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
Tie jau ir citi procesi ar citiem paterniem, Čultu. Ar "mīlestību"  tiem nav nekāda sakara.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
anonymous
T.i. nav racionāla pamata uzskatīt, ka televizori eksistē? Bet tai pašā laikā mes zinām, ka tie eksitē. Kas tad nu sanāk - mums matemātiski korekti ir jāpiekrīt, ka TV neeksistē, jo nevaram to pierādīt?

Ctulhu
Lai attītsta arī snorgoloģiju, ja kādam no tā ir kāds labums. Te tikai ir tāds moments, ka snorgoloģija būs acīmredzami izdomāta - te viņa nebija, un te viņa pēkšņi ir. Reliģijai tādu momentu neatradīsi - Dieva nebija, un tad pēkšņi viņš uzradās.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
le_haim
tev nav taisnība. kaut vai tezaurs - baigi īsi un nepilnīgi, tomēr pietiekoši skaidri pasaka:

mīlestība -as, s.
1. Intīmas, dziļas un noturīgas pozitīvas jūtas (parasti mijiedarbībā ar dzimumtieksmi), kas vērstas uz konkrētu pretējā dzimuma cilvēku un kas rosina indivīdu pilnveidot sevi, darboties šī cilvēka labā.

Atklāt mīlestību — pateikt, darīt zināmu (kādam), ka (viņu) mīl.

Platoniskā mīlestība — mīlestība bez jutekliskuma.

// ģen.: mīlestības, adj. nozīmē. Tāds, kurā attēlotas šādas jūtas (parasti par daiļdarbu, skaņdarbu).

// ģen.: mīlestības, adj. nozīmē. Tāds, kura saturs atspoguļo šādas jūtas.

// pārn. Cilvēks, kas izraisa šādas jūtas.

2. Intīmas, dziļas un noturīgas pozitīvas jūtas, kas vērstas, piemēram, uz kādu cilvēku, cilvēku grupu, vai arī uz kādu indivīdam nozīmīgu parādību un kas rosina viņu pilnveidot sevi, darboties šī cilvēka, cilvēku grupas, parādības labā; arī dziļa sirsnība, draudzība, interese.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
le-haim. Tu laikam jauc ``eros`` ar ``agape`` :D tas par vairošanos ir ``eros``, ``agape`` ir vispārīgāks pasākums, pieejams arī mašīnintelektiem, kuriem dzimumvairošanās nav vai nav obligāta.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Ezis

``Bet tai pašā laikā mes zinām, ka tie eksitē. ``

zini, ka eksistē - atved mežoņiem un parādi. Izdarāma lieta.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
Tie jau ir citi procesi ar citiem paterniem, Čultu. Ar "mīlestību"  tiem nav nekāda sakara.
Tu taču nedomā ka mīlēt savu tēviju, nozīmē gribēt izpist visus un visu kas atrodas dotajā teritorijā? Tādai tēvzemes mīlestībai, zinies, tev nemaz veselības nepietiks....
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Ezis

`` Reliģijai tādu momentu neatradīsi - Dieva nebija, un tad pēkšņi viņš uzradās.``

Ir jau tas pats, tikai senāk un pamazām.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
Ctulhu
Citāts
zini, ka eksistē - atved mežoņiem un parādi. Izdarāma lieta.
Manā līdzība bija avarējis ezītis, kurš neko atvest nevar. Tikai stāsta, ka 'tur tiešām tas viss ir, pats redzēju'.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
"
 Reliģijai tādu momentu neatradīsi - Dieva nebija, un tad pēkšņi viņš uzradās."

Bībelē nekas nav minēts par paša dieva rašanos, Ezi. Tātad, šis tā vienkārši ņēma un uzradās. Lūk, arī moments.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
Ctulhu
Citāts
Ir jau tas pats, tikai senāk un pamazām.
... tikai nekādas liecības par to nav atrodamas, par laiku bez Dieva? Katrai mežoņu ciltij ir savas dievības, t.i. savs līmenis Dieva izpratnē, daudziem pat pietiekami advancēts, kā, piem, Dreamtime austrāliešu aborigēniem. Nav tādas ateistiskas mežoņu ciltis.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
le_haim
Kur pēkšņi uzradās? Visu laiku bija, pēc Bībeles.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Ezis

``Manā līdzība bija avarējis ezītis, kurš neko atvest nevar.``

nu tad neko. Ja vien avarējis ezītis neatceras televīzijas raidītāja un uztvērēja konstrukciju un ar laiku mežoņiem to neuzbūvē. Vai vismaz neuzbūvē vienkāršāko radiosakaru iekārtu ( tas nav grūti - drāts, netāla plāksnītes dažas , adata un galenīta kristāls)  un pēc tam neļauj mežoņiem extrapolēt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
" Tu taču nedomā ka mīlēt savu tēviju, nozīmē gribēt izpist visus un visu kas atrodas dotajā teritorijā? Tādai tēvzemes mīlestībai, zinies, tev nemaz veselības nepietiks...."

:D
Tā ir runas figūra, kad ar "tēvzemes mīlestību" tiek saprasts savas teritorijas aizsardzība pret negatīvajiem lielumiem (ienaidniekiem ). Tāds izdzīvošanas instinkta paterns. Ar kopošanos tam nav nekāda sakara.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
le-haim- nu re, tātad dažiem mīlestības patterniem var nebūt sakara ar kopošanos/ vairošanos.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
Citāts
Sirds, kura ilgojas... Katram no mums ir kaut kādas ilgas, un nabadzīgi tie, kuriem tādu nav! – teica Francisks. – Kristietis ilgojas satikt Jēzu, kas ir mūsu dzīve, prieks un laime. Vēlos uzdot jums divus jautājumus. Padomājiet un savas sirds klusumā atbildiet: Vai tava sirds ir ilgu pilna, vai arī tā ir aizslēgta, aizmigusi un nejūtīga?
šitas klasisks ad-hominens, tjipa - tu esi vai nu pidars vai kristietis? Atbildi, mans dārgais kristiešu draugs.....

pretī vajadzētu pajautāt TIEŠI TO PAŠU -saki dārgais Franci - vai tu esi pret zinātnes attīstību un tev patīk dzīvot akmens laikmetā, vai tu esi ticīgs izdomātam monstram, jeb tu esi dievam neticīgs un tavā sirdī kvēlo zināšanu un progresa uguns, kuru tu vēlētos sniegt visiem cilvekiem kā Prometejs? Ieskaties savā sirds klusumā un pavēstī mums - kas tur ir? Aizvesturiski mežoņi un tumsība vai gaišā cilvēces laimība?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
le_haim
Citāts
Tā ir runas figūra, kad ar "tēvzemes mīlestību" tiek saprasts savas teritorijas aizsardzība pret negatīvajiem lielumiem (ienaidniekiem ). Tāds izdzīvošanas instinkta paterns. Ar kopošanos tam nav nekāda sakara.

tad kas ir tas, kas liel tjautjiešiem no Thoronto vilkties uz šejieni un nostaļģijā elst? Šī sen vairs nav tā teritorija, kas viņiem būtu jāsargā, da ij vecums nebūtu tas, kas mudinātu visu valsti izpist....
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Augusts 21, 2013
`Kas tad nu sanāk - mums matemātiski korekti ir jāpiekrīt, ka TV neeksistē, jo nevaram to pierādīt?`

jā, tā tiešām sanāk. tas gan ir pareizi tikai komplektā ar to, ka pie tv parādīšanas šī nostāja mainīsies, bet tas jau ir vnk veselā saprāta jautājums.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
`Kas tad nu sanāk - mums matemātiski korekti ir jāpiekrīt, ka TV neeksistē, jo nevaram to pierādīt?`

jā, tā tiešām sanāk. tas gan ir pareizi tikai komplektā ar to, ka pie tv parādīšanas šī nostāja mainīsies, bet tas jau ir vnk veselā saprāta jautājums.

pie kam salā, kurā tiešām nav neviena TV, tas bez šaubām ir triviāla patiesība!!!!! Būtu dīvaini un neloģiski, ja būtu savādāk!!!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
Jaunu barošanās vietu meklējumi? Šā vai tā, ar procesu "mīlestība" šādai konkrēto īpatņu rīcībai tam nav saistības, jo konkrētie bioķīmiskie procesi smadzenēs ieslēdzas vien tad, ja īpatnis pamana  ģenētiski saderīgu savas sugas potenciālo kopošanās partneri.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
a_masiks
Nevis, ka konkrētā salā neeksistē TV, bet gan ka TV neeksitē nekur, principā!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
a_masiks
Nevis, ka konkrētā salā neeksistē TV, bet gan ka TV neeksitē nekur, principā!

taču runa ir par konkrētu salu, kurā NAV tv un neviens par to  neko tur nezin! Kas gan vēl tur būtu jāpierāda, lai konstatētu acīm redzamo patiesību  - salā NAV tv un tv esība kaut kur citur pasaulē nerada tv esību uz salas?!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Ezis, vai nu Tu viņiem pastāsti radiosakaru principu, attiecīgo fiziku un viņi to saprot un ar laiku sāk lietot TV sakarus, vai arī Tu viņiem neko neesi pastāstījis.

Es arī varu tagad teikt, klausies Ezi, kosmosā ir krutas civilizācijas un viņi māk lidot starp zvaigznēm... Var jau būt, ka man ir taisnība, bet pats saproti - neko pastāstījis es nēesmu, Ezis cik gudrs bija, tik palika.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 21, 2013
a_masiks
TV neesamība uz salas nenozīmē, ka TV tāpēc nav vispār un nekur.

Ctulhu
Es esmu parasts TV lietotājs un nekādus tur fizikas nesaprotu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Ezis, nu tad tu par TV arī nekā nezini un nevari par to nevienam neko izstāstīt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
a_masiks
TV neesamība uz salas nenozīmē, ka TV tāpēc nav vispār un nekur.
nē, bet ja tā tur nav, tad ir bezjēdzīgi runāt par tāda existenci, tai sakarā ka kādam būtu jārīkojas vai savos lēmumos jārēķinās ar tāda existenci.

Ir zināma problēma šajā uzstādījumā.
itkā ir pasulē tv.
uz salas tāda nav un šī "kaut kur" esība absolūti neietekmē neko kas notiek uz salas.
mums ir aģents (cilveks) kas bijis tur kur ir tv.
Šis cilvēks nes sevī jaunu infu par tv esamību, iespējams uzbūvi un darbības principiem.
ok, tā ir infa. un mēs zinām ka objektu ietekmē arī vērotājs...tjipa.
tātad šī infa, caur aģentu, kaut kā ietekmēs arī salas iedzīvotājus.
taču, kamēr aģents nespēs uztaisīt strādājošu prototipu,kas tiešā veidā, ar savu esību un darbību ietekmētu salu, tikmēr mums ir tikai infa no aģenta, kuras ietekme ir specifiska, neviennozīmīga un bez strādājoša prototipa bezjēdzīga...
vai mums ir pamats uz viena aģenta personisko apgalvojumu fona pieņemt to katāds tv tiešām ir?
Varbūt ka ir, bet tikai tad, ja aģenta dotā infa sakrīt ar mūsu pieredzi un zināšanām. pretējā gadījumā..... apgrieziet kapeiciņu, plīz!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 21, 2013
Labi. Un no kurienes intelekts? Attīstījās pamazām, vai ne? Un vai mums ir pamats domāt, ka antīkās Indostānas pussalas pilsētvalstis uzrāda intelekta maximumu un pēc tam intelekts iet uz leju?
Salīdzinājumā ar mūsdienām, pilnīgi noteikti. Tu pats to labi parādi ar savu ''zinātne zinātnes pēc'' uzskatu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 21, 2013
Par manu retoriku forumā - kristiešiem virsū nebāžos. Tapu āzēju vien tāpēc, ka viņš, tāpat kā tu, nespēj argumentēt, bet mēģina man sirdī ievietot dažādus svešķermeņus. Nu, tur dievs, Jēzus un tā.
Kas attiecas uz reliģijām kopumā , tad mana pozīcija ir izteikti materiālistiska. Proti, ja ateistiem dievs neeksistē jau idejas līmenī, tad man šis neeksistē vien tāpēc, ka tam nav atrasti pierādījumi. Ja atradīsi , man nebūs problēmu atzīst dieva eksistenci un to lopu pētīt.
Āzēt tapu nav liela māksla, viņa un tavas argumentēšanas spējas ir līdzīgā līmenī. Pats vēl te pirms mirkļa kūli kreacionisku sviestu par cilvēku un intelektu kā jakobi ''dabas kļūdas'' implicējot, ka dabai būtu bijis jebkāds nolūks in the first place. Man gauži patīk materiālisti, kas neorientēja paši savā doktrīnā.
''Karojošs'' ir jebkurš ateists, kurš izjūt vēlmi aktīvi paust savu ateismu publiski, vienlaikus ķengājoties par cilvēkiem ar citādiem pasaules uzskatiem. Nav nekādas atšķirības starp tevi un pārējiem šejienes Ates krustnešiem.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
Gnidrologs

Es jau atzinu, ka jēdziens "kļūda" ir nevietā.

Citāts
implicējot, ka dabai būtu bijis jebkāds nolūks in the first place.
Tā gan es neesmu apgalvojis. Es apgalvoju, ka homo sapiens ir disfunkcionāls elements ekosistēmā.

Citāts
Nav nekādas atšķirības starp tevi un pārējiem šejienes Ates krustnešiem.

Kā jau minēju, es neesmu ateists.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
Citāts
le-haim- nu re, tātad dažiem mīlestības patterniem var nebūt sakara ar kopošanos/ vairošanos.

Tad mums ir greiza "mīlestības" definīcija. Tobiš, kad tu vēlies ar kādu sadarboties vai "mīlēt tēvzemi", tev smadzenēs noris citi bioķīmiskie procesi, nekā tas ir vēlmes kopoties gadījumā.  Un "mīlestība" tomēr noklusējuma saistās ar kopošanos. Par cik vēlme sadarboties nav saistīta ar kopošanos, tam ar "mīlestību" nav nekāda sakara.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 21, 2013
le_haim
mammu tu taču mīli? Un tēti arī? Brāļus, māsas? Bet tas ko jūs tur darāt, ir vispār likumīgi?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
Nē, es ar viņiem nekopojos, Masik. Es instinktīvi detektēju, ka mums ir līdzīga gēnu kombinācija.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
le-haim, nu re, tātad kopošanās ir speciālgadījums.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 21, 2013
Gnidrologs

Hmmm, tātad Tu saki, ka vienā laikā bija intelekta maksimums? Kā tas izpaudās?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 21, 2013
Nu ja, bet tad, teiksim, sadarbības algoritmu nevajadzētu saistīt ar terminu "mīlestība", Čultu. Divi atšķirīgi paternu ierosinātāji, zinies.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 22, 2013
a_masiks
Citāts
Ir zināma problēma šajā uzstādījumā.
Jā, tāpēc jau līdzības nav analoģijas.
TV tikai ilustrē to, ka var eksistēt X, kurš kādā dotajā vietā nav novērojams.
TV svarīgums - jā, tas izpaliek. Varētu vēl izdomāt kādu citu līdzību, kur tā lieta piedevām ir arī svarīga, nu tur kādu cunami tuvošanos vai taml.

Ctulhu
Citāts
nu tad tu par TV arī nekā nezini un nevari par to nevienam neko izstāstīt.
Es zinu kā TV lietotājs, esmu to skatījies. Zinu, ka ir tāda kastīte, kurā rāda dzīvās bildītes. Kā tā - nekā nezinu?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 22, 2013
Zita Ile ‏@Zita_Ile 7 Jul
http://www.ile-racing.lv/
Sirdij ir iemesli, kurus prātam nesaprast.

Hehe antiprāta ateisms :) Prāts nav dievs. Veselīgā cilvēkā abas personas daļas ir dzīvas, tā kā meklējiet savu sirdi un ļaujiet just. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 22, 2013
Tu neatbildēji par to glābšanu, Tapa.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 22, 2013
Citāts
Sirdij ir iemesli, kurus prātam nesaprast.

veselam saprātam tā tas nav. tikai psihopāta prātam nesaprast savas "sirds iemeslus".  Un nesaprast tapēc ka smadznes un saprāts ir slimi. Toties, tos tik un tā labi saprast var kāds cits, vesels, ārējs prāts. Piemēram psihiatra prāts.  Tapa, aizej pie psihiatra, viņs tev ir vairāk vajadzīgs, nekā tu viņam.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 22, 2013
Tu neatbildēji par to glābšanu, Tapa.
Atbildēju gan, tikai tu nelasi.  ;) (p.s. cik tev prātvēderam ir gadu?) 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 22, 2013
Citāts
Sirdij ir iemesli, kurus prātam nesaprast.

veselam saprātam tā tas nav. tikai psihopāta prātam nesaprast savas "sirds iemeslus".  Un nesaprast tapēc ka smadznes un saprāts ir slimi. Toties, tos tik un tā labi saprast var kāds cits, vesels, ārējs prāts. Piemēram psihiatra prāts.  Tapa, aizej pie psihiatra, viņs tev ir vairāk vajadzīgs, nekā tu viņam.
Masiks vai tavs "veselais saprāts" nav robots? ;) Izlabotas visas nesaprotamās lietas par skaidrām loģiskām shēmām. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 22, 2013
EzītisMiglā
runa ir par parādību X, kura reāli existē, bet konkrētajā vidē nekādi neizpaužas. Cunami nebūs tas gadijums. Ar TV tu domaji, piemēram Dievu vai neredzamās laumiņas.
Taču šobrīd Dievs te izpaužas tieši tapat kā TV raidījumi uz akmens laikmeta kopienu vientuļā salā. Tb - nekādi. Un te neko nemainīs kāds misionārs, kurš atbraucis stāstīs savus pārdzīvojumus skatoties TV. Proti - situācija un apstākļi būs mainījušies, ibo tagad ir pieejama infa ka ir tāds TV. Bet šī infa neko nedod, ja nav šī TV, ko lietot. Pie kam, infai ir īpašība - būt patiesai vai nepatesai.
Infas patiesumu nosaka tās atbilstība realitātei. Infas par TV esamību, patiesumu nosaka..... TV esamība!
Proti - ja TV uz salas būs - stāsti par TV būs patiesi. Ja nebūs (neatkarīgi no tā, vai citur TV ir vai nav) - tie būs nepatiesi, ibo neatbildīs realitātei.

Tik pat labi tu vari nonākt karaļa Artūra galmā, un sākt stāstīt par TV, kas BŪS pēc 1000 gadiem. Mēs abi zinām, ka tāds TV ir, un tas ir iespējams. Infa karaļa Artūra galmā par tādu TV, kura tur uz pasaules nemaz nav, bet eventuāli būs pēc 1000 gadiem - šāda infa tur būs patiesība, atbilstoša realitātei, vai nebūs? Un kādam būs pienākums vai vismaz pamatojums uztvert un klasificēt šo infu kā patiesību, vai tomēr nē?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 22, 2013
Citāts
Sirdij ir iemesli, kurus prātam nesaprast.

veselam saprātam tā tas nav. tikai psihopāta prātam nesaprast savas "sirds iemeslus".  Un nesaprast tapēc ka smadznes un saprāts ir slimi. Toties, tos tik un tā labi saprast var kāds cits, vesels, ārējs prāts. Piemēram psihiatra prāts.  Tapa, aizej pie psihiatra, viņs tev ir vairāk vajadzīgs, nekā tu viņam.
Masiks vai tavs "veselais saprāts" nav robots? ;) Izlabotas visas nesaprotamās lietas par skaidrām loģiskām shēmām. :)

Nē, nav. Un viņš nav arī kvadrāts vai aplis. Tās visas ir tikai tavas delūzijas, kas rodas vai nu nelegālu ķīmisku vielu vai fizioloģiskas neironu traumas rezultātā. Es jau teicu - tev steidzami nepieciešama speciālista konsultācija, es to pilnīgi nopietni domāju. Un necenties izvairīties vai ignorēt šo padomu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 22, 2013
Masiks vai tavs "veselais saprāts" nav robots? ;) Izlabotas visas nesaprotamās lietas par skaidrām loģiskām shēmām. :)
  Tev vajag piereģistrēties http://ask.fm tur tu varēsi biedēt un dot veselā saprata padomus padsmitgadniekiem, kas viņu ietekmē izdarīs pašnāvības. ;) Mans ārsts ir Dievs, un viņs mani sargā no visiem Sātana uzsūtītajiem padomdevējiem. :) Dievs strādā vecais, bet "veselā saprata" cilvēki tikai kurkst :) 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 22, 2013
tas pats
Citāts
bet "veselā saprata" cilvēki tikai kurst
Kurst? Kas tas par vārdu? :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 22, 2013
Masiks vai tavs "veselais saprāts" nav robots? ;) Izlabotas visas nesaprotamās lietas par skaidrām loģiskām shēmām. :)
  Tev vajag piereģistrēties http://ask.fm tur tu varēsi biedēt un dot veselā saprata padomus padsmitgadniekiem, kas viņu ietekmē izdarīs pašnāvības. ;) Mans ārsts ir Dievs, un viņs mani sargā no visiem Sātana uzsūtītajiem padomdevējiem. :) Dievs strādā vecais, bet "veselā saprata" cilvēki tikai kurst :) 


ko,ko viņi dara?  :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 22, 2013
tas pats
Diemžēl ne visi ask.fm portāla apmeklētāji izdara pašnāvības. Dīvainas sagadīšanās dēļ, tie ir tikai britu salu jaunieši, IMHO viņi atrastu arī citu ieganstu izdarīt pašnāvību, nevis tikai ask.fm vai feisbuka apmeklejumu. Es neesmu viņu vecāki, ij tieši tiem būtu jārūpējas par audzināsānu un psihiatra apmeklējumiem.
Man ļoti žēl, ka tu par savu ārstu uzskati iedomu draugu, kurš pat pusgadu no vietas lūdzoties, nespēs pat kapeiku otrādi apgriezt, nemaz nerunājot par nopientas diagnozes ārstēšanu.
No otras puses, šī tava izvēle arī kaut ko nozīmē. Proti - nozīmē to ka nemaz nevēlies tapt ārstēts un izārstēts. Tev patīk tavs psihopāiskais stāvoklis un tu tajā jūties komfortabli.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 22, 2013
es reizēm arī nevaru saprast, cilvēks IR  saprātīga būtne, vai tomēr nav.
http://www.apollo.lv/zinas/ptac-bridina-par-izstradajumu-kas-var-radit-nopietnus-nelaimes-gadijumus/582679?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

primais koments dedzina.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 22, 2013
S.R.
kā tev pateikt.... redzi - ASV, mikroviļnu krāsns instrukcijā speciāli norādīts ka zīdaiņus un kaķus žāvēt tur nebūtu vēlams.  Un veļas mašīnām inctrukcijā rakstīts tas  pac. Tu taču saprpoti - ne jau par velti un ne jau joka pēc tur tas stāv ierakstīts?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: S.R. Augusts 22, 2013
S.R.
kā tev pateikt.... redzi - ASV, mikroviļnu krāsns instrukcijā speciāli norādīts ka zīdaiņus un kaķus žāvēt tur nebūtu vēlams.  Un veļas mašīnām inctrukcijā rakstīts tas  pac. Tu taču saprpoti - ne jau par velti un ne jau joka pēc tur tas stāv ierakstīts?
āāā.. ja. nu skaidrs.  :-[
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 22, 2013
a_masiks
Citāts
runa ir par parādību X, kura reāli existē, bet konkrētajā vidē nekādi neizpaužas. Cunami nebūs tas gadijums.
Var arī būt - ja agrāk cunami nekad nav piedzīvots. Piem, Latvijā tādi nav bijuši. Bet varētu būt, kādas tur globālās sasilšanas dēļ, vai ja jūŗjā iekrīt meteors u.c.

Citāts
Proti - ja TV uz salas būs - stāsti par TV būs patiesi. Ja nebūs (neatkarīgi no tā, vai citur TV ir vai nav) - tie būs nepatiesi, ibo neatbildīs realitātei.
Tb, stāsts uz salas par to, ka kaut kur eksistē TV, būs nepatiess?

Citāts
Infa karaļa Artūra galmā par tādu TV, kura tur uz pasaules nemaz nav, bet eventuāli būs pēc 1000 gadiem - šāda infa tur būs patiesība, atbilstoša realitātei, vai nebūs?
Infa par to, ka es esmu no nākotnes, kurā ir TV, atbilstu realitātei un patiesībai, kāpēc ne?

Citāts
Un kādam būs pienākums vai vismaz pamatojums uztvert un klasificēt šo infu kā patiesību, vai tomēr nē?
Tas ir cits jautājums, vai kādam ir / nav iemesls ticēt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 22, 2013
EzītisMiglā
Citāts
Tb, stāsts uz salas par to, ka kaut kur eksistē TV, būs nepatiess?
faktiski jā.
Citāts
Infa par to, ka es esmu no nākotnes, kurā ir TV, atbilstu realitātei un patiesībai, kāpēc ne?
jo nav pārbaudāma un nenes nekādu palidus apstiprinājumu. Cita runa būtu, ja tu saturētu kādu specifisku infu par Artura tuvāko nākotni vai būtiskiem apstākļiem tuvākajā nākotnē - tos var pārbaudīt, pratiski pielietot (un izmanīt vēsturi->nākotni no kuras esi nācis), bet kamēr nebūsi uztaisījis TV iekš vēlīnajiem viduslaikiem - no tādas infas par TV maz labuma un maza ticība tās patiesumam.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 22, 2013
a_masiks
Citāts
faktiski jā
hmm - tad jebkas, ko kāds nevar/nemāk pierādīt/parādīt, ir nepatiess? Piem, Pitagora teorēma, kuru pierādīt nemāk, arī ir tajā domēnā nepatiesa? T.i., matemātikas patiesības vairs nav absolūtas, bet atkarīgas no skaidrotāja un sapratēja?
Kāpēc neder "nu ... varbūt jau tev taisnība par X, tikai tu to nevari pierādīt...", nevis "X pavisam droši, 100% neeksistē".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 22, 2013
EzītisMiglā
ir starpība par ko iet runa. Ja tu nevari pierādīt ka Gaiziņs ir cik tur tie 300m - tas nenozīmē ka Gaiziņa nav. tas nozīmē ka tu nezini/nevari pierādīt Gaiziņa augstumu un tas varētu nebūt 300m...
Bet ja tu apgalvo ka tev mājās ir neredzams Gaiziņš kurš ir augstāks par redzamo, taču tu nevari pierādīt šī neredzamā Gaiziņa esamību... tad tieši tāpat tas nozīmē ka tu to nevari pierātīt un tas varētu nemaz neeksistēt. Ij ja viņš ir definēts kā superinerts - nekādās mijiedarbībās ar realitāti nestāvošs, tad pilnīgi valīdi pieņemt (uzskatīt) ka tas tiešām neeksistē un pārstāt cepties par to kā nav un kas mūs ne mazākajā mērā neietekmē.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 22, 2013
a_masiks
Citāts
tu to nevari pierātīt un tas varētu nemaz neeksistēt
"varētu" = atslēgvārds.
Reālais Gaiziņš varētu neeksistēt, bet tas eksistē.
Izdomātais varētu neekssitēt, un arī neeksistē.
Tāpēc par jebkuru X - izņemot apaļus kvadrātus, t.i. pretrunīgus pēc definīcijas - var teikt, ka tas "varētu eksitēt", nevis ka "pierādīts, ka neeksitē". Jā, praksē var pieņemt, ka neeksistē un tad attiecīgi rīkoties.

Citāts
tad pilnīgi valīdi pieņemt (uzskatīt)
Pieņemt, jā, bet ne "pierādīts 100%".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 22, 2013
" Tu neatbildēji par to glābšanu, Tapa.
 Atbildēju gan, tikai tu nelasi.   (p.s. cik tev prātvēderam ir gadu?)"

Kaut kā neredzu sev adresētu komentāru par doto tēmu.
P. S. Klubs 27. :-)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 22, 2013
Tas viss ir ļoti jauki, bet kāpēc kristieši tik izmisīgi vēlas, lai Jēzu satiktu arī "pagāni"  un citi zemcilvēki?
Tāpēc dārgais draugs, ka alternatīvas glabāšanas neeksistē. :)
Un kristiešiem dievs ir dāvājis žēlsirdību, kas robotiem atkal neir. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 22, 2013
Tapa, Tu vēlies atkārtot Leo Taksila veikumu un veidot garīdznieka karjeru, ja tik cītīgi trenējies reliģiski spamot?

Cienīgtapa vispār arī skan labi.

gandrīz tik pat labi kā cienīgsusļiks
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 22, 2013
Ja gribēsi taisīt karjeru RKB vai PB, tad gan laikam dzimums būs jāmaina, bet šendijcaurumtapistu baznīcā varbūt arī derēsi kā sieviete, es nezinu, kā viņiem tur ir.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 22, 2013
Dārgais Ctulhu, tev vajag griesties pie psihologa pēc palīdzības! Vienkāršā valodā runājot, tu esi apsēsts ar uzmācīgu ideju, ka ar tevi komunicēt ir pilnīgs marasms. Man šausmīgi žēl Dieva, jo man šķiet, ka ja viņš nolemtu tevi dziedināt, viņš viltos pats sevī - šeit ir vajadzīga lielāka ticība, nekā manējā. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 22, 2013
Gribi teikt, ka Čultu ir spējīgs  "nokārt"  dievu, Tapa?

P. S. Tikko pamanīju, ka Tev  parakstā ir Nīčes citāts. :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 23, 2013
Gribi teikt, ka Čultu ir spējīgs  "nokārt"  dievu, Tapa?
Es personīgi attaisnotu Dievu, ja Dievs šo nokaltušo zaru "nogrieztu", nevis dāvātu viņam glābšanu un mūžīgo dzīvošanu. :) Bet es Dievu nemācu un lūgšanas par to nesakaitu. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 23, 2013
Citāts
Es personīgi attaisnotu Dievu
Dievs tagad noteikti jūtas daudz labāk.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 23, 2013
Dievs tagad noteikti jūtas daudz labāk.
Hmzs, man patiesībā Dievs maz uztrauc, man vairāk uztrauc, vai Ctulhu nejūtas sliktāk, jo viņš nezināmu iemeslu dēļ ir mans līdzcilvēks. :( Un nav man sirdī mīlestība uz iracionāliem tautoloģijas ateistiem. :(

"Ja cilvēks nekad nav kāpis kalnos vai burājis pa jūru, tad viņam ir tikai teorētisks priekšstats par šī hobija jēgu un būtību" 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 23, 2013
Tā gan es neesmu apgalvojis. Es apgalvoju, ka homo sapiens ir disfunkcionāls elements ekosistēmā.
Dabai nav nekādu ''funkciju''.
Citāts
Kā jau minēju, es neesmu ateists.
Cik tu unikāla sniegpārsliņa. Tikai nez kāpēc visi tavi teksti ir garlaicīgi ctulhu/anonīmu pārgremotas kopīpastas.
Nē, es ar viņiem nekopojos, Masik. Es instinktīvi detektēju, ka mums ir līdzīga gēnu kombinācija.
hahahaohwow.jpg
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 23, 2013
Gnidrologs, nav vis kopīpastas, le-haim sauc mani par utopistu, jams pats ( ja kļūdos, tad lai viņš palabo) ir kaut kas līdzīgs sociāldarvinistam.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 23, 2013
" Dabai nav nekādu ''funkciju''."

Šo stadiju mūsu attiecībās jau esam izgājuši, dārgais. Ja ir sistēma, ir ari funkcija (elementu savstarpējā mijiedarbība).
 
" hahahaohwow.jpg"

Kurš pokemons Tev patīk visvairāk?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Funkciju var tikai piešķirt. Random ģeneratorā funkcijas nevar būt defoltā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Btw, ir piektdienas nakts. Jūs ko, dežurējat?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 24, 2013
Vai Tavs organisms ir random ģenerators, Gnidrologs?


Kas ir ar piektdienas naktīm?  Noklusējumā vajag lietot alkoholu, savādāk neesi "īsts vecis" ?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 24, 2013
Skatos, Gnidrologs dežūrē :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 24, 2013
a vispār jums tur terminoloģisks strīds. Jēgu var tikai piešķirt, funkcija ir kā viens elements mijiedarbojas ar citiem.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Random ģenerators ir vide, kurā radies mans organisms. Tas, ka pats organisms strādā pēc noteiktas iekšējas loģiskas te ir non sequitur. Mēs runājām tieši par šo vidi.

Kāpēc alkoholu. Cilvēki piektdienās atpūšas pēc darba nedēļās ar savu ģimeni, draugiem vai kā tā, nevis sēž forumos un diršās par neko (es jau nesaku, ka pats to nedaru vnk interesējos).
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
a vispār jums tur terminoloģisks strīds. Jēgu var tikai piešķirt, funkcija ir kā viens elements mijiedarbojas ar citiem.
Nē, funkcijai vienmēr ir apgabals un dabiski, ka to var noteikt tikai ar gribu apveltīta entitāte. Ja funklcijai nav apgabala, tad tā vairs nav funkcija, bet labākajā gadījumā pēc noteiktām likumsakarībā determinēta kompostkaudze. Vai kompostam kāds ir noteicis ''funkciju'' pūt? Nē. Bet kāds, tb, cilvēks, var apzināti radīt kompostkaudzi un pavēlēt tai pūt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 24, 2013
OK, tad vnk Gnidrologs to sauc par ``funkciju``, es par ``jēgu``. Var arī otrādi, kāda razņica. Tb es saku kā? Tālā zvaigznē ūdeņradis sadeg par hēliju, tāda ir ūdeņraža funkcija, tas notiek pats no sevis, neviens saprāts tur klāt nav stāvējis. Bet ja tur rodas vai atbrauc saprāts, tas var piešķirt zvaizgnei jēgu - piemēram, lietot to par energijas avotu, slēpties aiz tās, priecāties par to utt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
''Funkcija'' un ''jēga'' ir kaut kas, kas var pastāvēt tikai kāda saprātā. Tas, ka jūs, it kā ateisti, piešķirat šādu kondīcijas aprakstu videi, kura atbilstoši jūsu pašu ticībai radusies pilnīgi nejauši, parāda kognitīvu disonansi. Jums it kā tomēr prasās pēc Radītāja, bet kaunaties to pateikt tiešā tekstā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 24, 2013
Gnidrologs, nē, mēs drīzāk varam sarunāt nelietot tur (dabiskiem procesiem) arī vārdu funkcija, saukt tos vnk par procesiem, mijiedarbībām, reakcijām.

Tb nekas mums neprasās.

Tātad notiek procesi. Jēgu, funkciju tiem piešķir saprāti. OK?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Nu jā, ir liela atšķirība kā tos sauc. Termini tomēr ir precīza lieta. Le haim gan uzstājīgi grib to visu dēvēt par fukciju. Tev savukārt laikam valodas konvencijas vispār nav svarīgas, tāpēc dialogi ar tevi vienmēr liekas samērā bezjēdzīgi. Ar tādu attieksmi tu tik pat labi esi reliģisks fundijs, vajag tikai voluntāri nomainīt dažu terminu jēgu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 24, 2013
Gnidrologs, jā, es pamanīju neprecizitātes un tāpēc izlabojos. see previous post.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 24, 2013
Dāmas, jūs braucat auzās. "Funkcija" un "jēga" nav sinonīmi. Funkcija ir no "funkcionēt".

Labi, mēģināsim no otra gala. Kā Gnidrologs un Čultu verbāli apzīmētu sistēmu, kuras elementi mijiedarbojas?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 24, 2013
Ctulhu
neesi aizkavējies? mazais masiks dīdās un nevar uz vietas nosēdēt...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 24, 2013
"i kompostam kāds ir noteicis ''funkciju'' pūt? Nē. Bet kāds, tb, cilvēks, var apzināti radīt kompostkaudzi un pavēlēt tai pūt."

Neviens nav neko noteicis, pūšana ir process pats par sevi. Uz pūstamo elementu (banāns, teiksim) iedarbojas konkrēti apstākļi un tas... pūst. Un tas  pūtu arī bez novērotāja, kurš pūšanas procesu var izmantot un tam piešķir vēlamo izejas lielumu (jēgu).
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 24, 2013
"Cilvēki piektdienās atpūšas pēc darba nedēļās ar savu ģimeni, draugiem vai kā t"

Ne jau visi strādā normētu darbu (pirmdiena -  piektdiena), tāpēc arī var izvēlēties sev vēlamo brīdi socializēšanās funkcijas veikšanai.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Labi, mēģināsim no otra gala. Kā Gnidrologs un Čultu verbāli apzīmētu sistēmu, kuras elementi mijiedarbojas?
Var apzīmēt mijiedarbojošos elementus ar savstarpēji funkcionāliem. Teiksim, sūdumušas, kas ēd sūdus, funkcija ir ēst sūdus. Vai peļķes funkcija ir izžūt, ja iestājas bezlietus periods. Bet man domāt, ka ar funkciju mēs tomēr parasti saprotam mijiedarbības, kurām ir šī te lieta, ko mēs saucam par jēgu, ne?
Arī pūstošs līķis, kuru apgrauž tārpi, ir ''sistēma, kuras elementi mijiedarbojas''. Vai tāpēc mēs varam runāt par funkcionalitāti?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 24, 2013
" Arī pūstošs līķis, kuru apgrauž tārpi, ir ''sistēma, kuras elementi mijiedarbojas''. Vai tāpēc mēs varam runāt par funkcionalitāti?"

Jap, elementi mijiedarbojas. Trūdēšanas process, turklāt, ir ļoti svarīgs ekosistēmas ietvaros.
Tava sprieduma kļūda veidojas aiz nepamatota pieņēmuma, ka funkcija var būt tikai elementu mijiedarbība, kurā tiešā veidā ir jēgpilna tikai Tev. Teiksim, Tu uzskati, ka augļi pūst tikai Tevis radītā komposta kaudzē, atsakoties detektēt lietu (procesu) pašu par sevi, proti, atsakoties atzīt, ka augļi spēj pūt arī paši par sevi. Klasiska kristietībā slīkstošas filozofijas problēma; tieši kristieši jau divus tūkstošus gadu apgalvo, ka nekas nenotiek bez Radītāja (dieva vai cilvēka)  ziņas. Materiālistu problēma, savukārt, ir nespēja pierādīt, ka dzīvības rašanās ir tikai nejaušība.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Man nav nekādas kļūdas, jo es kompostkaudzi pievedu kā piemēru, lai parādītu tavas pozīcijas kļūdainību. Tu realitāti uzskati par funkcionālu, lai gan tai atbilstoši tevis paša priekšstatiem (materiālismam) tādai nav jābūt. Tā tāda varētu būt tikai tad, ja kāds būtu to speciāli radījis tādu, kāda tā ir ar konkrētu mērķi saglabāt noteikta veida status quo. Tavā gadījumā šis status quo ir sistēma bez intelektuālu destruktīvu, ekosistēmu iznīcinošu būtņu klātbūtnes (cilvēka). Ja ņemam tīri no materiālisma, tad cilvēks ar savu intelektu un spēju iznīcināt ir tik pat liela ''disfunkcija'' kā zemestrīce vai no zibens spēriena radies meža ugunsgrēks.
Cilvēka uzrašanās bija nejauša un tik pat nejauša būs tā bojāeja, pat ja tas paņems sev līdzi iznīcībai visu planētu Zeme. Matērija ir vienaldzīga pret sevī notiekošajiem procesiem.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 24, 2013
" Tu realitāti uzskati par funkcionālu, lai gan tai atbilstoši tevis paša priekšstatiem (materiālismam) tādai nav jābūt."

Es uzskatu, ka realitāte sastāv no elementiem, kuri savstarpēji mijiedarbojas. Lai apzīmētu šo stāvokli, es lietoju terminu "funkcija". Tava kļūda ir noklusējumā pieņemt, ka jebkura funkcija ir jēgpilna priekš tevis. Atceries, ka  tikko apgalvoji, ka "funkcija" ir sinonīms vārdam "jēga". :) Es, savukārt, mēģinu tev pateikt, ka funkcija var arī nebūt jēgpilna, tas ir, šī elementu mijiedarbība eksistē neatkarīgi no novērotāja.
Vārdu sakot, mums te ir terminoloģiska rakstura nesaskaņas.

" avā gadījumā šis status quo ir sistēma bez intelektuālu destruktīvu, ekosistēmu iznīcinošu būtņu klātbūtnes (cilvēka). J"

Ne gluži. Cilvēks, protams, ir ekosistēmas sastāvdaļa, bet tā izraisītais kļūdas procents ir  pārāk liels. Teiksim, pēc meža ugunsgrēka ekosistēma var sevi "atjaunot" periodā X, bet cilvēks videi nodara  postījumus, kuri gan arī atjaunojas, bet daaudz lēnāk.
Ar to es gribu teikt, ka jebkurā sistēmā, protams, ir destruktīvie procesi (zibens, zemestrīce, cilvēks), kuri ir uzskatāmi par sistēmas sastāvdaļu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Citāts
Teiksim, pēc meža ugunsgrēka ekosistēma var sevi "atjaunot" periodā X, bet cilvēks videi nodara  postījumus, kuri gan arī atjaunojas, bet daaudz lēnāk.
Ar to es gribu teikt, ka jebkurā sistēmā, protams, ir destruktīvie procesi (zibens, zemestrīce, cilvēks), kuri ir uzskatāmi par sistēmas sastāvdaļu.
Arī asteroīds, kas ietrieksies šajā planētā un iznīcinās to k jebeņi maķerji? Arī tas būs ''uzskatāms par sistēmas sastāvdaļu''? Jo zini, mūsu planēta nav vienīgā materiālās ''sistēmas'' sastāvdaļa un nav pat īpaši svarīgs tās elements. Vāji maskēts teisms až sūcas iz tavas retorikas, pat ja pats to neapzinies.
Vienkārši atzīsti, ka NEKAS mūsu realitātē NAV UN NEVAR BŪT kļūda. Jēdziens kļūda ir ''ņeumesķen'' no materiālisma viedokļa. Ja tam piekrīti, tad man ar tevi domstarpību vairs nav.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 24, 2013
Gnidrologs

Var būt kļūda jeb destrukcija attiecībā pret kādu saprātu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 24, 2013
Citāts
Arī asteroīds, kas ietrieksies šajā planētā un iznīcinās to k jebeņi maķerji? Arī tas būs ''uzskatāms par sistēmas sastāvdaļu''?

Nu, asteroīds nav ekosistēmas elements. :) Mēļo, ka mums te viens ir ielidojis un nonesis visādus lielus lopus. Un paskat, sistēma atjaunojās.

Par "kļūdu" - jau atzinu, ka jēdziens neder. Vopšem, homo sapiens ir objekts ekosistēmā, kurš izraisa pārāk lielu nolietojuma procentu. :)

Domstarpības jau nekad nav bijušas, vien neizpratne.


Citāts
Vāji maskēts teisms až sūcas iz tavas retorikas, pat ja pats to neapzinies.
Tas, ka spēju detektēt lietu (vai lietu mijiedarbību) pašu par sevi, nav teisms. Atnācu, detektēju, aizgāju. Un viss.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 24, 2013
Tu nedetektēji neko tādu, kas nav zināms katram 10gadīgam sīcim. Jā, uguns dedzina, jā, sals sasaldē. Jā, cilvēks iznīcina. Tas viss ir sistēmas sastāvdaļa un tas viss darbojas. Pat tad kad sistēma tādu vai citādu iemeslu dēļ ies bojā - arī tā būs sistēmas dabiskā ''funkcija''. Nav nekādu defektu šajā sistēmā. Tas arī sausais atlikums.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Ok, dabiskais nodilums veidojas jebkurā sistēmā. Un tas ir sistēmas sastāvdaļa. Tā?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 25, 2013
Protams. Entropiju neviens nav atcēlis.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Tad mēs varētu būt šis dabiskais nodilums ekosistēmā?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 25, 2013
''Dabiskais nodilums'' ir savāds jēdziens. Mūsu potenciāli negatīvā ietekme uz apkārtējo dabu parasti ir bezatbildības un negausības sekas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Negausīgs ir jebkurš lops. Uzkrājumus veido gandrīz visas sugas.
Mūsu problēma ir pārāk advancēti uzkrāšanas mehānismi un nespēja detektēt pašpietiekamības robežu. Jebšu, jābeidz rīt un, iespēju robežās, jāatjauno dabiskā atlase sugas iekšienē.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 25, 2013
Nē, dabisko atlasi mums nevajag, mums vajag saglabāt katru intelektu, tajā pat laikā ierobežojot vairošanos.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Kur ņemt resursus nemitīgi augošajai populācijai? Lidināties uz citām planētām vēl nevaram.
Bez tam, vairošanās = intelekts, ne? Tas ir, katra kopulācija teorētiski nozīmē vienu intelekta vienību.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 25, 2013
1) iemācīties lidod uz citām planētām
2) kamēr neprotam - populaciju kontrolēt, neaudzēt. Gimenēs ne vairkāk par 2 bērniem un viss OK.

Un nē, vairošanās =/= intelekts, jo cilvēki jau nav spieta saprāts, bet individuali saprāti, tātad 1 individs  = 1 intelekts.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Citāts
Gimenēs ne vairkāk par 2 bērniem un viss OK.

Nē. Populācija turpinās pieaugt. :/


Par lidošanu - tuvumā nav apdzīvojamu planētu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 25, 2013
Cik es saprotu, ja vairāk par 2, tad pieaug, ja 2 vai mazāk, tad skaits stāv uz vietas. OK, var jau vienoties par 1.

Pa lielam gan katram var būt tik daudz pēcnācēju, cikiem viņš var nodrošināt izglītību.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Man gan šķiet, ka intelektu nevajadzētu pieņemt par vienīgo kritēriju, jo intelekts tomēr ir piesaistīts fiziskajam ķermenim. Un atsevišķiem ķermeņiem ir tieksme, ēm, radīt gļukainus intelektus.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 25, 2013
ķermenis ir nesējs, platforma intelektam. Intelekts ir struktūra nesējā. Protams, bojājumi nesējā izraisa bojājumus intelektā, tāpēc nesējs jāuztur un jālabo.

Rezultātā plānošanā, protams, nesējs un tā uzturēšana tiek ņemti vērā, arī ja intelekts ir vienīgais kriterijs.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Nu lūk. Loģiskāk būtu novērst defektīvu nesēju rašanos, nevis pēcāk noņemties ar to labošanu un uzturēšanu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 25, 2013
le-haim, protams. Kamēr mums nav pilna cikla inkubatoru jeb ``mākslīgās dzemdes`` ( vari paskatīties uz atslēgvārdiem artifical womb, pie tā strādā), risinājums ir monitorēt cilvēkus, kas taisās radīt pēcnācējus un brīdināt viņus, ja ir ģenētisku defektu risks.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 25, 2013
Drīzāk - sterilizēt ģenētiski defektīvos.


Par mākslīgo dzemdi - tam jāiet rokrokā ar gēnu pētniecību. Kaut kāds "Brīnišķīgās jaunās pasaules" variants.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 25, 2013
le-haim

sterilizēt, protams, var  -  ar personas piekrišanu. Bet nupat tas vairs nav/ drīz nebūs būtiski, jo verēs gluži vienkārši izlabot genomu pirms embrioģenēzes palaišanas.

Jā, protams kompleksā ar genomiku u. c. saistītajām nozarēm.

Jā, "Brīnišķīgās jaunās pasaules" variants. Tas ir tas, ko mums vajag.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 25, 2013
Protams, eigenikai un sevišķi strilizēšanai mūsdienās iet līdzi negacijas - negatīvas asociacijas, jo nacisti te rīkojās noziedzīgi, nogalināja slimniekus utt, tagad jārēķinās ar šīm asociacijām.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
le_haim

(c)Ar to es gribu teikt, ka jebkurā sistēmā, protams, ir destruktīvie procesi (zibens, zemestrīce, cilvēks), kuri ir uzskatāmi par sistēmas sastāvdaļu.


zibens un zemestrīce ir destruktīvi tikai no cilvēka ērtību viedokļa. Paši par sevi tie ir tik organiski dabas procesi, bez kuriem tava mīļā ekosistēma nemaz nevarētu ne rasties, ne pastāvēt. Dabā nav sliktu laika apstākļu.

Pats arī konstatē, ka ekosistēma atjaunojas (ij pēc ugunsgrēka, ij asteroīda, tikai laiki atšķiras). Tb, tā ir pašpietiekama.

Sausajā atlikumā tevi rūp tikai personīgais komforts, gan fiziskais, gan psiholoģiskais. Lai maz cilvēku, lai daba neskarta, lai visi zin mēru un vispār, lai iestājas zaļais komunisms. aleluja.

Jauki būtu, ka tādi kā tu - eko apokalpzdjeca pravieši paši reāli aizvāktos uz dziļiem un tukšiem laukiem, paretinot pilsētas, nevis dedzinātu elektrību, tukši muldot un "pierādot" kā būtu jābūt.

Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
Cth, tavas vaimanas, ka daudz cilvēku un resursu maz un tāpēc jākastrējas, jālido uz mēnesi etc. ir nevis kaut kāds "racio kristalizējums", bet prasta teritorialā instinkta paplašinājums./ jo pat tad, kad pīplis it kā domā "globāli", smadzene tāpat darbojas max 20 cilvēku kolektīva izdzīvošanas stratēģiju kalkulācijā/. To, ka visi spiežas blīvās pilsētās un ciematos, nenorāda ne uz kādu "pārapdzīvotību".

Mazāk aizraujies ar zinātnisko fantastiku, tomēr arī netoksiskas narkotikas aizmiglo skaidru saprātu.

p.s malači nacisti. Uzskatāmi parādija pro sciences totalitārismu darbībā. Lai gan arī bez nacistiem science savos eksperimentos cilvēkus ekspluatē ne mazāk iejūtīgi - "humāna zinātne" vispār ir oksjumorõns, kundzīt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 26, 2013
"okalpzdjeca pravieši paši reāli aizvāktos uz dziļiem un tukšiem laukiem, paretinot pilsētas, nevis dedzinātu elektrību, tukši muldot un "pierādot" kā būtu jābūt."

Nosacīti, bet plāna pirmais posms ir veikts. Bez elektrības gan neiztikt. Šis resurss, tiesa, nav konstants, tas ir atjaunojams. Par degvielas svilināšanu paša auto  lielāka bēda.


 "humāna zinātne" vispār ir oksjumorõns, "

Un kā tad medicīna? Tā nav humāna vai nav zinātne? :)


" p.s malači nacisti. "

Jācer, ka šeit nedzīvo DP rūķīši. :/
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 26, 2013
Cik es saprotu, ja vairāk par 2, tad pieaug, ja 2 vai mazāk, tad skaits stāv uz vietas. OK, var jau vienoties par 1.
Nu ne gluži tā. Cik es atceros, tad `stāv uz vietas` kritērijs, kas kompensē dabisko mirstību, bija 2,21 bērni uz sievieti. Bet, tā kā ir gan visādas neauglības, gan arī vienkārši cilvēki, kas nedibina ģimeni UN neievieš pēcnācējus, tad faktiski drošais reālais minimums ir 3 bērni uz sievieti; 1-2 bērni faktiski ir solis tajā virzienā, kur mirstība ir lielāka par dzimstību, un no tā izrietošais populācijas vidējā vecuma pieauguma faktors, no kura savukārt izriet tīri praktiskas sociāli-ekonomiskas problēmas (rodas pārāk daudz pensionāru uz pārāk mazu strādājošo skaitu).
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
Vot, degvielu svilini, kas nozīmē, ka viss ir šis eko pseidoaktīvisms ir tikai ļa, ļa līmenī, pie tam visai bezjēdzīgs, ja skatās no praktiskās "jēgas" funkcijas.

Medicīna ir zinātne, kas savās metodēs nav humāna. Jo nevar eksistēt bez eksperimenta. Humāns ir tikai pats tās deklarētais mērķis. Ja to pārrauga, reglamentē un finansē - tā ir spiesta tāda kļūt arī praktiski.

Ja nebūtu nacistu, mēs nezinātu kādus eksperimentus ar cilvēkiem veic tie, kam ir mērķis cilvēku "uzlabot".
Transhumanistiem šāds mērķis ir.
Es nezinu kā var iegūt datus par apgreidotiem embrijiem un smadzeņneironiem bez dzīva cilvēka materiāla.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 26, 2013
" Vot, degvielu svilini, kas nozīmē, ka viss ir šis eko pseidoaktīvisms ir tikai ļa, ļa līmenī, p"
Tu stūrē grāvī. Degvielas svilināšanu vajag nevis pārtraukt, bet gan to svilināt racionāli (taupīt). Tas pats attiecas uz citām resursu vienībām. Tas ir, jāierobežo neloģiska patērēšana.

" Medicīna ir zinātne, kas savās metodēs nav humāna. Jo nevar eksistēt bez eksperimenta. Humāns ir tikai pats tās deklarētais mērķis. Ja to pārrauga, reglamentē un finansē - tā ir spiesta tāda kļūt arī praktiski."
Attīstība prasa resursus.  Un embrijs nav cilvēks. Intelekts veidojas daaaudz vēlāk.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
Un kurš/kas būs tas, kas diktēs - kas ir loģiski un kas neloģiski?


Kāpēc eksperimenti ar cilvēkiem ir pieļaujami, bet bojāt eko sistemu - nē? Tipa, cilvēks ir vieglāk atražojams resurss?

Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Augusts 26, 2013
Krista
Citāts
Medicīna ir zinātne, kas savās metodēs nav humāna. Jo nevar eksistēt bez eksperimenta.
Eksperimentālas ārstēšanas metodes skaitītos nehumānas? Nu nez, nez. Ok, senākos laikos, kad trūka zināšanu un sistematizētas pieredzes, tā varbūt arī varēja notikt (ka eksperimentāla ārstēšanas metode nodarīja slimniekam vairāk ļaunuma, nekā būtu nodarījusi sākotnējā slimība), bet tagad jau tomēr tā laikam vairs īsti nenotiek, un, ja sanāk ziepes, tad tās parasti ir kļūdas vai nekompetences, nevis antihumānu nolūku sekas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 26, 2013
" Un kurš/kas būs tas, kas diktēs - kas ir loģiski un kas neloģiski?"

Elementāri. Jāveido sistēma uz formālās loģikas bāzes un tā jāievēro.

" Kāpēc eksperimenti ar cilvēkiem ir pieļaujami, bet bojāt eko sistemu - nē? Tipa, cilvēks ir vieglāk atražojams resurss?"

Cilvēku ir pietiekami. Ņemot vērā populācijas lielumu un dabisko ienaidnieku trūkumu, sugas izdzīvošana (morāles primārais mērķis) jau labi sen nav aktuāla.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
Formālā loģika ir līdzeklis.

Nevar sistēmu balstīt uz līdzekļa. Sistēmu balsta uz aksiomas, ko parasti nepierāda, bet kam vairums (labprātīgi, vai piespiedu kārtā) piekrīt.


(c)Cilvēku ir pietiekami. Ņemot vērā populācijas lielumu un dabisko ienaidnieku trūkumu, sugas izdzīvošana (morāles primārais mērķis) jau labi sen nav aktuāla.

Interesanti. Tb, jo lielāka populācija, jo mazāka nozīme morālei?

Morāle ir sociālais kapitāls. Ja tu nihilistiski degradē šī kapitāla nozīmi, pamatojoties uz populācijas apjomu, esi vienkārši netāls pāķis vai pats neredzi mežu aiz sava teksta.

Ja tu mūsdienu pilsoniskajā sabiedrībā esi antisociāls vai nelietis, tad - jā, morālei nav nozīmes, bet pričom te populācijas apjomu faktors - hvz.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 26, 2013
Tā nu ir. Ja cilvēks uzskata ka var maizītes garozas dēļ uzšķēzt punci grūtniecei ar iepirkumu tīkliņu rokās - kāds velns viņam liktu nereāli saudzīgi apieties ar gliemezi(vardi, balodi, zvirbuli, etc...) un nekāpt viņam virsū?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
btw, ja tu iznīcināsi eko sistēmu - tā atkopsies ātrak par cilvēkiem, ja likvidēsi tos.

Jo cilvēku nevar reducēt tikai uz sugu - cilvēks -tā ir vēl valoda un kutūra - neatjaunojams resurss. Un bez tās cilvēks ir burtiski dzīvnieks ļoti zemu stāvošs barības ķēdē. Tāds ir tavs ideāls?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 26, 2013
Krista
Citāts
cilvēks -tā ir vēl valoda un kutūra - neatjaunojams resurss.
tā nu gluži nav. Cilvēkam ir iedzimta nepieciešamība pēc socializācijas un iedzimta smadzeņu struktūra, kas socializāciju veido caur saskarsmi ar valodas starpniecību. Ir diezgan daudz valodu (ieskaitot izmirušās) kuras veidojušās nevis no viena avota, bet gan autonomi, pašas no sevis.
Samērā nesen bija eksperimentāls novērojums par pilnīgi jaunas (kurlmēmo) valodas rašanos kurlmēmo bērnu pansionātā.

http://www.apollo.lv/zinas/but-klat-valodas-dzimsanas-laika/312923

sanāk ka ciešama valoda var izveidoties gandrīz no nulles dažu paaudžu laikā. Ja vien ir pietiekams (20 gab?) indivīdu skaits kopienā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
(c)Cilvēkam ir iedzimta nepieciešamība pēc socializācijas un iedzimta smadzeņu struktūra, kas socializāciju veido caur saskarsmi ar valodas starpniecību.

Padies, es to zinu.

Kas attiecas uz pārējo - le haim bēdājās par izmirstošajām sugām, man ir tiesības bēdāties par izmirstošām vaodām un kultūrām; tas nekas, ka to vietā var rasties citi primitīvi analogi.

p.s un piemērs ar zīmju valodu mazliet nepaiet zem tēmas. Cilvēki bez rokām spēj ar kāju pirkstiem ievērt diegu adatā. Tb, invalīdu adaptācija ir offtopiks.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 26, 2013
Citāts
Kas attiecas uz pārējo - le haim bēdājās par izmirstošajām sugām, man ir tiesības bēdāties par izmirstošām vaodām un kultūrām; tas nekas, ka to vietā var rasties citi primitīvi analogi.

ok, katram tiesības uz savu sāpi!

Citāts
p.s un piemērs ar zīmju valodu mazliet nepaiet zem tēmas.
negluži. viņi ar zīmēm sazinājās, nevis tamborēja sedziņas. Tb - tā ir valoda nevis veids kā turēt rokās karoti.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Krista Augusts 26, 2013
Sazināšanās - plašs jēdziens. Dzīvnieki arī sazinās. Ar sazināšanos vien nepietiek, lai kļūtu par homo sapiens. Ij bērniem bija siltumnīca iekš kā veidot savu subvalodu.

p.s le haim (c)Un embrijs nav cilvēks. Intelekts veidojas daaaudz vēlāk.

Embrijs ir mātes organisma daļa. Eksperiments ar embriju ir eksperiments ar cilvēku - māti 1kārt. Tavā pasaulē gan, protams, čista formāli - mātīte.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 26, 2013
Citāts
Sistēmu balsta uz aksiomas, ko parasti nepierāda,

Jap. Un attopas sistēmā, kurā liela daļa jēdzienu balstās paši sevī.
O, naivums!

Citāts
Interesanti. Tb, jo lielāka populācija, jo mazāka nozīme morālei?

It kā. Proti, morāle ir izdzīvošanas, ēm, rīks. Mūsu priekšteči secināja, ka, piemēram, sugas vājāko īpatņu (to, kuri nespēj vai negrib piedalīties medībās) pamešana likteņa varā nav loģiska, jo šiem īpatņiem var uzticēt, teiksim, datu saglabāšanas funkciju vai kaut ko tamlīdzīgu. Nu, darināt rīkus un tā. Vārdu sakot, "veidoja sociālo kapitālu".
Lūk. Tas viss bija aktuāli cilvēces rītausmā, kad katrs bara loceklis bija vērtība. Zin, lopiņi bieži gāja bojā medībās, plus, mūsu sugas īpatņi attīstās lēni , vismaz salīdzinot ar citām sugām.
A tagad īpatņu ir daudz, plus, datus jau sen saglabājam daudz advancētākos mehānismos.

Rādi nu šurp to mežu.

Citāts
btw, ja tu iznīcināsi eko sistēmu - tā atkopsies ātrak par cilvēkiem, ja likvidēsi tos.

Jo cilvēku nevar reducēt tikai uz sugu - cilvēks -tā ir vēl valoda un kutūra - neatjaunojams resurss. Un bez tās cilvēks ir burtiski dzīvnieks ļoti zemu stāvošs barības ķēdē. Tāds ir tavs ideāls?

Atkal jau grāvis. Es kaut ko minēju par sugas iznīcināšanu? Absurds! Sugu vajag nevis iznīcināt, bet uzlabot un samazināt sugas populāciju. Valoda un kultūra saglabāsies, tāpat arī palielināsies indivīda kvalitātes rādītāji, plus, samazināsies resursu deficīts. Vismaz teorētiski.

Citāts
Embrijs ir mātes organisma daļa.
Nu, ir daudzi embriji, no kuriem mātītes labprātīgi vēlas atbrīvoties.


Citāts
kāds velns viņam liktu nereāli saudzīgi apieties ar gliemezi(vardi, balodi, zvirbuli, etc...) un nekāpt viņam virsū?

Loģika? Proti, ja vien gliemezi negrasies izmantot pārtikai, tā slaktēšana "prieka pēc" ir nelietderīga organisma resursu izšķiešana.

Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Augusts 26, 2013
le_haim
Citāts
tā slaktēšana "prieka pēc" ir nelietderīga organisma resursu izšķiešana.
ne prieka pēc. Gliemezis taisni pa ceļam, kur bija jāliek kāja. Kājas pavirzīšana sānis ir taisni lielāka resursu izšķiešana
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 26, 2013
EzītisMiglā

Tās ir apstākļu nianses, taču doma paliek.

Gliemezis ir pietiekami neliels objekts, lai tam pārkāptu pāri.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 26, 2013
le_haim
nu a bars ar gliemežiem? Kaukā neticās, ka braucot ar mašīnu izvairies no katras sliekas, kas izrāpojusi uz ceļa pēc lietus. Tb - muldēt jau nav grūti, grūtāk ir būt ar savu muldēšanu  konsekventam iekš  darbiem...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 26, 2013
Citāts
nu a bars ar gliemežiem? Kaukā neticās, ka braucot ar mašīnu izvairies no katras sliekas, kas izrāpojusi uz ceļa pēc lietus.

Ja bars ar gliemežiem dotajā situācijā nebūs svarīgs lielums, tad, protams, nemeklēšu apkārtceļu.


Par muldēšanu taisnība, jā. Katrā no mums sēž ideālists.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 26, 2013
Jap. Un attopas sistēmā, kurā liela daļa jēdzienu balstās paši sevī.
O, naivums!
pssst... jebkura filozofiska doktrīna balstās aksiomā/s tb pašas definētajos postulātos (duh). Arī tavējā. Ideoloģija ir jābūtība, no kuras deducē visu pārējo. Pati jābūtība nededucējas, jo racionālisms/loģika ir rīki sausai kāzusu analīzei, cēloņu-seku detektēšanai. Tiem nav ''viedokļa'' par attiecīgā kāzusa, cēloņsakarību ķēdes vispārcilvēcisko jēgu, kas tajā labi, kas slikti.

Da i atkal parādās  marsieša tipa pļutka. Aijaijai pķičku žalko, bet cilvēki.. pffft.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Augusts 26, 2013
Un kāpēc gan nevarētu balstīt aksiomu loģikā, Gnidrologs?

Tev arī grāvis. Nevajag "puff". Vien padarīt kvalitatīvāku.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 26, 2013
Citāts
Un kāpēc gan nevarētu balstīt aksiomu loģikā
Pamēģini un pats redzēsi kāpēc.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 27, 2013
Krista, nacisti parādīja, kā nevajag darīt lietas.

Pamatnostādne ir, ka ZTP jārealizē tādā un tikai tādā veidā, kas bodrošina iespēju turpināt realizēt ZTP.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Aiko_Saule Augusts 28, 2013
Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?

Nesaprotu kā tikai sirds, kura pumpē asinis varētu ilgoties pēc Jēzus, bet būtne kopumā ar miesu, dvēseli un garu noteikti ilgojas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Augusts 29, 2013
Heh, Ctulhu zēl ka tu tā ari nesaproti, kas kristietības izpratnē ir sirds, jo ja tu būtu sapratis spētu tagad Aiko_Saule paskaidrot, ko pavests Francisks domāja ar jēdzienu sirds un tādā veidā cildinātu zināšanu lielo slavu! Bet tagad redz jāklusē un jāslēpjas aiz tumsonības un nezināšanas plīvura. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 29, 2013
tas pats
atkal troļļo? Pašam no sevis kauna nav? Jeb arī tu pats nemaz nezini ko nozīmē sirds un tagad centies panāk lai citi to tev paskaidro?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 29, 2013
Piedodiet, bet pat tas_pats vlaģejet izkustvom abstraktnoj misļi. Ateistiem tas laikam ir kaut kāds atmirstošs evolucionārs treits, kā aste or smth.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Augusts 29, 2013
Gnidrologs
Zinot ka Aiko_Saule ir ļoti īpatnējs katolis, tapas texti iegūst augstākās pilotāžas statusu. Troļļošanā, gan protams, nevis abstrakcijā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 29, 2013
Domāju, ka jamie abi peld savā burbulī un pat ja tekstuāli viens otram piekrīt, nemaz nesaprot viens otra domu gājienu. Es te vairāk par piekasīšanos jēdzienam ''sirds''. Jā tas ir anatomisks objekts ololol i so clever..
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Augusts 29, 2013
Gnidrologs, es saprotu, ko visādi mistiķi-liriķi-alegoriķi un pārējie emoti domā ar jēdzienu sirds, es tikai cenšos atradināt tautu no mistikas, lirikas, emociju izmantošanas debatē.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Augusts 30, 2013
Tu neesi spējīgs saprast elementāru valodas figūru, bet uzstājies kā tautas mācītājs? Sry pusīt, paliec pie savām kolbām labāk.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Gnidrologs, es tās valodas figūras saprotu, tikai vēlos eliminēt tās no debatēm, jo , kā jau es norādīju, tās ienes neprecizitāti.

Ir skaidrs?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Septembris 02, 2013
Vairums puslīdz inteliģentu cilvēku prot kontaktēties normālā sarunu valodā, nepārejot uz spergainu tehno-lingo slengu, un brīnišķīgi tiek galā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Gnidrologs, protams, tikai dažādi reliģiskie manipulatori šajā normālajā sarunvalodā jūtas ļoti ērti, ir pielāgojuši savus manipulacijas paņēmienus tieši tai, tās neviennozīmībām. Tāpēc ar tiem ir jēga sarunāties speciāli formalizētā jeb ``paaugstinātas viennozīmības`` valodā. 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Septembris 02, 2013
Valoda satur idiomas priekš tā, lai atvieglotu komunikāciju un nebūtu jālieto idiotisks nērdspīks. Visi saprot ko pārnestā nozīmē domā ar ''sirdi'', neatkarīgi no ticības. Tikai sīkmanīgi pedanti par to varētu sašust.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Septembris 02, 2013
Atkarīgs no konteksta, Gnidrologs. Teiksim, ja jēdzienu "sirds ilgojas" lietosi medicīniska rakstura diskusijā...  :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Gnidrologs, es piekrītu, ka visi saprot, tikai ``peldot`` alegorijās var vieglāk ``aizdreifēt`` no tēmas, provēt pamanipulēt ar sarunu piedra emociju kompleksu utt. Nah man to viņiem ļaut?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Septembris 02, 2013
Atkarīgs no konteksta, Gnidrologs. Teiksim, ja jēdzienu "sirds ilgojas" lietosi medicīniska rakstura diskusijā...  :D
Nu? Kas notiks? Nabaga nērdam brilles izkusīs un smadzenes īsajā saies? Jo normāls cilvēks, kas apjēdz valodas konvencijas, viegli apvieno profesionālismus ar sarunvalodu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Gnidrologs

trešo reizi: var apvienot un tas nav grūti, bet nah atstāt manipulatoriem manevra telpu?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Septembris 02, 2013
Jo vnk nav tavā varā kaut ko atstāt vai nē. Man nav jāpāriet uz nērdspīku, jo daži nespēj atspergot manis teikto bez etimoloģijas vārdnīcas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Gnidrologs, ir gan manā varā. Kad es konstatēju kādu ``šibko garīgu``, tad pārslēdzos uz augstāka foirmalizācijas līmeņa valodu. Tu savukārt vari darīt kā vēlies :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Gnidrologs Septembris 02, 2013
Bet lūdzu, katram tiesības maut kā prot.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Nu re, ar 4. reizi pieleca .
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 02, 2013
Bet lūdzu, katram tiesības maut kā prot.
ar Ctulhu reālajā dzīvē nav mazāk neiepatīkami sazināties. Proti, cik es atceros no tas vienīgas reizes, diskusija pazaudēja jebkādus cilvēciskus apstākļus. Ctulhu izrulēja to vienu nelaimīgo, kas atļāvās ieņemt pozu, zin ar tādu KP sekretāra bosingu, pie tā ka bijām savākušies, lai draudzīgi interesanti parunātu. Tā kā ar Ctulhu dzīve ir vēl grūtāk runāt. Proti, viņa manieres noved jebkuras sarunas ar viņu līdz - vai nu pa viņam, vai nu nekā! Proti, oponentam ir tikai viena izvēle vai nu runāt ar viņu vai nē, kur nē ir gudrākā izvēle. :)  Ctulhu vajag iemācīt elementāras diskusijas manieres.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Tapa, tu sajauci tēmas. Tev vajag uz žēlabu stūrīti :D
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 02, 2013
Nē, Dievam vajadzēs žēlabu stūrīti, tai dienā, kad tu atdzīsi Jēzu par savu kungu. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Tapa, nesapratu domu...
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Septembris 02, 2013
Citāts
kad tu atdzīsi Jēzu par savu kungu.

Tapa atbalsta verdzību?

(http://the-lost-and-the-damned.664610.n2.nabble.com/file/n7550616/not-bad-obama.png)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 02, 2013
Citāts
kad tu atdzīsi Jēzu par savu kungu.
Tapa atbalsta verdzību?
tev nāksies griezties pie foruma farizeja Masika, lai tev viņš izskaidro, ko īstenībā nozīme atzīt "Jēzu par savu kungu", jo Masiks tak ir tik ilgi "tusējis" ar susliknarija farizējiem, ka visu labi un sīki zin, un bus dusmīgs, ja es mēģināšu tagad te demonstrēt savas triviālās zināšanas kristietībā ar savu elementāro loģiku. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 02, 2013
Tapa, jebkurā gadījumā kungu - kalpu attiecības ir kļūda un tāpēc izslēdzamas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: AMF Septembris 02, 2013
Citāts
zināšanas kristietībā ar savu elementāro loģiku.

Man šķiet, ka "Tapa" un "loģika" ir savstarpēji nesavienojami jēdzieni.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Septembris 03, 2013
Ctulhu
Citāts
kungu - kalpu attiecības ir kļūda un tāpēc izslēdzamas
Labākajā nozīmē, tās ir normālas attiecības priekšnieks-padotais, normāla hierarhija, kāda ir visur pasaulē sastopama. Ideāli - ja kāds zin un prot labāk, viņš arī komandē.
Dievs itin visur visu zin un prot labāk, tāpēc arī vienmēr priekšnieks.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 03, 2013
Ezis

1) labāka ir dinamiskā hierarhija, tas ir - tas, kurš dotajā brīdī zina/ prot vislabāk, dotajā brīdī arī komandē, citreiz lomas mainās
2) tā kā jūs ar mulderu nonācāt pie tēzes, ka dievs ``neredz`` vēl neizdarītās izvēles, sanāk, ka ne visās situacijās dievs zina/ prot vislabāk. Tas ir, ja vispār veltam laiku šim mākslīgajam modelim ``dievs`` un tā apspriešanai.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
Labākajā nozīmē, tās ir normālas attiecības priekšnieks-padotais, normāla hierarhija, kāda ir visur pasaulē sastopama. Ideāli - ja kāds zin un prot labāk, viņš arī komandē.
Dievs itin visur visu zin un prot labāk, tāpēc arī vienmēr priekšnieks.
Tu ezīti aizmirsi, ka Dievs arī mīl un rūpējas, bet gan jau atnāks masiks un izteiks visu ko dievs dara un nedara. ;)

Tikmēr mazliet no racionālās zinātniskās pieejas
Citāts
Ko varētu nozīmēt Dieva jēdziens šādos apstākļos? Tā sākotnējā reliģiskā nozīme ir pārveidota tādā nozīmē, kas būtu piemērota atsvešinātajai veiksmes kultūrai. Nesenajā reliģijas atdzimšanas procesā ticība Dievam ir pārvērsta psiholoģijas līdzeklī, kas palīdz labāk piemēroties konkurences cīņai.
 Reliģija biedrojas ar autogēno treniņu un psihoterapiju, lai palīdzētu cilvēkam viņa lietišķajos darījumos. Divdesmitajos gados vēl neviens nepiesauca Dievu ar nolūku "pilnveidot savu personību". 1936. gadā izdotais Deila Kārnegija bestsellers "Kā iegūt draugus un iepatikties cilvēkiem" palika strikti laicīgā līmenī. To pašu funkciju, kuru Kārnegija grāmata pildīja toreiz, šodien veic mūsu laika izcilākais bestsellers "Pozitīvās domāšanas spēks", kuru sarakstījis garīdznieks N. V. Pīls. Šajā grāmatā pat netiek diskutēts, vai mūsu valdošā interese par veiksmi ir saskaņā ar monoteistiskās reliģijas garu. Tieši otrādi, šis augstākais mērķis nekad netiek apšaubīts, bet ticību Dievam un lūgšanas iesaka kā līdzekli, lai stiprinātu cilvēka spējas būt veiksmīgam. Tāpat kā mūsdienu psihiatri iesaka gādāt par strādājošo laimi, lai viņi būtu patīkamāki saskarē ar klientiem, tā daži mācītāji rekomendē Dieva mīlestību veiksmes vairošanai. Sakāmvārds "Lai Dievs stāv tev klāt" nozīmē vēlējumu, lai Dievs stāv klāt biznesa lietās, nevis lai cilvēks savienotos ar viņu mīlestībā, taisnības un patiesības meklējumos. Kā brāļu mīlestība tika aizstāta ar bezpersonisku godīgumu, tā Dievs tika pārvērsts par attālinātu Visuma Asociācijas Ģenerāldirektoru; jūs zināt, ka viņš tur ir, viņš ir diriģents (lai gan iespējams, ka orķestris spēlētu arī bez viņa), jūs viņu nekad neredzat, bet atzīstat viņa virsvadību, kamēr pats "spēlējat savu vijoli".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Septembris 03, 2013
Ctulhu
1) nu ja, bet Dievs jau visos brīžos zina / prot vislabāk
2) neviens cits arī neredz labāk. Tas ir "apaļie kvadrāti" - ja Dievs tos nevar uzzīmēt, tad arī neviens cits to nevar izdarīt, un tāpēc atkal Dievs paliek viszinošākais un varošakais.
Vēl jau Mulderam bija tīri jēdzīgi argumenti, ka Dievs zin izvēles tikai tāpēc, ka vienlaicīgi eksistē arī nākotnē. Tādējādi BG paliek nenovērtējama, neizrēķināma par no Dieva puses, ebt vienlaicīgi Dievs zin, ko būtne izvēlēsies. Bet zin tikai tāpēc, ka būtne savu izvēli jau ir izdarījusi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Septembris 03, 2013
tas pats
mīl un rūpējas, tas tā kā izrietētu no vislabākās vadības.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
tas pats
mīl un rūpējas, tas tā kā izrietētu no vislabākās vadības.
neaizmirsti ka tu nerunā ar kristietības tradīcijās īpaši izglītotiem cilvēkiem un īsteni saprotošiem viņas, bet gan tirgus laukuma ņirgām, kuriem liekas ka viņu prece ir pati labāka un visi citi tikai krāpjas. :) 
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 03, 2013
Ezis, te mums ir jāapstājas pie jautājuma vai vispār ir iespējama būtne, kas vienmēr visu zina/ prot labāk. Ja mēs paliekam pie būtnēm ar individualu pieredzi, tad sanāk ka katrā konkrētā situacijā ``lokālajām`` būtnēm ir priekšroka lēmumu pieņemšanā, citas būtnes var tikt izmantotas kā parciālas vispārējas datu bāzes, bet būtne, kas satur visu informāciju un visus risinājumus gatavā veidā, nav iespējama. Jo tad tā būtu nD Hilberta konfiguraciju telpas, jeb Tegmarka 4 kārtas universa ``lielumā`` un līdz ar to būtu statiska, sastingusi un nebūtu būtne.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Septembris 03, 2013
Ctulhu
Citāts
vai vispār ir iespējama būtne, kas vienmēr visu zina/ prot labāk
Kāpēc gan ne? Tāda ļoti sarežģīta būtne.
Ja jau mēs zinām, kas ir labāk kādam tur augam, vai baktērijai, tad kāpēc lai kāds nevarētu zināt, kas ir labāk mums?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 03, 2013
Ezis, sarežģīta - OK, bet tāpat kā mēs galīga un no tā izriet, ka ja tā zina vairāk absolūtos skaitļos ( satur vairāk bitu), tad nekur nav garantijas, ka tā zina tieši to, ko vajag mums, tb satur tieši vajadzīgās bitu virknes. Tas var gadīties, protams, bet var arī negadīties. Tāpēc pašiem vien nāktos pārbaudīt šādas ārējas zināsanas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EzītisMiglā Septembris 03, 2013
Ctulhu
Citāts
tāpat kā mēs galīga
pēc definīcijas = bezgalīga.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Septembris 03, 2013
`tad kāpēc lai kāds nevarētu zināt, kas ir labāk mums?`

tas pat nav no svara. pat ja tāds dievs būtu, viņa eksistence pati nebūtu iemesls viņam kalpot.

``if i'm wrong and there is a just god, he'll forgive me for not serving him. if i'm wrong again and there is an unjust god, i'll be even more self-righteous in hell.``
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 03, 2013
Ezis

nu un? intervals starp skaiļiem 1 un 2 arī ir bezgalīgs, bet skaitli 3 tāpat nesatur.

Savukārt augstāka ranga nesaskaitāmi bezgalīga būtne būt nevar, jo struktura  = ierobežojumi, tas jau ira runāts.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Septembris 03, 2013
tas pats
piedod, bet es neesmu korķis visām tavām pudelēm. Ja savāvuļoji ka tjipa verdzība ir labi - esi nu tik laipns un atbildi pats par saviem vārdiem. neesmu tev par aukli pieteicies lai tavu dupsi nemitīgi glāstītu un slaucītu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
tas pats
Ja savāvuļoji ka tjipa verdzība ir labi - esi nu tik laipns un atbildi pats par saviem vārdiem.
Paldies Masik par atļauju. Protams, es neesmu teicis ne vārda par verdzību, jo dievs ir mūsu tēvs un Jēzus ir izpircis mums glābšanu, mums tikai jāpieņem šis Jēzus upuris atzīstot viņu par mūsu Kungu. Vidēji aprobežotiem cilvēkiem tā ir gana sarežģīta formula, jo viņi paši grib būt dievs, bet racionāliem homo sapieniem, pēc būtības ir ļoti vienkārša. Tev vienkārši jāatsakās no savam pretenzijām te visu salabot, un uzticībā uz dievu jāseko viņa vārdam, un tad dievs tavā vietā uzņemsies atbildību un rūpēsies par kārtību, kāda nu dievam ir vajadzīga! Ļoti vienkārši!! Vajag tikai būt pietiekami racionālam un spēt to atzīt, ka šī ir fantastiska iespēja!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: anonymous Septembris 03, 2013
`Protams, es neesmu teicis ne vārda par verdzību`

`mums tikai jāpieņem šis Jēzus upuris atzīstot viņu par mūsu Kungu`

ja mēs kādu pieņemam par savu kungu, mēs kļūstam par šī kāda kalpiem vai vergiem. tā ka izķer pretrunas savā retorikā, pāli.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Septembris 03, 2013
Šis

`` dievs ir mūsu tēvs un Jēzus ir izpircis mums glābšanu, mums tikai jāpieņem šis Jēzus upuris atzīstot viņu par mūsu Kungu. Vidēji aprobežotiem cilvēkiem tā ir gana sarežģīta formula, jo viņi paši grib būt dievs, bet racionāliem homo sapieniem, pēc būtības ir ļoti vienkārša. Tev vienkārši jāatsakās no savam pretenzijām te visu salabot, un uzticībā uz dievu jāseko viņa vārdam, un tad dievs tavā vietā uzņemsies atbildību un rūpēsies par kārtību, kāda nu dievam ir vajadzīga! Ļoti vienkārši!! Vajag tikai būt pietiekami racionālam un spēt to atzīt, ka šī ir fantastiska iespēja!``

ir klasisks toksiska mēma paraugs. Alegoriski izsakoties  - tā ir tīrā ļaunuma formula!

Krāsu izvēlējos attiecīgu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
ja mēs kādu pieņemam par savu kungu, mēs kļūstam par šī kāda kalpiem vai vergiem. tā ka izķer pretrunas savā retorikā, pāli.
Dārgais draugs Jēzū Kristū, avīzes mūsdienu valodā apraksta to mazliet savādāk, un nevajag norebožoties no Latvijas inteliģentās sabiedrības un lietot vispārēju terminus, nevis vecus padomju okupācijas ideoloģijas postulātus. Mūsdienās atzīstot kādu par "kungu un glābēju", mēs kļūstam par "stratēģiskajiem partneriem" jeb pārliecinošāk par "pilnvērtīgiem stratēģiskajiem partneriem". Un kad tu ej evanģelizēt Jēzus vārda un ar svētā gara svaidījumu, tu dari apustuļa darbu. Tas tak ir tik vareni!!!   
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Septembris 03, 2013
tas pats
labak izej ārā un paskaties kā saule spīd.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
Hehe, es nezinu kā pie tevis , bet pie manis jau ir tumšs, tādā ir dievišķā kārtība. :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
klasisks toksiska mēma
Hmzs, mēmi var arī būt toksiski t.i. indīgi?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Septembris 03, 2013
Hehe, es nezinu kā pie tevis , bet pie manis jau ir tumšs, tādā ir dievišķā kārtība. :)
vēl jo lielāks tev iemesls iziet ārā un palūkot kā saule spīd! Jeb tu domā, ka tad kad tev ir nakts - tad saule pārstāj spīdēt?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
Un Dievs nosauca gaismu: diena, - un tumsu nosauca: nakts. Un tapa vakars un tapa rīts - viena diena. Kāda daļa man gar sauli? :) Dievs ir mana gaisma!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Septembris 03, 2013
tas pats
tb- tava sirds pēc tā ilgojas?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: tas_pats Septembris 03, 2013
tas pats
tb- tava sirds pēc tā ilgojas?
Pēc kā īsti? :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: MJ Septembris 04, 2013
Nu, pēc Saules? Vai pēc Jēzus?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: a_masiks Septembris 04, 2013
tas pats
tb- tava sirds pēc tā ilgojas?
Pēc kā īsti? :)
vai tad tu to pats vēl neesi noskaidrojis? :o :o :o :o :o
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Februāris 25, 2014
tapa

``Hmzs, mēmi var arī būt toksiski t.i. indīgi? ``

var.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: DarvinShimp Jūnijs 22, 2019
es neilgojos gan. man ir ta, ka vajag pratisku darbu. vajag est. vajag dzert. es nezinu kas ir dievs. es nevaru ilgoties. kas tas ir? ja nezin, nevar sataustit, nevar ilgoties.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 23, 2019
es neilgojos gan. man ir ta, ka vajag pratisku darbu. vajag est. vajag dzert. es nezinu kas ir dievs. es nevaru ilgoties. kas tas ir? ja nezin, nevar sataustit, nevar ilgoties.

Bet nav jau katra joma konkrētā brīdī nepieciešama katram. Ir cilvēki, kuri neatrod sev pietiekami spēka apliecināt sevi, nejūtas iederīgi, viņiem morāls atbalsts ir pat ļoti nepieciešams. KAUT VAI NEREĀLS, no malas skatoties. Ticot simbolam, ticot alegorijai, ticot fantāzijām, ir pierādīts, ka gēnu progrmama, kas atbild par evolucionārā kodā attīstītu "ticēt vajadzību pamatā drošības apsvērumu dēļ" rada šai konkrētai cilvēka apziņai kaut arī mānīgu, tomēr šim cilvēkam noderīgu līdzsvarotības iespaidu, kas citādi viņam nebija sasniedzams - mākslu viņš perceptuāli netver, zināšanas nav dzīvē uzkrājis, tās viņam nepalīdz... Tāpēc ticība nav nekas slikts. Ja noteiktai psihei noteiktos apstākļos palīdz, tad mērķis ir sasniegts.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: DarvinShimp Jūnijs 23, 2019
tad it ka vienalga. ticet va neticet.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 26, 2019
tad it ka vienalga. ticet va neticet.

Tik daudz vienalga, ka izvēle formāli pastāv kā iespējas par sevi... Nu bet noteiktā eksistenciālā, kultūras un arhetipiskā "savējā" vidē atšķirības var apstāvēt un nivelēšanās arī. Tomēr finālā es domāju - jā - drīzāk jau izvēle ir dažāda un tādā nozīmē - vienalga, kas kuram labāk der viņa ticēšanai.
Atziņa balstīta tajā, ka DNS gēnu kodā kā viena no izdzīvošanas stratēģijām vēsturiski ilgstošā laika posmā ir izstrādājusies programa, kas rāda, ka ticēšana ir pozitīva parādība, vienalga, kam arī katrs ticētu - objekts nav galīgi iezīmēts, tas var būt viss kaut kas - tradīcijas, doksa - tas ir; pats par sevi saprotamais, "veselais saprāts" kā kuru reizi to sauc, arī konfesionālie dievekļi, arī elki - tur sabiedriskās iekārtas piemēram, arī substancionālais domāšanas pamats, kā izrādās utt.
Šis kods nemanāmi, bet skaidri jutekliski nepārprotami dod zināt, kad rīkojamies sevī "pareizi", programai atbilstoši, tad sajūtas ir labas, un kad rīkojamies neatbilstoši - tad skaidrs - jūtamies slikti, garastāvoklis draņķīgs, liekas "nekas visu dienu nesanāk", bezcerīga situācija, 'kā tā var dzīvot" utt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 26, 2019
EVOLUCIONISTS
Citāts
Ticot simbolam, ticot alegorijai, ticot fantāzijām... "ticēt vajadzību pamatā drošības apsvērumu dēļ" rada šai konkrētai cilvēka apziņai kaut arī mānīgu, tomēr šim cilvēkam noderīgu līdzsvarotības iespaidu, kas citādi viņam nebija sasniedzams - mākslu viņš perceptuāli netver, zināšanas nav dzīvē uzkrājis, tās viņam nepalīdz... Tāpēc ticība nav nekas slikts. Ja noteiktai psihei noteiktos apstākļos palīdz, tad mērķis ir sasniegts.
tas viss par ticīgajiem, t.sk. visu laiku dižākajiem māksliniekiem un zinātniekiem?? mākslu neuztver, zināšanu nekādu... nu nu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: DarvinShimp Jūnijs 26, 2019
EVOLUCIONISTS
Citāts
Ticot simbolam, ticot alegorijai, ticot fantāzijām... "ticēt vajadzību pamatā drošības apsvērumu dēļ" rada šai konkrētai cilvēka apziņai kaut arī mānīgu, tomēr šim cilvēkam noderīgu līdzsvarotības iespaidu, kas citādi viņam nebija sasniedzams - mākslu viņš perceptuāli netver, zināšanas nav dzīvē uzkrājis, tās viņam nepalīdz... Tāpēc ticība nav nekas slikts. Ja noteiktai psihei noteiktos apstākļos palīdz, tad mērķis ir sasniegts.
tas viss par ticīgajiem, t.sk. visu laiku dižākajiem māksliniekiem un zinātniekiem?? mākslu neuztver, zināšanu nekādu... nu nu.

evolucionists man liekas runa tieshi otradi. vins saka - ticet vajag. es gan neesmu parliecinats. varbut ka lielas lietas var darit ari ja nedoma par dievibu
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: DarvinShimp Jūnijs 26, 2019
EVOLUCIONISTS
Citāts
Ticot simbolam, ticot alegorijai, ticot fantāzijām... "ticēt vajadzību pamatā drošības apsvērumu dēļ" rada šai konkrētai cilvēka apziņai kaut arī mānīgu, tomēr šim cilvēkam noderīgu līdzsvarotības iespaidu, kas citādi viņam nebija sasniedzams - mākslu viņš perceptuāli netver, zināšanas nav dzīvē uzkrājis, tās viņam nepalīdz... Tāpēc ticība nav nekas slikts. Ja noteiktai psihei noteiktos apstākļos palīdz, tad mērķis ir sasniegts.
tas viss par ticīgajiem, t.sk. visu laiku dižākajiem māksliniekiem un zinātniekiem?? mākslu neuztver, zināšanu nekādu... nu nu.

evolucionists man liekas runa tieshi otradi. vins saka - ticet vajag. es gan neesmu parliecinats. varbut ka lielas lietas var darit ari ja nedoma par dievibu

es varbut nesaprotu visu, ko vins saka. bet kaut ko saprotu. vins nepieder materialistiem. nepieder ari dievticigiem. vins skatas no malas uz visu. vins saka - galvenais ir katram savs es. ta vismaz es saprotu
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 26, 2019
EVOLUCIONISTS
Citāts
Ticot simbolam, ticot alegorijai, ticot fantāzijām... "ticēt vajadzību pamatā drošības apsvērumu dēļ" rada šai konkrētai cilvēka apziņai kaut arī mānīgu, tomēr šim cilvēkam noderīgu līdzsvarotības iespaidu, kas citādi viņam nebija sasniedzams - mākslu viņš perceptuāli netver, zināšanas nav dzīvē uzkrājis, tās viņam nepalīdz... Tāpēc ticība nav nekas slikts. Ja noteiktai psihei noteiktos apstākļos palīdz, tad mērķis ir sasniegts.
tas viss par ticīgajiem, t.sk. visu laiku dižākajiem māksliniekiem un zinātniekiem?? mākslu neuztver, zināšanu nekādu... nu nu.

Tas, ka cilvēka DNS gēnu programas kods strādā un raida savus signālus ikvienā apziņā ir vienkārši evolūcijas psiholoģijas fakts par sevi. Tas strādā tiklab ikdienas sētnieka organismā, tāpat valsts varas propogandistā, un, protams, nav izņēmumi pat ģeniālākie starp ģeniālākajiem. Nav svarīgi, kādu amatu katrs ieņem bankā vai klosterī, automazgātuvē vai ministru kabinetā, viņā iemīt sekojošas matricas: kā dzīvības saglabāšanas programas, dzīvības turpināšanas programas un virkne apakšprogramu. Viena no tām vēsturiski evolūcijas ceļā izveidojusies - veiksmīgākai izdzīvošanai ir ticības programa - vajag kaut kam ticēt: nav svarīgi mucipucli elkam vai kosmiskajam saprātam, Hēgeļa absolūta kārtībai vai, teiksim, relatīvismam un haosa pirmsākumam, kam ticu es pats personīgi. No tā, kādā veidā un kurā brīdī nostrādā tā vai cita gēnu koda programa, nav pa tiešo atkarīgs, kādus panākumus viņš gūst sabiedriskā statusa plānā. Nav svarīgi, ko sacer vai kurā virzienā met krustus. Dižākie mākslinieki arīdzan ir apveltīti ar tām pašām DNS matricēm, kā nedižākie. Tā, ka neviens lai neapvainojas :) Gēnu signālu dzīvā organismā pietiks visiem :)

Tā ka uz tēmā uzdoto jautājumu; vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus? Var atbildēt, nē, konkrēti neilgojas tieši pēc viņa. Var kaut kā iztikt arī ar to pašu dienišķo DNS Matricu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, nē tur nekāds DNS kods neraida signālus apziņā, būtu labi ja tu izlasītu kā strādā genoms un ko tas dara.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, nē tur nekāds DNS kods neraida signālus apziņā, būtu labi ja tu izlasītu kā strādā genoms un ko tas dara.

Tas ir iekodētu uzvedības programu sakopojums, kuras šeit minētā viena no izpausmēm ir tāda, ka tā visiem dzīvniekiem, cilvēku neizslēdzot no viņa sugai raksturīgā kopojuma, regulē raksturīgo izturēšanos un reakcijas arī bez prāta un gribas līdzdalības. Automātā ieslēdz subjektīvo pašuztveri, apkārtējās pasaules redzējumu ar pašsajūtas afektu un perceptu inetensitātēm emocionāli vada sugas vēsturē evolucionāri par sugai derīgo atzīto un koda ierakstīto infu. Apmēram tā pēc atmiņas no "DNS, matrice un cilvēka uzvedība"
Tas nenozīmē, ka šo uzspiestos rīcības modeļus galvenie apziņas globālo stratēģiju instrumenti tādi, kā griba un prāts nevar koriģēt.
Lai saprastu, kā notiek ilgošanās (kā šeit tēmā: piemēram pēc konkrēti nosauktas vēsturiskas personas) un ko man ar šo sajūtu bloku iesākt, es kā apziņas nesējs un apziņas darbībai pakļauts subjekts šādu (matricas formāta DNS koda) pamata informāciju uzskatu par pietiekamu savam domājumam. Detalizētāk nav nepieciešams, ja neesmu šīs noslēgtās nozares darbinieks.
Lai valkātu kurpes un varētu par tām spriest savam nolūkam man nav jāpārzina kurpju ražošanas tehnoloģijas.
Citādi neko par esošo vispār neko nedrīkstētu izpaust ļaudis, kuri neko nejēdz no modernās filosofijas. Bet tā jau nu nenotiek. Piemēri te ir visapkārt.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, nē tur nekāds DNS kods neraida signālus apziņā, būtu labi ja tu izlasītu kā strādā genoms un ko tas dara.

Man jau nav nekas pretī apgūt jaunas zināšanas. Bet es te pavisam nesen tik konkrēti aplauzos: man iedeva kaut kādu saitu pēc kura būšot "viss skaidrs". Un es arī gāju noskaidrot. Izrādās visa tā "skaidrība" un "skaidrojumi" balstīti uz 19gsta beigu "darvina buldoga" Hakslija dialektiskā materiālisma tēzēm... Kad to pamanīju, sapratu: ka veltīgi esmu tērējis laiku tādai "izpētei".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
/Detalizētāk nav nepieciešams, ja neesmu šīs noslēgtās nozares darbinieks. /

Detalizēti jau arī nevajag, korekti vajag, citādi sanāk tādi brīnumi kā ``kvantu psiholoģija``, ``torsionu lauki``, ``biolauks``, ``mikroleptoni`` un tamlīdzīgas lietas kas semantiski izskatās pēc zinnātniskiem jēdzieniem bet patiesībā ir pseidozinātne.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
/Detalizētāk nav nepieciešams, ja neesmu šīs noslēgtās nozares darbinieks. /

Detalizēti jau arī nevajag, korekti vajag, citādi sanāk tādi brīnumi kā ``kvantu psiholoģija``, ``torsionu lauki``, ``biolauks``, ``mikroleptoni`` un tamlīdzīgas lietas kas semantiski izskatās pēc zinnātniskiem jēdzieniem bet patiesībā ir pseidozinātne.

Jā? Kā PIERĀDA lkaut kādu "īsto", lai atškirtu no "pseido". Bez ticības aksiomām nekas nesanāks. Kā saka, velti tērēts laiks un materiāli.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Kolīdz kāds sāk pierādīt kaut kādu "īsto", tā VIENMĒR nonāk pie ticības pamatpieņēmumiem. Tas, ka viens tic vienam pamatpieņēmumam, cits kādam citam, neko NEIZŠĶIR arī PĒC BŪTĪBAS. VIEN VIENĪGI atšķir to, ko viens uzskata par īsto, cits par pseido. Šo situāciju var apgriezt un NEKAS NEMAINĪSIES. Kas vienam īsts otram pseido.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, pavisam īsi formulējot īsts ir tas kas strādā. Tehnoloģijas strādā? Strādā, tātad tie koncepti kas ir tām pamatā ir īsti, maģija strādā? Nestrādā, tātad tie nav īsti.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, pavisam īsi formulējot īsts ir tas kas strādā. Tehnoloģijas strādā? Strādā, tātad tie koncepti kas ir tām pamatā ir īsti, maģija strādā? Nestrādā, tātad tie nav īsti.

Tad jau strādā arī Absolūtais Visums ar tā Garīgo pirmsākumu. Ja tas nestrādā, tad tev katrs absolūtists apliecināts, ka tad nekā nav.
Pierādīt to nevar.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Nea, piemēram elektriskais ģenerators vienmēr būs īsts, ja tu saliec spoles un magnētus vajadzīgajā formā un griez-  uz vadu galiem būs spriegums. Vienmēr. Tas strādā. Ja tu paņemsi vadu un skaitīsi lūgšanas, uz vada galiem sprieguma nebūs. Nekad.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, Visums strādā. Tas ir materiāls. Nekkāds ``garīgais pirmsākums`` tajā nav atrodams. Es neesmu lasījis nevienu astrofizikas vai kosmoloģijas rakstu `ir atrasts visuma garīgais pirmsākums, pielietotās ierīces... metode.. rezultāti.... `
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Bez pierādījuma var pieņemt, ka pastāv tikai tā saucamā "iekšējā pasaule" (imanences plāns), bet arī tas tikai relatīvi. Tikko tiek ieviesti kādi "jutekliskā" starpnieki, tā uzreiz nav zināms vai tie "strādā" vai ražo fikcijas, kas starp citu daudz ticamāk.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, Visums strādā. Tas ir materiāls. Nekkāds ``garīgais pirmsākums`` tajā nav atrodams. Es neesmu lasījis nevienu astrofizikas vai kosmoloģijas rakstu `ir atrasts visuma garīgais pirmsākums, pielietotās ierīces... metode.. rezultāti.... `

Visums ir imanences plānā. Vai tas strādā ārpus iekšējā, NAV ZINĀMS.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, ja tās fikcijas dara to ko man vajag un es uz tā varu būvēt savu tehniku, tad tas ka kāds tās sauc par fikcijām ir tikai semantika, sauc kā gribi galvenais ka strādā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, Visums strādā. Tas ir materiāls. Nekkāds ``garīgais pirmsākums`` tajā nav atrodams. Es neesmu lasījis nevienu astrofizikas vai kosmoloģijas rakstu `ir atrasts visuma garīgais pirmsākums, pielietotās ierīces... metode.. rezultāti.... `

VISS, KAS UZRAKSTĪTS TIKPAT LABI IR FIKCIJA. Viss tas tur nepastāv bez ieriekšpieņēmumiem, bez aksiomām, kas ir ticība.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, visumu novēro dažādi saprāti ar dažādu tehniku, dati sakrīt. Tāpēc mēs varam uzskatīt visumu par objektīvi pastāvošu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, ja tās fikcijas dara to ko man vajag un es uz tā varu būvēt savu tehniku, tad tas ka kāds tās sauc par fikcijām ir tikai semantika, sauc kā gribi galvenais ka strādā.

Nu, pareizi - tad jau Mucipucli strādā, Dievs strādā un tā tālāk. Ja jau ir vienalga, kā to nosauc.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, visumu novēro dažādi saprāti ar dažādu tehniku, dati sakrīt. Tāpēc mēs varam uzskatīt visumu par objektīvi pastāvošu.

dati sakrīt tad, ja to apliecina jutekļi, kas var melot.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, ir vai nav fikcija nosaka pēc kritērijiem vai tas darbojas kā jau teicu, ja darbojas tad nesaucam par fikciju ja nedarbojas saucam. Ja tu lieto terminu fikcija kaut kā pa savam, tad tu to vnk lieto citādi.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
/tad jau Mucipucli strādā, Dievs strādā un tā tālāk./

Nestrādā. Mēs neko tādu nenovērojam un lietām kas strādā jau ir savi nosaukumi, nav jēgas tās pārsaukt par muclipucli.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, ja tās fikcijas dara to ko man vajag un es uz tā varu būvēt savu tehniku, tad tas ka kāds tās sauc par fikcijām ir tikai semantika, sauc kā gribi galvenais ka strādā.

Nu, pareizi - tad jau Mucipucli strādā, Dievs strādā un tā tālāk. Ja jau ir vienalga, kā to nosauc.

Tad starp citu, taviem oponentiem ir taisnība, ja tie piesauc Kosmisko Saprātu. Vai nav vienalga, kā to saukt - tikpat labi Kosmiskais Materiālais Dievs
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
/tad jau Mucipucli strādā, Dievs strādā un tā tālāk./

Nestrādā. Mēs neko tādu nenovērojam un lietām kas strādā jau ir savi nosaukumi, nav jēgas tās pārsaukt par muclipucli.

Strādā. Jo nav zināms, kas strādā, kas nestrādā. To darbina jutekļi, kas ir tikapt labi murgaini, kā Staņislavam Grofam, kas reālo sauc par ķīmiju un saka LSD raidījumi strādā tāpat kā citas vielas, kas "rada domu" kā viņš tic
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
/dati sakrīt tad, ja to apliecina jutekļi, kas var melot./

Tad a) sanāk ka visiem melo vienādi, kas ir mazvarbūtīgi un b) datu apstrādes tehnikai jau to mūsu jutekļu nav c) tiek lietoti dažādi jutekļi gan dabiski gan mākslīgi, ar dažādiem principiem d) vienalga ja tie visi melotu, tad rezultāts nebūtu lietojams, tā tehnika kas uz teoriju pamata uztaisīta nestrādātu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Grofs indējoties ar LSD nav pateicis nekā jauna, tikai aprakstījis kā tā inde bojā smadzenes. Tātad nestrādā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
/dati sakrīt tad, ja to apliecina jutekļi, kas var melot./

Tad a) sanāk ka visiem melo vienādi, kas ir mazvarbūtīgi un b) datu apstrādes tehnikai jau to mūsu jutekļu nav c) tiek lietoti dažādi jutekļi gan dabiski gan mākslīgi, ar dažādiem principiem d) vienalga ja tie visi melotu, tad rezultāts nebūtu lietojams, tā tehnika kas uz teoriju pamata uztaisīta nestrādātu.

Pareizi. Tā arī ir. Kaut cik ticams ir imanences plānā par patieso pieņemtais.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Grofs indējoties ar LSD nav pateicis nekā jauna, tikai aprakstījis kā tā inde bojā smadzenes. Tātad nestrādā.

Kā tas ir nestrādā. Inde nav reāla vai?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
ASV bija liels projekts MKultra saucas  - pārbaudīt vai LSD un līdzīgas vielas nepārslēdz smadzenes kaut kādā īpašā radošā režīmā, nedod īpašus efektus. Izpētīja. Nedod. Pētīja ilgi un  rūpīgi, pentagons un CIA bija ieinteresēti.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
/dati sakrīt tad, ja to apliecina jutekļi, kas var melot./

Tad a) sanāk ka visiem melo vienādi, kas ir mazvarbūtīgi un b) datu apstrādes tehnikai jau to mūsu jutekļu nav c) tiek lietoti dažādi jutekļi gan dabiski gan mākslīgi, ar dažādiem principiem d) vienalga ja tie visi melotu, tad rezultāts nebūtu lietojams, tā tehnika kas uz teoriju pamata uztaisīta nestrādātu.

Pareizi. Tā arī ir. Kaut cik ticams ir imanences plānā par patieso pieņemtais.

BET NEKAS ĀRPUS TĀ.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Ja tāda ārpuse vispār ir. Ja ir  - nodemonstrējiet.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
ASV bija liels projekts MKultra saucas  - pārbaudīt vai LSD un līdzīgas vielas nepārslēdz smadzenes kaut kādā īpašā radošā režīmā, nedod īpašus efektus. Izpētīja. Nedod. Pētīja ilgi un  rūpīgi, pentagons un CIA bija ieinteresēti.

Nu un tad. Tas ir pieņēmums, ka tas tā ir noticis. Ja nu nav. Kā tu vari pierādīt, ka tas ir noticis?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Ja tāda ārpuse vispār ir. Ja ir  - nodemonstrējiet.

Vo! Nav jau arī!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
/Kā tu vari pierādīt, ka tas ir noticis?/

es varu atkārtot tos eksperimentus un iegūt tos pašus rezultātus. Tāpēc jau rakstos vienmēr ir eksperimentālā daļa. Tas ir tāpar kā ar Raudives balsīm. Ņemam uztvērēju, diodes, vadus, magnetofonu utt un pētam.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Patiesuma kritērijs ir novērojumu un eksperimentu rezultāti.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Bez imanences plāna viss cits ir tikai pieņēmums, tai skaitā jebkāds materiālisms, jebkādi citi dievišķojumi un "strādāšanas" - 'nestrādāšanas".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Patiesuma kritērijs ir novērojumu un eksperimentu rezultāti.

Jutekļi. Blefs. Nav pierādāms, ka nav meli.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, bet vai tas ``imanences plāns`` nav vienkārši smuks bet lieks jēdziens? Kāds ir tās kaidrojošais potenciāls? Ko mēs jaunu uzzinam par esamību no šīs teorijas?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
/Jutekļi. Blefs. Nav pierādāms, ka nav meli./

Pierādījums ir tehnoloģijas kas konsekventi strādā.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, bet vai tas ``imanences plāns`` nav vienkārši smuks bet lieks jēdziens? Kāds ir tās kaidrojošais potenciāls? Ko mēs jaunu uzzinam par esamību no šīs teorijas?

Bez tā, nav nekā realtīvi pieņemama. ja "iekšējā" domā ir, var ticēt papamtpieņēmumiem un tad tikai iet tālāk. Ja "iekšējā plāna nav" ir tikai haoss, kas ir pamatā visam. Haoss ietver to pašu, ko nāve. Tad nav imanences plāna.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
/Jutekļi. Blefs. Nav pierādāms, ka nav meli./

Pierādījums ir tehnoloģijas kas konsekventi strādā.

Muļķības, nevis pierādījumi. Tukši apgalvojumi.
Ja grib pateikt mīkstāk, tad TICĪBA, ka tā ir.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, lieta tāda, ka tas strādā neticot tam, man nav jātic lidmašīnai es vienkārši lidoju.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Evolucionists, lieta tāda, ka tas strādā neticot tam, man nav jātic lidmašīnai es vienkārši lidoju.
Bez jutekliskās starpniecības un imanences plāna tu vienkārši nekas neesi, kur nu vēl lido
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
Nujā bez elektriskajiem un ķīmiskajiem procesiem manā organismā es nekas neesmu un neko nejūtu, bet kāds tam sakars ar apspriežamo?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Nujā bez elektriskajiem un ķīmiskajiem procesiem manā organismā es nekas neesmu un neko nejūtu, bet kāds tam sakars ar apspriežamo?

Tāds, ka tavi apgalvojumi arī par ķīmiju ir tikai NEPIERĀDĪTI APGALVOJUMI, kas balstās ticībā. Vairāk jau arī nekas.

Lieto uz veselību. Ticēt ir psihloģiski veselīgāk nekā neticēt. Ja ķīmija, tici savai ķīmijai. tikai ticība katram sava. un NAV PIERĀDĀMA, kādas atsevišķas tās patiesīgums.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Mana relatīvā ticība ir tāda: doma ir.
Tā pastāv manā imanencē. Tiklīdz sāk tai piedēvēt materiālo vai citu kaut kādu puruši, vai materiālistiski-dievināmo "strādā-nestrādā" fikciju tipa izcelšanos, tā sākas arvien mazāk ticama ticība. Tas arī viss
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 27, 2019
``doma ir`` neko daudz nepaskaidro un neļauj mums kko darīt ar domāšanu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
``doma ir`` neko daudz nepaskaidro un neļauj mums kko darīt ar domāšanu.

Neko jau arī nevajag darīt. Doma pati nosaka visu imanenci un tādējādi rada reālo pasauli. Ja nav domas, tad ir dzīvnieks, kas vienkārši eksistē bez pasaules apziņas. Un arī nekas slikts. Labums tāds, ka dzīvniekam nekas nav jāpierāda, tikai jāpaļaujas gēnu kodam. Tādi redz ticības apliecinājumi, kas tikpat labi var būt fikcija, jo apgalvojumi vienmēr ir relatīvi
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
Un ja nav domas, tad nav nekā ko pārvērst zīmē. Tad tas, ko tu tur dari pie sava kompja ir tas pats, kas ķirķa ripināšana. "ķirķis" kas nav doma un nav zīme var būt viss kas, arī - Nekas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 27, 2019
EVOLUCIONISTS
TICĪBU nerada nekādas tur `gēnu programmas`, tad jau Dievam ticētu visi (ja vien nerunājam par ticību tīri sadzīviskā, miesiskā izpratnē - pat katrs suņa īpašnieks tic, ka viņa luteklis viņam nekodīs bet aizsargās, savukārt suns paļaujas, ka saimnieks būs tikpat adekvāts un rūpēsies par viņu vienmēr). 
bet vispār mana iebilde bija ne par to.  kategoriski nepiekrītu, ka ticīgajiem vajadzīga viņu ticība kā kruķis, ar ko steberēt pa savu neizdevušos dzīvi.  kā tev tur bija:
Citāts
mākslu viņš perceptuāli netver, zināšanas nav dzīvē uzkrājis, tās viņam nepalīdz... Tāpēc ticība nav nekas slikts.
tie tad nu būtu - Ņūtons, Einšteins, Koperniks, Keplers, Galilejs, Paskāls, Planks, Puškins, Ž.Verns, Gēte...  etc. etc.  nabaga ticīgie impotentiņi, vai ne.   :o
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
EVOLUCIONISTS
TICĪBU nerada nekādas tur `gēnu programmas`, tad jau Dievam ticētu visi (ja vien nerunājam par ticību tīri sadzīviskā, miesiskā izpratnē - pat katrs suņa īpašnieks tic, ka viņa luteklis viņam nekodīs bet aizsargās, savukārt suns paļaujas, ka saimnieks būs tikpat adekvāts un rūpēsies par viņu vienmēr). 
bet vispār mana iebilde bija ne par to.  kategoriski nepiekrītu, ka ticīgajiem vajadzīga viņu ticība kā kruķis, ar ko steberēt pa savu neizdevušos dzīvi.  kā tev tur bija:
Citāts
mākslu viņš perceptuāli netver, zināšanas nav dzīvē uzkrājis, tās viņam nepalīdz... Tāpēc ticība nav nekas slikts.
tie tad nu būtu - Ņūtons, Einšteins, Koperniks, Keplers, Galilejs, Paskāls, Planks, Puškins, Ž.Verns, Gēte...  etc. etc.  nabaga ticīgie impotentiņi, vai ne.   :o

Ikviens no mums arī ir ticīgs pa savam, tieši evolūcijas gaitā izstrādātas gēnu programas darbības dēļ. Arī tas, kurš tic materialismam kā, teiksim, Ctulhu. Pierādīt "no vidus, no matiem" nevar neko, lai kaut ko sāktu domāt ir vajadzīgi pamata pieņēmumi, aksiomas - tas nozīmē vajadzīgs ticības programas atbalsts. Un ne jau nu Mucipucli Absolūtās iedvesmas dēļ. Un visi nosauktie "ticīgie impotentiņi" ir tikpat ticīgi, cik materiālismam dzelžaini ticīgie Freids, Staņislavs Grofs, Feierbahs utt. :) Ticējums - tas, kas ir fonā un var būt šāds tāds, vai visāds, te un visos gadījumos - kā skaidri redzams nav traucējis tiem vai citiem ļaudīm atklāt savas domu sistēmas, neatkarīgi no fona ikonām.
Gēnu programa savu darbu padarījusi, prāts konstruējis savu - tas ir acīm redzams :)

SAUC KURU GRIBI gēnu programas darbojas ikvienā, tāpēc ticīgie ir visi vai neviens. Katram tikai sava ikona.

Vai nu visi ir "impotentiņi" vai arī nav neviens - ticības izvēle galu galā, kā ko nosaukt, viss ir relatīvs. Kam ticēsi, tas arī būs - Mucipucli vai ķīmija, viss vienalga.
Doma ir tas, kas imanences plānā ("iekšējā plānā" aptuvenāk) ir fiksējama puslīdz pieņemami ticami, jo tā darbojas un ir zīme, kas sastāv no apzīmētāja domas vārdiska sanējuma un apzīmējamā - domas satura. Tā ir reāla, kā klātesamība nosaukta saprotamā vārdā un ir imanences plānā savā domas sajūtā tverama pasaules ainā. Uz tās arī balstos, tā ir  gēnu programas darbība manī, kas liek pamatu tālākai domāšanai. Absolūta nav, relatīvs un nenoteikts ir pilnīgi viss, bet "doma" piefiksēta - tas ir pieļaujams realtīvisms, lai sāktu kaut ko konstruēt domājumā.
Bet ja sāk ar "atklāsmi", ar elku, ar absolūta fikciju, tad arī tālākais domājums haotizējas arvien nenoteiktāks un dažreiz pat nonāk pilnīgi nejēgā tā, ka to tikai sagudrots "simbols" var glābt un arī tikai pašam gēnu programas nesējam. Tad Haoss šo fikciju visu ātri noslauka savā bezgalīgajā nenoteiktajā kustībā. Tikko bija nejauša 'bildes" sakritība kosmiskajā telpā uz mirkli, kas bezgalības priekšā ir tas pats kas miljardi gadu, nekādas atšķirības. Bija un vairs nav. Tāds domājums der Mucipucli vai cita simboliska elka totalitārai ticībai. Relatīvisma pecīzākā domā to var mierīgi ignorēt, kā nejaušu.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 27, 2019
EVOLUCIONISTS
par nelaimi, arī mūsu domas ir elementāri ietekmējamas no ārpuses - gan no Labā, gan, diemžēl, arī no ļaunā. sanāk bezmaz paradokss, ka arī uz to nevaram pilnībā paļauties.  stabilākais, kas mums vispār ''pieder'', tā ir mūsu sirdsapziņa.  un arī vēl jāskatās, vai tā saglabāta tīra un nevainojama.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
EVOLUCIONISTS
par nelaimi, arī mūsu domas ir elementāri ietekmējamas no ārpuses - gan no Labā, gan, diemžēl, arī no ļaunā. sanāk bezmaz paradokss, ka arī uz to nevaram pilnībā paļauties.  stabilākais, kas mums vispār ''pieder'', tā ir mūsu sirdsapziņa.  un arī vēl jāskatās, vai tā saglabāta tīra un nevainojama.

Ko tu saki? Kas tad būtu tā ietekme? Vai man jāmin? Ā, laikam jau nav jāmin. Programa pati Nāk :) Nu, es arī varu kārt ikonui pie sienas. Kaut gan es jau pirms tam savas gēnu programas dēļ biju ticīgais. Gēnu programai ir tā foršā īpašība, ka tai Pierādījumu nevajag, pietiek ar Apgalvojumu. katrs kaut ko apgalvo un visi laimīgi. Vienam laime nāk no iekšām, citam no "ārpuses" - kā kuram. Nu un tad?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 27, 2019
EVOLUCIONISTS
es runāju no savām kristietes pozīcijām, bet kam jau neeksistē nekādi pierādījumi (bet kristietībā to ir pārpārēm), tam atliek tikai  filosofēt.  :P
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
EVOLUCIONISTS
es runāju no savām kristietes pozīcijām, bet kam jau neeksistē nekādi pierādījumi (bet kristietībā to ir pārpārēm), tam atliek tikai  filosofēt.  :P

Būtu interesanti no tiem "pierādījumiem" aplūkot vismaz vienu :) Un tad paskatīties, kurš kuru pārspļaus "ticēšanā". bet - čur - tādus pierādījumus, kas ietilpst reālā domas eksperimentā, nekādas atsaukšanās uz "brīnumiem" tekstos, apliecinātos it kā "pēc autoritatīva atzinuma" vai vēl trakāk pēc interneta saitiem, kas jau tā knapi dveš savos "fake news" miasmos :)

Nu labi.
Vispirms šāds jautājums: kāpēc kādam viņa imanences ietvaros ir tik dikti nepieciešams, lai visi "tic" VIENĀDI.
Man tā ir līdz galam neuzminēta mīkla...
Pirmkārt, tas nav svarīgi, otrkārt, drīzāk nemaz nav iespējams, jo katrs pasauli redz citādi, līdz ar to katram viņa "ikonas" arī rādās pa savam.

Minējums: Vai tikai tas, ka VAJAG, lai visi tic VIENAM un Tam Pašam, nav visprimitīvākās varas jautājums, nav sava tuvākā kontroles jautājums - jo tad ja visi klanīsies tam pašam mucipucli, tad "visticošākais" starp visiem sektas brāļiem varēs diktēt savus likumus citiem mazāk ticošajiem?
Ko?

Man, piemēram, ir dziļi vienalga, kam kurš tic, ja citādi nemaz nav iespējams, tas ir sugas evolūcijas pamatos ielikts, kā vienas sugas putni visi vīs līdzīgas ligzdas, tā visi cilvēki ticēs tam vai kam citam, objekts nav būtisks - no "iekšas", "no ārpuses" - lai kāda būtu tam vai citam viņa spekulācija ar simboliem?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 27, 2019
EVOLUCIONISTS
pierādījumi ir katrā manā tēmā šajā Kristietības sadaļā, bet profesionālam apšaubītājam tie neko nedos. pieredze rāda, ka pat Pravietojumi, kas piepildās tieši acu priekšā, tādiem notek kā pīlei ūdens.  lai gan pavisam netālā nākotnē tie izrādīsies zelta vērtē - lai cilvēks neuzķertos piem., uz šādiem saldiem solījumiem
Citāts
https://www.delfi.lv/news/arzemes/biohakeris-cipu-implanti-bus-visiem.d?id=51212951
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 27, 2019
vai man vajag, lai visi klanītos tieši manam mucipuclim un ticētu vienādi? pasarg Dievs, NĒ!  ;D
Citāts
https://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2685.0
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 27, 2019
vai man vajag, lai visi klanītos tieši manam mucipuclim un ticētu vienādi? pasarg Dievs, NĒ!  ;D
Citāts
https://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2685.0

Tad vismaz dažos punktos esam relatīvi vienojušies. Ticēt ir psiholoģiski veselīgi, nav iespējams neticēt vispār, jo tāds ir sugas gēnu koda programas uzstādījums, bet simbolu izvēlamies patvaļīgi - nav svarīgi, kas Tieši katram no mums izvēlēts par ticības mērķi vai objektu.
Tas jau ir panākums, ņemot vērā, ka Es un Cita imanences plānos pasaules attēlojums visdrīzāk atšķiras un līdz ar to parasti parādās pretrunas domājumos.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 28, 2019
Ja nu esam nonākuši pie nenoteiktas, tomēr vienošanās, es gribētu jūsu domājumam pievienot kādu īpašāku atziņu, kas var noderēt jūsu pasaules uzskata relatīva atbalsta (kā jau teicu: absolūts nav nekas)
Runa būs par to, ka tikai cilvēka saprātam piemīt simbolizēšanas spējas.
Paņemsim senseno Pitagora eksperimentu. Viņš uzzīmēja kvadrātu un pagaidām tā ir tikai forma. Tagad viņš pielāgoja šai formai saturu - "četrkārtība ir esošā jutekliskais veselums". Pagaidām tas ir tikai apgalvojums. Bet tad mēs sākam pamanīt sakritības: laiktelpas četru dimensiju formā. Tā var būt tikai sakritība. Bet Pitagors paņēma un novilka diagonāli kvadrāta iekšienē, kas to sadalīja divās daļās - divos trijstūros ar pretēji vērstām virsotnēm, kas simbolizē anatgoniju - pretstatu pastāvēšanu, kas sadursmes vietā - diagonālē sasniedz vislielāko sadursmes intensitāti. Vai arī tas nerada Visuma intuitīvo atklāšanos? Varbūt arī vēl tagad tā ir tikai sakritība un simbolizēšanas mēģinājumi ir tikai nejaušibu tvērums. Bet te slēpjas viena nianse - tikai cilvēka apziņa spēj pati "no sevis" izdarīt šādus intuitīvus eksperimentus - kompis to nevar, ja nav attiecīgi programēts. respektīvi, materiālajām būšanām, lai tās spētu ne tikai vākt kopā, salikt kaudzē, sašķirot un veikt citas funkcijas, nepiemīt radošas spējas - JA PROGRAMĒTĀJS kompim tās nepiešķir. Un tātad - ja cilvēka apziņa ir tikai materiālo daļiņu un enerģētisko parādību kopums, tad - lai tas kļūtu Radošs, šādam veidojumam nepieciešams Programētājs Visuma Valdnieks, Absolūtais Gars utt. Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs. Ja tāda Programētāja nav, tādā gadījumā apziņa NEVAR BŪT TIKAI materiālistiskas dabas ierīkojums. Jo formu par sevi varētu iegūt arī kompis, taču skaidrot, simbolizēt, piešķirt formai jēgu par sevi - to kompis nevar (kā jau teikts, ja nav speciāli tam pielāgots, kaut arī pat tādā gadījumā tā būtu tikai formāla spēle priekš kompja, tam nebūtu NEKĀDA simboliskā intuitīva satura, kas cilvēka apziņa visnotaļ evolūcijas gaitā bijusi noderīga. Un kas zina - izdzīvošanas ziņā - varbūt pat neatliekami nepieciešama).
Respektīvi - mūsu suga tieši tāda kādi esam eksistē tikai tāpēc, ka tā nav truli materiālistiska. Jo versija par Radītāju arī nav slikta, tomēr pieņemama ar grūtībām... Bet kā jau loģikā: tertium non datur! Vai nu dzelžu gabals kompis vai domājošs cilvēks.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 28, 2019
Un ja nu tagad, pieņemsim, tīri hipotētiski, ka mums kādā nestundā būtu jāizvēlas starp ticību domas materiālismam vai domai kā tīri garīgai substancei, tad ticība drīzāk sliektos uz pēdējo. Materiālistiskais skaidrojums šāda domas eksperimenta kā simbolizējoši radošas norises aplūkojot pēc varbūtības šķiet tikpat kā neticams.

Viss ir REALTĪVS, taču kaut kas pēc intiuīcijas šķiet VARBŪTĪGĀKS, lai to pieņemtu par pamatu

Lūk, kāpēc, ticība tīram, totālam esošā materiālismam ir primitīvāka, tāda kā sekstantiska ticība :) Vai arī ja tāds materiālisms pastāv, tad tam vajag savu Radītāju, kā uz šo visu skatās teiksim Kens Vilbers, Bīds Grifits u.c. Viņiem viss esošais ir materiāls, ko regulē AUGSTĀKAS Kosmiskās instances. Arī šī varbūtība šķiet ne visai pārliecinoša.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 28, 2019
EVOLUCIONISTS
pats tak nupat nopamatoji šādas Augstākās Apziņas iespējamību, tad kur tās grūtības?  pat tīri no auksta prāta pozīcijām - tā ir pati loģiskākā versija no visām:
Citāts
versija par Radītāju arī nav slikta, tomēr pieņemama ar grūtībām...
... ja cilvēka apziņa ir tikai materiālo daļiņu un enerģētisko parādību kopums, tad - lai tas kļūtu Radošs, šādam veidojumam nepieciešams Programētājs Visuma Valdnieks, Absolūtais Gars utt. Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Jona Jūnijs 28, 2019
ps
tik strikti nodalīt materiālo un garīgo nav nepieciešams, kad no šodienas Praviešiem esam uzzinājuši nākamās lietas, un proti, ka viss t.s. garīgais patiesībā arī ir materiāls, tikai - SMALKMATERIĀLS - pastāvošs bezgaldaudzos ļoti un ārkārtīgi smalkos līmeņos.  bet nu pieraduma pēc varam jau arī turpināt kā paraduši.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 28, 2019
ps
tik strikti nodalīt materiālo un garīgo nav nepieciešams, kad no šodienas Praviešiem esam uzzinājuši nākamās lietas, un proti, ka viss t.s. garīgais patiesībā arī ir materiāls, tikai - SMALKMATERIĀLS - pastāvošs bezgaldaudzos ļoti un ārkārtīgi smalkos līmeņos.  bet nu pieraduma pēc varam jau arī turpināt kā paraduši.

Es tikai pieļauju varbūtības un izvirzu hipotēzes. Nekas nav pierādīts. Tikai variējam iespējas.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 28, 2019
/Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs./

un kas liecina ka tas tā nav?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 28, 2019
/Citādi cilvēks būtu tikai skaitļotājs./

un kas liecina ka tas tā nav?

Cik var atkārtot!!! Pašam jau neapnīk tavas mehaniskā kosmosa "liecības"?

"Es problēmas dēļ, ko skaitļotājs neatpazīst - sk. augstāk. Un lai nebūtu garlaicīgi un atkārtoties man nepatīk, kaut arī neviens to nelasa. OKI. Vēl viena NEPIERĀDĀMA un arī NEAPGĀŽAMA patiesība domas eksperimenta ietvaros:
 Tādēļ, ka skaitļotājam nav radošu simbolizēšanas spēju, pirms tās nav ielicis Dižais Programētājs. Un pat ja viņš būtu mēģinājis, sanāktu tikai FEIKS - radošo spēju mašīnai nav, tikai uzkrāšanas, sakārtošanas, vārdu sakot funkcionālās apkalpošanas spējas :) . Skaitļotājs var nofeikot kādu noteiktu mākslas tekstu un pat izdarīt to ar super reālā kopētāja klonējošu jaudu, ar maksimālu perfekcijas pakāpi, bet tas nevar radīt, teiksim, jaunu paradigmu, tieši šajā laikmetā cilvēcei svarīgu tēmu utt. Jo viņam nav ne jausmas par kolektīvo bezapziņu (sk. K. G. Jungs). Ja tas kompīc strādās naturālistiskā manierē, tad vienmēr tādā, ja romantiskā utt. tad tikai tā, kā programēts, nevis pēc intuīcijas un radošā ģēnija.
Tātad ja kompīc mēģinās "izgudrot" jaunu paradigmu, tad Programētājs arī nespēs palīdzēt. Ja nu vienīgi MUCIPUCLI MATERiALiSTiSKi Dižais Gars, kas būs iemiesojies cietajā diskā :)

 P.S. Tūlīt sāksies: kompītis var visu, ko var materālās daļiņas elektriskajā putrā un to pierādādrāda hakslija kunga sekotāju memuāri :) :)
Deram, ka nekas svaigāks tev nesanāks!!!
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 28, 2019
/radošo spēju mašīnai nav, tikai uzkrāšanas, sakārtošanas, vārdu sakot funkcionālās apkalpošanas spējas/

Cik es zinu eksperti vairs nevar atšķirt datora ģenerētu dzeju un skaņu sekvences, t.i. skaņdarbus no cilvēku sacerētajiem.

Pašreizējās mašīnas salīdzinot ar cilvēkiem vēl ir samērā vienkāršas, bet distance strauji sarūk, es vēl atceros pareģojumus, ka mašīna nekad nespēlēs šahu lielmeistaru līmenī, tad tas pats bija par go spēli...

šaha spēlēšana skaitījās visnotaļ radoša sfēra

dzeju un skaņdarbu veidošana tāda skaitās pašreiz
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 28, 2019
/ Jo viņam nav ne jausmas par kolektīvo bezapziņu /

man arī nav. Es zinu šo hipotēzi, bet tā īsti neklapē ar bioloģiju un fiziku. Kas tas par kolektīvo lauku? Kas tur ir datu nesējs?
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 28, 2019
/ Jo viņam nav ne jausmas par kolektīvo bezapziņu /

man arī nav. Es zinu šo hipotēzi, bet tā īsti neklapē ar bioloģiju un fiziku. Kas tas par kolektīvo lauku? Kas tur ir datu nesējs?

Bezapziņa ir arhetipu lauks, datu nesējs labākajā gadījumā ir atmiņa, bet tā arī strādā nemaz ne tik primitīvi. Un bioloģija un fizika savu funkciju ierobežotajā laukā te nav svarīgākais jēdzieniskais slānis, ko ekstāzē piesaukt :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ctulhu Jūnijs 28, 2019
Atmiņa ir katram indivīdam atsevišķa, visiem kopīgs ir tas kas bibliotēkās un ko var izlasīt. Tad šis arhetipu lauks ir cilvēku uzkrātās zināšanas? Sarakstītais? Okej tas ir kopīgs.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūnijs 28, 2019
Atmiņa ir katram indivīdam atsevišķa, visiem kopīgs ir tas kas bibliotēkās un ko var izlasīt. Tad šis arhetipu lauks ir cilvēku uzkrātās zināšanas? Sarakstītais? Okej tas ir kopīgs.

Kolektīvā bezapziņa ir tikai īsāks un neprecīzāks (jo novecojis) jēdziens, lai nebūtu jāpiesauc atkal un atkal evolūcijas psiholoģijas programas, kas tāpat darbojas bezapziņā un kam ir sugas ietvaros puslīdz vienādi pamata uzstādījumi, kas ikvienam INDIVĪDAM TIEŠĀM par sevi viņa imanencē IR NEATKĀRTOJAMI, tāpat kā atmiņa, protams.

Pilnīgi imanenta un "citam", pēc būtības, nepieejama "bibliotēka", bezgalīga savā būtībā - sk. Borhess, 'bibliotēka" ir viņa simbols.
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: DarvinShimp Jūlijs 02, 2019
jaa. praats ir varena daavana pasaules cilveekam
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ilārs Jūlijs 08, 2019
Atmiņa ir katram indivīdam atsevišķa
[/size]
[/size]Tiesa, Ctulhu, tiesa, bet Tev vajadzētu paskaidrot, kas naturālisma ietvaros saprotams ar vārdu "indivīds".
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūlijs 08, 2019
/arhetipu lauks ir cilvēku uzkrātās zināšanas/

Nē, arhetipi ir tādas kā gatavas domāšanas gultnes, kas izveidojušās evolūcijas ceļā un kas parādās domājumos. K.G.Jungs pie arhetipa jēdziena nonāca pētot pasaules dažādu tautu leģendas un tās salīdzinot pec satura. Turklāt ņemot vērā, ka šīs tautas laikā, kad tas vai cits folkloras materiāls radās nevarēja komunicēt savā starpā - kā nošķirtas jomas savam laikam ir Eiropas sentautu un Amerikas indiāņu vai Āfrikas tautu utt. folklora. Nevar nepamanīt tādus arhetipiskus veidojumus šajās leģendās (kas atbalsojas arī modernā cilvēka bezapzinātajās izpausmēs, piem, sapņos) - kā Ēna, Gudrais Tēvs, Dubultnieks jeb Varonis, Anima-Animuss utt.

Šīs gultnes arī procesē enerģijas, kas rada cilvēka sugai savā ziņa kopējus un šādā noteiktā nozīmē "kolektīvus" priekšstatus. Modernā psihloģija meklē šīs gultnes gēnu kodā. Bet tādā vai citā pietuvinājumā var nebūt svarīgi, lai saprastu, par ko ir runa :)
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: Ilārs Jūlijs 08, 2019
Atkal te tas sasodītais "evolūcijas ceļš" bez sākuma un beigām, relatīvs līdz nelabumam... vai vismaz vidus tam ceļam ir? Vai tas ir plats vai šaurs? Ar bedrēm vai bez bedrēm, ar ielāpiem vai gluds? Kaut ko taču pasaki par to sasodīto būšanu. Ctulhu vismaz saka, ka matērijai ir īpašības. Kā ir ar Tavu ceļu, ir tam vismaz īpašības?   
Virsraksts: Re: Vai mūsu sirdis ilgojas pēc Jēzus?
Rakstīja: EVOLUCIONISTS Jūlijs 08, 2019
Atkal te tas sasodītais "evolūcijas ceļš" bez sākuma un beigām, relatīvs līdz nelabumam... vai vismaz vidus tam ceļam ir? Vai tas ir plats vai šaurs? Ar bedrēm vai bez bedrēm, ar ielāpiem vai gluds? Kaut ko taču pasaki par to sasodīto būšanu. Ctulhu vismaz saka, ka matērijai ir īpašības. Kā ir ar Tavu ceļu, ir tam vismaz īpašības?

Imanence ir tas, kas notiek personiski tavā paša acu priekšu un visas iespējamās transcendences signālus tu tver jutekliski, kā mūsu sugas pārstāvim ierasts. Tava uztvere un citas apziņas ierīces evolūcijas programu vadītas izveido pasaulainu, tā saucamo imanences plānu. Tas ir tas, kā tu esi pieradis redzēt, dzirdēt un taustīt citām maņām, kas sniedz visas vajadzīgās sadursmes ar iespējamo ārpasauli, kas arī nav īsti pierādāma, kaut gan varbūt arī nevajag - teiksim Platons aprakstot savu subjekta "alu" jau nojauta, ka imanence bez tās varētu iztikt, tā pielāgo uztvērumam dažādas versijas - tai skaitā arī to pašu transcendenci - kaut ko " tur ārā" , tāpat arī klātbūtnību "šeit un tagad", fenomenus šajā klātbūtnībā, kas var tikt pārvērsti zīmēs, lai ar tām komunicētu un iegūtu domājošu būtņu savstarpējību, bet pašiem fenomeniem varētu tikt piedēvētas tās krāsas un formas un arī citas īpašības - laikam, to, kas tevi uztrauc nez kāpēc vairāk par visu citu imanences plānā.

Taču svarīgākais tur varētu būt tieši procesējums, esošā plūstamība un pārmaiņas, nevis transcendencē nepierādītas versijas un pat ne fiksētie lietu stāvokļi ar aprakstītām īpašībām, jo tos nevar dabūt citādi, kā vien mākslīgi apturot dabas procesējumu... Tad tas viss shēmā un arī būtņu komunikācijā pārtop sastindzinātā informācijā, bet kas ir sastindzis tas ir relatīvs, patīk tas kādam vai nepatīk, bet daba to necieš - daba ir bezgalīga kustība :) Un ja vēlamies domāt precīzi, nekas neatliks, kā ņemt to vērā :) Citādi sāksies visādi dīvaini minējumi par absolūtiem, kas jau te vārīti un vārīti tiešām līdz riebumam... :)